Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2012., 21:51   #1101
to ti nitko ne može reći kako će raditi? može sve biti u redu, ti instaliraš nešto sasvim deseto, i ono što je prije radilo prestane. ne dešava se baš to tako često, ali zna se. bilo je slučajeva gdje je 3d gallery jednstavno prestao raditi-obriši cache, obriši update (mada se on jako rijetko updateira), ništa. nakon nekog vremena, proradi kao da se ništa nije desilo. jednostavno - nema pravila. čudan program, ne znam zašto ga svi guraju, kada ima i jednostavnijih programa koji prikazuju slike a ne zauzimaju ni memoriju ni procesor. ali, eto, netko smatra da je ono lelujanje kada se prikazuju slike fora. e, pa nije.

što se ICS-a tiče - vidjet' ćeš! ;-)

može i ne mora biti bolje. ako imaš kakav program koji radi sa sistemskim datotekama (rom manager ili titanium backup), odi u postavke za "freeze" aplikacija, i lijepo zabrani da se 3d gallery uopće diže sa sustavom i na miru si.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:02   #1102
Tablet za punicu

bok ljudi evo čitam vas, gledam po njuškalu i iskreno izgubio sam se

situacija mi je ovakva, kupio bi neki tablet punici koja je u metkoviću da se može s nama razgovarat preko skypa i da može biti na netu
znači treba mi:
- wi fi
- kamera
- priključak za mic i slušalice
- možda da ima mogućnost za tastaturu jel neznam koliko bi ona skužila klikat slova po ekranu

Hvala puno
TomyslavAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:46   #1103
to što si naveo ti podržava velika većina tableta. tako da moraš malo detaljnije reći što te interesira. koliki ekran, koji OS (koja verzija androida), jeftikaner ili nešto kvalitetnije, koji procesor - 1, 2 jezgre...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:50   #1104
a vezano za sve ostale detalje koje si ti naveo jedino mi je presudna cijena i da je recimo veći ekran (ipak je ona punica u godinama)
neznam jel se tu smije stavljati linkovi s njuškala, al našao sam ePad Tablet PC Android 2.2 7" + tipkovnica + torba za 650 kn (tu je manji ekran) pa me zanima jel to šta valja?
TomyslavAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:03   #1105
nemoj ni u ludilu kupovati epad ili nekakve slične kineze!!! odnosno, kupi ga, pa ćeš ga isti dan frknuti u smeće! ;-)

za nekih 800kn imaš 7" prestigio 7070. no on ima nešto promjenjen andorid (ako se ne varam, nema android market) i vjerojatno neće dobiti nadogradnju na neki noviji android.
za nešto oko 1000kn (nisam zbilja siguran), imaš čipotekin coby kyros, četiri modela, 7", 8", 10" i 10" 4:3 ekran, i svi su dobili nadogradnju na ICS. recimo da je tto za što tebi treba (a tko uopće još želi gledati punicu? ;-) ), 8" ili 7" model bi bio sasvim dovoljan. pogledaj si cijene na čipotekinim stranicama, i pune specke na službenim coby stranicama.
ako ideš na nešto skuplje, tu su ti novi prestigio modeli, 5080c i 5097, friško došli na tržište, cijena 1300 i 1900kn. ima ih tu i tamo i za nešto manje love.

naravno, sve ovo ti govorim o novim uređajima, tj, njihovim cijenama. na njuškalu se tu i tamo da naći i nešto kvalitetnije, no, i cijena je veća.

ugl. bježi od raznoraznih epadova, etabova, apadova i sličnih kineza za parsto kuna.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:06   #1106
Thumbs up

hvala puno si mi pomogao
TomyslavAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:08   #1107
NP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 17:08   #1108
7070c ima market. i flash. i rade odlično.

automatski provjerava update sw sa archosovg sajta i sam ga povlači... zadnji firmware je 2.4.83 (Android 2.2.1) i sve radi super...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 17:29   #1109
zar nije standardni market samo nakon dodatne instalacije? ok, ako tomyslavu paše, onda mu je još lakše. ne mora se zezati sa time. a android, to je to. neće on dalje od 2.2. mada, za manje zahtjevne, sada je prilika za kupiti ga.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 19:06   #1110
Pozdrav

planiram uskoro kupiti POV Protab2 XXL, u GSM-u se nudi za 1400kn pa me zanima ima li tko iskustva s tim modelom. Također, koliko sam istraživao ispada da je taj tablet best buy opcija za do 1500kn, ako sam u krivu molio bih vas preporuke jer ipak se tu radi o nemalom ulaganju

moji kriteriji su da ima 10" kapacitivan zaslon, Android ICS (ili official update na ISC), min 512 RAM i 1GHz procesor...po mogučnosti i grafički podprocesor tipa mali 400 ili slično....sve ostalo je manje-više nevažno
GoRun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 21:20   #1111
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
to ti nitko ne može reći kako će raditi? može sve biti u redu, ti instaliraš nešto sasvim deseto, i ono što je prije radilo prestane. ne dešava se baš to tako često, ali zna se. bilo je slučajeva gdje je 3d gallery jednstavno prestao raditi-obriši cache, obriši update (mada se on jako rijetko updateira), ništa. nakon nekog vremena, proradi kao da se ništa nije desilo. jednostavno - nema pravila. čudan program, ne znam zašto ga svi guraju, kada ima i jednostavnijih programa koji prikazuju slike a ne zauzimaju ni memoriju ni procesor. ali, eto, netko smatra da je ono lelujanje kada se prikazuju slike fora. e, pa nije.

što se ICS-a tiče - vidjet' ćeš! ;-)

može i ne mora biti bolje. ako imaš kakav program koji radi sa sistemskim datotekama (rom manager ili titanium backup), odi u postavke za "freeze" aplikacija, i lijepo zabrani da se 3d gallery uopće diže sa sustavom i na miru si.
izvini viking sto stalno pitam,ipak mi je ovo prvi tablet u zivotu malopre sam skinuo sa prestigio sajta novi update 1.0.27 i probao da instaliram po upustvu. lepo sam sve odradio,prvo drajver za tablet rk290x,pa sam otvorio program za update rkbatchtool,iskljucio tablet,drzao taster za utisavanje i ubo usb kabli. e sad tu nastaje problem,u rkbatchtool-u ga nikako ne prepoznaje? koristim windows xp 32bit. ili ja nesto gresim ili sam kupio malerozan tablet
millosh84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 21:39   #1112
Quote:
millosh84 kaže: Pogledaj post
izvini viking sto stalno pitam,ipak mi je ovo prvi tablet u zivotu malopre sam skinuo sa prestigio sajta novi update 1.0.27 i probao da instaliram po upustvu. lepo sam sve odradio,prvo drajver za tablet rk290x,pa sam otvorio program za update rkbatchtool,iskljucio tablet,drzao taster za utisavanje i ubo usb kabli. e sad tu nastaje problem,u rkbatchtool-u ga nikako ne prepoznaje? koristim windows xp 32bit. ili ja nesto gresim ili sam kupio malerozan tablet
po tome što si napisao, i po ovome, radiš sve kako spada. to što imaš xp je prednost, jer se upravo na win7 zna desiti da se tableti ne mogu "prijaviti" na PC.
naravno, ti imaš već img fajl za update. nek te ne zbunjuje ova stavka za skidanje roma.

e, sad. što je kod tebe... da li ne držiš dovoljno dugo/jako volume taster, da li koristiš prednji ili zadnji usb port (ovo nije 100% dokazano, ali počesto se desi da prednji jednostavno ne rade u ovakvim slučajevima). driver - jesi restartao PC?

da li se tablet vidi u device manageru uopće?

ovako je malo teško napamet reći o čemu se radi.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:13   #1113
Thumbs up

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
po tome što si napisao, i po ovome, radiš sve kako spada. to što imaš xp je prednost, jer se upravo na win7 zna desiti da se tableti ne mogu "prijaviti" na PC.
naravno, ti imaš već img fajl za update. nek te ne zbunjuje ova stavka za skidanje roma.

e, sad. što je kod tebe... da li ne držiš dovoljno dugo/jako volume taster, da li koristiš prednji ili zadnji usb port (ovo nije 100% dokazano, ali počesto se desi da prednji jednostavno ne rade u ovakvim slučajevima). driver - jesi restartao PC?

da li se tablet vidi u device manageru uopće?

ovako je malo teško napamet reći o čemu se radi.
sad sam sve moguce probao. uninstalirao sam drajver,pa sam ga ponovo instalirao,onda resetovao pc,drzao duze volume taster,nazad ubo usb,jok,nece i nece. citao sam na benchmark forumu da jos ljudi imaju ovaj problem. ima neka mogucnost da se img fajl preimenuje u update.img i tako ubaci u root kartice ili interne memorije i kao to drzi vodu. i to sam probao jok,hehehe. jedino mi ostaje na nekom drugom pc-u da probam ili negde da se konektujem na wireless i tako ga updejtujem(ota). viking hvala ti puno na odgovorima,necu te vise zamarati. pozdrav veliki za tebe i sve forumase
millosh84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 09:11   #1114
@ viking:

iskreno, više se ne sjećam jel market došao sa tabletom (7070c) ili je došao odmah s prvim upgradeom no, sve je bilo automatski, ja nisam ništa morao raditi. što se tiče androida 2.2 - da u pravu si, prestigio više neće razvijati daljnju podršku za 7070, no kako je ovo u stvari rebrandani archos, nije isključeno da su majstori sa stranih foruma portali i ics na njega, jer koliko ja znam hardverske predispozicije bi trebale biti okej...

no, enivej, htjedoh reći da je 2.2 na 7070c sasvim dovoljan. zadovoljava u svim aspektima korištenja i jednostavno ne znam što bi moglo faliti. meni koji sam tehnički zahtjevan user je sasvim dovoljan (u okviru onoga čemu je tablet namijenjen) i ne fali mi ništa. 2.2 čak ima i tethering. e sad, neki power user koji voli prćkati bi vjerojatno našao neku prednost ics-a i volio rootati tablet, no ja se još držim dvogodišnjeg jamstva koje imam na njega i bar dok ne prođe jamstvo (i dok se ne ukaže stvarna potreba) ne mislim ništa prćkati po njemu. čak mi je simpatičan i onaj prestigiov pristupni screen (iako se može normalno gasiti i paliti) pa sam i njega ostavio


@ GoRun:

nažalost, POV tableti dolaze na naše tržište na kapaljku i još nismo vidjeli nijedan korisnički rivju POV tableta. a isto tako može biti znakovito da se ni na jednom od naših foruma nitko nije žalio na njih (bar koliko ja pratim) i nije prijavljivao nikakve probleme. jedino s onim starim najslabijim modelom, ali opet ništa konkretno nego samo na sporost i slabost...


@ millosh84:

nisam pratio cijelu prijepisku, no postoji li mogućnost da odeš u trgovinu (ako si ga kupio u trgovini) i pitaš njih da to naprave jer tebi ne radi po uputama. možda, ali ono.. možda.. se ustanovi da je tablet neispravan, pa ti daju drugi?
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 10:51   #1115
Quote:
millosh84 kaže: Pogledaj post
sad sam sve moguce probao. uninstalirao sam drajver,pa sam ga ponovo instalirao,onda resetovao pc,drzao duze volume taster,nazad ubo usb,jok,nece i nece. citao sam na benchmark forumu da jos ljudi imaju ovaj problem. ima neka mogucnost da se img fajl preimenuje u update.img i tako ubaci u root kartice ili interne memorije i kao to drzi vodu. i to sam probao jok,hehehe. jedino mi ostaje na nekom drugom pc-u da probam ili negde da se konektujem na wireless i tako ga updejtujem(ota). viking hvala ti puno na odgovorima,necu te vise zamarati. pozdrav veliki za tebe i sve forumase
ono, samo pitanje - tablet je isključen dok ga spajaš na kompjuter? one upute što dolaze uz update fajl, to si sve pratio korak po korak?

da, postoji mogućnost za update.img, no, ne radi na svim uređajima.
gle, servis ili trgovina, objasni o čemu se radi, pa nek' to oni odrade ili ti daju drugi uređaj. samo, zapiši si serijski broj, da te ne probaju prevariti.

Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
@ viking:

iskreno, više se ne sjećam jel market došao sa tabletom (7070c) ili je došao odmah s prvim upgradeom no, sve je bilo automatski, ja nisam ništa morao raditi. što se tiče androida 2.2 - da u pravu si, prestigio više neće razvijati daljnju podršku za 7070, no kako je ovo u stvari rebrandani archos, nije isključeno da su majstori sa stranih foruma portali i ics na njega, jer koliko ja znam hardverske predispozicije bi trebale biti okej...

no, enivej, htjedoh reći da je 2.2 na 7070c sasvim dovoljan. zadovoljava u svim aspektima korištenja i jednostavno ne znam što bi moglo faliti. meni koji sam tehnički zahtjevan user je sasvim dovoljan (u okviru onoga čemu je tablet namijenjen) i ne fali mi ništa. 2.2 čak ima i tethering. e sad, neki power user koji voli prćkati bi vjerojatno našao neku prednost ics-a i volio rootati tablet, no ja se još držim dvogodišnjeg jamstva koje imam na njega i bar dok ne prođe jamstvo (i dok se ne ukaže stvarna potreba) ne mislim ništa prćkati po njemu. čak mi je simpatičan i onaj prestigiov pristupni screen (iako se može normalno gasiti i paliti) pa sam i njega ostavio
kada se pojavio kod nas, i bio u tom momentu best-buy uređaj, market nije dolazio sa njihovim originalnim softom. bilo ga je potrebno naknadno instalirati ili su ga kasnije ubacili u službeni update. no, barem to kod njega nije bio problem.

ovo da je dovoljan - je, točno je, i ako ga vlasnik ne namjerava koristiti za igranje, bit će sasvim dovoljan još neko vrijeme. slažem se.
zato sam i napisao da je sada prava prilika za kupiti ga, jer je došao na nekih 800kn. kada nestane iz trgovina, više se neće ni uvoziti. ni na prestigioplazi ga više nema. još guraju 7100 i 7074, ali 7070 ne.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 10:56   #1116
Hvala taipan

najvjerojatnije ga budem kupio jer za do 1500kn još nisam naišao na bolju soluciju....pa budem onda ja napravio kratak rivju ovdje
GoRun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 11:05   #1117
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ono, samo pitanje - tablet je isključen dok ga spajaš na kompjuter? one upute što dolaze uz update fajl, to si sve pratio korak po korak?

da, postoji mogućnost za update.img, no, ne radi na svim uređajima.
gle, servis ili trgovina, objasni o čemu se radi, pa nek' to oni odrade ili ti daju drugi uređaj. samo, zapiši si serijski broj, da te ne probaju prevariti.



kada se pojavio kod nas, i bio u tom momentu best-buy uređaj, market nije dolazio sa njihovim originalnim softom. bilo ga je potrebno naknadno instalirati ili su ga kasnije ubacili u službeni update. no, barem to kod njega nije bio problem.

ovo da je dovoljan - je, točno je, i ako ga vlasnik ne namjerava koristiti za igranje, bit će sasvim dovoljan još neko vrijeme. slažem se.
zato sam i napisao da je sada prava prilika za kupiti ga, jer je došao na nekih 800kn. kada nestane iz trgovina, više se neće ni uvoziti. ni na prestigioplazi ga više nema. još guraju 7100 i 7074, ali 7070 ne.
da da da. iskljucim ga,zatim drzim taster minus i ubodem usb. cuje se ding,kao da ga je nasao,ali u tool-u nista,one kockice dole(koje treba da pozelene)nista. probacu da ga vratim gde sam ga kupio,ima dve godine garancije. videcu vec sta dalje
millosh84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 11:40   #1118
nema druge. još ono što sam ti prije napisao-probaj promjeniti usb port i/ili sam kabel.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 12:29   #1119
Quote:
lggg kaže: Pogledaj post
p7070c je rootan i instaliran urukdroid 1.61. U informacijama za uruk piše da podržava dvb-t reciver, ali ne mogu naći kakav i gdje bih ga nabavio.
Zna li netko nešto više o tome? EURO se bliži...

Itko?
lggg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 13:55   #1120
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
nema druge. još ono što sam ti prije napisao-probaj promjeniti usb port i/ili sam kabel.
probacu i kabli i drugi pc.ako ni tad nece odmah ga vracam. nema mi druge
millosh84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.