Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2009., 13:50   #1
Kuhanje na paru

... ili kuhanje na pari

Da li imate

http://

i što pripremate? Ja sam do sada pripremala samo razno povrće (božanstveno ), ali mi je želja probati i ribu/meso. Kakva su vaša iskustva?
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 21:32   #2
dakle, od svih ljudi na ovom forumu baš moja fellow lizačica stavi ovakvu blasfemiju od topica! Gdje je tu saftić?! Bljootavo i žnjootavo.. Mrzim kad mi netko servira to paralizirano povrće.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 21:51   #3
Nekad radim ali u mikrovalnoj, rjedje u onom nastavku od ekspresnog lonca, taj dodatak se dobije bas za kuhanje na pari. Uglavnom grasak i mrkvu.
ta.jo sto sve spremas unutra?

Kali tko spremi povrce kako treba nije gnjecavo nego mora ostati prakticki al dente, samo mrvicu mekse (ni ja ne volim kasu) a zacinim naknadno solju, maslinovim i sjeckanim zacinskim biljem.



Mozes kuhati grah i istovremeno na toj pari ostalo povrce, a sve gotovo za 10 minuta.



ta.jo kako si zadovoljna aparatom?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 22:11   #4
ombia, ti imaš više fotki suđa nego Mr. Džirlo

i ovo kaj veliš stoji - al kolko god stručno pripremljeno, opet mi je bljutavo..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 09:49   #5
Ne samo fotki.

Znaci ti uopce ne jedes povrce ili kako ga pripremas?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 10:47   #6
@ Shree kali - ja sam ti posebna biljka. Volim polizati pijat i jesti fažol na padelu bez žlice, samo sa kruhom, ali isto tako obožavam npr. kaul kuhan na pari bez ikakvih začina (mogla bih ga pojesti tonu)

Ja sam aparatom prezadovoljna. Evo jučer sam imala zaleđenog gulaša u škrinji, pobrala sam grašak u vrtu, frknula ga u steamer i jedva se uspjela suzdržati da ne pojedem sve bez gulaša. Povrće ima sasvim drugačiji okus kad nije kuhano u vodi, niti je bljutavo ni gnjecavo, meni je za pet. Danas pripremam blitvu u tome pa ćemo ju na lešo kao prilog piletini.

Može se pripremati različito povrće (artičoke, brokule, kauli, prokulice, šampinjoni, špinaca, blitva, mauhne, grah, grašak, mrkva, poriluk krumpir, šparuge, tikvice, patlidžani, kukuruz, paprike, pumidori), nisam probala raditi rižu i paštu, ribu i meso, jaja i deserte.
I upravo je sve ovo što nisam probala razlog otvaranja teme. Fora mi je knjižica s receptima - svaki jezik ima recepte za karakteristične namirnice iz tog područja
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 16:56   #7
Joooj znaš koliko ga se već spremam kupiti! Improviziram sa cjediljkom, padelom i staniolom. Ja isto vooooolim jesti svega i svačega, al ima dana kad mi je dosta, ne mogu podnijet ulje, začine. Onda na paru kuham malo kaula, mlade mrkve, dva mala krumpirića i tako jedem bez ičega. Znam i jabuke popariti.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 22:33   #8
Kuhalo na paru

Želim kuhati rižu na brz način.

Jer ne nalazim rice cooker iliti po naški kuhalo za rižu vidjeh da postoji supstitut - kuhalo na paru.

Pitanje za vas koji ga imate - koliko bi trebalo toj napravi da mi skuha 500 grama smeđe riže?

www.segar.hr/products/1004136
__________________
Perhaps...
ShadowOnTheHill is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 20:05   #9
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Joooj znaš koliko ga se već spremam kupiti! Improviziram sa cjediljkom, padelom i staniolom. Ja isto vooooolim jesti svega i svačega, al ima dana kad mi je dosta, ne mogu podnijet ulje, začine. Onda na paru kuham malo kaula, mlade mrkve, dva mala krumpirića i tako jedem bez ičega. Znam i jabuke popariti.
Svakako kupi, mene oduševljava iz dana u dan, pogotova sada kad je vrt svaki dan pun plodova

Ja sam svog uzela u Palmanova Outlet Village (dućan kraj Nike-a). Ovaj Tefalov je 45 eura, a Moulinexov je 39 eura. Taj isti Moulinexov u Emezetta (dakle 1 km razlike) dođe 65 eura.

Quote:
ShadowOnTheHill kaže: Pogledaj post
Želim kuhati rižu na brz način.

Jer ne nalazim rice cooker iliti po naški kuhalo za rižu vidjeh da postoji supstitut - kuhalo na paru.

Pitanje za vas koji ga imate - koliko bi trebalo toj napravi da mi skuha 500 grama smeđe riže?
Ne kuham smeđu rižu, ali bijela se kuha 11 minuta
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 20:04   #10
Ja kuham na pari u woku. Ispod rešetke se stavi voda s malo vina, rešetka i na to se naslaže povrće posoli i poklopi, kuha se poklopljeno, povrće je savršeno kuhano, a nije raskuhana i ima fini okus. Mljac.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 10:04   #11
ja imam Zepterovo suđe i između ostalog posudu za kuhanje na pari... dolje stavim npr rižu a gore povrće i em uštedim na prostoru em mi je to sve skupa super super prilog... dragi jede rižu i povrće a ja samo povrće
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 13:20   #12
Za one koji zele kuhati rizu, najbolji je zaista rice cooker, mozete ga izvana naruciti, ja nisam nasla boljeg nacina za spremiti rizu a druzim se s ljudima kojima je riza gl. pehrambena namirnica.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:42   #13
Gjde kupiti neki lonac za kuhanje na pari?

Probao sam "klasično" lonac i na njega metalno sito, ali nisam siguran da je to zdravo.
atoni is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:55   #14
Imaš uloške za kuhanje na pari koji pašu na različite dimenzije lonaca. A od 12.04. ima u Lidlu električno kuhalo na pari za 199kn. Ne znam koje je kvalitete to jeftinije, ja imam od Tefala i vrijedi svaku kunu. Meni je neusporedivo povrće kuhano u njemu i na već spomenutom ulošku za u lonac.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 22:23   #15
I mi već valjda deset, ako ne i više, godina imamo Tefalovo kuhalo na paru s dvije etaže i povrće kuhamo samo u njemu (prokulice, kelj, brokulu, karfiol...), rižu, germknedle, meso je također ukusno.

Prokulice su fine jedino kuhane na pari pa bačene na maslinjak i češnjak s pancetom
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 17:05   #16
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Imaš uloške za kuhanje na pari koji pašu na različite dimenzije lonaca. A od 12.04. ima u Lidlu električno kuhalo na pari za 199kn. Ne znam koje je kvalitete to jeftinije, ja imam od Tefala i vrijedi svaku kunu. Meni je neusporedivo povrće kuhano u njemu i na već spomenutom ulošku za u lonac.
To je ovo pretpostavljam: https://images-popusti.njuskalo.hr/d...idl-464551.jpg

Nasao sam i ovo, ali ne znam jel to cemu:

https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/30152346/
atoni is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 21:58   #17
Imala sam ovo i trajalo mi je valjda 20 godina i još ga mama koristi. Nije kao električno kuhalo na pari, ali je daleko bolje od kuhanja u vodi. Vjerujem da je i Ikenio ok.


Takav nekakav električni je sad u Lidl katalogu, ne znam kakav je jer imam Tefal Vitacuisine, ali je svakako bolji od bilo kakvog uloška za lonac.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 19:45   #18
ima li neki razlog zašto kuhanje na pari nije popularno s obzirom da postoje razni uređaji?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 21:09   #19
Da, ljudima je ukusnija hrana preprzena na nekoj masnoci.
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2021., 05:24   #20
Ja često kuham na paru i imam tri seta za kuhanje na paru (AMC lonac na kat 24 cm, lidlov lonac na kat 20 cm i wok kombinacija 30 cm koja mi je za ribu), a kuham osim povrća ribe (oradu, brancina i pastrve) i piletinu i puretinu. To mi je najjednostavnije kuhanje i uvijek bude dobro.
__________________
𝙸𝚐𝚗𝚘𝚛𝚎: 𝚓𝚞𝚍𝚘𝚕𝚒𝚗𝚘!
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.