Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2017., 18:39   #21
Meni je to užasno. Živjeti u tako siromašnoj zemlji a ponašati se tako obijesno.
Žao mi je te cure što seli tamo, mora da je zatelebana ko kokoš.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 11.03.2017., 18:44   #22
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Meni je to užasno. Živjeti u tako siromašnoj zemlji a ponašati se tako obijesno.
Žao mi je te cure što seli tamo, mora da je zatelebana ko kokoš.
Ma sve je to ok dok kokos ne snese jaje.
jamesbond is offline  
Old 11.03.2017., 19:20   #23
neka šjora dobro razmisli, čitao sam da indijci imaju sitnu pišu
DrSigmundFreud is offline  
Old 11.03.2017., 20:09   #24
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
A kad dođu nama u Hrvatsku, maltretiraju osoblje u hotelu i traže od sobarica da im mijenjaju ručnike po 4x dnevno.


Radim u turizmu i Indijci su daleko najgori gosti. Svatko, ali svatko tko je imao posla s njima će vam to potvrditi. Strašno kako se ponašaju i koliko su nepošteni, a govorim o bogatijem obrazovanom sloju. Strah me pomisliti kako se tek ponašaju neobrazovani.
Pa ti bogati i obrazovani su ti u biti oni koji imaju sluge i robove, pa su se navikli tako prema njima ponašati. To je vjerojatno ona najviša kasta.

Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Meni je to užasno. Živjeti u tako siromašnoj zemlji a ponašati se tako obijesno.
Žao mi je te cure što seli tamo, mora da je zatelebana ko kokoš.
Pa kao da je grijeh imati lovu, nije problem bogatih, što siromašni naprave 10+ djece, pa ni teoretski nemaju neke šanse da izađu iz siromaštva i bijede. Jebiga, slažem se, netko je bogat samo zbog kaste, ali tu kastu je netko stvorio takvom, nije palo s neba. Sad, što se to nastavlja u nedogled i ne možeš baš gore tek tako, to je drugi problem.

Meni je baš drago da ide tamo, pa kad otrese s oblaka, bit će to potres za tsunami.

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ma sve je to ok dok kokos ne snese jaje.
Upravo tako, tad nastaju problemi i mene iskreno čudi i ne znam kako je ta Srpkinja izvukla to dijete da pripadne njoj, a ne obitelji njenog muža. Imam neki osjećaj da nisu živjeli u Indiji.



Isto tako, kao što je kolega rekao, treba se paziti njihovih ugovora, pa čak i bračnog, Istočnjaci praktički u kulturi imaju prevaru na svim razinama i ono što je najbolje, njima je uspjeh nekog prevariti.

Ne kažem da su zapadnjaci nešto puno bolji, ali nešto bolji jesu.
rocker1987 is offline  
Old 11.03.2017., 20:20   #25
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa sta ti imas s njom?
Amari joj je rod ili prijateljica (sta li vec) i petljaju se u zivot zenske.

A mozda Amari pita za sebe. Ko zna.

U svakom slucaju zenska je vec bila tamo i ako je zapela neka ide. Kad se opece (ako se opece) naucit ce veliku zivotnu lekciju i to je to

amary ne pita za sebe,jer bila je "sretno" udata za hrvata,pa je nakon poprilično godina brak otišao niz vodu,a novi brak joj ne pada na um ni ovdje ni igje drugdje...
Nitko toj djevojci niti može zabraniti niti je na išta siliti,no činjenica je da mi malo znamo o Indiji,a što i znamo nije nešto pozitivno,ali smo ipak zabriniti za nju,bliski smo krvni srodnici,a riječ je o inače dobroj osobi i djevojci.
Ovdje sam pitala nadajući se da će ljudi koji su bili ili jesu u Indiji,reči svoje iskustvo i mišljenje.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 11.03.2017., 23:34   #26
Indija je UŽAS! Čisti užas. Ja osobno nemam nikakvog iskustva, ali krećem se u društvu inženjera koji su išli tamo na commissioning. Obično ih se na početku šalje u Saudijsku Arabiju, koja u tim krugovima slovi kao užasna zemlja za život i rad i za provest ta 3 mjeseca. Fora je u tome što se tijekom boravka u Saudijskoj Arabiji vidi dosta Indijaca koji dolaze tamo ilegalno pa spavaju u kontejnerima i rade cijele dane i noći za čašu vode i šaku riže. Čovjek se zamisli kakva je tek Indija kada iz nje bježe glavom bez obzira i pristaju na takve uvjete samo da ih tamo ne vrate. E onda nakon Saudijske Arabije obično se ide na commissioning u Indiju. Tu tek zabava počinje. Pišaju i seru po ulicama, sve smrdi, životinje svugdje, kanalizacije nema, smetlišta nema nego je cijeli grad jedno veliko smetlište, hrana užas, bolnice užas, ljudi užas. Najveći problem su ljudi koji su u svemu suprotni Europljanima. Boja kože im je sve, ako si bjelac bit ćeš tretiran kao kralj tamo. Određene firme plaćaju bjelce da dolaze u odijelima na sastanke s njima, ne trebaju ništa znat niti išta pričat, samo doć u odijelu na sastanak jer ako imaju bjelca u firmi to znatno podiže rejting firme. Sve ti je jasno. U Indiji se žene ne poštuju, kakve god boje kože bile. Indijcima bjelkinje služe samo za zabavu, vole ih napumpat pa ostavit pa se poslije skrasit s Indijkom. Znam 3 takva slučaja. Svaki put se žena vratila nazad u Hrvatsku sa djetetom kojeg sada uzdržavaju hrvatski porezni obveznici jer joj je vagina bila brža od mozga. Ne treba generalizirati, jasno, ali nikome nebih preporučio da ima ima ikakve veze s Indijom ili Indijcima osim ako nije potpuno siguran kakva je ta osoba.

Bit ću brutalno iskren, predviđam da će otić tamo, on će je napumpat kao što je običaj, onda će ili on nju ostavit ili ona njega zbog nekompatibilnih kultura i ona će se vratiti u Europu a o djetetu nek europski porezni obeznici skrbe. Mark my words. Vrati se za par godina pa javi jesam li bio u pravu.

Ali eto, oni se vole, a ljubav ne poznaje granice. Bitno da europskim ženama mediji svakodnevno peru mozak takvim glupostima.
King8 is offline  
Old 11.03.2017., 23:50   #27
Kada sam prvi put vidjela ovaj clanak ostala sam zapanjena, bez rijeci. Slike mrtvih tjela koja plutaju rijekom dok se zivi ljudi u isto vrijeme kupaju u toj istoj rijeci.
Ovo je nezamislivo. Psi jedu mrtve ljude koje je rijeka izbacila, zivi piju vodu s istog mjesta.
https://www.chinasmack.com/filthy-in...izen-reactions
Nicki is offline  
Old 12.03.2017., 00:06   #28
Quote:
Nicki kaže: Pogledaj post
Kada sam prvi put vidjela ovaj clanak ostala sam zapanjena, bez rijeci. Slike mrtvih tjela koja plutaju rijekom dok se zivi ljudi u isto vrijeme kupaju u toj istoj rijeci.
Ovo je nezamislivo. Psi jedu mrtve ljude koje je rijeka izbacila, zivi piju vodu s istog mjesta.
https://www.chinasmack.com/filthy-in...izen-reactions
Upravo tako, dno dna od države i ljudi. I kojoj god kasti da pripadaš i koliko god da si bogat tamo opet se ne možeš izolirati od ovakvih stvari i prizora.
King8 is offline  
Old 12.03.2017., 11:21   #29
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pa kao da je grijeh imati lovu, nije problem bogatih, što siromašni naprave 10+ djece,
Nije grijeh imati love ali je grijeh ponašati se kao bezdušni seronja, maltretirati sve oko sebe i tretirati ljude kao robove. Jako jako ružan mentalni sklop i nula bodova za kućni odgoj.
Radila sam u skupom hotelu i većina naših gostiju je bogata pa su se uglavnom ponašali normalno. Svi osim Indijaca.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 12.03.2017., 11:41   #30
Kad te nauče da se ponašaš prema onima "iz niže klase" kao prema crvima, ne možeš ti naučiti nešto drugo sam od sebe, kad se svi tako ponašaju. To ti je sve problem odgoja i kulture.

Iako, ako ćemo biti iskreni, u Indiji je ionako toliko ljudi, da praktički samo čekaš kad će pokolj i da se taj broj malo skresa.
rocker1987 is offline  
Old 12.03.2017., 11:49   #31
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje naših ljudi koji žive u Indiji,te mogu nešto pouzdano reči o sklapanju braka između hrvatice i indijca u Indiji.
Jedna djevojka iz šire obitlji zaljubila se u indijca,koji želi brak s njom,ali da bude sklopljen u Indiji.Upoznali su se u jednoj evropskoj državi,ne kod nas.
Oboje su kršćani,no njegov jezik je hindu.Oboje govore engleski na kojem se i sporazumijevaju.
Kako ona malo zna o kulturi,običajima i položaju žena u Indiji,čini nam se da ide u nepoznato i u neizvjesnost.
Slučajni poznanik jednog člana naše obitelji,indijac koji je oženio hrvaticu ovdje po našem zakonu, ostao živjeti ovdje,savjetovao je da jako dobro promisli o tome braku,osobito o životu u Indiji.
Međutim nije bio voljan,dati precizne informacije,vjerojatno iz sunarodnjačke solidarnosti.
Molila bih sve koji imaju konkretnih spoznaja,da nam pojasne.
Zahvaljujem unaprijed.

Nisam citao sve odgovore ovdje, ali pretpostavljam da je vec netko i spomenuo:
Koliko je meni poznato, zivot mlade zene u Indiji bas i ne vrijedi nesto mnogo. Nebi me cudilo da je tamo cak i zivot krave vrijedniji.
Cim on trazi da brak bude sklopljen u Indiji, neka ona malo bolje o tome razmisli.
Ako nema lose namjere, ozenit ce se njom i u Hrvatskoj po hrvatskim zakonima.
Ako njoj njen zivot nije bitan i zeli se pokoriti starijima u njegovoj obitelji i muzu, neka slobodno ide.....samo neka kasnije ne kuka.


To nije moje osobno iskustvo, nikada nisam bio tamo, ali ima dosta reportaza, intervjua i napisanih iskustva bijelih zena koje su zivjele u Indiji.
mio8 is offline  
Old 12.03.2017., 12:23   #32
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Kad te nauče da se ponašaš prema onima "iz niže klase" kao prema crvima, ne možeš ti naučiti nešto drugo sam od sebe, kad se svi tako ponašaju. To ti je sve problem odgoja i kulture.
Naravno da možeš. Na tom principu počiva svako razvijeno društvo.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 12.03.2017., 12:39   #33
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš. Na tom principu počiva svako razvijeno društvo.
Kako to misliš?
-SOMEBODY- is offline  
Old 12.03.2017., 14:16   #34
znam da pitas za "rodjakinju"
al bjezi brate od toga....

moja baba je uvijek govorila:
uzmi sine svoje pa makar i copavo
i imala je pravo

sve je to fino i lijepo al kad su velike kulturoske razlike nema od toga kruha
cast izuzetcima
(da se ne uvrijede)
i da ne pocnu
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 12.03.2017., 14:28   #35
Quote:
Nicki kaže: Pogledaj post
Kada sam prvi put vidjela ovaj clanak ostala sam zapanjena, bez rijeci. Slike mrtvih tjela koja plutaju rijekom dok se zivi ljudi u isto vrijeme kupaju u toj istoj rijeci.
Ovo je nezamislivo. Psi jedu mrtve ljude koje je rijeka izbacila, zivi piju vodu s istog mjesta.
https://www.chinasmack.com/filthy-in...izen-reactions
Odvratno
__________________
Heartbreak Hotel
LOST01 is offline  
Old 12.03.2017., 15:04   #36
Quote:
LOST01 kaže: Pogledaj post
Odvratno
http://video.nationalgeographic.com/...a-rattemple-pp

Nadam se da rodjaka autorice ne ide u ovo selo gdje imaju temple za 'svete' stakore za koje vjeruju da su reinkarnacija njihovih predaka.
jamesbond is offline  
Old 12.03.2017., 16:41   #37
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš. Na tom principu počiva svako razvijeno društvo.
Možeš, ako imaš pristup tome drukčijem i ako si genijalac, pa kontaš da postoji nešto "out of box".

Samo što su takvi 1 promil društva.
rocker1987 is offline  
Old 12.03.2017., 16:50   #38
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Možeš, ako imaš pristup tome drukčijem i ako si genijalac, pa kontaš da postoji nešto "out of box".
Pa ja upravo o takvima i govorim. Ovima s novcima koji putuju po svijetu i imaju pristup svemu. S ovim drugima se nisam ni susretala.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 12.03.2017., 16:52   #39
Oni imaju pristup, ali ga ne koriste, uglavnom. Imaju odgoj da im pristup kakav im je nametnut, usađen, osigurava život kakav imaju.

Misliš da su u krivu? Možda neki jesu, ali uglavnom nisu. Upravo tim načinom života, osigurali su sebi status koji imaju. Generacijama. Ako ga promijene, to je znak slabosti i mogli bi pasti u kastu niže. Za njih, to je ravno smrti.
rocker1987 is offline  
Old 12.03.2017., 17:25   #40
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Pa ja upravo o takvima i govorim. Ovima s novcima koji putuju po svijetu i imaju pristup svemu. S ovim drugima se nisam ni susretala.
Pristup svemu i bogatstvo nista ne znaci.
Evo imas i bogate seike koji su non-stop na zapadu. Oni uglavnom gledaju i traze svoj fun sa bjelkinjama dok su svoje zene zamotali da im ni trepavica ne smije izvirit. A niko bogatiji of tih seika.
jamesbond is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.