Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 23:46   #1
Što znate o Hrvatskoj?

Ima slična tema za Hrvate, pa ja na ovoj poziva Srbe i Bošnjake da kažu što znaju o Republici Hrvatskoj,povijesti,zemljopisu,sportu i kulturi i načinu života...

Ja sam ovo napisao o Srbiji:
Quote:
sapke kaže: Pogledaj post
Boraveći na ovom forumu video sam koliko malo znate (ne znate) o Srbiji.
Napišite mi šta znate o Srbiji.
Šta znate o njenom teritorijalnom uređenju, o njenom ustavu koji je najbolji u Evropi, o istoriji, o Vojvodstvu Serbskom, o njenim sportistima...
Zemljopis
Hrvatska (56.000 km) je malo veća od Srbije bez Vojvodine (i dakako bez Kosova)-oko 54.000
Beograd sam ima 1.200.000 st (što je skoro duplo više od Zg 770.000)


Povijest
Srbija nije odmah poslije Kosovske bitke pala pod Turke, iako je iste godine postala vazalna...
Beograd je do Turske okupacije bio Mađarski grad...
Glavni grad Srbije prije pada pod Turke bio je Smederevo...


Sport
U košarci ste doista velesila, klupski nogomet vam je sličan našem, dakle u krizi, dok vam je A-repka za razliku od naše u laganom padu,no,vaša mlada repka ipak bilježi neke bolje rezultate nego naša mlada repka...
U vaterpolu nakon odlaska Crnogoraca više niste velesila...


Način života i kultura
Lošije živite od nas,ali više uživate u životu...

I nama ii vama estrada je smeće,ali;
Budući da i naši i vaši ljudi vole lijepe djevojke sa velikim grudima...
Vaša estrada vam to daje...
Naša nam daje anoreksićne kurvice koje glume finjaka(i pjevaju "gospe moja") a sve redom su droljetine...
Mi patimo od Europskog kopleksa dok vas boli kurac...

No, mi imamo manje kriminala,korupcije, bolju radnu etiku, i općenito čistiji su nam ulice i gradovi, manje je prosjaka,cigana i sl.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 23:50   #2
Hrvatska je sastavljena od Hrvatske , Slavonije i Dalmacije
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 23:57   #3
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
No, mi imamo manje kriminala,korupcije, bolju radnu etiku, i općenito čistiji su nam ulice i gradovi, manje je prosjaka,cigana i sl.
Sve to manje više, ali ono po čemu vas cenim jeste da se SVI ZAJEDNO borite za nacionalne i državne interese. Niste međusobno podeljeni k'o Srbi.

Za ZERP vam svaka čast. Tako radi država koja uvažava samu sebe.
A kada uvažavaš samoga sebe, onda te i drugi uvažavaju.
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 23:59   #4
I opet moram da te korigujem... Ccc Nepopravljiv si

Salu na stranu,vise znam neke geografske pojedinosti (jer mi je geo malo jaca strana).

Povrsina 56542,sa morem unutar granice od nekih 87-89 000 km2

Glavni grad Zagreb (oko 780.000 stanovnika,2001),ostali gradovi Split (188.000), Rijeka (143.800),Osijek (90.000),Zadar (72.700),Slavonski Brod (58.600) (odnosi se na urbane delove grada)

Do 1102. godine samostalni,od tad ste u uniji sa Ugarskom. Da ne govorim mnogo o istoriji,da ne pokrenem nezdrav razgovor koji ova tema ne zasluzuje.

Zemlja koja polako se uspinje u kosarci,malo stagnira u fudbalu,koja je u rukometu pojam za ostale,i u vaterpolu postize dobre rezultate (mada jos treba da nas sustignete ). Od pojedinaca imate plivaca Duju Draganja i skijase Janicu i Ivicu Kostelic-a. Ne mogu se setiti sad vise njih,to mu dodje toliko.

Gradovi sa ocuvanom tradicijom i arhitekturom (da su srpski gradovi imali bar toliko srece,posebno tokom XX veka) sa sredjenim zivotom. Mada ima ipak onog malo balkanskog i kod vas

Elem,u Hrvatskoj od znamenitosti vredi posetiti Tamaru Garbajs (),i zaobici Jelenu Veljacu sa nadimkom ( )
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 00:31   #5
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
I opet moram da te korigujem... Ccc Nepopravljiv si

Salu na stranu,vise znam neke geografske pojedinosti (jer mi je geo malo jaca strana).

Povrsina 56542,sa morem unutar granice od nekih 87-89 000 km2

Glavni grad Zagreb (oko 780.000 stanovnika,2001),ostali gradovi Split (188.000), Rijeka (143.800),Osijek (90.000),Zadar (72.700),Slavonski Brod (58.600) (odnosi se na urbane delove grada)

Do 1102. godine samostalni,od tad ste u uniji sa Ugarskom. Da ne govorim mnogo o istoriji,da ne pokrenem nezdrav razgovor koji ova tema ne zasluzuje.

Zemlja koja polako se uspinje u kosarci,malo stagnira u fudbalu,koja je u rukometu pojam za ostale,i u vaterpolu postize dobre rezultate (mada jos treba da nas sustignete ). Od pojedinaca imate plivaca Duju Draganja i skijase Janicu i Ivicu Kostelic-a. Ne mogu se setiti sad vise njih,to mu dodje toliko.

Gradovi sa ocuvanom tradicijom i arhitekturom (da su srpski gradovi imali bar toliko srece,posebno tokom XX veka) sa sredjenim zivotom. Mada ima ipak onog malo balkanskog i kod vas

Elem,u Hrvatskoj od znamenitosti vredi posetiti Tamaru Garbajs (),i zaobici Jelenu Veljacu sa nadimkom ( )
Pacta Conventa je izmišljotina nastala 2-3 stoljeća kasnije (ali cijenim što je postojala Hrvatska svijest kada je to krivotvoreno ).
Hrvatska je potpala pod Madžare nakon poraza na Gvozdu...
Madžari utemeljuju biskupiju u Zagrebu koji se otada počinje razvijati (razviti će u pravom smislu se tek u 17. st. kada požar uništava glavni grad Varaždin).
Inaće Hrvatska je imala biskupiju u Ninu, koja je ukinuta 928. pod pritiskom Dalmatinskih gradova...

Odakle ti da se uspinjemo u košarci, ja mislim da nikada nije bilo gore...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 00:44   #6
Što znate o Hrvatskoj?

Pa skoro sve

Cak bih rekao i vise od prosecnog Hrvata. Evo banalan primer.
Veceras gledam neki kviz na HRT-u, slucajno okrenuo...i pitanje "Sa kojeg se otoka najbolje vidi Goli Otok"...i tri ponudjena odgovora, izmedju kojih i tacan Rab.

I kreten koji je odgovarao, kao i par kretena u publici nisu znali za razliku od mene.
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 00:51   #7
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Pa skoro sve

Cak bih rekao i vise od prosecnog Hrvata. Evo banalan primer.
Veceras gledam neki kviz na HRT-u, slucajno okrenuo...i pitanje "Sa kojeg se otoka najbolje vidi Goli Otok"...i tri ponudjena odgovora, izmedju kojih i tacan Rab.

I kreten koji je odgovarao, kao i par kretena u publici nisu znali za razliku od mene.
Gledaj,bilo je kod nas i u Milijunašu što je "Pilat oprao"?
A) RUKE-60%
B) NOGE-40%


Prosječni čovjek ima slabu opću kulturu,i u Hrvatskoj i u Srbiji,i u Bugarskoj,Austriji ili Švedskoj (a svi se sprdamo da su Ameri glupi)...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 00:51   #8
Hrvatska je država između Slovenije i Srbije.tamo žive Hrvati, u glavnom.Jezik su uzeli od Srba, religiju od Slovenaca.Hrvatska ima lepo more.tamo su u glavnom slovenačke vikendice.
PatriotSLO is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 00:58   #9
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post

Do 1102. godine samostalni,od tad ste u uniji sa Ugarskom. Da ne govorim mnogo o istoriji,da ne pokrenem nezdrav razgovor koji ova tema ne zasluzuje.
Zemlja koja je uvijek imala golemi peh (linija razdvajanja izmedju istoka i zapada) i golemu srecu (neke povoljne okolnosti tijekom 20. st).

Zemlja zilavih, ali nesloznih ljudi. Zemlja apsurda i kontrasta. Meni naj zemlja na svijetu.
__________________
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered.
George Best
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:02   #10
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post

Zemlja koja polako se uspinje u kosarci,malo stagnira u fudbalu,
Zemlja koja je 30-ak godina bila kosarkaska velesila (prvo u sklopu YU, a kasnije samostalno) i koja je dala najbolje europske kosarkase svih vremana. Ovo danas je dno dna (sami smo krivi). A i nemamo srece. Koju ipak treba znati izazvati.

Stagnira u fudbalu? Mozda si mislio na Srbiju.
__________________
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered.
George Best
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:05   #11
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Hrvatska je država između Slovenije i Srbije.tamo žive Hrvati, u glavnom.Jezik su uzeli od Srba, religiju od Slovenaca.Hrvatska ima lepo more.tamo su u glavnom slovenačke vikendice.
Kako se ne bojite doći?
Pa nije li Zmago rekao da se u Hrvatskoj razbijaju auti i siluju Slovenke?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:11   #12
Quote:
bigfoot kaže: Pogledaj post
Zemlja koja je 30-ak godina bila kosarkaska velesila (prvo u sklopu YU, a kasnije samostalno) i koja je dala najbolje europske kosarkase svih vremana. Ovo danas je dno dna (sami smo krivi). A i nemamo srece. Koju ipak treba znati izazvati.

Stagnira u fudbalu? Mozda si mislio na Srbiju.
Nemoj biti zloban,ne stoji ti. Stagnira,iako mnogo bolje pozicije nego Srbija po pitanju fudbala,ali ne cvetaju ni kod vas ruze.
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:12   #13
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Hrvatska je država između Slovenije i Srbije.tamo žive Hrvati, u glavnom.Jezik su uzeli od Srba, religiju od Slovenaca.Hrvatska ima lepo more.tamo su u glavnom slovenačke vikendice.
Hrvati nisu uzeli jezik od Srba ni religiju od Slovenaca. Hrvati i Srbi su u srednjem veku pricali istim jezikom, pa ih kronikari koji su ziveli u tom dobu nismu mogli razlikovati. Razlika izmedju Srba i Hrvata je kao izmedju Bavoraca i Sasa ( gradjani Saske ). Hrvati to ne zele da priznaju. S time ne moze nista da se radi... To je gotova stvar. Ali da su Hrvati i Srbi jedan te isti narod, u to nema sumnje... Pa i logicno je, kako objasniti da pricamo istim jezikom... Srbi su u srednjem veku bili i katolici a Hrvati pravoslavci. Srbi su bili mnogo vise katolici nego Hrvati pravoslavci. Srbi koji su ziveli u Travunjskoj, Bosni i Zeti su bili i katolici a u tim srednjovekovnim drzavama su ziveli i Hrvati pa je bilo i pravoslavaca Hrvata. Na Balkanu su se sudarale misie katolika i pravoslavaca a i do danas je tako...
Ali sve jedno. Danas Hrvati imaju svoju drzavu - i to je to.
objektiv81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:13   #14
Quote:
bigfoot kaže: Pogledaj post
Zemlja koja je uvijek imala golemi peh (linija razdvajanja izmedju istoka i zapada) i golemu srecu (neke povoljne okolnosti tijekom 20. st).

Zemlja zilavih, ali nesloznih ljudi. Zemlja apsurda i kontrasta. Meni naj zemlja na svijetu.
OK,sad vidim da si iz dijaspore,a takvi su inace jako objektivni
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:17   #15
Quote:
objektiv81 kaže: Pogledaj post
Hrvati nisu uzeli jezik od Srba ni religiju od Slovenaca. Hrvati i Srbi su u srednjem veku pricali istim jezikom, pa ih kronikari koji su ziveli u tom dobu nismu mogli razlikovati. Razlika izmedju Srba i Hrvata je kao izmedju Bavoraca i Sasa ( gradjani Saske ). Hrvati to ne zele da priznaju. S time ne moze nista da se radi... To je gotova stvar. Ali da su Hrvati i Srbi jedan te isti narod, u to nema sumnje... Pa i logicno je, kako objasniti da pricamo istim jezikom... Srbi su u srednjem veku bili i katolici a Hrvati pravoslavci. Srbi su bili mnogo vise katolici nego Hrvati pravoslavci. Srbi koji su ziveli u Travunjskoj, Bosni i Zeti su bili i katolici a u tim srednjovekovnim drzavama su ziveli i Hrvati pa je bilo i pravoslavaca Hrvata. Na Balkanu su se sudarale misie katolika i pravoslavaca a i do danas je tako...
Ali sve jedno. Danas Hrvati imaju svoju drzavu - i to je to.
Hrvati i Srbi su 2 bratska, ali zavadjena naroda. Nikako isti narod. Jezik ne cini narod.

Ali ako vec inzistiras da smo isti narod, vi se lijepo preimenujte u Hrvate i svi zadovoljni.
__________________
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered.
George Best
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:20   #16
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
Nemoj biti zloban,ne stoji ti. Stagnira,iako mnogo bolje pozicije nego Srbija po pitanju fudbala,ali ne cvetaju ni kod vas ruze.
Pa uvijek moze bolje. Ja sam npr. 1998. svjetsku broncu dozivio kao neuspjeh. Tada smo imali momcad za zlato. Ali ne mozes i protiv ozljeda i protiv Cire.

Za sad je hrvatski reprezentativni nogomet u odlicnoj poziciji.

Ali klubovi su nam tragedija, kao i u Srbiji.
__________________
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered.
George Best
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:31   #17
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
OK,sad vidim da si iz dijaspore,a takvi su inace jako objektivni
Ja sam dijaspora tek odnedavno.

Inace sam odgojen u duhu bratstva i jedinstva.
__________________
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered.
George Best
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:36   #18
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
OK,sad vidim da si iz dijaspore,a takvi su inace jako objektivni
Samo što je to jako dobro napisao i odgovara situaciji u Hrvatskoj, Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj među Hrvatima.
taxi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 10:29   #19
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
malo stagnira u fudbalu
Je li ti uopće pratiš nogomet? Npr. kvalifikacije za EP 2008 i FIFA-inu ljestvicu reprezentacija.

Quote:
i u vaterpolu postize dobre rezultate (mada jos treba da nas sustignete ).
Kako to? Jeste li vi svjetski prvaci ili mi?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 10:32   #20
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Hrvatska je sastavljena od Hrvatske , Slavonije i Dalmacije
Zaboravio si Istru, Rijeku i Kvarner!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.