Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 12:57   #41
Što je onaj prah koji dodaje u ovom videu, u onu kantu sa vodom i kompostom?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:14   #42
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Što je onaj prah koji dodaje u ovom videu, u onu kantu sa vodom i kompostom?
Nemam pojma, možda piše dolje u komentarima.
Možda je kameno brašno, ili tako nešto...
Sudeći po ovome, to bi mogao biti neki bioaktivator.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:36   #43
Da treba to proučiti i pokušati na bar jednoj biljci eksperimente.

bioaktivator

----------
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:06   #44
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Da treba to proučiti i pokušati na bar jednoj biljci eksperimente.

bioaktivator

----------
Meni to dođe na ovo.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:48   #45
Ukrasne biljke zalijevam akvarijskom vodom. Ne znam smijem li i biljke koje se koriste za ishranu?

Koristi li itko od vas akvarijsku vodu za zalijevanje?
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 18:31   #46
Ma bilo kakav bio aktivator je dobar. Treba dodati i šećera u te sve mješavine. Može se i korov potopiti i kiseliti, sve je to od koristi.

-----

Ma što ne bi mogla, još ako akvarijska voda ima algi super. Englezi za vrijeme suše skupljaju i vodu od tuširanja za zaliti biljke.
Svaku kap skupim i zalijem. Vani sam napravila i špinu tako da sve perem tu (povrće) i skupim vodu i za nebitne biljke. S obzirom da svaku kap platim i iskoristim.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 18:52   #47
Vrt zalijevam kišnicom, a akvarijskom vodom, kad je ima, raznorazne biljke u teglicama. I vidim da od algi divno bujaju. Pa ne znam bi li mogla tu i tamo koju jestivu biljku potpomoći tom akvarijskom.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:20   #48
Da vam odgovorim u komadu...

Melasa je savršeno gnojivo za biljke, sadrži minerle potrebne biljci a šećeri hrane bakterije u tlu. Koristi se jednom tjedno, jušna žlica na 3,5 litre vode.

Bioaktivator teško da ćete složiti u kućnoj radinosti. Eventualno juhi od koprive dodati malo melase pa ostaviti da fermentira.

Akvarijskom vodom slobodno zalijevate i jestive biljke.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:44   #49
NIšta uzela sam bure od 50 litara. Načupala opaki korov i nevena, ma svašta nagurala. Uzela humus kalifornijskih glista, dodala pola kile šećera (nemam melasu). Metalnom korodiranom šipkom ću da mješam u krug umjesto onog aparata za kiseonik.
I sad eksperiment kreće.

Bi li kvasac bio ikakav bioaktivator?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 10:03   #50
Vidiš....probaj sa pivskim kvascem.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 10:40   #51
Hvala, Biljka.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:07   #52
Evo da se i ja malo uključim u temu. Više od 10 godina profesionalno uzgajam cvijeće , a od folijarnih gnojiva najviše koristim Boromag Ca (N=3%(org), C=10% (org), CaO=12%, MgO=2%, B=0,8% ) jer mi se pokazalo najbolje kad trebam riješiti nedostatak kalcija i što je jako bitno ima i dovoljan postotak bora. Bor je inače bitan jer služi da biljka može uzeti kalcij te ako njega fali biljka neće moći uzeti kalcij iako ga vi u prehrani dovoljno dajete. Inače biljke jako dobro apsorbiraju kalcij iz kalcij oksida ( Ca O ) iako neki forumaši tvrde suprotno (ja bih prije poslušao savjet od F@@hrenheita nego od nekih drugih forumaša ).
ron82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.