Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 13:43   #41
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
ovak odoka, mislim da si izračunala dobro
e sad, pitanje je koliko ima otpada...to ti može najbolje izračunati majstor stolar
ja nisam taj pa bi bilo bez veze da se petljam
ako misliš da te taj hoće prevariti, pitaj drugoga, trečega...
hvala na odokativnom odgovoru, haha... no i to mi već nešto znači...
naime, taj je stolar prijatelj moga brata i meni se nikad nije sviđao... a pretpostavljam da razmišlja ispasti korektan na način da se kao oduži mom bratu za neke usluge i ne naplati punu cijenu rada, već razmišlja da to debelo naplati kroz građu... a kako ne volim igre i nepoštenje, trudim se saznati istinu... ovim putem, jer ne bih željela da se sazna da sam zvala drugog stolara...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 18:01   #42
drvene stepenice

ja sam radio drvene stepenice za jedan kat(15gazišta,100cmširine),i čini mi se da je tvoj majstor u pravu za kubikažu.
_zidar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 07:49   #43
Quote:
_zidar_ kaže: Pogledaj post
ja sam radio drvene stepenice za jedan kat(15gazišta,100cmširine),i čini mi se da je tvoj majstor u pravu za kubikažu.
a meni se čini da je i tebe tvoj lijepo nasanjkao... mislim možda se varam, no moja računica je ovakva...

ako je gazište dugo 100 cm, široko recimo 40cm i debelo recimo 5 cm...

1 x 0,4 x 0,05 =0,02 x 15 ( gazišta )= 0,30 kubika

znači po meni je tebi trebalo 0,3 kubika drvene građe. tome treba dodati još nekih 20% škarta i pola kubika bi bilo više nego dovoljno i sa batiškopama ( za 10m batiškope od 12 cm, debljine 2 cm ti treba 0,02 kubika građe )...

ako moj izračun nije točan, molim da me se ispravi... bilo bi mi više nego neophodno...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 08:11   #44
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
a meni se čini da je i tebe tvoj lijepo nasanjkao... mislim možda se varam, no moja računica je ovakva...

ako je gazište dugo 100 cm, široko recimo 40cm i debelo recimo 5 cm...

1 x 0,4 x 0,05 =0,02 x 15 ( gazišta )= 0,30 kubika

znači po meni je tebi trebalo 0,3 kubika drvene građe. tome treba dodati još nekih 20% škarta i pola kubika bi bilo više nego dovoljno i sa batiškopama ( za 10m batiškope od 12 cm, debljine 2 cm ti treba 0,02 kubika građe )...

ako moj izračun nije točan, molim da me se ispravi... bilo bi mi više nego neophodno...
tu treba još uračunati debljinu pile i hoblanje, a to nemre nikak biti 1 kubik
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 09:04   #45
Quote:
_zidar_ kaže: Pogledaj post
ja sam radio drvene stepenice za jedan kat(15gazišta,100cmširine),i čini mi se da je tvoj majstor u pravu za kubikažu.
možeš mi točno napisati koliko je drvene građe tebi išlo i koliko te koštalo postavljanje?
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 09:07   #46
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
tu treba još uračunati debljinu pile i hoblanje, a to nemre nikak biti 1 kubik
ruda... hvala na podršci :-)
nadam se da je tvoja odokativna procjena točna i da sam dobila dovoljno samopouzdanja da se suprostavim svom stolaru... odnosno tražiti ću da mi prikaže točan izračun...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 12:43   #47
drvene stepenice

drvene stepenice sam radio ja.nisam ti rekao da su to okrugle stepenice s podestom iogradom,pa sam ti otprilike rekao 1 kubik građe.
_zidar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:38   #48
Quote:
_zidar_ kaže: Pogledaj post
drvene stepenice sam radio ja.nisam ti rekao da su to okrugle stepenice s podestom iogradom,pa sam ti otprilike rekao 1 kubik građe.
meni je stolar rekao da mi treba 2 kubika, a ne jedan... zato mi se i činilo puno... a kako si ti napisao da je moj majstor u pravu, mislila sam da misliš na 2 kubika...
dobro, po tebi... je li moja računica ispravna?
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 20:36   #49
drvene stepenice

ja mislim da je tvoj stolar pretjerao s kubikažom.izračun je ziheraški.
_zidar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 09:34   #50
tr

treba dosta gradje za gazista , ovisi o obliku gazišta i broju , na svako gaziste se dodaje nadmjera radi kasnijeg poravnavanja i obrade , rez pile iznosi 3.4 mm sto nije puno ali na nekih 60 rezova se skupi...
ima dosta toga kaj treba uzet u obzir , sto zna majstor koji to radi , ali svejedno 2 kubika za to je previse
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:04   #51
Malo podižem temu

Uglavnom,namjeravam stavljat gazišta na stepenice,ali od par majstora šta sam zvala neki su mi preporučili parenu bukvu,kao da je ona bolja od hrasta,dok su mi drugi rekli,ni u kakvom slučaju bukva,nego hrast,kao da je on izdržljiviji,ouno bilji,tko vam je rekao za bukvu itd.


Sad,zanimaju me vaša iskustva,dali je još netko u međuvermenu stavljao gazišta,i što su majstori preporučil kao najbolju opciju .

Zahvaljujem na odgovorima
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 13:02   #52
Pa zna se da je hrast stogodišnje drvo, bukva baš i ne ... u istim uvjetima eksplatacije
Jedini razlog da uzmeš bukvu je, da je dobiješ badava, onda dileme nema.
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 18:16   #53
Bilo koje drvo na suhom dura 100g+
Stavo ono sto ti se sviđa, samo pazi da bude dovoljno tvrdo
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:16   #54
Zahvaljujem na odgovorima

Samo ste mi potvrdili ono šta sam i namjeravala stavit,a to je svakako hrast.
Danas sam pričala sa jednim majstorom koji mi ga je također preporučio,svakako.
Rekao mi je da u svojoj praksi od 10 stepenica ljudi 9 oblože u hrast,i da je on daleko zahvalniji i bolji materijal od bukve.

Tako da je odluka definitivno za hrast
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:24   #55
To ti govore jer je duplo laksa obrada hrasta od bukve
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 21:00   #56
Quote:
tonino2008 kaže: Pogledaj post
To ti govore jer je duplo laksa obrada hrasta od bukve
Ne shvaćam???
Tko je sad tu lud,i molim te kaži mi koje je po tebi kvalitetnije?

Hvala
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 22:43   #57
Ja ne vidim razliku u kvaliteti pojedinih vrsta drva za tvoju namjenu, bitno je da je dovoljno suho i tvrdo (sve sto ide za parkete, ide i za stepenice)
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 23:42   #58
Thumbs up

Quote:
Mala Fifi kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam???
Tko je sad tu lud,i molim te kaži mi koje je po tebi kvalitetnije?

Hvala
Poz
Slažem se s toninom2008, idi na ono što ti se više sviđa. Ja sam stavljao parenu bukovinu (samo gazišta, bez lica) prije 5 god. Još su ko nove.
Mafro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 15:00   #59
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
a meni se čini da je i tebe tvoj lijepo nasanjkao... mislim možda se varam, no moja računica je ovakva...

ako je gazište dugo 100 cm, široko recimo 40cm i debelo recimo 5 cm...

1 x 0,4 x 0,05 =0,02 x 15 ( gazišta )= 0,30 kubika

znači po meni je tebi trebalo 0,3 kubika drvene građe. tome treba dodati još nekih 20% škarta i pola kubika bi bilo više nego dovoljno i sa batiškopama ( za 10m batiškope od 12 cm, debljine 2 cm ti treba 0,02 kubika građe )...

ako moj izračun nije točan, molim da me se ispravi... bilo bi mi više nego neophodno...
računica je dobra ako radiš iz elemenata extra klase, ali to i košta ... barem 7000 kn+pdv
za planke III/IV klase ti ponekad nije dosta ni 45% iskorištenje.

za 15 gazišta + podest 1,5x2 m nisam ziher da je dosta pola kubika ... sve ovisi o kvaliteti planke.
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 19:48   #60
Quote:
tonino2008 kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim razliku u kvaliteti pojedinih vrsta drva za tvoju namjenu, bitno je da je dovoljno suho i tvrdo (sve sto ide za parkete, ide i za stepenice)
Quote:
Mafro kaže: Pogledaj post
Poz
Slažem se s toninom2008, idi na ono što ti se više sviđa. Ja sam stavljao parenu bukovinu (samo gazišta, bez lica) prije 5 god. Još su ko nove.
Hvala vam na odgoorima ,malo sam i pogledala po internetu,dosta ljudi je pisalo za hrast same pohvale,a i hrast mi je bio prvi izbor...
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.