Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 12:07   #901
Sigurno netko ima hurttinu active ormicu.. Ne mogu na netu naći na koliko stupnjeva se smije prati u mašini?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:17   #902
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Sigurno netko ima hurttinu active ormicu.. Ne mogu na netu naći na koliko stupnjeva se smije prati u mašini?
Za Hurttu ne znam, ali Ruffwear naglašava da se ormica mora prati na ruke. Nakon toga se drugi dan pas uvalja u blato pa sam ja odlučila riskirati: prala sam na 50 stupnjeva, kratki program od pola sata. Nova mašina ima još kraći program, 15 minuta i 40 stupnjeva.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:26   #903
Šta se od sredstava smije stavljati na to?

Ja sam oprala na ruke sa sapunom, skinula se prljavština ali meni i dalje onaj donji dio što ide ispod prsa smrducka (s njime se najviše valja dolje po zemlji kad legne). Još je dobio i jednu što ima one jastučiće jer mu se uništila dlaka i od ove orme (na vratu di je ono metalno nema uopće dlake), ovo će tek biti umijeće oprati.

A i lajne su mi dosta debele i kad se zamoče treba dosta da se osuši, to bi isto trebala povremeno sa nečime nasaftati jer će se usmditi sad po zimi kad se stalno moči.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:32   #904
ja sam čula da se smije prati u mašini ali me strah sad:P
nekako mi ne izgleda da može

Ali na ruke nikako nemogu dobro oprati..

Ja sam mislila na 30 probati.. Ako je Ruffwear izdržao na 50, možda neću uništiti na 30
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:35   #905
Možda da omotaš onako ko što se grudnjaci peru, u one mrežice?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:42   #906
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Možda da omotaš onako ko što se grudnjaci peru, u one mrežice?
ha?
haha ja grudnjake perem tak da ih turnem u mašinu opće neznam za to da se u mrežicu stave
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:06   #907
U biti nije samo za grudnjak vec sve osjetljivo.

Ovako nesto: https://m.decathlon.hr/p/6355751_mreza-za-pranje.html. Imas tih mrezica svuda za kupiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:07   #908
super, hvala
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:15   #909
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
U biti nije samo za grudnjak vec sve osjetljivo.

Ovako nesto: https://m.decathlon.hr/p/6355751_mreza-za-pranje.html. Imas tih mrezica svuda za kupiti.
Ovo nije najbolja vrećica za grudnjake. U takvima obično perem sokne, najlonke ili ono što ne bih da se razvlači prilikom centrifugiranja.

Vrećica za grudanjake izgleda ovako, ovako ili ovako.

Lunine stvari obično perem u njezinom šamponu (jako malo) i dodam dosta sode bikarbone. Ostavim da odstoji, istrljam, a onda dugo ispirem. Ogrlicu i ormicu znam istrljati i onom gustom plastičnom četkicom za ribanje.

Jedino iskuhavam presvlake za krevetić.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:02   #910
Ja uvijek na 40stupnj.perem oprsnice i dodju lijepo ciste i ne uniste se,a nekad i na ruke det.tekuci za sarenu robu cetkicom ju iscetkam ako je jace prljava i super dodje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:00   #911
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Sigurno netko ima hurttinu active ormicu.. Ne mogu na netu naći na koliko stupnjeva se smije prati u mašini?
Izvoli

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...4abc0398fc.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 19.11.2017. at 23:01. Reason: prevelika fotka
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 07:01   #912
Očito ćeš morati riskirati kao i ja, LadyToto.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:11   #913
ajoj..
da za sad sam ju na ruke, ali ne uspijem skroz izribati..vide se lagane mrlje
a bila sam uvjerena da može u mašinu
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:34   #914
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovo nije najbolja vrećica za grudnjake. U takvima obično perem sokne, najlonke ili ono što ne bih da se razvlači prilikom centrifugiranja.

Vrećica za grudanjake izgleda ovako, ovako ili ovako.

Lunine stvari obično perem u njezinom šamponu (jako malo) i dodam dosta sode bikarbone. Ostavim da odstoji, istrljam, a onda dugo ispirem. Ogrlicu i ormicu znam istrljati i onom gustom plastičnom četkicom za ribanje.

Jedino iskuhavam presvlake za krevetić.
gdje ima za kupit tih vrecica za grudnjake,ova na prvoj slici plava?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 22:32   #915
Kupila sam svojoj na, jer imala sam osjećaj da će ju tanka raspoloviti kad to mini stvorenje povuče (netipično hiperaktivan Yorkie)

Ova je ok..i samo to, skroz mekana na sredini trbuha, gornji dio kako iznutra ima traku malo je tvrđi, ali bejb i tak nosi puloverčić pa joj ga povučem gore...a o ispadanju ako nije pritegnuta, jučer sam imala blaži srčani..odjednom dignem ju k (pas napao jednu pesicu) sebi i ona vani skroz, a žilavo stvorenje se migolji i jurilo bi za psima, jedva sam ju uspjela smiriti i zategnuti (jučer je bilo toplo pa smo bili "goli") dakle i moja krivica, jer nisam dovoljno pritegnula..

Odličan dio je da ako je frka, a ima je u kvartu sa xy peseka samo ju povučem k sebi gore bez saginjanja, isto i kod viših stepenica

Imam osjećaj da će ova prezimiti pa u nove potrage

https://www.double-trouble.hr/proizv...ctive-harness/ kupljena po nešto jeftinijoj cijeni...precrtana
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 22:35   #916
Kupila sam svojoj novu, jer imala sam osjećaj da će ju tanka raspoloviti kad to mini stvorenje povuče (netipično hiperaktivan Yorkie)

Ova je ok..i samo to, skroz mekana na sredini trbuha, ne grebucka apsolutno nigdje, gornji dio kako iznutra ima traku malo je tvrđi, ali bejb i tak nosi puloverčić pa joj ga povučem gore...a o ispadanju ako nije pritegnuta, jučer sam imala blaži srčani..odjednom dignem ju k (pas napao jednu pesicu) sebi i ona vani skroz, a žilavo stvorenje se migolji i jurilo bi za psima, jedva sam ju uspjela smiriti i zategnuti (jučer je bilo toplo pa smo bili "goli") dakle i moja krivica, jer nisam dovoljno pritegnula..

Odličan dio je da ako je frka, a ima je u kvartu sa xy peseka samo ju povučem k sebi gore bez saginjanja, isto i kod viših stepenica

Imam osjećaj da će ova prezimiti pa u nove potrage

https://www.double-trouble.hr/proizv...ctive-harness/ kupljena po nešto jeftinijoj cijeni...precrtana


I da..ja ju perem na ruke koliko god blatna bila, a gotovo svaki dan je..sapunom, i lagano četkicom..doduše nekad se od večeri do jutra ne stigne posušiti pa fenom dovršimo posao
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:06   #917
Ruksaci za pse

Imam psa koji bas i ne zeli nesto hodati/setati, a ja volim otici recimo svaki drugi vikend ili kad stignem i kad posluzi lijepo vrijeme u planine ili neku duzu setnju; jednostavno negdje se maknuti. A kako pas ima 7 -8 kg, onda nošenje po rukama nije idealna solucija, pogotovo na duzi period.
I onda sam vidjela na netu kao ruksak za staviti psa : http://ruffitusa.com/ .
Mozete malo i proguglati da vidite o cemu je rijec.

Cini mi se cvrst materijal i vrlo prakticno. Zanimljiva je prica covjeka kako je dosao na ideju napraviti tako nesto.
Medjutim, problem je u tome što sam ruksak košta 600ak kuna (doduše sada je neka akcija do Valentinova pa je 450kn cca). Sama poštarina je još 200-300kn. Znaci, taj ruksacic skoro 1000 kn sto mi je uistinu previse. I sad mene zanima, medju vama, da li ima neka jeftinija opcija? Da li znate mozda? Sto vi napravite kad vasi psi ne zele hodati; u cemu ga nosite?
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:22   #918
Baš si nisi dobro promislila pri nabavci psa. Ti aktivna pa uzmeš malog kratkonogog.

Ja bi otražila običan ruksak te ga prenamjenila. Uzela bih psa u šping i isporbavala. Našla dobru šnajdericu/šnajdera i dala prekrojiti. ILi, čak, probati se raspitati da ti netko takvo što napravi. Jasno, pitanje je cifre.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:31   #919
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Baš si nisi dobro promislila pri nabavci psa. Ti aktivna pa uzmeš malog kratkonogog.

Ja bi otražila običan ruksak te ga prenamjenila. Uzela bih psa u šping i isporbavala. Našla dobru šnajdericu/šnajdera i dala prekrojiti. ILi, čak, probati se raspitati da ti netko takvo što napravi. Jasno, pitanje je cifre.
Hahah. Pas od moje majke koja se vise nije mogla brinuti za nj, pa sam ga logicno ja uzela. Sto sam po tvom trebala, ostaviti ga na cesti jer ne voli setati? Baljezgarije. S druge strane, to je i stariji pas, koji su "nevoljenje" setnje i nije za ocekivati da ce biti aktivan kao mladi pas od godine dana.

Sto znaci šping?
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:45   #920
Ne, naravno da ga nisi trebala ostaviti, taman da si ga i sama birala - sve pet. Samo sam primjetila. Nije bio atak na tebe i tvoje biće a ni psa.


Šping znači da sam napravila tipfeler u riječi koja u žargonu ( a prevedena sa engleskog ) označava kupovinu.

Šoping.

I to mi nije jedini tipfeler koliko vidim. Pišem preko brda papira pa pogriješim.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.