Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 12:49   #1
Rješenje - naplata pristojbe

Digao sam tužbu protiv jedne osobe, izgubio na županijskom parnicu, žalio se, to je otišlo na viši sud u Zg, tamo također izgubio jučer sam se ulogirao u sustav eGrađani i vidim obavijesti:

# Datum
Tip pismena Vrsta pismena
Prilozi
Podnositelj / sud
1. 20.11.2017. Odluka/dopis suda Rješenje - naplata pristojbe Ne Sud
2. 20.11.2017. Odluka/dopis suda Rješenje - naplata pristojbe Ne Sud

Što sve plaćam i koliko? Ako dobro računam, odvjetnik druge strane je 1500,00kn (pisanje, čega - 'obrane' jer je moja tužba?) + prva presuda županijskog suda = 400-500 kn + druga presuda višeg suda = 400-500 kn, suma sumarum imati ću oko 2500-3000 duga? Kada to stiže na naplatu i na koji način?

Što ako imamo relativno malu plaću, odnosno ako su okolnosti takve da ne možemo to platiti? Čitao sam nešto o "ODLUKU

O PROGLAŠENJU ZAKONA O BESPLATNOJ PRAVNOJ POMOĆI"

odnosno http://sudovi.pravosudje.hr/ossa/index.php?linkID=31

(2) Sekundarna pravna pomoć obuhvaća i:
a) oslobođenje od plaćanja troškova sudskog postupka
b) oslobođenje od plaćanja sudskih pristojbi.

i npr.
Quote:
(2) S obzirom na vrstu postupka, sekundarna pravna pomoć iz članka 12. stavka 1. ovog Zakona može se odobriti u sljedećim postupcima:
a) u svezi sa stvarnim pravima, osim zemljišnoknjižnih postupaka
b) iz radnih odnosa
c) iz obiteljskih odnosa, osim u postupcima sporazumnog razvoda braka u kojima bračni drugovi nemaju maloljetnu zajedničku ili posvojenu djecu ili djecu nad kojom ostvaruju roditeljsku skrb nakon punoljetnosti
dakle, možemo li se žaliti na taj trošak/dug te da nam se isti, zbog spleta okolnosti takvih kakvi jesu, to ne naplati? hvala!
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:11   #2
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
Digao sam tužbu protiv jedne osobe, izgubio na županijskom parnicu, žalio se, to je otišlo na viši sud u Zg, tamo također izgubio jučer sam se ulogirao u sustav eGrađani i vidim obavijesti:

# Datum
Tip pismena Vrsta pismena
Prilozi
Podnositelj / sud
1. 20.11.2017. Odluka/dopis suda Rješenje - naplata pristojbe Ne Sud
2. 20.11.2017. Odluka/dopis suda Rješenje - naplata pristojbe Ne Sud

Što sve plaćam i koliko? Ako dobro računam, odvjetnik druge strane je 1500,00kn (pisanje, čega - 'obrane' jer je moja tužba?) + prva presuda županijskog suda = 400-500 kn + druga presuda višeg suda = 400-500 kn, suma sumarum imati ću oko 2500-3000 duga? Kada to stiže na naplatu i na koji način?

Što ako imamo relativno malu plaću, odnosno ako su okolnosti takve da ne možemo to platiti? Čitao sam nešto o "ODLUKU

O PROGLAŠENJU ZAKONA O BESPLATNOJ PRAVNOJ POMOĆI"

odnosno http://sudovi.pravosudje.hr/ossa/index.php?linkID=31

(2) Sekundarna pravna pomoć obuhvaća i:
a) oslobođenje od plaćanja troškova sudskog postupka
b) oslobođenje od plaćanja sudskih pristojbi.

i npr.

dakle, možemo li se žaliti na taj trošak/dug te da nam se isti, zbog spleta okolnosti takvih kakvi jesu, to ne naplati? hvala!
Iznos za uplatu sudske pristojbe biti će naznačen na rješenju koji ćete dobiti od suda. Trošak druge strane je naznačen u 1. i 2. ''presudi'' (iako je moguće da te odluke nose drukčije nazive), i trebao je biti plaćen u roku od 15 dana od 2. ''presude''. Tako da računajte i na kamate ako ne isplatite bez odgode.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.