Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 15:42   #1481
Miele perilica - koju sušilicu?

Pozdrav svima! Da se ubacim u pitanja oko montiranja sušilice na perilicu. Naime, imam Miele WKH131WPS perilicu te smo trenutno u potrazi za sušilicom koja bi išla gore.

Najjednostavnije bi bilo opet odabrati Miele sušilicu + neki originalni vezni element, ali na stranim forumima sam pročitao dosta dvojbenih iskustava oko Miele sušilica, dosta nezadovoljnih korisnika koji tvrde da im sušilice nisu ni upola kvalitetne kao perilice... e sad opet su to neka druga tržišta, pa je pitanje moguće usporedbe. Da li netko ovdje možda ima direktnih isksutava s Miele sušilicama iz T1 serije, konkretno me zanima TKG840WP model?

Da li imate preporuku za neki model drugog proizvođača koji bi išao na postojeću perilicu?
__________________
Live long'n'prosper!
papaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:29   #1482
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
Može li netko tko se razumije dati komentar na ovu sušilicu: SAMSUNG DV80M5010QW

I može li ići gore na perilicu, perilica je ova? Pitam radi dimenzija... Perilica je 600x850x550mm dok je sušilica 600x850x640mm.

Ja sam stavio ovu gumu ispod perilice i između sušilice i perilice.

https://www.bauhaus.hr/visenamjenska...600x10-mm.html

Bitno ti je da su nogice od sušilice na čvrstoj podlozi.
Na mojoj je razmak između nogica 47 cm tako da bez problema sjedaju unutar okvira gornje ploče perilice koja je 55 cm dubine.
Velasquez is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:47   #1483
Odlučila sam kupit sušilicu po prvi put, jer mi se neda natezati sa rastezanjem robe i plahti zimi po kući. Najviše bi me zanimalo kako isplanirate režim pranja i sušenja? Do sad sam perilicu programirala uveče, tako da mi je ujutro oprano, pa odmah izvadim i rastegnem rublje da sta manje stoji u bubnju. Doma dolazim u 17 sati, ponekad bi kćer mogla izvadit robu iz sušilice, ali većinom bi čekala mene da dođem doma. Zanima me kako bi bilo najpametnije postupiti, ujutro prije odlaska na posao upaliti sušilicu pa da rublje osušeno stoji u njoj do popodne ili da stoji oprano izvađeno iz perilice, pa da ubacim u sušilicu kad dođem doma? Znam da nije dobro za perilicu da dugo oprano stoji u bubnju, a o sušilici neznam ništa.

Druga stvar koja me zanima, piše u uputama neke Beko perilice koju sam gledala da se nesmije sušit grudnjake sa žicom i tako neke stvari. Dali ih vi ipak sušite, pa u vrećici? Planiram kupit kondenzacijsku sa toplinskom pumpom, pa mislim da ako ima toliko programa, da mogu izabrat neki sa najnižom temperaturom pa osušiti. Neće se valjda zapaliti, a od kad sam otkrila da moja perilica "guta" žice, ne perem, a nebi ni sušila bez vrećice
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:49   #1484
Ja sam iz tog razloga uzela 2u1. Programiram da krene oko 1-2 ovisno koji program i oko 6 kad se dižem je gotova.
Ne valja ni da se rublje skroz ohladi u sušilici jer onda moraš peglat, ako izvadiš vruće i složiš/povješaš većinu nećeš morat peglati.
Ja sušim sve što nema znak da ne smije u sušilicu, uključujući grudnjake, stvari s patentima itd (obično stoji upozorenje jer se neki materijali ugriju pa da se ne opečeš...). Za grudnjak samo pripazim da nije slučajno probila ga žica, ako ti je ušiven neće ispast.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:51   #1485
S obzirom da sušilica troši više struje, na vašem mjestu budući da ste rekli da dolazite doma oko 17h, možda da operete robu pred spavanje i ubacite u sušilicu s odgodom od nekoliko sati pa ujutro složite robu. Ako koji sat odstoji suha u sušilici neće svijet propast ��
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:03   #1486
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ja sam iz tog razloga uzela 2u1. Programiram da krene oko 1-2 ovisno koji program i oko 6 kad se dižem je gotova.
Ne valja ni da se rublje skroz ohladi u sušilici jer onda moraš peglat, ako izvadiš vruće i složiš/povješaš većinu nećeš morat peglati.
Ja sušim sve što nema znak da ne smije u sušilicu, uključujući grudnjake, stvari s patentima itd (obično stoji upozorenje jer se neki materijali ugriju pa da se ne opečeš...). Za grudnjak samo pripazim da nije slučajno probila ga žica, ako ti je ušiven neće ispast.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Hvala na savjetu, ali 2u1 mi nije opcija, jer imam prilicno novu perilicu. Dobro bi mi dosla susilica ali neznam kako organizirat vrijeme, a da potrosim cim manje struje. Jer inace perem nocu, a cijeli dan me nema doma.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:06   #1487
Ovisno kad ideš spavati staviš je oprat i pričekaš, prebaciš u sušilicu i sušilicu tempiraš da bude gotova pred jutro. Najjednostavnije nekako...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:11   #1488
Quote:
pata_fix kaže: Pogledaj post
S obzirom da sušilica troši više struje, na vašem mjestu budući da ste rekli da dolazite doma oko 17h, možda da operete robu pred spavanje i ubacite u sušilicu s odgodom od nekoliko sati pa ujutro složite robu. Ako koji sat odstoji suha u sušilici neće svijet propast
Probat cu tako, al svakako cu uzeti barem A++.
Nego, dali je mezgodno za praznit spremnik s vodom ako se stavi susilica na perilicu? Taj polozaj mi ne odgovara previse, ali mozda bi bilo bolje nego da ju drzim u hodniku

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:55   #1489
Pozdrav svima na temi. Nera,meni susilica stoji u hodniku i nije bas najugodnije slusati je po noci. Sama nastojim paliti je u jeftinijoj tarifi, taman prije polaska na spavanje. Prije sam ustajala i vadila vruce rublje pa ga slagala na dasku za peglanje da se ohladi i osusi do kraja ako je ostao koji vlazan sav i sl. Sad pustim do sutra, kad se vratim s posla izvadim. I sad nema neosusenih dijelova kao prije. Jedino posudu s kondenzatom ispraznim cim prije.
Ne znam koliko si visoka, ali ne bi trebalo biti problema za praznjenje posude, ona je vise kao duguljasta kutija, samo na gornjem dijelu ima mali otvor. Ja sam je prije zamisljala kao ladicu ��
hours is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:27   #1490
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj nema baš modela s toplinskom pumpom, spominjao se tu po temi neki AEG pa pogledaj.
U Hrvatskoj imas hrpetinu susilica rublja sa toplinskom pumpom!
Imas AEG, Electrolux, Bosch, Beko, LG, Miele, Candy - znaci za sve cjenovne razrede.

Ono sto treba paziti je klasa ucinkovitosti kondenzacije.
http://www.topten.eu/uploads/File/Re...s_Jan_2014.pdf

Znaci ucinkovitost kondenzacije B znaci da od 80-90% vode kondenzira (u onu posudicu) a 20 do 10% izadje van u prostor gdje vec susilica jest.

Kada je ucinkovitost kondenzacije A, preko 90% vode kondenzira a manje od 10% izadje van u prostor.

Znaci, ako imas npr 7kg suhog vesa, kada je mokar on cesto bude i 14kg tezak ali ajmo rec 12kg tezak. Kada se izcentrifugira, preostala vlaga je 53%. Znaci imas 5kg vode na 7kg vesa, i nakon centrifuge imas 53% od 5kg odnosno 2.65 kg vode.

Ako imas kondenzacijsku susilicu klase B i neka ona ima ucinkovitost kondenzacije od B zlatne sredine 85%, to znaci da ce kondenzirati 2.25 kg vode u posudicu a 0.34 litre vode (3.4 deci) ce ispariti u prostoriju gdje susilica je. Ako imas ucinkovitost A, znaci kondenzira preko 90%, neka bude to konzervativno 92%, onda 2.438 litre kondenzira a 0.212 odnosno malo vise od 2 deci ispari u prostorju. Koju onda moras provjertravati da ti se ne nakuplja vlaga. A razlika je znatna jel to 2.1 deci ili 3.4 deci vode!
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:48   #1491
Pomiješao si teme @europe2seoul ... već sam mislila da sam polupala lončića, kad vidim da mi citiraš post iz 2u1 teme čovjek je pitao gdje može u Hrvatskoj ili Austriji kupiti 2u1 povoljno s toplinskom pumpom
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:22   #1492
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pomiješao si teme @europe2seoul ... već sam mislila da sam polupala lončića, kad vidim da mi citiraš post iz 2u1 teme čovjek je pitao gdje može u Hrvatskoj ili Austriji kupiti 2u1 povoljno s toplinskom pumpom
Ops.

No, ostatak je i dalje bitan - hoces da ti ispari u prostoriju 3.4 deci ili 2.1 deci vode - zato gledas B ili A ucinkovitost kondenzacije. Cak i skupi Bosch modeli imaju ucinkovitost kondenzacije B a kostaju kao i Miele susilica koja je A ili LG onaj jedan jedini model koji je A.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:23   #1493
zato ja imam ventilacijsku pa prek cijevi sve van nebu pod oblake, u duhu zaštite okoliša

istinabog da je c energetski razred, ali troši oko 2-2,5 kwh po ciklusu pri punom opterećenju. nešto više od ovih kaktiga a en.raz.
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:04   #1494
Quote:
pata_fix kaže: Pogledaj post
zato ja imam ventilacijsku pa prek cijevi sve van nebu pod oblake, u duhu zaštite okoliša

istinabog da je c energetski razred, ali troši oko 2-2,5 kwh po ciklusu pri punom opterećenju. nešto više od ovih kaktiga a en.raz.
Uf nije ti to bas.

Ako pogledas energetsku naljepnicu za neku tipicnu klasicnu ventilacijsku to ti dodje godisnje oko 433 kWh po standardnim ciklusima i brojevima ciklusa godisnje. A ovisno o model/kilazi neke se penju i na 500 kWh.

Ako pogledas modernu A+++ sa toplinskom pumpom, ona dodje na 190 kWh po istim tim standardnim ciklusima i brojevima ciklusa.

A ako pogledas A++ one su ti oko 230-250 kWh.

Tako da, OK ako posusis 1-2 komada mjesecno (tipa samac ili muz/zena samo u stanu pa nesto u susilicu a nesto finije na stender) to je OK. No ako stvarno koristis i susis razlika u potrosnji pa i onda u kunama je drasticna.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:12   #1495
stand. br. ciklusa kod sušilica ti je 160/god. tak da je tih oko 200 kwh godišnje oko 1,25 po ciklusu. to i nije drastično manje od moje.
odkad smo ju kupili, a ima već nekolko godina, mjesečni račun za struju je porasel nekih cca 40 kn (+/- ovisno kad sušimo). sušimo u prosjeku 1 dnevno, uglavnom po jeftinoj tarifi tak da se meni recimo ne isplati ulagati u novu s toplinskom pumpom jer nema ekonomske računice.
a ova je koštala smiješnih 1900 kn
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:31   #1496
Quote:
pata_fix kaže: Pogledaj post
stand. br. ciklusa kod sušilica ti je 160/god. tak da je tih oko 200 kwh godišnje oko 1,25 po ciklusu. to i nije drastično manje od moje.
odkad smo ju kupili, a ima već nekolko godina, mjesečni račun za struju je porasel nekih cca 40 kn (+/- ovisno kad sušimo). sušimo u prosjeku 1 dnevno, uglavnom po jeftinoj tarifi tak da se meni recimo ne isplati ulagati u novu s toplinskom pumpom jer nema ekonomske računice.
a ova je koštala smiješnih 1900 kn
Pa evo ventilacijski susilica energetske klase C:

http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije.../d622cm/345983

I to je 6kg.

Ovdje ti je energetska naljepnica:

https://partners.gorenje.si/fts/EnLa...45983&jezik=hr

433 kWh/annum.
Po ciklusu 2.7 kWh.

Ovdje ti je kondenzacijska A++ toplinska pumpa istog proizvodjaca:

http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije...434105#manuals

https://partners.gorenje.si/fts/EnLa...34105&jezik=hr

7kg jer manje nema. A i generalno ih niti nema od drugih.

199 kWh/annum.
Po ciklusu 1.24 kWh i 1kg vise vesa.

A ovdje ti je kondenzacijska A+++ toplinska pumpa istog proizvodjaca:

http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije.../d8666n/439905

I to 8kg. Jer manje a da je A+++ nema.
Po ciklusu 1.1 kWh i 2kg vise vesa .

Energetska naljepnica:

https://partners.gorenje.si/fts/EnLa...39905&jezik=hr

177 kWh/annum.

Posto su razlicitog kapaciteta moram svesti sve na po 1 kg:

Znaci ova prva po klasi C susi 1kg vesa sa 72 kWh godisnje.
Ova druga A++ susi 1kg vesa sa 28 kWh godisnje.
A treca A+++ susi 1 kg vesa sa 22 kWh godisnje.

S tim da velim ako imas masinu od 7-8 kg a susilicu od 6kg ventilacijsku, 1-2kg vesa ti bude na stenderu.

Mislim, bilo bi bolje da napises tocno koji model imas.

No evidentno je da su ove sa toplinskom pumpom stedljivije i to znatno po 1kg vesa.

Inace 2.7 kWh po ciklusu * 30 dana u mjesecu je 81 kWh mjesecno odnosno 40kn niske tarife.
A+++ 1.1 kWh po ciklusu * 30 dana = 33 kWh ili 16.5 kn mjesecno. S time da si osusio 60 kg vise vesa u tih mjesec dana. Sto znaci da bi za ekvivalent ti trebao jos voziti 10 puta svoju od 6kg sto je narednih 27 kWh energije odnosno 13.5 kuna niske tarife odnosno ukupno 53.5 kuna mjesecno. Ako te ne zanima tih 2kg vesa vise, i ova A+++ sa senzorima ce prije prekinuti susenje ako nije skroz puna i potrositi jos manje struje.
Pa je tako razlika 53.5 - 16.5 = 37 kuna mjesecno ili 444 godisnje. Ako gledamo prosjecni rok trajanja od 7 godina to je 3108 kuna.

S time da realno onih dodatnih 10 tura svoje susilice ces pogoniti po VT jer spavas dok je NT i ona vec radi, tako da je to 27 kuna ibera a ne 13.5 tako da ti je godisnja razlika 606 kuna na racunu za struju odnosno u 7 godina 4242 kune.

No ako pogonis susilicu tu i tamo jer jednostavno ne trebas cesce onda je to druga prica. Dok sam bio solo, prao sam 1x u dva tjedna. Grunes 15 carapa i gaca u perilicu i jos par stvari i opet imas za 2 tjedna (imas 20 pa dok se ovi peru i suse imas jos 5 komada za nositi; nije kriticno).
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:33   #1497
Pozdrav,

Roditelji kupuju sušilicu pa tražim savjet. Sušilica će biti u podrumu, dakle prostorija samo u funkciji praonice (tamo je i perilica). Imaju mogućnost izvesti priključak na odzračnik pa i ventilacijska dolazi u obzir.

Isplati li se davati 3500+ kn za neku kondenzacijsku s pumpom od Beka ili Electroluxa, kad se već od 1950 može dobiti ventilacijska (Gorenje, Candy, Končar, Indesit)? Kakva je ventilacijska u smislu kvalitete samog sušenja, ne uzimajuću energetski razred u obzir?

I meni se čini da te kondenzacijske s pumpom ne mogu opravdati tu razliku u cijeni u nekom kraćem roku, možda se tek kroz 5-10 godina dođe na isto.

Ima li netko ventilacijsku, koji model i kako je zadovoljan?

Kondenzacijske bez pumpe? One su nešto neznatno skuplje od ventilacijskih, idu od 2300 na dalje.

Što se kondenzacijske s pumpom tiče, vidim da Beko i Electrolux imaju modele po 3500-4000 kn (Bosch npr. tek od 5500 kn ima takve modele). Jesu te kvalitetne? Meni je npr. perilica rublja od Beka prestala radit nakon jedne godine (otišao motor). Srećom pa je bilo u garanciji...
zag0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:49   #1498
Ajde pročitaj malo temu unatrag pa kad sve prostudiraš i odlučiš pitaj ponovno malo konkretnije Doslovno na zadnje tri strane teme da i ne ideš dalje imaš odgovor na pitanja.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:55   #1499
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ajde pročitaj malo temu unatrag pa kad sve prostudiraš i odlučiš pitaj ponovno malo konkretnije Doslovno na zadnje tri strane teme da i ne ideš dalje imaš odgovor na pitanja.
da procita moj post koji je drito iznad njegovog dobio bi odgovore na sva pitanja LOL
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:11   #1500
Htjela sam bit fina pa ne baš tako direktno al eto kad si rekao... 😂

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.