Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2009., 14:54   #41
Pa,mislim da sve zavisi od dotičnoga sudije..
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 21:16   #42
Odvjetnici imaju svoju tarifu, a moguće je dogovoriti i postotak od iznosa, isto prema tarifi. Nema odgovora na tvoje pitanje jer sve ovisi od stranaka u postupku i njihovim dokazima, utemeljenosti zahtjeva na pravu, sucu, itd...
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 00:28   #43
Quote:
silver56 kaže: Pogledaj post
Molio bih cijenjene forumaše da prokomentiraju ova moja iskustva i razmišljanja…
Da su svi svjedoci izjavili jedno, npr. da je jedan napao dugoga i da se drugi samo branio, sud ne bi kaznio obojicu. Ali ako par svjedoka kaže jedno, a par drugo, onda je sucu najlakše zaključiti da su obojica krivi za tučnjavu. Čovjeku koji je vidio samo dio događaja ili nije svjestan dubljeg povoda, sve to može izgledati besmisleno, ali sigurno nije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:25   #44
Zlatar i bankrot

Evo danas bankrotirala općina. Bivši gradonačelnik nabio 30 miljuna kn duga što je oko 3 proračuna. I što sad? Izija vuk magarca. Lola ne odgovara za ništa, a Šuker daje pomoć iz proračuna.

Kako daje i moje novce, ja moram reći na glas da ih ne želim dat!. Ne zato što su ti novci za plaće ljudima a ja sam bešćutan, već zato što bi novi gradonačelnik moga isto napravit i opet će država sanirat i tako u krug, a nema krivice.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 01:10   #45
volio bih vidjet takav način sankcioniranja,samo zato da vidim kolko bi se besramno bogatih mangupa potužilo na neustavnost takvog kažnjavanja...
__________________
Kit Kat White
Mably is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:22   #46
Reklama na brisacima

Naime da li je neko prokljuvio pravni nacin da se tuzi oglasivaca za koristenje privatnog vlasnistva za oglasavanje.
Naime nekoliko puta mi se dogodila da mi auto stoji i stave papirnatu reklamu, padne kisa i ta reklame se kasira na staklo i nema boga da se mane ostim struganja. To ej ostecivanje privatne imaovine a druga stvar je to je i koristenje privatnog vlasnistva u svrhu oglasavanja, ako mogu to ko im brani da uzmu veliki poster i preljepe ga preko vrata od auta.

Ukoliko neko ima iskustva neka podjeli s nama proceduru. Hvala
bedomedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:53   #47
Koliko je nekim ljudima dosadno. Kako se to ošteti auto od jednog papirnatog letka? Kako ćeš me tužiti ako imaš samo broj mobitela? Niti jedan letak, što sam ja vidio, nije veći od A5. A kada mi stave reklame od trgovačkih centara ja sam presretan jer mogu značajno uštedjeti. Ako ti smetaju, jednostavno ih makni. Niti jedan se ne zalijepi tako jako da ti potrga staklo.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 19:27   #48
Imam jedno hipotetsko, pomalo banalno pitanje.

Danas sam u jednoj trgovini sasvim slučajno kolicima 'zakačila' gležanj žene koja se kretala ispred mene. Na licu mjesta sam joj se ispričavala i nudila pomoć nekih 5 minuta koliko se ona previjala od bolova da bi se ona naposljetku čak i osmjehnula (mislim da mi je sve po spisku) te rekla da je sve u redu. Trgovina u kojoj se zbio taj nemili događaj ima nadzorne kamere koje su vjerovatno zabilježile sve navedeno. Hipotetski gledano, kad bi se slučajno ta nesretna ozljeda transformirala u nešto ozbiljno i kad bi ta žena imala ozbiljnih zdrav. problema zbog toga te me odlučila prijaviti policiji, što bi se meni dogodilo? Bih li odgovarala za kazneno djelo ili prekršaj? Bih li odgovarala uopće? Studiram pravo i znam kako su pravno okarakterizirane tjelesne ozljede. Znam, naravno, da sve ovisi o posljedicama. Nažalost, mi imamo obiteljsku prijateljicu kojoj se dogodilo upravo to da je ostala bez noge nakon što ju je jedna dr. žena na isti način okrznula kolicima u nekoj trgovini, otud i dolazi ovo moje pitanje. Hvala.
kulen_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:46   #49
Quote:
kulen_fan kaže: Pogledaj post
znam kako su pravno okarakterizirane tjelesne ozljede
pa onda ti je sve jasno. sve ovisi od kvalifikacije.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:11   #50
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Koliko je nekim ljudima dosadno. Kako se to ošteti auto od jednog papirnatog letka? Kako ćeš me tužiti ako imaš samo broj mobitela? Niti jedan letak, što sam ja vidio, nije veći od A5. A kada mi stave reklame od trgovačkih centara ja sam presretan jer mogu značajno uštedjeti. Ako ti smetaju, jednostavno ih makni. Niti jedan se ne zalijepi tako jako da ti potrga staklo.
Iznenadio bi se kako se zaljepi, bas se kasira na staklo.. nemozes osim struganjem sa ostrim predmetom skinuti dole.. kisa sunce.. kisa sunce i gotovo..
ali nije to poanta.. stvar je da radi necije reklama ja moram raditi ili neke plate malo vise pa da se po zakonu moraju raditi reklame koje se nemogu zaljepiti ili ih zabraniti...
bedomedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:35   #51
Glasaj za Bandića pa će on već smisliti još neki namet ili već nekoga tko će skidati plakate i s auta da ljudi budu sretni. A kad te ljude koji seru po plakatima pitam kolika im je penzija odmah umuknu. To se zove dosada.
Mislim, gdje ti živiš kad su ti toliki problem što ti netko jednom mjesečno/godišnje stavi letak na auto a tim letkom vjerojatno možeš i puno uštedjeti?
U skoro svim zgradama ti piše da se ne smiju stavljati letci u sandučiće i svi ih trpaju. Trpaju jer postoje ljudi koji zarađuju od raznošenja letaka. A kad smo već kod raznošenja letaka onda se pitaj zašto plaćaš ZG news ili kako se već zovu te novine po drugim gradovima. A samo reklama dotičnog Bandića. A to koštaaaa.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 15:58   #52
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Glasaj za Bandića pa će on već smisliti još neki namet ili već nekoga tko će skidati plakate i s auta da ljudi budu sretni. A kad te ljude koji seru po plakatima pitam kolika im je penzija odmah umuknu. To se zove dosada.
Mislim, gdje ti živiš kad su ti toliki problem što ti netko jednom mjesečno/godišnje stavi letak na auto a tim letkom vjerojatno možeš i puno uštedjeti?
U skoro svim zgradama ti piše da se ne smiju stavljati letci u sandučiće i svi ih trpaju. Trpaju jer postoje ljudi koji zarađuju od raznošenja letaka. A kad smo već kod raznošenja letaka onda se pitaj zašto plaćaš ZG news ili kako se već zovu te novine po drugim gradovima. A samo reklama dotičnog Bandića. A to koštaaaa.
HRC AJ NE SERI
ako nemas odgovor za pitanje ne zanima me tvoj stav prema politici i penzionerima.
treba pomoc ako neko zna tvoje opaske me ne zanimaju. a sto se tice letaka svaku jutro imam u prosjeku barem 3 letka na sajbi, pa ti sada vidi ako auto stoji tjedan dana.
bedomedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 18:45   #53
Pa lijepo sam ti rekao da u zakonu piše da moraš staviti natpis da ne želiš reklame na mjesto gdje ne želiš da ti stavljaju reklame. Ali nigdje u zakonu ne piše ništa za aute. Tako da se možeš šmirglat

Stvarno misliš da će ti netko od fiškala nešto napisati? Aha, hoće, baš. Jedino ako uplatiš hiljadarku nekome.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 19:05   #54
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Stvarno misliš da će ti netko od fiškala nešto napisati? Aha, hoće, baš. Jedino ako uplatiš hiljadarku nekome.
Zato valjda ovdje pise nekoliko pravnika i besplatno dijeli savjete
Postanje ti je na granici dopustenog, stoga te molim da pripazis ubuduce. Hvala

@medo- gugl pomaze
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:05   #55
Fiškal nikoga ne vrijeđa.
Ako se može uspoređivati davanje savjeta nekoliko pravnika s onim na IT forumu onda sam ja stvarno konj. A savjeti tipa odi kod odvjetnika, plati-kriv si nisu nikakvi savjeti.
Savjeti bi bili po meni ovaki.
Pero: Kako da napišem prigovor, vozio sam prebrzo.
Katrin:

Pero
Ulica, broj,
Grad,

PRIGOVOR

bla bla bla
bla bla bla


Pero
Potpis

Nitko na IT forumu nije rekao odi u servis.
I ne znam šta je tu na granici dopuštenog.
Koliko sam ja tu vidio, najkorisnije piše drot koji je policajac a ne pravnik.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:25   #56
Pogledaj malo bolje
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:33   #57
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Fiškal nikoga ne vrijeđa.
Ako se može uspoređivati davanje savjeta nekoliko pravnika s onim na IT forumu onda sam ja stvarno konj. A savjeti tipa odi kod odvjetnika, plati-kriv si nisu nikakvi savjeti.
Vjeruj mi ovo ti je najčešće - najbolji savjet ...
ali to ljudi obično prekasno shvate...
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:42   #58
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Pero: Kako da napišem prigovor, vozio sam prebrzo.
primjera prigovora i zalbi ima more (kao i savjeta), probaj citati vise od jedne teme a one koje citas citaj pazljivije.

Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja tu vidio, najkorisnije piše drot koji je policajac a ne pravnik.
i njemu svaka cast. kao sto rekoh, citaj i druge teme. npr. temu o radnom pravu- kolegica Suey vrlo detaljno savjetuje. a zamisli, pravnica je i to radi besplatno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:49   #59
...isto kao i Katrin, file30, Goričanka, Vojky, zuba, qwer, goliath, sara4, larazg..itd...veliki je broj pravnika koji ovdje savjetuju i veliki broj tema, a ti Hrc sudiš po jednoj, i to chat temi...i zamisli, nitko od njih ne naplaćuje savjete!

Mi koji nismo odvjetnici, a ovdje nas ima dosta, niti ne smijemo naplaćivati usluge - u protivnom smo nadripisari što je kazneno djelo.

Zadnje uređivanje Suey : 24.11.2009. at 23:50. Reason: dodatak
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 01:23   #60
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Zato valjda ovdje pise nekoliko pravnika i besplatno dijeli savjete
Postanje ti je na granici dopustenog, stoga te molim da pripazis ubuduce. Hvala
Kakvi su to savjeti?Tvoji, tipa jedna rečenica, bez interpunkcijskih znakova, bez velikih slova, gdje onako općenito, ofrlje dadneš kao neki savjet?
Dobro je Hrc primjetio, vi iz ceha se ponašate, bolje da ne komentiram kako.Na IT podforumu, Automobili i sl. savjeti se dijele, besplatni, sa detaljnim objašnjenjima, a i tamo ima ljudi koji su se školovali za dotične stvari, pa nitko od njih ne očekuje da im se digne spomenik zato što su dali nekome savjet.
Ovdje pričam o pravnicima za koje ja znam, a da su na ovom podforumu i ne odnosi se na sve.

Quote:
@medo- gugl pomaze
Gugl ne pomaže, pročitaj članak, Rkman savjetuje da se stavi natpis na auto da se ne žele reklame, i da se jedino u tom slučaju može obratiti Državnom inspektoratu.
Dakle, logika je genijalna - ja nekome razbijem nogom auto, no osoba me ne može tužiti, jer nije nigdje napisala da ne želi da joj nogom razbijem auto.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.