Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 01:35   #281
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ok, stavicemo jednakost izmedju NDH i RS. Znaci sve sto Srbi u BiH treba da urade je da se odreknu RS, preimenuju je u recimo Federalna Republika Srpska, postave na vlast ljude koji su protiv ratnog rukovodstva RS (Dodik to zapravo jeste bio https://pbs.twimg.com/media/DPPofo-W...jpg&name=large). Zatim proglase nezavisnost, pa u slucaju da se Bosnjaci pobune i dignu na oruzje, proteraju i ono sto ih je preostalo, i to posle slave kao najveci drzavni praznik. Tako pretpostavljam rade pokajnicke, pravedne drzave koje su se iskljucivo branile.

Znaci od tih pripremnih radnji samo treba da promene ime. Pa dobro, nece to biti toliko tesko.
Dakle ti si sada upravo izjednacio RH sa NDH i napisao kako je danasnja Hrvatska zapravo ista ona NDH samo pod drugim imenom.


Svaka ti cast.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:35   #282
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Za 6.ku se očekuje oslobađajuća.
Nitko od njih nije napravio ništa slično pokolju u Srebrenici.
Insajderski info ?
Pućko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:37   #283
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Zaboravio si teritorijalnu prilagodbu veličine u odnosu na željenu. I neugodnu činjenicu da bi trebali pobiti prilično svojih sunarodnjaka koji su u tome učestvovali. Tako smo mi s ovim našim ustašama tamo 1945.
Pa ono, nasi nisu pobijeni al su proterani. A vodje isporucene sudu i uglavnom osudjene. Al nekima je i to malo.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:38   #284
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Po misljenju nemalog procenta forumasa i politicara ti Hrvati su vam veci neprijatelji od cetnika. Samo lad se prica o NDH se vade kao svetli primeri i oslobodioci.
Jesu mnogima, recimo Hasanbegoviću koji je ustašoid muslimanske vjeroispovijesti. Na svu sreću nije postao neki previše važan lik i nema značajan položaj. Ne daj bože da takav postane recimo predsjednik, a prije toga bude premijer.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:38   #285
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Meni je drago da vam je Mladić heroj. Time se otkrivaju neke stvari. Umjesto žaljenja, kajanja i empatije za izvršeni genocid kod vas inaćenje i veličanje zločinca. Primjerice Vučić nijednom nije spomenuo pobijene Bošnjake, ali zato navodne srpske žrtve je.
Ovakav stil misljenja, ovakav nastup... da si rodjen u Srbiji, bio bi Seseljev istomisljenik... i ne vidis koliko vam je matrica ista, samo ubaceni drugi podaci...

Meni se obracas, a ja pisem suprotne stvari... to uproscavanje sa ciljem da se cela zajednica naruzi... nista drugo nego nepatvoreni sovinizam, mrznja koja isijava kroz slova...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:38   #286
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Po misljenju nemalog procenta forumasa i politicara ti Hrvati su vam veci neprijatelji od cetnika. Samo lad se prica o NDH se vade kao svetli primeri i oslobodioci.
Nije tako Defke. Reci mi samo dali ti znas za ijedan polupani partizanski spomenik u cro? Ako ga iskopas, pljuni me posred svog ekrana!
To sto mnogi jesu sklonjeni je samo ona dobra karakteristika koja se zove skromnost. Kao znnaju oni da je njihova zasluga velika, ali rekli su daj da to malo procistimo da se ostali narodi i narodnosti ne osjecaju lose. Nisi skuzio?
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:39   #287
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dakle ti si sada upravo izjednacio RH sa NDH i napisao kako je danasnja Hrvatska zapravo ista ona NDH samo pod drugim imenom.
Svaka ti cast.
Kako je krenulo, pozvat će još i na osvetu.
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Insajderski info ?
Ne, no...
Odbili su sudjelovanje RH u obrani s obrazloženjem da se nigdje ne spominje uloga RH u prvostupanjskoj osudi.
Drugostupanjska je zapravo presuda valjanosti prvostupanjske.
Iz ovog gore se ukida UZP, pa ono...
Postoji opasnost da će dobiti nešto sitno (i više su odležali), ali ako pada UZP...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:40   #288
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dakle ti si sada upravo izjednacio RH sa NDH i napisao kako je danasnja Hrvatska zapravo ista ona NDH samo pod drugim imenom.


Svaka ti cast.
Ne, samo oposujem sta se dogodilo. Da li su u RS na vlasti ljudi koji su je vodili tokom rata? Ne. Da li su na snazi rasni zakoni i etnicko ciscenje? Ne.
Isto kao u Hrvatskoj posle ww2. Da li je Hrvatska ukinuta? Ne. Da li ce RS biti ukinuta? Ne.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:41   #289
Zanimljivo da se Covic ne oglasava povodom presude. Ni da spomene Mladiceve zlocine u Hrvatskoj, samo da se ne zamjeri bratu Dodiku.
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:44   #290
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ne, samo oposujem sta se dogodilo. Da li su u RS na vlasti ljudi koji su je vodili tokom rata? Ne. Da li su na snazi rasni zakoni i etnicko ciscenje? Ne.
Isto kao u Hrvatskoj posle ww2. Da li je Hrvatska ukinuta? Ne. Da li ce RS biti ukinuta? Ne.
RH se poziva na NDH kao prethodnika?
Teritorijalno je više BiH bilo u NDH, nego u RH. Još da je glavni grad bila BL...
Što bi to onda bilo?
RS, kao direktna nasljednica NDH?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:45   #291
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Pa ono, nasi nisu pobijeni al su proterani. A vodje isporucene sudu i uglavnom osudjene. Al nekima je i to malo.
Tko je protjeran i odakle?

Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ovakav stil misljenja, ovakav nastup... da si rodjen u Srbiji, bio bi Seseljev istomisljenik... i ne vidis koliko vam je matrica ista, samo ubaceni drugi podaci...

Meni se obracas, a ja pisem suprotne stvari... to uproscavanje sa ciljem da se cela zajednica naruzi... nista drugo nego nepatvoreni sovinizam, mrznja koja isijava kroz slova...
Zanimljivo...samo sam ponovio riječi vašeg premijera Vučića. Odmah se vuku paralele sa Šešeljem. To je stav vaše vlade, a ne moj...isto tako je i veličanje Mladića. Cijela zajednica? Pa izabrali ste takvo vodstvo, većina vas barem. Vaši mediji veličaju Mladića, opće raspoloženje je promladićevsko.

Šovinizam, mržnja...to sam već čuo na Miloševićevim mitinzima....imaš istu retoriku. Svakoga tko ti ukazuje na činjenice proglašavaš šovinistom. Na drugoj temi sam ti lijepo napisao da znam dosta susjeda Srba koji su se borili za Hr i da ih cijenim kao divne ljude. Uopće ne mrzim Srbe, četnici mi se gade, ali i zagovaratelji lažnog pomirenja i izjednačavanja krivnje.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:51   #292
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Na drugoj temi sam ti lijepo napisao da znam dosta susjeda Srba koji su se borili za Hr i da ih cijenim kao divne ljude. Uopće ne mrzim Srbe, četnici mi se gade, ali i zagovaratelji lažnog pomirenja i izjednačavanja krivnje.
napredak ...

znam i ja Hrvata i Muslimana u VRS, sta su oni ? cetnici?

Nego buduci da je ovom presudom sud otvrdio da u 6 opstina nije bilo genocida, vec "samo" u Srebrenici, postavljam opet pitanje , citajuci hrvatsku vikipedija dobijam definiciju i obrazlozenje:
Quote:
Primjerice, u slučaju masovnog ubojstva stanovnika koji pripadaju nekoj skupini učinjenog s namjerom etničkog čišćenja (ali ne i uništenja grupe) radit će se pravno o "običnom" zločinu protiv čovječnosti, a ne o genocidu.
kontrasvijeta is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.11.2017., 01:51   #293
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ne, samo oposujem sta se dogodilo. Da li su u RS na vlasti ljudi koji su je vodili tokom rata? Ne. Da li su na snazi rasni zakoni i etnicko ciscenje? Ne.
Isto kao u Hrvatskoj posle ww2. Da li je Hrvatska ukinuta? Ne. Da li ce RS biti ukinuta? Ne.
Naravno da neće biti nikakvog ukidanja.Zašto bi i bilo .Dobro je da je i Mladić konačno osuđen i da je krivnja individualizirana kako bi neupućeni izgubili razlog da etiketiraju i sumnjiče cijelu jednu republiku da je genocidna fašististička tj protiv antifašistička i sl.Sa slučajem Mladić individualiziranje je završeno pa svi koji žele mogu dobiti spiskove osuđenih....
Pućko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:51   #294
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ne, samo oposujem sta se dogodilo. Da li su u RS na vlasti ljudi koji su je vodili tokom rata? Ne. Da li su na snazi rasni zakoni i etnicko ciscenje? Ne.
Isto kao u Hrvatskoj posle ww2. Da li je Hrvatska ukinuta? Ne. Da li ce RS biti ukinuta? Ne.
Ako uspoređuješ tranziciju ustaške vlasti s teritorija NHD u partizansku vlast na teritoriju SRH 1945. s promjenom vlasti u RS nakon Daytona onda si stvarno neobjektivan i neozbiljan, da ne upotrijebim teže riječi.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:52   #295
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post



Zanimljivo...samo sam ponovio riječi vašeg premijera Vučića. Odmah se vuku paralele sa Šešeljem. To je stav vaše vlade, a ne moj...isto tako je i veličanje Mladića. Cijela zajednica? Pa izabrali ste takvo vodstvo, većina vas barem. Vaši mediji veličaju Mladića, opće raspoloženje je promladićevsko.

Šovinizam, mržnja...to sam već čuo na Miloševićevim mitinzima....imaš istu retoriku. Svakoga tko ti ukazuje na činjenice proglašavaš šovinistom. Na drugoj temi sam ti lijepo napisao da znam dosta susjeda Srba koji su se borili za Hr i da ih cijenim kao divne ljude. Uopće ne mrzim Srbe, četnici mi se gade, ali i zagovaratelji lažnog pomirenja i izjednačavanja krivnje.
Nisi samo ponovio, nego si rekao da ti je drago da NAM je heroj Mladic... to je tebi drago Da imas normalan, ne cak ni dobronameran stav, napisao bi - alo Srbi, koji vam je q sa tim Mladicem... al tebi je DRAGO ...

A znas zasto ti je drago... zato sto Srbima kao narodu i ovoj zemlji ne mislis dobro... ti hoces da se brukamo sa njime, da bi onda vec dokazali svoje duboke predrasude i mrznju kako su Srbi divljaci... to je toliko poznat i ocigledan nacin razmisljanja... znas kako znam, zato sto zivim sa ljudima ovde koji jedva cekaju da se desi neki ustaski ispad, da bi rekli - ma da, svi Hrvati su ustase...

Zato ti kazem, da si ovde rodjen, Seselj bi ti bio car, a Mladic zakon... zato sto na takav nacin razmisljas...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:58   #296
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Nisi samo ponovio, nego si rekao da ti je drago da NAM je heroj Mladic... to je tebi drago Da imas normalan, ne cak ni dobronameran stav, napisao bi - alo Srbi, koji vam je q sa tim Mladicem... al tebi je DRAGO ...

A znas zasto ti je drago... zato sto Srbima kao narodu i ovoj zemlji ne mislis dobro... ti hoces da se brukamo sa njime, da bi onda vec dokazali svoje duboke predrasude i mrznju kako su Srbi divljaci... to je toliko poznat i ocigledan nacin razmisljanja... znas kako znam, zato sto zivim sa ljudima ovde koji jedva cekaju da se desi neki ustaski ispad, da bi rekli - ma da, svi Hrvati su ustase...

Zato ti kazem, da si ovde rodjen, Seselj bi ti bio car, a Mladic zakon... zato sto na takav nacin razmisljas...
Naravno da ne mislim dobro o državi gdje je na vlasti četnik Vučić i naravno da me strah takve države. Zato sam i napisao da mi je drago da se javno zna što mislite o Mladiću i kakvi su vam stvarni stavovi o ratu. U našoj javnosti je potrebna svijest o opasnosti iz susjedstva i zato mi je drago jer ćemo biti na oprezu da nam se ne ponovi 91.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 02:04   #297
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mislim dobro o državi gdje je na vlasti četnik Vučić i naravno da me strah takve države. Zato sam i napisao da mi je drago da se javno zna što mislite o Mladiću i kakvi su vam stvarni stavovi o ratu. U našoj javnosti je potrebna svijest o opasnosti iz susjedstva i zato mi je drago jer ćemo biti na oprezu da nam se ne ponovi 91.
Jasno je to meni...

Ti smatras da Hrvati kao narod nisu sposobni da izgrade jedinstvo i zajednistvo na nekim pozitivnim afirmativnim stvarima... nego vam trebaju stalno neke lude komsije na istocnoj granici koje ce da vas povezu u strahu...

Jel vam to najveci domet... ja mislim da mozete bolje od toga... ti ne, ali drugi da... ako vam je to neophodan cinioc da bi bili ujedinjeni... necete to postici, i dan danas se glozite oko ustasa i partizana... oko tih prica iz proslosti nema jedinstva, samo glupavi razdor... pa onda ti trebaju svi Srbi cetnici da to nekako disperzuju... qrceva je to politika, ali samo napred...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 02:09   #298
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Ako uspoređuješ tranziciju ustaške vlasti s teritorija NHD u partizansku vlast na teritoriju SRH 1945. s promjenom vlasti u RS nakon Daytona onda si stvarno neobjektivan i neozbiljan, da ne upotrijebim teže riječi.
Ako je tebi znak jednakosti izmedju NDH i RS, onda si i ti neobjektivan i neozbiljan.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 02:11   #299
sa hrvatske vikipedije:

Quote:
Primjerice, u slučaju masovnog ubojstva stanovnika koji pripadaju nekoj skupini učinjenog s namjerom etničkog čišćenja (ali ne i uništenja grupe) radit će se pravno o "običnom" zločinu protiv čovječnosti, a ne o genocidu.
pitanje je moze li se Srerbrenica pod gore "slucaj" svesti?


Kileru nije to ta fizionomija ... prije da se radilo o ...
kontrasvijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 02:11   #300
Valja pogledati koji su političari danas u Srbiji jasno i nedvosmisleno bez uvijanja i bez onog ali pozdravili presudu Mladiću, to su : Nenad Čanak, Čedomir Jovanović i Žarko Korać.

Sad samo pogledajte koliku podršku sve zajedno imaju ova trojica a koliku Vucic, Dacic i Šešelj...

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.