Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 19:23   #1
Zlostavljanje i napuštanje životinja

Zanima me kome na području grada Zagreba prijaviti zlostavljanje životinja? Može li se to provesti anonimno? Molim vas, navedite brojeve ustanova di se prijavljuje i eventualna iskustva s prijavama-nakon koliko se odazovu,uzmu li životinju itd?!
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:49   #2
probaj ovdje

http://www.suza.hr/default.aspx?id=11&VrstaID=3
www.noina-arka.hr

ili na besplatni broj 0800 27 22 22

što se tiče anonimnosti mislim da se to dogovoriš s njima ovisno o tome hočeš li svjedočiti na sudu ili ne...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:34   #3
jel kod nas nema one policije za životinje kak amerikanci imaju?kod nas su samo te udruge?
ovi amerikanci su si baš to dobro izmislili i organizirali
ak netko gleda na animal planetu onaj animal cops zna o čemu pričam
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:29   #4
to je aspca, specijalna policija za životinje koja ima pravo oduzeti životinju u određenim uvijetima te privesti ''vlasnika'' u zatvor, kao da je naštetio čovjeku. kod nas ne postoji apsolutno ništa slično. ti to možeš prijavit na spomenute adrese, ali ni oni neće moći previše toga napravit. za početak, moraju postojat dokazi o zlostavljanju životinje. ako je na primjer životinja u nepodobnom smještaju to se mora slikat al ti nemaš prava ulazit na privatno vlasništvo. ta slikanja obavljaju volonteri a ne pripadnici policije. i nakon svega toga, ak nećeš svjedočit adio mare.. možeš ti ostat anonimna al ak nema dokaza a ti nisi spremna na sud nema osnova za tužbu.. na žalost, naši zakoni jedva funkcioniraju za ljude a na životinje nitko još ni ne pomišlja..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:12   #5
prijavu se može predati veterinarskoj inspekciji nadležnoj na području grada u kojem živiš. u Zagrebu mislim da vet. insp. "sjedi" u državnom inspektoratu. nažalost broj tel. neznam, ali pitaj na informacijama
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:32   #6
Baš šteta, uistinu mi je žao tog jadnog psa, po cijele dane laje zatvoren na balkonu, tuku ga.... A i susjedi im već prijete da će ubit psa tako da mu se ne piše dobro. A neanonimna prijava ne dolazi obzir, ne želim izlagati svoju obitelj eventualnom nasilju tih ljudi, a čemu?! Ionako sumnjam da će puno poduzet. Pokušala sam! Hvala ljudi!
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:03   #7
Quote:
Ponosna kaže: Pogledaj post
Baš šteta, uistinu mi je žao tog jadnog psa, po cijele dane laje zatvoren na balkonu, tuku ga.... A i susjedi im već prijete da će ubit psa tako da mu se ne piše dobro. A neanonimna prijava ne dolazi obzir, ne želim izlagati svoju obitelj eventualnom nasilju tih ljudi, a čemu?! Ionako sumnjam da će puno poduzet. Pokušala sam! Hvala ljudi!
Daj ne budi luda!!
Lijepo nazovi u SUZU (nikako vet. inspekciju), objasni im situaciju i pitaj da li mogu poslati nekoga da se "prošeće" i izvidi situaciju ili će te oni uputiti dalje. Ovako nisi ama baš ništa napravila ni pokušala.
__________________
"Just say no" prevents teenage pregnancy the way 'Have a nice day' cures chronic depression.
Peek-a-Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:14   #8
Ovim nisi ništa pokušala, što si napravila napisala tu dva posta i to je to...sorry ali to nije ništa i sigurno neće pomoći jadnom psu.Shvaćam da ne želiš na sud ali ništa te neće koštati ako nazoveš onaj besplatni tel. što sam ti prije napisala i anonimno prijaviš, ne moraš im se ni predstaviti, to je već neki pokušaj nečega. Dokle god budemo tako okretali glavu ništa se neće promijeniti u sustavu zaštite životinja...i onda se čudimo kako to ništa ne funkcionira. Budemo li se više angažirali za zlostavljane životinje i prijavljivali svako zlostavljanje za koje znamo i sustav će se morati promjeniti i poduzeti veće i bolje mjere za zaštitu...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 13:25   #9
Quote:
Ponosna kaže: Pogledaj post
Baš šteta, uistinu mi je žao tog jadnog psa, po cijele dane laje zatvoren na balkonu, tuku ga.... A i susjedi im već prijete da će ubit psa tako da mu se ne piše dobro. A neanonimna prijava ne dolazi obzir, ne želim izlagati svoju obitelj eventualnom nasilju tih ljudi, a čemu?! Ionako sumnjam da će puno poduzet. Pokušala sam! Hvala ljudi!
auf sto si se potrudila da je bar vise takvih kao sto si ti, svijet bi bio bolje mjesto!
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:16   #10
dobro oprosti neću biti tako cinična, znam da su to zeznute situacije i često bezizlazne, ali ako svi budemo dizali ruke, nikad se ništa neće maknuti s mjesta! probaj nešto, odustat uvijek možeš. probaj taj anonimni telefon, ili probaj kontaktirat neku udrugu u gradu, pitat za savjet, a možeš nazvati i ovu tetu u odbori za prava životinja:

Odbor za prava životinja
Mob: 091 121 4696
E-mail: [email protected]

a eventualno možeš smisliti i neki mali trik. napisati im dopis u ime neke udruge za prava životinja (prave ili izmišljene), tipa dobili smo prijavu da zlostavljate psa, pa im navedeš sve članke iz zakona o zaštiti životinja koje krše i novčane kazne koje bi ih trebale stići, i formuliraš to kao neko upozorenje pred tužbu. to je čisti blef ali možda se bar malkicu zamisle. ovisi koliko su upoznati sa situacijom prava životinja u Hrvatskoj.
samo nemoj odustajati tako brzo, držimo ti fige!
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 21:59   #11
...ako ga zlostavljaju, onda će ga nakon dopisa dokrajčit...
...takvim ljudima treba oduzet psa i nastojat da se upravo
to učini...
...i kao što ti @pupavac kaže, potrudi se još malo,
jer odustati možeš u svakom trenutku ...
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 09:01   #12
mozeš ih prijaviti i "prijateljima životinja " i također imaš telefon pa ih možeš nazvati ili poslati mail: [email protected] .u svakom slučaju probaj nešto i budi hrabra i odlućna. ja sam prijavila zlostavljanje kobile jer su je stvarno izmasakrirali da nije bila za prepoznati..prijavila sam i njima i vet.inspektoru, on je došo napravio zapisnik, ja sam morala svjedočit tomu svemu i završilo je na sudu. imala sam dosta problema sa starim zbog toga a i ovih zatucanih ljudi koji me okružuju ali se nisam predala. vjeruj nije bilo nimalo ugodno, ali ja sam znala da joj želim pomoć unatoć svemu i svima jer od nekud se mora krenut. tog već ima previše i ako će svi šutjeti i okretati glave to će postati svakodnevnica..a mislim da to nebi nikako bilo dobro..
teah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 23:02   #13
Anonimnost prijave zlostavljanja?

E ovako, ja sam podnesla prijavu zlostavljanja životinja. Veterinarski inspektorat je izašao van i rekao tim ljudima da moraju taj izlazak platiti oko 700 kn. Ja sam prijavu podnesla anonimno, pismom veterinarskom inspektoratu i u pismu napisala da želim ostati anonimna. Jel zna netko dal postoji neki zakon o anonimnosti odnosno jesu li ti ljudi kojima sam poslala pismo dužni ne izdati ništa o meni?? Odgovor bi trebala brzo s obzirom na to da su zlostavljači životinja si zadali kao životni cilj otkriti me jer ne žele platiti tih 700 kn već žele da plati osoba koja ih je prijavila.
Na žalost inspektorat nije najbolje obavio svoj posao i ti ljudi su prikrili užasno puno stvari koje su se stvarno događale.
Aryena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 00:39   #14
Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva, Uprava za veterinarstvo, Veterinarski ured Grada Zagreba, Avenija Dubrovnik 12
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 12:34   #15
Quote:
Ponosna kaže: Pogledaj post
Zanima me kome na području grada Zagreba prijaviti zlostavljanje životinja? Može li se to provesti anonimno? Molim vas, navedite brojeve ustanova di se prijavljuje i eventualna iskustva s prijavama-nakon koliko se odazovu,uzmu li životinju itd?!
a šta znaš za takav slučaj?
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 21:01   #16
Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva, Uprava za veterinarstvo, Veterinarski ured Grada Zagreba, Avenija Dubrovnik 12
6585555
ili policija, oni ipak izađu i ustanove što je, sad ih je malo frka kad se digla medijska prašina...imam neka iskustva
pamina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 01:29   #17
društvo za zaštitu životinja.
ma jebem ih sve po spisku.
pazi ovo, ja živim u stanu, kat ispod mene obitelj, njih 4, i 8-10 mačaka, koje sam na svoje oči vidia kako skaču iz kontejnera i idu ravno u stan njihov.
pošto sam kat iznad smrtdi, ali neizdrživo, i sudska tužba, bla bla, uglavnom, društvo za zaštitu životinaj ne da potjerat mačke, ni udomit ih.
debili- osobno mišljenje
i recimo da je odlučim dovest konja u stan? bili li to bilo dopušteno?
ja volim žćivotinje i ne želim trovat mačke, tuči ih i slično, jer je to jadno..
ali smrdi, dok pišem post smrdi.
ima li ko kakvu pomoč?
neki miris koji tjera mačke ili??
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:40   #18
Ah i toliko o pravu na anonimnost. Prijavis ljude koji zlostavljaju zivotinje, a veterinarska inspekcija ti vrati tako da tim ljudima daju sve podatke o tebi koje imaju da ti se lakse mogu osvetiti luđaci čiju si životinju spasio prijavom...

That's beautiful country Croatia
Aryena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:56   #19
Quote:
Aryena kaže: Pogledaj post
Ah i toliko o pravu na anonimnost. Prijavis ljude koji zlostavljaju zivotinje, a veterinarska inspekcija ti vrati tako da tim ljudima daju sve podatke o tebi koje imaju da ti se lakse mogu osvetiti luđaci čiju si životinju spasio prijavom...

That's beautiful country Croatia

Nemoj ovo pustiti samo tako

Ja stvarno ne znam kako je to točno zakonski određeno, ali pretpostavljam da mora biti zakonska podloga. Probaj otići na Pravo pa pitaj, možda ti oni iskopaju taj zakon ili pravilnik. Ili traži po Narodnim novinama, ako stigneš. Ili se javi nekoj udruzi za zaštitu životinja, recimo Prijateljima životinja (kontakt adresa, mail i telefon su dolje desno na stranici). Oni bi trebali biti upućeni kako to funkcionira.

Ma i da slučajno nema zakona koji to regulira, ne mogu vjerovati da su sposobni napraviti to nekome, da ga tako usose
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:56   #20
Quote:
oldschool_zemljanin kaže: Pogledaj post
ima li ko kakvu pomoč?
neki miris koji tjera mačke ili??
postoji.ja sam postavila pitanje u pet centru jer su mi također dolazile svakakve mačke koje su mi spavale i vršile svoje potrebe na terasi.(imaju vlasnike).ovako mislim da su mi rekli za nekakvu jaku,kiselu jabuku
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.