Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2012., 18:22   #3781
Happy end...nisam očekivala da će baš ko bajka završiti.
A i kaj s Charlijem?
Samo je sazno ono za vukove od Jacoba,a vampirose niš....kak oni misle njemu objasnit recimo i kak Renesme onak brzo raste??
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:18   #3782
Kad je izašao prvi dio svi su pričali o tome i bili opsjednuti, pa sam eto i ja to pogledala.... i postala opsjednuta. Mislim da sam Sumrak pogledala preko 20 puta.
I tako sam otišla u knjižaru i kupila sve 4 u komadu ( kasnije i kratki drugi život Bree.. kad ej izašao ). Meni su knjige odlične, prvi put sam ih čitala prije par godina i uvijek im se rado vratim. S time da moram izdvojit Sumrak i Praskozorje... Sumrak sam pročitala oko 5 puta, a Praskozorje 14 puta ( da luđakinja sam i trebam u vrapče )
Meni je Praskozorje vrh vrhova! Evo upravo sam završila po 14-ti put i opet mi je dobra.
Dok su filmovi dno dna, svi osim Sumraka... i ajde sad mozda BD1
__________________
"No, I'm always happy. Even if i was mad im happy" - Mario Balotelli<3
legicaB45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 20:07   #3783
Quote:
legicaB45 kaže: Pogledaj post
a Praskozorje 14 puta

Doooooobro.

Ne mislim da moras u Vrapce, ali i dalje ne mogu vjerovati.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 09:51   #3784
Knjige su dobre i djeluju opsesivno.Meni je bilo ono vampiri,vukodlaci ma biži ko to čita....al san iz znatiženje počela i naravno progutalo me.Preporučam...
__________________
:D
irus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 14:09   #3785
Pročitao sam sve 4 knjige. Praskozorje mi nije leglo. Jedva sam čekao da završi. Prelako se Bella transformirala u vampiricu. Okršaj s Volturima nije bio nešto atraktivan. Onakvo rješenje se moglo predvidjeti. Sve u svemu dobro da je završilo. Nakon svega prva knjiga mi je bila najbolja iako je i ona mogla biti bolje napisana. Pogotovo ta intriga kad Bella zapravo saznaje da je Edward vampir. Filmovi mi nisu na razini. Ipak je ovo serijal za djevojčice i tinejdžerice kad naposlijetku razmislim. Nedostaje ozbiljnost i neki scary osjećaj da bi bilo više privlačno odraslima. Osim toga nedostaju mi detaljni opisi ljudi i krajolika. To mi je velika zamjerka.

Treba li čitati Kratak drugi život Bree Tanner? Je li to priča o Renesmee?
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 14:13   #3786
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Pročitao sam sve 4 knjige. Praskozorje mi nije leglo. Jedva sam čekao da završi. Prelako se Bella transformirala u vampiricu. Okršaj s Volturima nije bio nešto atraktivan. Onakvo rješenje se moglo predvidjeti. Sve u svemu dobro da je završilo. Nakon svega prva knjiga mi je bila najbolja iako je i ona mogla biti bolje napisana. Pogotovo ta intriga kad Bella zapravo saznaje da je Edward vampir. Filmovi mi nisu na razini. Ipak je ovo serijal za djevojčice i tinejdžerice kad naposlijetku razmislim. Nedostaje ozbiljnost i neki scary osjećaj da bi bilo više privlačno odraslima. Osim toga nedostaju mi detaljni opisi ljudi i krajolika. To mi je velika zamjerka.

Treba li čitati Kratak drugi život Bree Tanner? Je li to priča o Renesmee?
ne. bree je ona victorijina novorođena, šta su je cullenovi tili 'sačuvat', al su je volturi ubili.

nema velikih doticaja sa renesmee i s radnjom
__________________
"Listen to me very carefully! I shall say this only once!" Michelle Dubois
izravno_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 14:14   #3787
Quote:
Okršaj s Volturima nije bio nešto atraktivan.
Zato su u filmu stavili fajt

Joj,da,ti opisi...
Norii Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 18:10   #3788
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Pročitao sam sve 4 knjige. Praskozorje mi nije leglo. Jedva sam čekao da završi. Prelako se Bella transformirala u vampiricu. Okršaj s Volturima nije bio nešto atraktivan. Onakvo rješenje se moglo predvidjeti. Sve u svemu dobro da je završilo. Nakon svega prva knjiga mi je bila najbolja iako je i ona mogla biti bolje napisana. Pogotovo ta intriga kad Bella zapravo saznaje da je Edward vampir. Filmovi mi nisu na razini. Ipak je ovo serijal za djevojčice i tinejdžerice kad naposlijetku razmislim. Nedostaje ozbiljnost i neki scary osjećaj da bi bilo više privlačno odraslima. Osim toga nedostaju mi detaljni opisi ljudi i krajolika. To mi je velika zamjerka.

Treba li čitati Kratak drugi život Bree Tanner? Je li to priča o Renesmee?
Cetvrta knjiga je zamorna. Na 300 stranica se razvlaci pocetak borbe, da bi sve bilo gotovo u jednoj kratkoj, jednostavnoj recenici.
Knjige sam procitala kada je izasao drugi nastavak filma, sad ih ne bih mogla citati.

I kakav Bela dobije dar? Da u krugu od nekoliko metara zastiti ljude, tj. vampire? Nes´s ti borbe.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 21:01   #3789
Hvala na info o Bree. Ni ja ne vidim svrhu tolikoga najavljivanja da bi kasnije sve se tako brzo riješilo. Nekakav dojam mi je da svaka knjiga je bila lošija od prethodne.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:13   #3790
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Hvala na info o Bree. Ni ja ne vidim svrhu tolikoga najavljivanja da bi kasnije sve se tako brzo riješilo. Nekakav dojam mi je da svaka knjiga je bila lošija od prethodne.
I jeste sve lošije i lošije.... meni je čak ova novela o Bree bila najbolje što sam pročitala, valjda zato što nema otezanja.
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 12:26   #3791
Gledala jučer zadnji film - meni je fenomenalan.. dovoljno vjerno prati knjigu, i dodani su svi oni detalji koji u knjizi nedostaju.. sam film kao film je odlično napravljen.. ne znam, još uvijek sam pod dojmom, savršen kraj cijele priče, baš kako je i trebao biti!

Nadam se da je to to što se Twilighta tiče, za sva vremena - cijela priča je odlično zaokružena i završena, i stvarno čini jednu lijepu cjelinu, i najiskrenije se nadam da su sve one priče o snimanju neke serije i te stvari obične glasine, jer će samo upropastiti sve, što je ionako ispalo malo pretjerano tim tolikim rastezanjem, ali neka, ispaltilo se jer je stvarno kvalitetno napravljeno.
__________________
is your turban dirty?
eudora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:57   #3792
Quote:
eudora kaže: Pogledaj post
Gledala jučer zadnji film - meni je fenomenalan.. dovoljno vjerno prati knjigu, i dodani su svi oni detalji koji u knjizi nedostaju.. sam film kao film je odlično napravljen.. ne znam, još uvijek sam pod dojmom, savršen kraj cijele priče, baš kako je i trebao biti!
Slažem se. Ja sam bila malo skeptična jer me se prošli filmovi i nisu nešto dojmili, ali ovaj je super Iako mi naravno ništa ne može nadmašiti knjigu.
renesansna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 15:54   #3793
Quote:
renesansna kaže: Pogledaj post
Slažem se. Ja sam bila malo skeptična jer me se prošli filmovi i nisu nešto dojmili, ali ovaj je super Iako mi naravno ništa ne može nadmašiti knjigu.
Upravo tako! Ma, knjiga je uvijek knjiga, i svaka čast redateljima koji uspiju dobro adaptirati knjige, ali nisam još pogledala neki film pa da mi je bio bolji od knjige, to je uvijek tako.. Svejedno, bitno je dobro odraditi posao, da sve bude ipak na nekoj razini (što ovaj film definitivno je!), i pod svaku cijenu probati izbjeći fijasko - primjerice film "Divljaci" - u knjizi sam neizmjerno uživala ovo ljeto, i onda sam pogledala film kad je došao u kina, i stvarno ostala totalno razočarana.

Poštujem čak i kada se film radi kao zasebna cjelina i možda se samo referira na neku knjigu (isti likovi, a nova priča - primjerice Burtonova "Alisa u zemlji čudesa" je meni bila baš divan film), to isto može ispasti super, ali sve između toga i filma vjernog knjizi ima velikih potencijala da bude promašaj.

Što se Sumraka tiče, ja sam u cijelu priču uletjela tek kad je prvi film izašao, prvo sam ga gledala u kinu, i onda pročitala knjige, pa nastavila s drugim filmovima kako su dolazili. Knjige su mi bile bolje, ali nemam ništa protiv filmova, svaki mi je bio dobar i svi su mi dragi.. naravno, kako je sve išlo dalje, kvaliteta filmova je bila sve viša, sukladno zaradi i popularnosti.

Sad kad sam sve to prerasla nekako, i nisam ona fangirl koja sam bila prije 5 godina, i dalje ih mogu gledati kad me uhvati želja (kad me pms zajebava pa sam raspoložena za takve ženskaste stvari), i jednako uživam u njima, uz slatku nostalgijicu.

U ovom zadnjem sam baš uživala, u svakom pogledu (osim kripi CG Renesmee) i na kraju mi je baš bilo milo i nostalgično sve i nisam mogla vjerovat da je to to i nema više, sve gotovo!
__________________
is your turban dirty?
eudora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:43   #3794
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Pročitao sam sve 4 knjige. Praskozorje mi nije leglo. Jedva sam čekao da završi. Prelako se Bella transformirala u vampiricu. Okršaj s Volturima nije bio nešto atraktivan. Onakvo rješenje se moglo predvidjeti. Sve u svemu dobro da je završilo. Nakon svega prva knjiga mi je bila najbolja iako je i ona mogla biti bolje napisana. Pogotovo ta intriga kad Bella zapravo saznaje da je Edward vampir. Filmovi mi nisu na razini. Ipak je ovo serijal za djevojčice i tinejdžerice kad naposlijetku razmislim. Nedostaje ozbiljnost i neki scary osjećaj da bi bilo više privlačno odraslima. Osim toga nedostaju mi detaljni opisi ljudi i krajolika. To mi je velika zamjerka.

Treba li čitati Kratak drugi život Bree Tanner? Je li to priča o Renesmee?
Pa ja sam odrasla i uopće ne volim niti vampire niti išta sl, ali prošle godine kad sam tek otkrila Twilight sam totalno zabrijala , sad po 3 put čitam knjige, ovaj put na eng, kao radi jezika
Iskreno mislila sam da ovaj 3.put možda me i neće toliko ponijeti ali nema pomoći očito, jer već danima hodan sa smješkom

Upravo čitam Midnight sun, onih ukradenih 12 poglavlja i ako je moguće još sam više zaljubljena u Edwarda...zna li netko misli li uopće SM završiti je do kraja i kada?

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
ma nek me odnese đava ako je ijedan vampir u filmu zgodan
mislim u knjizi su opisani kao nekakva predivna,zapanjuća bića s kojima se nitko ne može mjeriti a u filmu svi prosječni
alice je jedina lijepa,ali čak ni ona nije nešto wow,a jasper je samo sladak na neki nerdy način
Slažem se, niti jedan od glumaca mi nije nešto, da nisam knjige čitala nema šanse da bi ih gledala
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''

Zadnje uređivanje V element : 21.11.2012. at 11:50.
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:01   #3795
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Upravo čitam Midnight sun, onih ukradenih 12 poglavlja i ako je moguće još sam više zaljubljena u Edwarda...zna li netko misli li uopće SM završiti je do kraja i kada?
Koliko ja znam, kada su ta poglavlja procurela, izjavila je da više nije u stanju da piše, jer kao ima neku vrstu blokade zato što su svi pročitali tih prvih par poglavlja. I nešto kako nije sigurna da li će je ikada završiti, i treba li uopšte.

A iskreno, mogla bi da je završi, nije smak sveta, procuri i scenario za film, pa ga snime. Početak knjige obećava, čak mislim da bi iz Edwardovog ugla priča bila zanimljivija.
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:04   #3796
Quote:
Artemiana kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, kada su ta poglavlja procurela, izjavila je da više nije u stanju da piše, jer kao ima neku vrstu blokade zato što su svi pročitali tih prvih par poglavlja. I nešto kako nije sigurna da li će je ikada završiti, i treba li uopšte.

A iskreno, mogla bi da je završi, nije smak sveta, procuri i scenario za film, pa ga snime. Početak knjige obećava, čak mislim da bi iz Edwardovog ugla priča bila zanimljivija.
A daj pa prošlo je skoro 5 g...

Slažem se, moja prijateljica trenutno čita usporedno tih 12 poglavlja iz Twilighta i Midnight sun , kaže da joj je kao da čita 3D
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 15:08   #3797
Kako si izišla ta poglavlja na web?
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 18:18   #3798
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Kako si izišla ta poglavlja na web?
Ne znam točno, izgleda da je netko kome je onda dala da pročita to objavio ili je toj osobi to ukradeno, ugl napisala je da svojoj stranici da zna tko je to učinio i da misli da nije bilo loše namjere iza toga
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:28   #3799
Stvarno šteta. Zeznut je taj internet.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 13:49   #3800
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Pa ja sam odrasla i uopće ne volim niti vampire niti išta sl, ali prošle godine kad sam tek otkrila Twilight sam totalno zabrijala , sad po 3 put čitam knjige, ovaj put na eng, kao radi jezika
Iskreno mislila sam da ovaj 3.put možda me i neće toliko ponijeti ali nema pomoći očito, jer već danima hodan sa smješkom

Upravo čitam Midnight sun, onih ukradenih 12 poglavlja i ako je moguće još sam više zaljubljena u Edwarda...zna li netko misli li uopće SM završiti je do kraja i kada?



Slažem se, niti jedan od glumaca mi nije nešto, da nisam knjige čitala nema šanse da bi ih gledala
Nisam nikada mislila da ću dizati ovako neku temu iz naftalina, u prošlom desetljeću nisam više ni bila baš aktivna na forumu, ali hej....ipak nije ovo obična tema.....(i baš se čudim da me već neetko nije preduhitrio)

Čekanje se isplatilo https://www.goodmorningamerica.com/c...iting-70482673

Da se pohvalim, uspjela sam si već i naručiti knjigu, očekujem ju u drugoj polovici kolovoza.....

Kao da sam imala neki predosjećaj, kad smo se zatvorili u ovu karantenu, u nedostatku knjiga iz knjižnice okrenula sam se sad već pomalo prašnjavoj kolekciji koja i dalje ima počasno mjesto na polici, na opće zgražanje ponekog gosta, al' ne dam se ja....

Naravno, nisam više ista osoba kao prije, u međuvremenu sam rodila troje djece, promijenila posao, započela privatni posao s mužem i svaki put kad pomislim da me pustilo, dođe neko teško životno razdoblje u kojem si dozvolim zaviriti u knjige i opčaram se ponovo (ili dazzled, ako vam je draža eng.verzija )

Da vas čujem, ima li vas još? Za one koje misle da ih treba biti sram zbog godina, ne brinite ima nas još takvih <3 https://www.twilightmoms.net/, citiram:
Your house was a disaster with piles of laundry in every corner and stacks of dirty dishes at record breaking heights. You imagined your husband was a vampire (or werewolf) and had the libido of a newlywed again! You kept convincing yourself that "cold cereal makes a perfectly wholesome dinner" and the pizza delivery boy was on your Christmas card list. Your children were free to run amuck as long as no one came to you bleeding...too badly.
Oh, there was guilt alright...but that wasn't enough! You couldn't tear yourself away from the books and damned be the consequences!



There were more of us out there than I thought. Fans of the Twilight Series in OUR STAGE of life (whether you're a mom or not) needed a place where we could gather unashamed of our irrational obsession with vampires and werewolves. We needed a place where "our kind" can relate without having to wade through all the teenage internet code mumbo jumbo like "OMG!!! IMHO Edward is sooo Hawt!!!" (usually a dead givaway that you should be doing your social studies homework for 3rd period instead of playing on the computer.) FYI, it was a group of 14/15 year olds that "changed" me. However, OUR world of balancing family, work, home, marriage AND...our Twilight obsession was unique, fun, and oh, so very humorous. The personal stories and experiences I've heard/read from women on both sides of the planet were a blast. YOU LADIES ROCK!!!

...and "Twilight Moms" is dedicated to YOU!!!"
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.