Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2008., 00:51   #161
O boldrick, zašto si boldrick....
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 01:00   #162
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Alem,
nitko te ne tera da ideš sa foruma. Kakav je to način samu sebe ograničavati na 20 dana jer se nekom ne svidja tvoje pisanje. selam
Mogo bi vala i ti sebe banirati na jedan kraći period, odete malo u kraj, družite se, uživate u reformatorskim nadahnućima, ne sumnjam da imate još ideja, al ova vam glupost nije prošla.

'ajde priznaj, mislim ne odustajte od borbe, ali ovih nekoliko rundi ste naklepani iza ušiju, što od milja što nako jer se zaslužilo

Selam
insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 01:38   #163
Samo vas citam i ne mogu da vjerujem sta ste napisali.
... zinaluk, odricanje Islama, duhovno ubistvo djece…
Pa jeste li vi svjesni vasih rijeci?!

Naravno da je ovo ozbiljno pitanje i da se odgovor na ovo pitanje ne nalazi na forumu, zna se gdje se treba traziti, ali to ne znaci da mozete da pisete sta vam padne na pamet.
Jeste li vi svjesni koliko ljudi cita ovo

Pricate o mekamima i slicno a gdje vam je ljubav i samilost prema bratu (i sestri) muslimanu?

Koje oholosti! Odakle vam pravo nekoga nazvati nevjernikom ako on/ona licno kaze da je musliman?


Eto ja kazem da sam muslimanka i ko mi sad od vas smije u lice reci da ako sam ja udata za katolika da sam bludnica i da je moje dijete kopile? I da sam prestala biti muslimanka?
__________________
.
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 01:51   #164
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
Samo vas citam i ne mogu da vjerujem sta ste napisali.
... zinaluk, odricanje Islama, duhovno ubistvo djece…
Pa jeste li vi svjesni vasih rijeci?!

Naravno da je ovo ozbiljno pitanje i da se odgovor na ovo pitanje ne nalazi na forumu, zna se gdje se treba traziti, ali to ne znaci da mozete da pisete sta vam padne na pamet.
Jeste li vi svjesni koliko ljudi cita ovo

Pricate o mekamima i slicno a gdje vam je ljubav i samilost prema bratu (i sestri) muslimanu?

Koje oholosti! Odakle vam pravo nekoga nazvati nevjernikom ako on/ona licno kaze da je musliman?


Eto ja kazem da sam muslimanka i ko mi sad od vas smije u lice reci da ako sam ja udata za katolika da sam bludnica i da je moje dijete kopile? I da sam prestala biti muslimanka?
Ono sto si ( a nabrojala si "sta sve jesi")..sami Allah dz.s. ce ti suditi , a ti naznaku kazne nadji u Objavi Njegovoj

[QUOTE] ako on/ona licno kaze da je musliman?/QUOTE]
svi mi kazemo i sehadetom "potvrdimo" da jesmo muslimani a Boga mi svojim djelima to Gospodaru dokazujemo i pokazujemo
a ako krsimo naredbe tj radimo zabranjeno, ( u ovom slucaju "udaja za "nemuslimana") onda ti ne treba niko govoriti sta si
valjda je "jednadzba" jasna
zabrana od Allaha- cinjenje ili svjesno "ignoriranje" iste= grijeh!!!!
Allah ce da sudi!!!
p.s. ja ne bi bila u "tvojoj" kozi!!!

Zadnje uređivanje domacica : 03.12.2008. at 01:58.
domacica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.12.2008., 02:07   #165
ja nisam nabrojala nista osim onog sto ste mi vi rekli da sam... znaci ja jesam i za tebe to to sam nabrojala, odnosno to što su mi rekli da sam?
__________________
.
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 02:08   #166
serijatski brak= dva vjerodostojna svjedoka+ovlasteno vjersko lice ( u funkciji "maticara")+musliman mladozenja+ muslimanka ( ili ehlykitabijka)mlada

ako je drugacije, onda nema polemike da se tu vise ne radi o seriajtskom braku, znaci cim nisi ispunio ove "uslove" za brak zivis u braku koji je neregularan islamski = blud!!!
nema polemike!! to vam je tako drage moje!!!
uostalom citajte, citajte, citajte i odgovore trazite i manje polemisite!

svaka druga "opcija" koju prihvatimo i "prilagodimo" je svom poimanju islama, dovodi do ovakvih polemika gdje se onda o svemu prica a gubi glavni smisao
a to je "sta Islam tj sunnet tj serijat tj Poslanik sa. "kaze"....
domacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 02:10   #167
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
ja nisam nabrojala nista osim onog sto ste mi vi rekli da sam... znaci ja jesam i za tebe to to sam nabrojala, odnosno to što su mi rekli da sam?
ponavljam ti!
nema ti ko sta govoriti
ti znas tj procitaj sta se o tome kaze
pa se shodno tome definisi
i zivi s tim do momenta kada ti (nam svima) valja racun polagati za sve sto smo cinili a pogotovo za ono sto nam je Uzviseni zabranio!!!
uostalom svako sebe svojim djelima definise, jer nismo ono sto mi mislimo o sebi, vec smo ono sto postanemo shodno nasem nacinu zivota
neko serijatskim a neko svojim poimanjem istog!
domacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 02:15   #168
Domacice... ja nisam nista nabrojala sta JA jesam. Nego sam vas podsjetila sto ste VI ovdje govorili da jesam (ja i svaka muslimanka koja je udata za krscanina a ovo cita) ... da smo bludnice, da su nam djeca kopilad... da vrsim ubojstvo svoje djece cak i gore od fizickog... itd

to su vase rijeci, a ne moje
__________________
.
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 02:21   #169
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
Domacice... ja nisam nista nabrojala sta JA jesam. Nego sam vas podsjetila sto ste VI ovdje govorili da jesam (ja i svaka muslimanka koja je udata za krscanina a ovo cita) ... da smo bludnice, da su nam djeca kopilad... da vrsim ubojstvo svoje djece cak i gore od fizickog... itd

to su vase rijeci, a ne moje
a sto vas je to toliko pogodilo??
kako se ja ne nadjoh uvrijedjena tim
vjerovatno zato sto nisam uradila ono sto ste "vi"
ja ne smijem, Allaha me strah i to je dovoljan razlog
ako smo vec milion puta ponovili svi koji iole poznaju serijatsku osnovu po ovom pitanju....da je to grijeh, znaci zabrana , znaci blud...da ne nabrajam
a kako ces ti odgovoriti Allahu na Sudnjem danu kada budes pitana
"zasto si ucinila ono sto ti je bilo zabranjeno???"
sta si ti onda a ucinila si svijesno prekrsaj?
domacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 02:24   #170
Ajde se za početak molim vas okanite osobnih analiza i kategorizacija. Nisu dobrodošle na forumu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 02:39   #171
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
Samo vas citam i ne mogu da vjerujem sta ste napisali.
... zinaluk, odricanje Islama, duhovno ubistvo djece…
Pa jeste li vi svjesni vasih rijeci?!

Naravno da je ovo ozbiljno pitanje i da se odgovor na ovo pitanje ne nalazi na forumu, zna se gdje se treba traziti, ali to ne znaci da mozete da pisete sta vam padne na pamet.
Jeste li vi svjesni koliko ljudi cita ovo

Pricate o mekamima i slicno a gdje vam je ljubav i samilost prema bratu (i sestri) muslimanu?

Koje oholosti! Odakle vam pravo nekoga nazvati nevjernikom ako on/ona licno kaze da je musliman?


Eto ja kazem da sam muslimanka i ko mi sad od vas smije u lice reci da ako sam ja udata za katolika da sam bludnica i da je moje dijete kopile? I da sam prestala biti muslimanka?
Sunašce,

ti si ono što jesi i tvoje bivanje pokornom Bogu je tvoja punina koju niko ne može cijeniti.

Nametnuta ograničenja i zabrane ti sama moraš prepoznati i uobličiti.

Ali sve dok Božija zabrana ima smisao, ostaje mogućnost preisptivanja u nama samim, pa time i usmjeriteljski zov ka dobru.

Priznati zabranu znači priznati da Bog ne ovisi o pojedincu, već upravo, da je On njegova stalna i neiscrpna mogućnost. Ako je zabrana porečena - nestaje i te mogućnosti.

Nakon kršenja zabrane Adem je rekao Ja Rabbi, učinili smo nepravdu sebi, a Iblis opet je uzviknuo A Ti si me naveo da zalutam...

Ovo su dakle dva obrazca osvješčivanja, dva vidika u ljudskoj duši. Prvi prihvata sebe i svoje postojanje kao dug pokoravanja, a drugi samodovoljnost.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 02:58   #172
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
Samo vas čitam i ne mogu da vjerujem šta ste napisali... zinaluk, odricanje Islama, duhovno ubojstvo djece (gore od fizičkog)… Odakle vam pravo nekoga nazvati nevjernikom ako kaze da je musliman?

Eto ja kazem da sam muslimanka i tko mi sada od vas smije u lice reci, da ako sam ja udata za katolika - da sam bludnica i da je moje dijete kopile? I da sam prestala biti muslimanka?
Quote:
domacica kaže: Pogledaj post
nabrojala si "sta sve jesi".
Forumašica sunašce nije "nabrojala" da je bludnica (tj. u zinaluku), i ostale ranije izgovorene uvrede koje su izrečene, nego su drugi ovdje to spočitali njoj i svim muslimankama koje žive u braku sa kršćanima.

Ako muslimanka živi u zakonitom i čestitom braku sa svojim mužem kršćanske vjere, onda ne može biti, a i nje, bludnica, prema zakonima republike Hrvatske i prema svim poveljama UN.

Ta žigosanja ostavite za zabiti Azijei Afrike. Došli ste u civilizaciju.

Nitko nema pravo govoriti drugima takve grozote, pozivajući se na vjerska pravila, jer se pravila ovog foruma ne baziraju na šerijatu i propisima (bilo koje) vjere. Pravila foruma obavezuju svakog člana na nevrijedjanje i pristojan govor i brane da iko ikoga naziva bludnikom ovdje.

Quote:
domacica kaže: Pogledaj post
sami Allah dz.s. ce ti suditi
Ove prijetnje okači mačku o rep. Ovdje se ne smije prijetiti na takav način.

(h)ajde se odmori 3 dana od foruma. selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:20   #173
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post

(h)ajde se odmori 3 dana od foruma. selam
De i meni ban jedan po mogućnosti perma ,

Ne može se ispasti homić, kako sam kažeš, to se jeste činom, i doista te doživljavam takvog, kao avangardnog muslimanskog homića.



Hajde, kunem te poveljom UN-a, banuj permanentno, vazelinskom odrješitošću.




Čuj povelja UN-a
insaninside is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.12.2008., 09:07   #174
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Ako muslimanka živi u zakonitom i čestitom braku sa svojim mužem kršćanske vjere, onda ne može biti, a i nje, bludnica, prema zakonima republike Hrvatske i prema svim poveljama UN.

Ta žigosanja ostavite za zabiti Azijei Afrike. Došli ste u civilizaciju.
cisto iz radoznalosti, mozes li mi dati opis bludnice (ne fizicki, nego kvalifikacije) prema zakonima RH i poveljama UN-a.

hvala
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 09:54   #175
Hajd da malo proširimo ovo.

Brak koji je sklopljen na svadbi sa alkoholom nije priznat od Allaha te takvi žive u vanbračnoj zajednici iz čega proizlazi štošta nešto što se kosi sa poveljama ovim i onim ( štaš, mora insan šifrirat da ne bi fasovao )

Savjet.

Sklapajte brakove kod hodže i bez alkohola tako da vam barem jedno vjenčanje bude bez alkohola ( obzirom da je vrlo čest slučaj da se slavi sa alkoholom, nek to onda bude na vjenčanju pred matičarem ) premda je to sve skupa, daBog sačuva al eto, štaš, takva su vremena.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 09:57   #176
Rado bih dao savjet sunašce, jer, dogodi se da se mlada djevojka uda , ne razmišljajući, neznajući itd. i onda u jednom dijelu života dođe tobe. Vrati se vjeri. To su specifični slučajevi koji zahtjevaju puno pažnje i najbolje se savjetovati sa našim najučevnijim. A Sunašce zna ko je to. Druga stvar. Allah dž.š. neće nikome učiniti nepravdu i On je taj koji će naći izlaz iz situacije kako se insan najmanje nada.

Ali propis ostaje i neće ga niko mijenjati za ničiji hator.
Mlade cure neka znaju kako je ovo ozbiljno pitanje, i još je ozbiljnije, zapravo, kad pogledam, bili smo nježni obzirom na težinu ovog problema.
Bojte se curke i pazite s kim idete na žurke.

Zadnje uređivanje Derviš : 03.12.2008. at 10:21.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 12:59   #177
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
De i meni ban jedan po mogućnosti perma
Priču o homićima si ti ovdje inicirao, insane, a ne ja.
A namjera tog tvojeg pitanja je bila a bi mi rekao da sam homić. :klap:
No, neću te permabanirati. Zaljubljen sam u tebe.
Ljubi te tvoj brko.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 13:23   #178
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Shady, doista te doživljavam takvog, kao avangardnog muslimanskog homića.
Ako sam homić zato što ne dam da ovdje terorizirate sestre muslimanke,
budalaštinama da su ispale iz islama, da su bludnice i da ubijaju rodenu djecu... onda ok!
Radije sam u društvu homoća, nego takvih ''muslimana''. Eto tak. :asshole:
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 13:37   #179
Shady !!
...svidjaju mi se tvoji napredni stavovi, ...hoćeš sa mnom na kavicu?

__________________
http://vimeo.com/45992922
Vitez Jedaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 13:51   #180
Quote:
Vitez Jedaj kaže: Pogledaj post
Shady !!
...svidjaju mi se tvoji napredni stavovi... hoćeš sa mnom na kavicu?
Hvala na pozitivnoj kritici.
Kavica? baci mi sliku na pm, da ne idemo u offtopic.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.