Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2005., 13:04   #61
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
mom dečku je sve OK kad si kosu skrati na 3 mm; kad kosa naraste na 5-6 mm, pojavi mu se crvenilo i svrbež na vlasištu.
znači li to da će uvijek morati imati minimalno kratku kosu?
osoba za koju skupljam sve ove podatke ima krasnu kosu od djetinjstva. ali od kad ima problema, nosi ju takodjer na par mm (na zalost cijele obitelji), jer je tako lakse odrzavati i kontrolirati stanje... ne znamo sto bi se desilo da ju pusti malo dulju (nema problema na vlasistu), jos se nije usudio probati...

inace, za preporuke dermatologa, cijena i karakter nisu problem, ali nemojte preporucivati ljude ako ne mislite da su korisni
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:12   #62
Quote:
mirta kaže:
Mene to muci godinama, jos od fakulteta i tad sam pocela hodocastiti lijecnicima, bilo je raznoraznih terapija, od kortikosteroida do fizioloske otopine , na kraju sam bila odustala bio mi je pun kufer. Jedno vrijeme sam koristila Avène kozmetiku za osjetljivu i netolerantnu kozu i nije mi bila losa.

Tek sam nedavno, na preporuku prijateljice, posjetila ponovno dermatologa tu u francuskoj, budem vidjela.
da, razumijem taj "pun kufer". imam dojam da za mnoge probleme covjek ne moze otici lijecnicima i ocekivati da oni stvarno prate literaturu nego moras sam sjesti, potraziti info, razmisliti i onda odabrati lijecnika za kojeg vidis da prati temu...
sudeci po broju studija koje pozitivno ocjenjuju ciclopirox, tvoje poboljsanje ocito nije placebo-efekt
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:15   #63
Quote:
luca kaže:
poanta s lijecenjem nije da bude primarno jednostavno nego efikasno. a naci sredstvo za umivanje i kremu za specificnu potrebu i ne zvuci bas tako komplicirano...
ne bih bas rekla... ide obicno metodom 'uzaludnih pokusaja i ponavljanih pogresaka'... i nije ni malo jednostavno kad moras svaki put frizeru pojasnjavati da ce ti svojim samponom opet 'spaliti' tesko zalijeceno vlasiste ili kad si na lice natrackas oronazol pa smrdis sam sebi
Quote:

na srecu, vecina ljudi moze svoje stanje drzati pod kontrolom "trackanjem".
trackam ja godinama i drzim stanje obicno pod kontrolom
Quote:
magic kaže:
a vi koje patite od tog problema alternirate ljekovite preparate s uobichajenim, kozmetichkim
ja da... ljekovitim preparatima skrpam ako stvar malo bukne, a onda obicnijim kozmetickim preparatima odrzavam
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
znači li to da će uvijek morati imati minimalno kratku kosu?
ne. ja sam zivi dokaz da se ne mora ... ali neka nade dovoljno odgovarajuci sampon koji mu nece smetati (i to poznatom metodom 'uzaludnih pokusaja i ponavljanih pogresaka') i moze imati kosu kakvu god zeli. meni, naime, i samo jedno pranje nekim neodgovarajucim samponom moze stvoriti probleme koje poslije krpam tjednima
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:18   #64
Quote:
tilla kaže:
sad ne kužim; imaš seboreju?
ili si za nekog drugog išla na konzultacije u kačičevu.a ktomu ti je i naplatila preko vrata.

1x čujem da je macon kozmetika lijek za seboreju. to je preparativa.
1. nemam seboreju ali sam davno bila kod Karlićke zbog nekih depigmentacija koje su mi se pojavile te godine, te zbog nećakinje (naplate one i preko prozora ako treba)
2. mislim da niti jednom nisam spomenula Macon kozmetiku kao lijek za seboreju, to je uobičajena kozmetika mog dragog muža koju koristi za njegu lica sklonog tim promjenama na koži (eto, ne budi lena pročitah još jednom svoj post, tamo piše specijalna KOZMETIKA...blabla... )
3. razno
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:22   #65
Quote:
tilla kaže:
1x čujem da je macon kozmetika lijek za seboreju. to je preparativa.
kad se stanje smiri, i kad imas stvar 'pod kontrolom' mogu se koristiti i ne-lijekovi
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:28   #66
Quote:
valnea kaže:
ne bih bas rekla... ide obicno metodom 'uzaludnih pokusaja i ponavljanih pogresaka'... i nije ni malo jednostavno kad moras svaki put frizeru pojasnjavati da ce ti svojim samponom opet 'spaliti' tesko zalijeceno vlasiste ili kad si na lice natrackas oronazol pa smrdis sam sebi
za jednu neizljecivu bolest, rekla bih da je super stvar da si nasla kombinaciju koja te odrzava u dobrom stanju i da je ta kombinacija jednostvna i dostupna.
to sto nedas frizerki da ti stavi na glavu sta ona zeli vjerojatno nije prakticno i zabavno, ali u zadanim uvjetima, nije ni tako strashno.
ako te imalo tjesi, odi na kozmetku i pogledaj koje kalvarije i "pokusaj/pogreska" metode imaju zdrave zene koje nemaju realno problema, ali one se vide kao da ih imaju...
budimo realni, imati ovaj tip bolesti nije ni lijepo ni ugodno ni lako, ali je super kad si nadjes kombinaciju koja ti odgovara i to je velika stvar.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:52   #67
Quote:
luca kaže:
budimo realni, imati ovaj tip bolesti nije ni lijepo ni ugodno ni lako, ali je super kad si nadjes kombinaciju koja ti odgovara i to je velika stvar.
definitivno...

evo, postoji jos nesto sto nitko ovdje medu lijekovima nije spomenuo, a meni je kad sam imala vecih problema s kozom lica, izmedu ostalih stvari, pomoglo: umivanje cajem lista bijelog sljeza
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 14:01   #68
Ajde jedan konkretan odgovor na konkretno pitanje: da li koristiti peeling, budući da nakon 'burne faze' ostaju ljuskice koje se ljušte?! Hoće li peeling dodatno iritirati iziritiranu kožu a znamo isto tako da kreme ne mogu djelovati ako ima puno nakupina mrtvih stanica?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 14:08   #69
Quote:
maristella69 kaže:
Ajde jedan konkretan odgovor na konkretno pitanje: da li koristiti peeling, budući da nakon 'burne faze' ostaju ljuskice koje se ljušte?! Hoće li peeling dodatno iritirati iziritiranu kožu a znamo isto tako da kreme ne mogu djelovati ako ima puno nakupina mrtvih stanica?
ja te ljuskice i mrtve stanice odstranjujem svakodnevno - i to tako da kad lice umivam gelom za ciscenje koristim one rucnikice/rukavice za tusiranje - njima lagano istrljam lice kod umivanja i skidanja gela, i mislim da mi je to dovoljno sto se 'peelinga' tice
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 14:19   #70
Quote:
valnea kaže:
kad se stanje smiri, i kad imas stvar 'pod kontrolom' mogu se koristiti i ne-lijekovi
da naravno; ali opet mi to preporuča dermatolog.
ne koristim ni ja lijekove stalno.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 14:31   #71
Quote:
maristella69 kaže:

2. mislim da niti jednom nisam spomenula Macon kozmetiku kao lijek za seboreju, to je uobičajena kozmetika mog dragog muža koju koristi za njegu lica sklonog tim promjenama na koži (eto, ne budi lena pročitah još jednom svoj post, tamo piše specijalna KOZMETIKA...blabla... )
ma sve ok; ali ovdje raspravljamo o seboreji, a ne o specijalnoj kozmetici koje koriste muževi, zato mi nije bilo jasno što zapravo oćeš reći.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 15:58   #72
Želim reći da je moj dragi muž hodočastio po cijelom tom putu, od dermatologa do dermatologa, od Oronazola, Betriona pa do pizde materine i na kraju shvatio da ništa na ovom svijetu ne pomaže da konačno izliječi seboreju, moraš stalno biti u nekom optimalnom životnom stanju, zdravo jesti, puno spavati, izbjegavati stres koliko god je to moguće, a jedino što možeš učiniti za svoju kožu je da si nađeš neku preparativnu kozmetiku koja ti neće dodatno izgnjaviti kožu, a to je za mog muža baš Macon, jer je zasnovana na ekstraktima iz soli Mrtvog mora što izgleda paše svakom živom biću jer smo otamo valjda i potekli, pa tako i njemu premda nije riba/gmaz.

Jebote, jel' ti sada jasno ili ti moram nacrtati? Ili patiš od marketinške paranoje, MacGregor i te spike??

__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 19:56   #73
Quote:
luca kaže:
da, razumijem taj "pun kufer". imam dojam da za mnoge probleme covjek ne moze otici lijecnicima i ocekivati da oni stvarno prate literaturu nego moras sam sjesti, potraziti info, razmisliti i onda odabrati lijecnika za kojeg vidis da prati temu...
sudeci po broju studija koje pozitivno ocjenjuju ciclopirox, tvoje poboljsanje ocito nije placebo-efekt
Zaista puno ovisi o kakvom lijecniku padnes u ruke, sto se dermatologa tice ja mogu reci da do sad zaista nisam imala srece. Ovaj francuz mi se cini simpatican a i strucan bar po CV-u i preporukama nekoliko ljudi.

Za ciclopiroxolamine sam pogledala na PubMed i po radovima taman ispada da je dobar za slucajeve kao sto je moj, za slabiju do srednje jaku seboreu.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 14:08   #74
Znao sam imati grdno crvenilo i ljustenje koze sto po kosi, sto po licu (oko nosa, brka, u obrvama), na prsima.
Ne znam sto mi je od svega djelovalo, ali sam poceo redovito i pravilno koristiti Head&Shoulders. Pravilno znaci da sam ga ostavio da djeluje 5 minuta,a ne odma ispirati. I na licu!
Od onda vise nema! Poneki put se malo povrati, odma operem Head&Shouldersom i smiri se.
Istovremeno sam uzimao i vitamin E Natural Wealtha, redovito cistio lice s Vichy losionom i hidratantnom kremom.

Prije, nikakve steroidne kreme nisu djelovale, barem ne na ovoliko dugi period.
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 01:46   #75
seboroicni dermatitis

Vec godinama imam problema s ovom bolestinom... Puno prhuti i ponekad, ako neko vrijeme ne stavljam fluacet gel, upaljena koza.

Kako vi rjesavate ovaj problem? Meni fluacet pomaze, ali moram ga redovito nanositi, sto i nije bas prakticno s obzirom na to da imam dugu kosu. Osim toga, mislim da ga se ne bi smjelo bas stalno koristiti.

Problem nestane jedino ljeti, ocito da sunce pomaze... Jel netko rijesio ovo suncanjem u solariju?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 01:49   #76
Da, bio je u Globalnom sijelu, ako se ne varam, neki travar iz Hercegovine koji ima svoj lijek za ovo...
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 14:48   #77
slican topic je vec mnogo puta bio, ovo je bio posljednji, ako nisam nesto propustila: https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=91528
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 20:45   #78
Frend je imao seboreični dermatitis na glavi i uzimao je Vitamin H (biotin) i prošlo je dok je uzimao. Ima ga NaturalWealth u bočicama.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 23:28   #79
Quote:
ovac kaže:
Frend je imao seboreični dermatitis na glavi i uzimao je Vitamin H (biotin) i prošlo je dok je uzimao.
kako? zasto?

kad to budemo znali pocet cemo razmisljati od kojeg cemo proizvodaca kupiti
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 01:23   #80
Quote:
ovac kaže:
Frend je imao seboreični dermatitis na glavi i uzimao je Vitamin H (biotin) i prošlo je dok je uzimao. Ima ga NaturalWealth u bočicama.
ovo ima smisla ..

ono što treba shvatiti je da je i koža jedan organ, točnije - najveći organ na našem tijelu, dakle i ona se sastoji od mnoštva stanica koje se obnavljaju (tj. jedne odumiru, druge se stvaraju) ...
danas već mnogi shvaćaju da sa kvalitetnijom prehranom tj. ishranom stanica dobijamo i kvalitetniji "materijal" za njihovu obnovu ... a što je ta obnova kvalitetnija osjetit ćemo to i na sebi, i ostvarit ćemo određeni rezultat tj. zdravstveno poboljšanje ...

to sve vrijedi i za kožu, problemi dolaze iznutra (pomanjkanje nekih nutrijenata u prahrani, stres) i oni se i rješavaju iznutra, tj. prehranom ... koža ima 7 slojeva i ako problem dolazi iznutra a mi ga rješavamo samo izvana onda smo nakon 28 dana opet na početku ...

svjedok sam mnogih rezultata na koži koji su postignuti sa "staničnom prehranom" (akne, psorijaza, seboreja..) tako da sve ovo ne spominjem napamet ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.