Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2015., 20:54   #301
Dragi ljubitelji bordera,ako želite stavljati sličice svojih ljubimaca ili čavrljati o istima,to možete ovdje učiniti.

Pasminske teme nisu predvidjene za stavljanje fotki i chat,osim ako se radi o nečemu specifičnom,pa vas sve molim da se držite tog pravila. Hvala!
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:34   #302
Planiram si kupiti stene border kolija
Htio bih da vi zamislite da ste uzgajivac,a da sam ja lik koji od vas zeli kupiti stene,pa mi postavljajte pitanja koja bi me uzgajivac mogao pitati
Da preskocim prvo pitanje...zelim bas border kolija jer zelim psa kojeg mogu trenirati za psece sportove,koristio bih ga u sve svrhe osim za rad s ovcama jer ovce nemam
pasich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:36   #303
Koji bend slusas ?
Kakva su ti prethodna iskustva s psima tj. da li mislis da ces moci dobro odgojiti to pseto?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:38   #304
Zasto? Da smislis sto bolje odgovore ili lazes?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:45   #305
Koliko imate godina ? Gdje živite gospon pasić? Sami, s roditeljima? Zajedničko dvorište? Prošireno kućanstvo? Slažete li se svi međusobno ako živite u proširenom kućanstvu? Dali svi ukućani žele psa i to baš ovoga kojega i vi želite?

Kakva su vam primanja? Imate li stalan posao? Koliko vam je posao udaljen od kuće? Koliko trošite vremena na putovanje?

Jeste li u braku/vezi? Dali ta osoba voli pse ?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:28   #306
Quote:
pasich kaže: Pogledaj post
Planiram si kupiti stene border kolija
Htio bih da vi zamislite da ste uzgajivac,a da sam ja lik koji od vas zeli kupiti stene,pa mi postavljajte pitanja koja bi me uzgajivac mogao pitati
Da preskocim prvo pitanje...zelim bas border kolija jer zelim psa kojeg mogu trenirati za psece sportove,koristio bih ga u sve svrhe osim za rad s ovcama jer ovce nemam
Ovakav upitnik trebali bi imati svi uzgajivači

P. S. Mnogi vlasnici bordera nemaju ovce, ali ih to nije spriječilo da im psi rade s ovcama. Naravno ne svakodnevno. Tekst jedan i dva.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:36   #307
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Koliko imate godina ? Gdje živite gospon pasić? Sami, s roditeljima? Zajedničko dvorište? Prošireno kućanstvo? Slažete li se svi međusobno ako živite u proširenom kućanstvu? Dali svi ukućani žele psa i to baš ovoga kojega i vi želite?

Kakva su vam primanja? Imate li stalan posao? Koliko vam je posao udaljen od kuće? Koliko trošite vremena na putovanje?

Jeste li u braku/vezi? Dali ta osoba voli pse ?
Imam 25 godina,zivim u gradu,tocnije u stanu s roditeljima,nemam dvoriste,do sada sam imao dva mjesanca,roditelji isto zele psa,svejedno im je koja je pasmina,imam stalan posao,nisam u braku niti u vezi
Procitao sam na ovom forumu da stene do 3 mjeseca ne bi smijelo imati kontakte s drugim psima da se ne bi zarazilo,da li je to istina?
Koja cjepiva treba primiti stene i kada?
Hocu muskog psa,ne volim zenke jer se tjeraju
Htio bih sa tim psom provoditi slobodno vrijeme i trenirati ga
Htio bih da me pitate opcenito o psima da vidim koje odgovore ne znam
pasich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:43   #308
Quote:
pasich kaže: Pogledaj post
Hocu muskog psa,ne volim zenke jer se tjeraju
Zato će ih tvoj pas voljeti.

Quote:
Htio bih da me pitate opcenito o psima da vidim koje odgovore ne znam
Jesi li bar pokušao odgovoriti na Jegeričina pitanja?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:21   #309
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zato će ih tvoj pas voljeti.

Jesi li bar pokušao odgovoriti na Jegeričina pitanja?
To su pitanja o vlasniku a ne opcenito o psima
pasich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:29   #310
Quote:
pasich kaže: Pogledaj post
To su pitanja o vlasniku a ne opcenito o psima
Pa pretpostavljeni uzgajivač neće te pitati općenito o psima, nego o tebi. Tako si sam napisao da želiš da ti postavljamo pitanja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:43   #311
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pa pretpostavljeni uzgajivač neće te pitati općenito o psima, nego o tebi. Tako si sam napisao da želiš da ti postavljamo pitanja.
na pitanja o sebi znam odgovore
Zanima me koje cjepiva i kada treba dobiti stene i da li je istina da do 3. mjeseca ne smije imati kontakt s drugim psima?
pasich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:48   #312
Quote:
pasich kaže: Pogledaj post
na pitanja o sebi znam odgovore
Zanima me koje cjepiva i kada treba dobiti stene i da li je istina da do 3. mjeseca ne smije imati kontakt s drugim psima?
Pobogu, jel ti to trolaš? Lijepo si napisao:

Quote:
pasich kaže: Pogledaj post
Planiram si kupiti stene border kolija
Htio bih da vi zamislite da ste uzgajivac,a da sam ja lik koji od vas zeli kupiti stene,pa mi postavljajte pitanja koja bi me uzgajivac mogao pitati
Da preskocim prvo pitanje...zelim bas border kolija jer zelim psa kojeg mogu trenirati za psece sportove,koristio bih ga u sve svrhe osim za rad s ovcama jer ovce nemam
Dakle, Jegeričin upitnik sadrži upravo ona pitanja koja bi ti uzgajivač bordera mogao postaviti. Zamijeni Jack / Parson Russell terijer s border collie. Dobro, ona malo pizdi i pravi se važna, ali uglavnom je to - to.

U okviru tih pitanja imaš i pitanje o budućem veterinaru i cijepljenju, no svejedno ću ti odgovoriti na ovo potpuno nepotrebno pitanje (Google is your friend).

Štene iz uzgajivačnice dolazi čipirano i s prvim cijepljenjem protiv zaraznih bolesti (imamo posebnu temu o tome). Ovdje ti je kalendar cijepljenja pa prouči.

Što se tiče kontaksta s drugim psima, ja sam na strani socijalizacije. Ako štene počneš socijalizrati tek nakon trećeg cijepljenja, zeznuo si stvar. Nije u pitanju treći mjesec, nego treće cijepljenje, prema veterinarskim preporukama. Svi moji štenci igrali su se s drugim psima nakon prvog cijepljenja i nadala sam se da su svi psi u psećem parku pravovremeno cijepljeni. Svi su izrasli u normalne i zdrave pse.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:55   #313
Imao si dva psa ali prvo sto pitas je o cijepljenju?! Kakva si to dva psa imao? Plisana? Ili ste imali dva psa dok si ti imao izmedu 2 i 10 godina ? U tom slucaju, valjda ti roditelji nesto znaju o tome, ako ni oni..... pa postoji internet a i najblizi veterinar! Nisi valjda ljen? Psi nisu za ljencine!

Ne svida mi se opcija bordera i tebe i vas opcenito......

Ti bi provodio svoje slobodno vrijeme a psom?! Nemaju oni bas on/off gumbe.

Ne znam, ne djeluje mi sve to preoptimisticno ovako kada te citam, ne uljavas neko povjerenje!

Ok, jasno da mozda i grijesim!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 01:34   #314
Quote:
pasich kaže: Pogledaj post
na pitanja o sebi znam odgovore
Zanima me koje cjepiva i kada treba dobiti stene i da li je istina da do 3. mjeseca ne smije imati kontakt s drugim psima?
Imao si pse a to ne znaš? Primaju se 2 ili 3 cijepiva protiv zaraznih (ovisno o tome u kojoj dobi je štene 1. put cijepljeno i tipu cjepiv) + bjesnoća s 3 mjeseca. Ne, definitivno ne bi trebao čekati 3 mjeseca ili zadnje cjepivo prije socijalizacije odnosno druženja s drugim psima. Ja sam također sve vodila van nakon 1. cjepiva, no nisam išla u pseće parkove.

Kakva će te uzgajivač pitanja pitati ovisi od uzgajivača do uzgajivača. Ima onih koji te neće pitati ništa (takve izbjegavaj) i onih koji će te rešetati s bezbroj pitanja. Da sam uzgajivač bordera pitala bi te o životnom stilu, koliko imaš vremena i koliko si aktivan. Border je vrlo aktivna pasmina i nekakve bijedne šetnjice po kvartu nisu mu dovoljne. Nemoj da te zavara tvrdnja "border = najpametniji pas" pa da pomisliš da je zato s njima lako - nije. Ni u kom slučaju nije.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:43   #315
Između ostalih pasa imam i radnog border colliea iz radne linije. Pas je izvanredan stvarno!
Ne znamo što bi bez njega. Cijeli dan radi i istinski uživa, kasnije ima i snage i volje za igru.
Savršen pas koji uvijek želi ugoditi i najsretniji je kad mu pokažeš da odobravaš njegovo ponašanje.
S druge strane, smrt za takvog psa je nemogućnost kretanja i psihička neaktivnost.
Navodno ima i modernih border colliea koji nisu tako živahni, no nemam iskustva s tim.
Psi su zakon ako mu možete pružiti što treba i prije svega ako imate ISKUSTVA!
Oni su jako dobri maliois, neće vas ''pojest'' kao on, ali će vam pojest kuću i živce.
Nemojte mučiti (prije svega) psa, a ni sebe ako niste spremni na tako zahtjevnu pasminu.
Brego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:18   #316
Quote:
Brego kaže: Pogledaj post
Oni su jako dobri maliois, neće vas ''pojest'' kao on, ali će vam pojest kuću i živce.
Ovo je trebalo biti malinois? Nisu li to belgijski ovčari, a ne borderi?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:35   #317
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ovo je trebalo biti malinois? Nisu li to belgijski ovčari, a ne borderi?
Uspoređuje bordera s malinoisom po količini energije.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:56   #318
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Uspoređuje bordera s malinoisom po količini energije.
Aha. Pa neka onda tako i napiše, a ne da ja moram gledati u kristalnu kuglu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:42   #319
Ekipa, s koliko mjeseci borderi mijenjaju šteneću dlaku? Frendica ima kujicu koja se sad s 10 mjeseci počela linjati kao nespašena. Jel moguće da sad mijenja dlaku?
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 08:59   #320
Pozdrav ekipa!

Trenutno smo u procesu kupnje kuce i za koji mjesec se selimo u nju. Imati cemo veliko dvoriste (12x70 metara) i puno zelenih povrsina u susjedstvu.

Kako sam dosad stalno zivio u stanovima, nisam si mogao priustiti psa, ali sad konacno imam uvjete za to. Imam sina od 3,5 godine koji zaostaje u razvoju, pa mislim da bi tu i pas mogao malo pogurati neke stvari. I tako sam se odlucio za border collie-ja.

Vidim da se u leglima prvo uvijek prodaju muzjaci, zenke uglavnom ostaju.
Iz vaseg iskustva, koje su prednosti / nedostaci muzjaka i zenki? Procitao sam onaj opci clanak vezano za muzjake i zenke, al me zanima malo detaljnije prije nego odaberem. Hvala unaprijed!
santos_cro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.