Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2008., 18:15   #41
Zomboni
Da...ali onda on može reć da je to krivotvoreno...zar ne???
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 19:45   #42
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Zomboni
Da...ali onda on može reć da je to krivotvoreno...zar ne???
A to može dokazati vještačenjem potpisa kojim će se utvrditi da je upravo on potpisao.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:10   #43
Quote:
Zomboni kaže: Pogledaj post
A to može dokazati vještačenjem potpisa kojim će se utvrditi da je upravo on potpisao.
Ne bi se ja upuštao u to. 60kn pristojbe za javnog bilježnika je zanemarivo u odnosu na svotu koja je u igri.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:12   #44
Ne želi ništa potpisivat... postoji li koji dr.način??? Npr. neki zakon o izvanbračnoj zajednici??? Bilo koja caka??? Molim vas...stvarno sam očajna...
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:13   #45
Zapravo ne želi lovu uopće vratit, danas mi se nasmijo u facu i rekao da nema nigdje ništa...i ako ću ga gnjavit, da će me osakatit...
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:00   #46
lopovi i posudjivanje

pikastar,
mislim da ti je najpametnije naci nekog utjerivaca dugova kosti da mu slomi
na tvom mjestu bih to napravila
inace,preda dvije godine sam posudila pare tadasnjem a do danasnjih vremena ih vratio nije
mnogo manji iznos,al svejedno je nista drugo nego izrod,varalica i lopov


sto dalje od takovih
:2up:
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:34   #47
Utjerivača dugova???
Onda mi uvijek može vratit istom mjerom...ionak mi se prijeti. Rekao je da se me on i njegovi slomit i osakatit, ako mu se auteku kaj dogodi... nikad ne bih išla do te mjere...
Jedino me još muči ta izvanbračna zajednica...
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:43   #48
ma kakva izvanbracna zajednica? zaboravi to. a cini se i lovu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:53   #49
Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Ne bi se ja upuštao u to. 60kn pristojbe za javnog bilježnika je zanemarivo u odnosu na svotu koja je u igri.
Samo ne znam kak će dečka koji se ovako odnosi prema njoj i dugu dovući do bilježnika.

Napiši ti tu izjavu i svaki put kad ga vidiš gurni mu je pred nos pa možda jednom i potpiše.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 18:51   #50
Quote:
Zomboni kaže: Pogledaj post
Samo ne znam kak će dečka koji se ovako odnosi prema njoj i dugu dovući do bilježnika.

Napiši ti tu izjavu i svaki put kad ga vidiš gurni mu je pred nos pa možda jednom i potpiše.
Ma ne želi ni čut za nekaj slično... ignorira me potpuno... postoji li koji dr.način???
Neki mi spominju kamatare...ili utjerivače dugova... zna li tko kako to funkcionira??? Gdje njih mogu nać???
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 01:53   #51
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Ma ne želi ni čut za nekaj slično... ignorira me potpuno... postoji li koji dr.način???
Neki mi spominju kamatare...ili utjerivače dugova... zna li tko kako to funkcionira??? Gdje njih mogu nać???
Nemoj se igrati s tim jer će loše završiti.
Kako je došlo do toga da mu posuđuješ novac? Je li to bilo za auto?
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 09:24   #52
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Ma ne želi ni čut za nekaj slično... ignorira me potpuno... postoji li koji dr.način???
Neki mi spominju kamatare...ili utjerivače dugova... zna li tko kako to funkcionira??? Gdje njih mogu nać???
Gospon utjerivač će ti dati umanjenu svotu, tj. ti njemu prodaš dug, a on ti isplati po nekoj svojoj procjeni. (u procjenu je uključeno njegovo iskustvo). Koliko sam vidio bivši ti se prijeti itd, bilo bi dobro da se zapitaš jel ti sve to treba jer možeš biti sigurna da gospon utjerivač neće baš olako gledat njegovo bahaćenje. Makar s druge strane sumnjam da bi papak koji se prijeti ženi imao petlje sraćkat gosponu utjerivaču.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 00:18   #53
pikastar,
izvanbračna zajednica je zajednica za koju se može (sa minimalno dva svjedoka) dokazati da su dvije osobe živjele u njoj tri godine ili više,a manje ukoliko je tijekom tog vremena rođeno dijete

ni u kojem slucaju ne vidim da dug mozes utjerati sa te strane
pouka:PRIJE ikakovog posuđivanja (ma makar i 500 kn) ugovor ovjeren i potpisan kod javnog bilježnika,te sa time na sud izjalovi li se obecanje (ludom radovanje)
ne mogu odlučivati umjesto tebe - no ili zaboravi pare ili si prvo osiguraj zastitu a zatim sredi utjerivače

a u medjuvremenu uvijek postoji snaga usmene predaje o toj ništariji
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 23:07   #54
Hej...eto me opet... pristao je potpisat... e sad trebam prijedlog kako sastaviti taj dio koji trebam ić ovjerit??? Moram napisati za što je??? Kada je posuđena lova itd... Ne bih da se kasnije nađu neke cake u tom. Da li mogu možda prenjeti dio kredita na njega??? Ima li tko kakav primjer???
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 10:29   #55
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Hej...eto me opet... pristao je potpisat... e sad trebam prijedlog kako sastaviti taj dio koji trebam ić ovjerit???
Evo odgovora koji si već dobila 22.3. Daj samo reci što si čekala dva tjedna?

Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Ovako: pripremi ugovor. Postoji, naravno, rizik da on to neće htjeti potpisati, no onda ćeš valjda jednom za cijeli život naučiti lekciju...
Imam slučaj da mi ljudi ne žele potpisati za puno manje cifre nego što su tvojih 40 kkn, pa sve papire imam pripremljene i vozim ih sa sobom u autu za slučaj da dočekam trenutak njihovog prosvjetljenja. Vidim da se tebi baš i ne žuri...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 10:45   #56
Nije ti potreban ugovor već izjava.

Ja Đuro Đurić dugujem Anđi Anđić iznos od 40000 kuna i obvezujem se navedeni iznos vratiti do 01.01.2100.g.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:38   #57
Quote:
Zomboni kaže: Pogledaj post
Nije ti potreban ugovor već izjava.

Ja Đuro Đurić dugujem Anđi Anđić iznos od 40000 kuna i obvezujem se navedeni iznos vratiti do 01.01.2100.g.
Potreban joj je ugovor o zajmu!

Pogledaj ovdje, ovdje i ovdje kako napisati, ako ne kužiš, budemo skucali nešto.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:57   #58
Quote:
Mr. Wolf kaže: Pogledaj post
Potreban joj je ugovor o zajmu!

Pogledaj ovdje, ovdje i ovdje kako napisati, ako ne kužiš, budemo skucali nešto.
Možeš mi objasniti zašto nije dovoljna izjava?
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:51   #59
Quote:
Zomboni kaže: Pogledaj post
Možeš mi objasniti zašto nije dovoljna izjava?
Znaš li da je u slučaju saobračajke dovoljno samo ispuniti tzv. Europsko izvješće o saobračajnoj nesreći, tako da ga obje strane potpišu, pa da nadoknadiš štetu? Policija "nije potrebna".

Točno. Ja sam posle 7 godina natezanja na sudu uspio naplatiti glavnicu, a za zatezne kamate se još sporim. Da je došla policija, ne bi bilo problema jer je slučaj bio jako jednostavan - tip me napucao odostraga dok sam stajao na crvenom.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:25   #60
Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Znaš li da je u slučaju saobračajke dovoljno samo ispuniti tzv. Europsko izvješće o saobračajnoj nesreći, tako da ga obje strane potpišu, pa da nadoknadiš štetu? Policija "nije potrebna".

Točno. Ja sam posle 7 godina natezanja na sudu uspio naplatiti glavnicu, a za zatezne kamate se još sporim. Da je došla policija, ne bi bilo problema jer je slučaj bio jako jednostavan - tip me napucao odostraga dok sam stajao na crvenom.
Izvrstan odgovor. Još da ima bilo kakve veze s ovim slučajem, bilo bi super.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.