Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 22:26   #9341
http://www.index.hr/vijesti/clanak/-...m-/904607.aspx

Jel` netko zna imaju li korisnici smještaja u Porinu besplatan ZET prijevoz kako je bilo najavljeno u gornjem članku?
blarney is offline  
Old 21.08.2017., 13:16   #9342
Pročitajte naslov teme.
Zatim pročitajte naslov teme.
A onda pročitajte naslov teme.
Hvala.
KLCCLK is offline  
Old 01.09.2017., 16:30   #9343
Reportaža i emisija HRT-a na temu imigranata te intervju iz Porina koji otkriva probleme.

Reportaža povodom događanja u pothodniku Importane u Zagrebu sredinom kolovoza:
(od 33:07)
https://hrti.hrt.hr/video/show/37908...-kolovoza-2017


Emisija nakon Dnevnika o imigrantima u Hrvatskoj

https://hrti.hrt.hr/video/show/37909...-kolovoza-2017


Bojimo se da nas Hrvati ne odbace zbog loših stvari koje neki rade

Quote:
Najčešća riječ kojom izbjeglice opisuju situaciju je “gužva”, zbog čega je stalno užasno bučno dok se svi pokušavaju nadglasati i sporazumjeti na više jezika. Nema mira ni navečer kada oko hotela počnu kružiti krijumčari. Cijena za bijeg do Milana? Oko 1200 eura. Zbog svega, atmosfera je napeta pa ima i sukoba i tučnjava. Pa kako i ne bi bilo, dodaju, kad je toliko ljudi zatvoreno zajedno.

– Najgore je to što se ljudi stalno mijenjaju, dolaze novi i ne znaš kakvi su – govori 17-godišnji Mustafa Safi iz Afganistana koji je u Hrvatskoj 10 mjeseci.

Raspoloženje je posebice loše kad se dogode incidenti i napadi poput onih u zadnje vrijeme. Takvim je ljudima, ističu stanari “Porina”, bolje da se u hotel i ne vrate.

– Jako sam tužan zbog toga i želim reći svima u Zagrebu i Hrvatskoj da mi je žao. Lijepo smo prihvaćeni i jako se bojim da nas sve ne odbace zbog loših stvari koje neki rade. U svakoj državi ima i dobrih i loših ljudi i mi nismo svi isti – ističe Mustafa koji u Zagrebu ide u srednju školu. To mu puno znači jer luta od 15. godine kada je sam pobjegao u Europu.
Johnny Quid is offline  
Old 05.09.2017., 23:55   #9344
Quote:
blarney kaže: Pogledaj post

Jel` netko zna imaju li korisnici smještaja u Porinu besplatan ZET prijevoz kako je bilo najavljeno u gornjem članku?
prema odluci o socijalnoj skrbi koju je donijela gradska skupština, mnogo skupina ima pravo na besplatnu pokaznu kartu, između ostalog i azilanti s boravištem u zagrebu, kojima je odobren azil sukladno zakonu o azilu, vijeće bnm..

grad sretan, odvoje novac da bi ga onda uplatili zetu..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 06.09.2017., 00:14   #9345
bila sam jučer u školi, priredba, prvi dan škole, prvašići..s obzirom na to da je moje naselje blizu porina, u našu školu idu klinci iz porina..
i tako ja pričam sa mladom ženom iz crvenog križa koja ih vodi (imamo 3 prvašića u školi, odlično su napravili što su ih razdvojili, da se bolje uklope i nauče jezik, svatko u jedan razred) i veli mi ona da to što klinci idu u školu, da to apsolutno ništa ne znači, da ako dobe šup kartu, ne odobre im ostanak a rijetkima se odobri (njene riječi), da moraju otići..
prilazi nam mali, jede onaj kaokao, što je sve prvašiće dočekalo na stolu, pazi na svaku mrvicu da mu ne padne na pod, on sretan ko malo dijete što je krenuo u školu, već pruža ruke s našom djecom i upoznaje se, gledam ga i mislim si: pronaći ćeš prijatelje, taman stvoriti uspomene i temelje, možda i prvu simpatiju, naučiti i svladati perfektno jezik, učit hrvatske pjesmice i hop, nakon dvije godine (jer tko zna koliko procedura može trajati) može doći rješenje da morate otići.
gledam tog malog i srce mi skoro puklo..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 06.09.2017., 00:15   #9346
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
Tebi je jedan malo a meni je svejedno koliko ih ima i da li je diplomata poremećenih namjera ili azilant...šta se poduzima kad ih uhvate,dobiju ukor pred isključenje ili šta!? Ne vidim baš da ih netko adekvatno kaznjava neovisno o kome se radi.
U konkretnom slucaju o kojem se radi, o napadu u Importaneu, nema "njih".
Kako je kaznjen i da li je kaznjen taj jedan ja ne znam ali ti ocito imas bolje informacije.
Zalazes li se ti to mozda da se kazne svi imigranti u tranzitu kroz Hrvatsku radi onog sto je napravio ili pokusao napraviti jedan covjek?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 06.09.2017., 00:22   #9347
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
U konkretnom slucaju o kojem se radi, o napadu u Importaneu, nema "njih".
Kako je kaznjen i da li je kaznjen taj jedan ja ne znam ali ti ocito imas bolje informacije.
Zalazes li se ti to mozda da se kazne svi imigranti u tranzitu kroz Hrvatsku radi onog sto je napravio ili pokusao napraviti jedan covjek?
Ni u kom slučaju nevini ljudi nikada ne bi smjeli ispastati zbog onih koji zastrane...zato i kazem,pojačati kontrolu,zbtinuti djecu zene,pomoći im naravno pa nisam ni rekla da svi koji dođu imaju loše namjere ali postoji mogučnost da se i netko ekstreman provuče među ljudima koji su ni krivi ni duzni opet izvor netrpeljivost samo zbog pojedinaca koji rade nered(u bilo kojem obliku).
marrai is offline  
Old 06.09.2017., 02:01   #9348
Nije mi jasno zbrinjavanje zene i djece, ljudi su ljudi neovisno o spolu i godinama.
Znaci primiti cemo majku i dijete, a oca te obitelji ne?
Ako cemo primiti obitelji cemo znaci kazniti one koji ne zele obitelji ili ih nemogu imati?

Mislim da zakoni predvidaju primanje a ne primanje po spolu, godinama itd.

Jer zasto znaci necemo muskarace? Jer vecinski migrantski muskarci rade krivica djela, a ne zene i djeca? Pa tako je i kod domacih i opet necemo izbaciti preventivno sve muskarce iz Hrvatske?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.09.2017., 02:41   #9349
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbrinjavanje zene i djece, ljudi su ljudi neovisno o spolu i godinama.
Znaci primiti cemo majku i dijete, a oca te obitelji ne?
Ako cemo primiti obitelji cemo znaci kazniti one koji ne zele obitelji ili ih nemogu imati?

Mislim da zakoni predvidaju primanje a ne primanje po spolu, godinama itd.

Jer zasto znaci necemo muskarace? Jer vecinski migrantski muskarci rade krivica djela, a ne zene i djeca? Pa tako je i kod domacih i opet necemo izbaciti preventivno sve muskarce iz Hrvatske?
Hrvata ne možeš izbaciti ali ilegalnog migranta možeš a da su to na vrijeme radili kriminala ne bi ni bilo. Ovdje nisu u pitanju očevi obitelji ili izbjeglice nego mladići koji čine većinu i koji vrlo često stvaraju probleme a radi se o ilegalcima koji dolaze iz zemalja u kojima nema rata. U pitanju su ekonomski migranti koje nitko nije dužan uzdržavati. Njih desetak koji su počinili kaznena djela u posljednjih 6 mjesci u Zagrebu (slučajevi koji su izašli u medije) pripadaju upravo toj skupini.

Hrvatske službe su totalno zakazale a Slavonija je krcata ilegalcima. S druge strane one koje uhvate ne deportiraju nego opomenu i kažu im da se prilikom izlaska iz države prijave na graničnom prijelazu. Ovo nije pravna država nego smijurija kako i ostatak EU članica koje nisu u stanju zaštititi vlastite granice. (čast izuzecima)

Ovo je izjava PU osječko-baranjske na pitanje kako postupaju sa ilegalnim migrantima;
https://imgur.com/f2oZwzA
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 06.09.2017., 03:03   #9350
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbrinjavanje zene i djece, ljudi su ljudi neovisno o spolu i godinama.
Znaci primiti cemo majku i dijete, a oca te obitelji ne?
Ako cemo primiti obitelji cemo znaci kazniti one koji ne zele obitelji ili ih nemogu imati?

Mislim da zakoni predvidaju primanje a ne primanje po spolu, godinama itd.

Jer zasto znaci necemo muskarace? Jer vecinski migrantski muskarci rade krivica djela, a ne zene i djeca? Pa tako je i kod domacih i opet necemo izbaciti preventivno sve muskarce iz Hrvatske?
Predoslvno ovdje neki shvačaju sve što se napiše i onda to koriste kao protuargumet... Djeca,muz,tetka,strina... zbrinut ih i pruzit im pomoć,tko zeli azil ima pravo traziti ga,ja nisam uopće kompetentna pričati kako to funkcionira u praksi mogu samo sa ljudskog osobnog stajalista govoriti.kad netko,ako napravi glupost treba snositi posljedice i nije bitno da li je marokanski migrant kojeg je prosverila mafija ili neki obican ciko sa obitelji. Meni je najodvratnije kad procitam u medijima(ovo sad nema veze bas sa temom)..kriminlac,odavno poznat policiji napravio to i to...(sta njemu nije mjesto u zatvoru )!?

onaj marokanac u italiji je isto bio poznat policiji i primao socijalnu pomoć da bi se tako zahvalio na gostoprimstvu tuđoj zemlji taj ako dode u poljsku na sudjenje nema ga vise. (a trazili su izručenje poljaci).
marrai is offline  
Old 06.09.2017., 03:21   #9351
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post

Hrvatske službe su totalno zakazale a Slavonija je krcata ilegalcima. S druge strane one koje uhvate ne deportiraju nego opomenu i kažu im da se prilikom izlaska iz države prijave na graničnom prijelazu. Ovo nije pravna država nego smijurija kako i ostatak EU članica koje nisu u stanju zaštititi vlastite granice. (čast izuzecima)

Ovo je izjava PU osječko-baranjske na pitanje kako postupaju sa ilegalnim migrantima;
https://imgur.com/f2oZwzA
Slazem se,nemaju nasi politicari ni stav oko toga ni nacin kako stitit granicu.Ispada da smo svarno europska provincija od kad se lisabonski ugovor potpisao
marrai is offline  
Old 06.09.2017., 08:53   #9352
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
Predoslvno ovdje neki shvačaju sve što se napiše i onda to koriste kao protuargumet... Djeca,muz,tetka,strina... zbrinut ih i pruzit im pomoć,tko zeli azil ima pravo traziti ga,ja nisam uopće kompetentna pričati kako to funkcionira u praksi mogu samo sa ljudskog osobnog stajalista govoriti.kad netko,ako napravi glupost treba snositi posljedice i nije bitno da li je marokanski migrant kojeg je prosverila mafija ili neki obican ciko sa obitelji. Meni je najodvratnije kad procitam u medijima(ovo sad nema veze bas sa temom)..kriminlac,odavno poznat policiji napravio to i to...(sta njemu nije mjesto u zatvoru )!?

onaj marokanac u italiji je isto bio poznat policiji i primao socijalnu pomoć da bi se tako zahvalio na gostoprimstvu tuđoj zemlji taj ako dode u poljsku na sudjenje nema ga vise. (a trazili su izručenje poljaci).
Cisto je pravno pitanje, ne možes ograničiti na spol, godine ili vjeru itd.

Sto se tice posljedica nekog kriminalnih djela, su kiksali pogotovo politicari. Ne samo nasi nego svi. Imas novu skupinu ljudi od kojih su vecina muskarci u dobi u kojima se radi "gluposti" i imas logore koje moras cuvati kako gdje i od koga, a nije se zaposlilo vise policajaca, nema vise sudaca itd. Nego se evo tu i smanjiva po ciloj Europi troskove. Ako imas u njemackoj 1% -1,5% vise stanovništva treba znaci i 1-2% vise a ne manje policajaca. Odnosno kada ovi nakupu toliko prekovremeni dok se novi izucu moze i 2-3% sa ovi dobiju slobodno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.09.2017., 09:48   #9353
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
pitanje je sljedeće - ne jesu li imigranti problem, nego kakvi imigranti se šalju iz Njemačke ovdje i je li se ti ljudi kontroliraju ako imaju dosje? Zašto se dopušta ljudima koji su neupitno punih dosjea pa ih njemačka šutira da stoje zajedno s normalnim ljudima u porinu? Zašto država takve ljude ne sakcionira? Zašto se umanjuju napadi i kvalificiraju se kao manje teška djela? zašto se takvi ljudi automatski ne deportiraju? To su problemi i tu država radi vrlo ozbiljan problem i generira nasilje i ksenofobiju, kao i tvoj upis. Ovakav pristup problemu ga ne rješava već donosi nove probleme, a najviše će ispaštati neki stvarno ok. ljudi koji su se tu našli ni krivi ni dužni. Dakle, ako se hoće tim ljudima omogućit normalan život i integracija potrebno je one koji rade zločine deportirat, o tome javno izvještavat, jer se događa da se po ulici priča da je bilo 100 napada i da ovi samo napadaju 0-24h.
Potpis ko kuća...

... a i za cijeli post.

Također, ono najbitnije, iako se o tome odlučuje u Njemačkoj, zbog čega se njemačkoj vladi ne postavi jasno pitanje, zašto odbija regulirati imigraciju, primati samo one imigrante koje je moguće u razumno kratkom roku integrirati, tj. koji su već dovoljno stručni kao radna snaga.

Za ostale moraju se tražiti druga rješenja u dogovoru sa drugim velikim silama, organizirati (relativno) sigurne zone u kojima će moći živjeti i raditi u blizini njihovih domicilnih zemalja dok se ne ublaži akutna kriza, rat, prirodne pošasti, itd.
cestar is offline  
Old 06.09.2017., 20:20   #9354
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
Slazem se,nemaju nasi politicari ni stav oko toga ni nacin kako stitit granicu.Ispada da smo svarno europska provincija od kad se lisabonski ugovor potpisao
a Predsjednica?
I Hebrang?
Oni imaju rješenje?
Di su sada?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 06.09.2017., 21:24   #9355
Nikakvi komentara o odluci europskog suda?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.09.2017., 21:48   #9356
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nikakvi komentara o odluci europskog suda?
Moš' mislit strašna stvar...jebe se Orbanu što oni određuju kvote,Mađari imaju u planu novi referendum oko imigranata. Mogu ih povuć klosari iz brisela!
marrai is offline  
Old 06.09.2017., 21:51   #9357
Pa mislim da zato ne treba referendum? To bi mogla vlada i sama odlučiti.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.09.2017., 22:11   #9358
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa mislim da zato ne treba referendum? To bi mogla vlada i sama odlučiti.
Kako god,ne zanima njih sto drugi misle rade svoj posao valjda kako najbolje znaju...a ovo oko odluke suda samo jos jedan dokaz o kakvoj se podloj igri radi..nametanja kvote bez da se clanice uopce pita nesto,mantraju o nekoj solidarnosti a oni prvi nisu solidarni i pravedni. Slovaci će ispoštivati kvotu tako kažu.
marrai is offline  
Old 07.09.2017., 03:53   #9359
Pa moje misljenje je tu jasno, ne samo uz kvotu nego vezano uz sve. Usli su u EU, znali su kao mala drzava da Ce se možda tako nešto desiti (mislim na to, da će ti drugi nametnuti neku obavezu) jer u jednoj zajednici imaš i obaveze. I nisu to muzičke želje nego evo većina izglasa i gotovo.
Po meni ih EU mora za takvo ponašanje kazniti. Ako je toliko njih protiv kvote trebalo se ujediniti i reci ne, ali evo nije ih dovoljno. jer isto ako male članice dobivaju čak više zastupnika po glavi ćeš teško nešto okrenuti ako su Nijemci, Francuzi, Englezi (uskoro bez njih) i Talijani zajedno drugog mišljenja.
Zajednica je, trebalo je pomoći 2 članice, kvote su bile odlučene da se 60.000 raspodjeli iz Italije i grčke i to prije velikog vala.
U zajednici si i imaš se držati pravila. Ako nećeš izvoli i napusti zajednicu. To je moje mišljenje, vezano uz odluke EU, ne vezano uz mišljenje o toj odluci. Kada većina obitelji odluci da ćemo zajedničku kuću obojati u zeleno i meni se ne sviđa, neću svojih 100m2 zidova ostaviti bijele, ako ne podnosim tu odluku mogu reći da ću prodati svoj dio kuće i da neću više tu stati, to je mogući izbor.

Ja razumijem problem koji nastaje kada imaš odluku u kojoj se miješaju mišljenja razni država i to sa raznim % stranaca. U Francuskoj, engleskoj , nizozemskoj je već raditi bivši kolonija veliki dio stranaca i s time ih ne smeta još 1-2% više. Italija i grčka jasno su sretni da se riješe tereta. Njemačka i Austrija imaju isto već veliki udio stranaca i za to im je normalnije primjeti još. I sa druge strane imaš jednu Poljsku koja nema 0,5% stranaca. Jasno da ih smeta više dobiti recimo 0,12% populacije novih stranaca, jer je to za njih porast od skoro 25%. I još Poljaci imaju većinski strance iz susjedstva, znači osobe kod kojih se ne vidi na prvi pogled da su stranci.
Ali evo ušlo se zajednicu koja ima prosjek od 7,23%.

Znači još jednom imaš kao članica pravila i obaveze i imaš se tih držati. I EU je tu kiksala odnosno zajednica i to prija pravog početka krize i neke članice nisu se tu pokazali da žele biti pravi članovi europske obitelji. Po meni tu mora biti neka sankcija jer se nije postivalo ugovore i volju većine.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 07.09.2017., 08:41   #9360
A je li? Ne vidim da se kaznjavaju proizvodjaci jer za "istocnu" Europu proizvode i plasiraju artikle s daleko nizom kvalitetom i s visom cijenom nego za "zapadnu" Europu.
Toliko o Eu?
Gdje je bila EU koja trubi o jedinstvenoj EU kad su Talijani prije par godina drasticnim povecanjem taksi Madjarima doveli do ukidanja dugovjecne zeljeznicke linije Bpesta-Venecija? (Ta linija je bila pod ingerencijom madjarskih zeljeznica, morali du placati takse za prolaz kroz Hr i Slo i Ita do Venecije, ali Talijani su posto poto htjeli da se ukine ta linija, pa su posto poto drasticno povisivali taksu dok nije bilo financ neizdrzivo).
A ironicno, EU stalno forsira razvoj zeljeznice. I di je reakcija?
To su samo 2 primjera, di je jos bezbroj takvih..

Toliko o "solidarnosti" i "jedinstvenom trzistu"
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.