Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 21:08   #2041
Jel zna netko da li i za dijete (20mj) moram platit onih 130USD za vizu za USA? Znači, jel ide sve normalno kao i za odrasle? Mislim si da je tak jer ima svoju putovnicu. Al bilo bi lijepo da bar za nju ne moramo platiti..
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 11:12   #2042
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
naravno.
Obojica mjesate kruske i jabuke. Redarstvena tijela RH i zakoni RH se ne primijenjuju niti su vazeci na teritoriju SAD-a. Doh

Americki imigracijski zakon ne poznaje institut brisanja iz evidencije, niti se to nacelo moze primijeniti kod podnosenja zahtjeva za vizu.

Osim toga, ako procitas pitanje vidjet ces da u njemu stoji "cak iako ste pomilovani, itd." a pomilovanje se u smislu te odredbe takodjer odnosi i na brisanje iz evidencije, a prikrivanje materijalne cinjenice moze imati ozbiljnije posljedice, daleko ozbiljnije od zloporabe droga.

Po meni je vjerodostonija osoba koja govori istinu pa makar bila osudjivana nego osoba koja nesto mulja.

Anyway...
Viceroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 11:34   #2043
Quote:
Viceroy kaže: Pogledaj post
Obojica mjesate kruske i jabuke. Redarstvena tijela RH i zakoni RH se ne primijenjuju niti su vazeci na teritoriju SAD-a. Doh

Americki imigracijski zakon ne poznaje institut brisanja iz evidencije, niti se to nacelo moze primijeniti kod podnosenja zahtjeva za vizu.

Osim toga, ako procitas pitanje vidjet ces da u njemu stoji "cak iako ste pomilovani, itd." a pomilovanje se u smislu te odredbe takodjer odnosi i na brisanje iz evidencije, a prikrivanje materijalne cinjenice moze imati ozbiljnije posljedice, daleko ozbiljnije od zloporabe droga.

Po meni je vjerodostonija osoba koja govori istinu pa makar bila osudjivana nego osoba koja nesto mulja.

Anyway...
to što američki imigracijski zakon poznaje ili ne poznaje je potpuno irelevantno. uvid u kaznenu evidenciju građana RH ima samo sud, drž.odvjetništvo i osobno građanin RH o kojem je riječ. s obzirom da ja npr. da se želim zaposliti u SAD-u ili bilo kojoj drugoj državi, moram izvaditi potvrdu o nekažnjavanju koja se dobija uvidom u kaznenu evidenciju i koju ja da želim mogu izvaditi i na kojoj će stajati da nikada nisam kažnjavan ne vidim u čemu je problem.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 12:33   #2044
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
to što američki imigracijski zakon poznaje ili ne poznaje je potpuno irelevantno. uvid u kaznenu evidenciju građana RH ima samo sud, drž.odvjetništvo i osobno građanin RH o kojem je riječ. s obzirom da ja npr. da se želim zaposliti u SAD-u ili bilo kojoj drugoj državi, moram izvaditi potvrdu o nekažnjavanju koja se dobija uvidom u kaznenu evidenciju i koju ja da želim mogu izvaditi i na kojoj će stajati da nikada nisam kažnjavan ne vidim u čemu je problem.
Problem je u lazima, vrlo jednostavno. Posve je nebitno sto stoji u kaznenoj evidenciji.

Ako postoji pitanje o tome jesi li ikada bio uhicen, kaznjavan, itd., odgovor koji se trazi je da ili ne, a ne ono sto stoji u kaznenoj evidenciji. Znaci, kod primjene Zakona o drzavljanstvu i useljenju nije relevantno zakondastvo zemlje iz koje dolazis a koje poznaje institut brisanja iz evidencije, nego cinjenicno stanje, a cinjenica da si bio kaznjavan je nepobitna te s time u vezi ti dajes lazan odgovor, tj. krsis odredbe zakona, i ako ta cinjenica postane kasnije poznata (nebitno kako) posljedice mogu biti porazavajuce buduci da si zatajio materijalnu cinjenicu. Rehabilitacija u smislu zakona nije brisanje cinjenice iz proslosti.

Jos jedanputa treba podsjetiti da se primijenjuju odredbe americkih a ne hrvatskih zakona. Uzimajuci u obzir stanje u nasem pravosudju na uvjerenju moze stajati bilo sto, pa je kao takvo nekada na zalost prilicno nevjerodostojno.
Viceroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 12:48   #2045
Quote:
Viceroy kaže: Pogledaj post
Problem je u lazima, vrlo jednostavno. Posve je nebitno sto stoji u kaznenoj evidenciji.

Ako postoji pitanje o tome jesi li ikada bio uhicen, kaznjavan, itd., odgovor koji se trazi je da ili ne, a ne ono sto stoji u kaznenoj evidenciji. Znaci, kod primjene Zakona o drzavljanstvu i useljenju nije relevantno zakondastvo zemlje iz koje dolazis a koje poznaje institut brisanja iz evidencije, nego cinjenicno stanje, a cinjenica da si bio kaznjavan je nepobitna te s time u vezi ti dajes lazan odgovor, tj. krsis odredbe zakona, i ako ta cinjenica postane kasnije poznata (nebitno kako) posljedice mogu biti porazavajuce buduci da si zatajio materijalnu cinjenicu. Rehabilitacija u smislu zakona nije brisanje cinjenice iz proslosti.

Jos jedanputa treba podsjetiti da se primijenjuju odredbe americkih a ne hrvatskih zakona. Uzimajuci u obzir stanje u nasem pravosudju na uvjerenju moze stajati bilo sto, pa je kao takvo nekada na zalost prilicno nevjerodostojno.
svejedno. kuzim sto govoris i nitko ne kaze da nisi u pravu, ali... 99 posto sam siguran da cinjenica sto je netko u jednoj Hrvatskoj osudjen za posjedovanje droge, i jos k tome dolazi iz Hrvatske, nece pomoci u dobivanju vize. dapache, mislim da ce jako jako odmoci. diskreciono pravo sluzbenika u ambasadi je da odbije vizu, ako zbog necega misli da je treba odbiti. obrazlozenje odbijanja, vjerojatno je nemoguce dobiti.

rizik je u svakome slucaju.

druga je stvar ako se moze traziti obrazlozenje odbijanja, i zaliti se na odbijanje vize. meni se cini da je to nemoguce, a opet mozda i grijesim.

na svakome je da sam odluci sto ce i kako reci i napisati sluzbeniku u ambasadi...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 13:06   #2046
Quote:
Viceroy kaže: Pogledaj post
Problem je u lazima, vrlo jednostavno. Posve je nebitno sto stoji u kaznenoj evidenciji.

Ako postoji pitanje o tome jesi li ikada bio uhicen, kaznjavan, itd., odgovor koji se trazi je da ili ne, a ne ono sto stoji u kaznenoj evidenciji. Znaci, kod primjene Zakona o drzavljanstvu i useljenju nije relevantno zakondastvo zemlje iz koje dolazis a koje poznaje institut brisanja iz evidencije, nego cinjenicno stanje, a cinjenica da si bio kaznjavan je nepobitna te s time u vezi ti dajes lazan odgovor, tj. krsis odredbe zakona, i ako ta cinjenica postane kasnije poznata (nebitno kako) posljedice mogu biti porazavajuce buduci da si zatajio materijalnu cinjenicu. Rehabilitacija u smislu zakona nije brisanje cinjenice iz proslosti.

Jos jedanputa treba podsjetiti da se primijenjuju odredbe americkih a ne hrvatskih zakona. Uzimajuci u obzir stanje u nasem pravosudju na uvjerenju moze stajati bilo sto, pa je kao takvo nekada na zalost prilicno nevjerodostojno.
ali ja se prijavljujem za NON Immigrant vizu.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:01   #2047
Ako je u pitanju neko kazneno djelo onda nastaju problemi. Vjerujem, iako nemam dokaza, ali vjerujem da je SAD veleposlanstvo kao i ostala velepostanstva u suradnji sa MUP RH pa postoji objektivna mogućnost da provjere i oni sami putnika preko MUP RH-a prije izdavanja vize. Kažem iako nemaju pristup, zakonski, možda postoji neka rupa u zakonu kojom oni to ishode, kažem možda. Sad je ovo dvosjekli mač što se laganja tiće jer ako lažeš postoji šansa da te već ovdje otkriju , odbiju i stave na neku "crnu listu" ako je uopće imaju, postoji mogućnost da te odbiju i ako priznaš da si kažnjavan. Ne znam, napravi kako hoćeš, osobno se nikada ne bih usudio lagati i kada bih se našao an tvom mjestu napisao bih da sam imao lakše kazneno djelo što bi mi nadam se umanjilo stvar. Mislim da je lagati birokraciji SAD-a u današnje vrijeme jako opasna stvar...
profa52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 00:05   #2048
Pozz svima! Početkom 2.mj putujem na Kanare, dakle turistička viza. To ne trebam ništa vaditi jel? Ona vrijedi 3.mj..šta ako želim ostati duže..moram izaći iz zemlje ok..ali dali moram se vraćati u Hrvatsku ili kako to ide? HELP!!
la primavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 00:52   #2049
Ako imaš putovnicu RH, ne treba ti viza za Kanarske, to je Španjolska. Ako želiš ostati dulje od 3 mjeseca - možeš izvaditi vizu. Ili moraš izaći iz Schengenskog prostora (ili u HR, ili Maroko ili London). S tim da ima neko ograničenje mislim, unutar 6 mjeseci smiješ boravit u Schengenu 3 mjeseca.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 00:58   #2050
znaci nakon 3m u schengenu, moras 3m vani da bi moga opet 3m unutra?
a koja je shema sa schengenskom vizom? jeli sve isto za koju zemlju je vadis, tj moras li je izvadit za zemlju u kojoj namjeravas boravit ili nije vazno?!
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 08:28   #2051
Važno je koju vadiš. Moraš izvaditi vizu zemlje u koju ideš prvi puta. Znači, ako ideš u Španjolsku, vadiš Španjolsku vizu. Onaj prvi pečat mora biti Espanja. Nakon toga možeš putovati po Schengenu kako ti drago. S tim da svaka zemlja ima neke posebnosti oko viza, ne traže sve zemlje iste papire, kod nekih ju je lakše dobiti, kod nekih teže. Zato ponekad ljudi traže recimo češku vizu, iako namjeravaju posjetit recimo Francusku. Ali onda prvo avionom ideš u Prag, tamo dobiješ žig, i onda možeš u Frnacusku.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 08:34   #2052
ja bi u finsku, ali lani kad sam bila (<3m) nitko nas nije pregledava na ulazu, ni trazio putovnicu, ni nista... samo su nas psi docekali kad smo izasli iz aviona
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 08:49   #2053
Pa jel imaš HR putovnicu? Nama ne treba viza, ako ostajemo kraće od 3 mjeseca.
Osim toga si vjerojatno išla s nekog EU aerodroma, gdje su ti već pregledali putovnicu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 09:03   #2054
letila sam direktno split helsinki, znam da ne treba viza za <3m, ali sad bi ostala duze
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 10:49   #2055
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
svejedno. kuzim sto govoris i nitko ne kaze da nisi u pravu, ali... 99 posto sam siguran da cinjenica sto je netko u jednoj Hrvatskoj osudjen za posjedovanje droge, i jos k tome dolazi iz Hrvatske, nece pomoci u dobivanju vize. dapache, mislim da ce jako jako odmoci. diskreciono pravo sluzbenika u ambasadi je da odbije vizu, ako zbog necega misli da je treba odbiti. obrazlozenje odbijanja, vjerojatno je nemoguce dobiti.

rizik je u svakome slucaju.

druga je stvar ako se moze traziti obrazlozenje odbijanja, i zaliti se na odbijanje vize. meni se cini da je to nemoguce, a opet mozda i grijesim.

na svakome je da sam odluci sto ce i kako reci i napisati sluzbeniku u ambasadi...
Dapace, Zakon predvidja da obrazlozenje moras dobiti, a imas pravo uloziti i zalbu na odluku.

"Controlled Substance Violator. - Waiver available upon recommendation of the consular officer to DHS. Factors to consider include the nature and date of the offense, possible rehabilitation of the alien’s character, and the necessity for, or urgency of, the alien’s proposed trip to the United States.”

Rehabilitacija je ocito znacaj faktor koji se uzima u obzir ali ne u smislu naseg zakona, nego opcenito karaktera osobe, itd.

Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
ali ja se prijavljujem za NON Immigrant vizu.
Immigrationg and Naturalization Act - Zakon o useljenju i drzavljanstvu se primijenjuje i na neuseljenicke vize. Ne sudi po naslovu...
Viceroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:27   #2056
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Važno je koju vadiš. Moraš izvaditi vizu zemlje u koju ideš prvi puta. Znači, ako ideš u Španjolsku, vadiš Španjolsku vizu. Onaj prvi pečat mora biti Espanja. Nakon toga možeš putovati po Schengenu kako ti drago. S tim da svaka zemlja ima neke posebnosti oko viza, ne traže sve zemlje iste papire, kod nekih ju je lakše dobiti, kod nekih teže. Zato ponekad ljudi traže recimo češku vizu, iako namjeravaju posjetit recimo Francusku. Ali onda prvo avionom ideš u Prag, tamo dobiješ žig, i onda možeš u Frnacusku.
to ti ne stoji ...žena (Bosanka) od mog prijatelja ima šengen vizu za njemačku iako nije nikad bila u njemačkoj nego svako malo ide u Trst ...normalno preko
Slovenije .....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:39   #2057
Ovo što sam ja napisao je pravilo.
Pravilo kaže:
To obtain a Schengen visa, a traveller must take the following steps:

He or she must first identify which Schengen country is the main destination. This determines the State responsible for deciding on the Schengen visa application and therefore the embassy or the consulate where the traveller will have to lodge the application If the main destination cannot be determined, the traveller should file the visa application at the embassy or consulate of the Schengen country of first entry If the Schengen State of the main destination or first entry does not have a diplomatic mission or consular post in his country, the traveller must contact the embassy or the consulate of another Schengen country, normally located in the traveller's country, which represents, for the purpose of issuing Schengen visas, the country of the principal destination or first entry.

Uglavnom sve nakon toga ovisi o graničnom policajcu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 16:39   #2058
Quote:
Viceroy kaže: Pogledaj post
Dapace, Zakon predvidja da obrazlozenje moras dobiti, a imas pravo uloziti i zalbu na odluku.

"Controlled Substance Violator. - Waiver available upon recommendation of the consular officer to DHS. Factors to consider include the nature and date of the offense, possible rehabilitation of the alien’s character, and the necessity for, or urgency of, the alien’s proposed trip to the United States.”

Rehabilitacija je ocito znacaj faktor koji se uzima u obzir ali ne u smislu naseg zakona, nego opcenito karaktera osobe, itd.



Immigrationg and Naturalization Act - Zakon o useljenju i drzavljanstvu se primijenjuje i na neuseljenicke vize. Ne sudi po naslovu...
kuzim ja tebe. sve to stoji... samo, cinjenica je da sluzbenik obrazlozenje moze napisati na stotinu nacina, i naci stotinu razloga zbog kojeg ce zalba na nedobjanje vize biti besmislena. valjda on zna sto radi, i valjda zna sam sebe zastititi tako da ga se nijednom tuzbom, njega ili Vladu SAD, ne moze dotaci...

rijetko tko ce, uzimati odvjetnika samo zbog toga sto mu je odbijena americka turisticka viza... previse zajebavanja, a i sumnjam da kod nas ima puno odvjetnika koji tako dobro poznaju americke imigracione zakone, kao onaj sluzbenik u ambasadi...

iz ovog sto si ti postirao, iz ovog izvoda "substance violator", meni se cini, da je fakt da je netko imao manje kolicine marihuane, nebitno kad, dal prije 4 ili 10 godina, gotovo sigurno odbijanje vize...

opet, najbolje je ne lagati... sad kad bi poceli nacimat ovu temu vise, otisli bi na politiku, a to nikako ne bi trebali na ovom PDFu...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:05   #2059
ma,mislim..čemu sluzi pitanje dali ste ili bolujete od neke opasne bolesti kojom mozete ugroziti druge( u tom stilu)..i sad ja imam HIV recimo i stavim NE. na koji način će se to provjeriti?
malo sam guglao što se tiče mog problema, pa sam naišao na australske i britanske forume gdje se spominju slična pitanja. i tamo sam također naišao na odgovore da strane vlade ne mogu doć do takvih podataka za britanske odnosno australske državljane.
osobno baš nikada nisam imao problema kada sam god putovao,a dosta sam putovao, i valjda bi se bar jednom desilo da me netko nešto pita ili da me pretraži ili što god već..
odlučio sam stavit da nisam kažnjavan i amen. pa ćemo vidjet.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:52   #2060
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
ma,mislim..čemu sluzi pitanje dali ste ili bolujete od neke opasne bolesti kojom mozete ugroziti druge( u tom stilu)..i sad ja imam HIV recimo i stavim NE. na koji način će se to provjeriti?
malo sam guglao što se tiče mog problema, pa sam naišao na australske i britanske forume gdje se spominju slična pitanja. i tamo sam također naišao na odgovore da strane vlade ne mogu doć do takvih podataka za britanske odnosno australske državljane.
osobno baš nikada nisam imao problema kada sam god putovao,a dosta sam putovao, i valjda bi se bar jednom desilo da me netko nešto pita ili da me pretraži ili što god već..
odlučio sam stavit da nisam kažnjavan i amen. pa ćemo vidjet.
Oni idu na poštenje ljudi tražitelja vize. Npr. ako čovijek kaže na je HIV- a sa
sobom ponese antiretrovirusne lijekove evidentno je da je čovijek lagao.
On sljedečeg mjeseca i HIV+ osobe mogu ući u USA....bravo Obama...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.