Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2004., 11:07   #1
Školski sat 60, a ne 45 minuta!!!

Kaj kažete na to da se sat produži sa 45 na 60 minuta?
Neki kažu da će nam biti lakše pratit nastavu,a i profesorima održavat predavanja. Ja sam protiv! Vi??
Mucavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 13:07   #2
a jel netko kaze da cemo onda imati skolu od 8 - 22 ???

ma to je bolesno...
uostalom nije proslo niti ce ikada proci takva pizdarija...
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 14:01   #3
No fukken way, ja sam vec izasel iz srednje skole, ali da sam imao po 60 minuta satove, markirao bi jos vise.
Ja predlazem da traje dvadeset minuta.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 14:02   #4
Talking

prava stvar, stvarno je bilo i vrijeme da se teenageri maknu s ulica i dobro zagriju skolske klupe
__________________
ISMELLURINE
It's just a ride...
kF is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 14:07   #5
uuu, bilo bi super. a što onda kad imaš blok sat puna dva sata slušati ih kako seru? aha, kako da ne... dva sata bašićke i ja ću skočiti kroz prozor. zapravo, jedna cura iz moje škole (dobro, iz iste zgrade, ipak je nazor bolesnija škola) je skočila kroz prozor od škole. al to je bilo još prije...

hopeless is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 17:42   #6
To sa školskim satom od 60 min je bullshit. Ja sam mislila da ste dosad to već shvatili...... Onda bi se trebalo smanjiti broj predmeta, pa promijeniti program itd. .......
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 17:46   #7
Quote:
kF kaže:
prava stvar, stvarno je bilo i vrijeme da se teenageri maknu s ulica i dobro zagriju skolske klupe
Na tom FER - u treba uvesti fizicko kaznjavanje ucenika uzarenim bicevima, meni se cini
Ma ovog ministra su novinari preuzeli iz konteksta i objavili tih 60 minuta kao neku senzaciju. A sta se tice ovog da bi trebali biti blok satovi - meni nije jasno po cemu bi to bilo bolje od sadasnjeg sustava

Ma nije stvar u duzini satova nego u tome sto ucimo i kako nas uce. Treba mijenjati program i profesore, a ne duzinu sata.
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:10   #8
MAa dajte pa koliko bi onda bili u školi????????????????????????????????????????????? ?cijeli dan kako da ne
ma to je samo još jedno njihovo sranje koje definitivno neće proći
__________________
«Danas nije dan kao i svi drugi.Bacala sam ruže s balkona i ubila susjedovog psa. Na pločniku prepoznala Boga:Njegov izmet i krmeljave oči. Zaboljela me glava. Omotala sam je izrescima iz starih novina i zavukla se u kontejner za smeće.Tamo prepoznala svoj bivši život. Odgriske jabuka, stare četkice za zube, zaboravljenu poeziju, pepeo i opuške. Krvave tampone, njih sam objesila o ušne resice i prenerazila beskućnike. U nedjelju su me poškropili neupotrebljenom svetom vodicom i posuli brašnom subotnjih kolača. To nije bio dan kao i svaki drugi. Zaljubila sam se u bakterije i poduzetne muhe i pomislila, život je san!»
Stupid Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 21:22   #9
hehe.. da vam barem to naprave hihihi
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 22:32   #10
Reforma školstva je definitivno potrebna! Ali sa satom od 60min se ništa neće postići...

Više prakse manje teorije-kod nekih predmeta.
the_angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 22:40   #11
kak tak nebuju nist postigli?? zajebavali bas buju!!
ali to bu se tek dogodilo za min 2 godine.. ak se opce bude dogodilo..
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 23:12   #12
Ma ak će sat trajat 60 min, a da ćemo imati 4 sata dnevno onda no problem.
Lakše bi bilo imat 4 predmeta po 60 min. nego 7 po 45!
Ali naše školstvo nikada neće dosegnut tako inteligentnu razinu koja bi možda olakšala uvjete rada i profama i djeci.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 23:30   #13
U hrvatskoj 60 % ljudi nema zavrsenu srednju skolu, sad ce ih biti 85% ...
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 23:50   #14
Quote:
Josh kaže:
U hrvatskoj 60 % ljudi nema zavrsenu srednju skolu

Ma nemre bit da tak puno u vražju mater! Fulal si nekaj valjda!
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 00:22   #15
Jedna osoba mi je rekla da mi imamo najkraći školski sat u Europi! Ne znam je li to istina, ali ako je, bojim se da je suđeno da se naš školski sat produži... Kao i sustav. Protiv sam ako sustav ostane ovakav. Ako sustav ne ostane ovakav, nego ga u potpunosti promjene, ja sam za. (Da, znam da nikog nije briga jesam li ja za ili protiv.) Nešto tipa 35 minuta, pa 10 odmora, pa 35 minuta mi zvuči skroz ok (moja umotovorina), ono, 3-4 takva "blok-sata" dnevno... A između njih odmori od 15 minuta. "Ne bi više bilo učenja za 7 sati dnevno..." Sad kad malo razmislim, ovoj mojoj frendici je ta rečenica vrlo vjerojatno istinita, i možda ne bi učila do 3-4 ujutro...

Ali, ako sustav ostane ovakav, nema ni najmanje šanse.. Jedini normalni će biti oni koji su o*jebali školu...

E da, samo ako se ukine ocjenjivanje i obveznost tjelesnog.. (Kaj ne bi bilo super da vježbamo 30 minuta svaki dan, a svaki treći sat vremena nekog sporta - po izboru?)

Svake 2-3 godine blic-provjera znanja, sposobnosti i normalnosti svakog profesora...

Eh, ja i moje ideje...

Imam još bolju ideju:

We don’t need no education.
We don’t need no thought control.
No dark sarcasm in the classroom.
Teacher, leave those kids alone.
Hey, teacher, leave those kids alone!
All in all it’s just another brick in the wall.

__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 06:49   #16
Nemamo najkraci sat u Europi, Englezi i jos neki imaju 35 minuta a jos par njih 45 kao i mi.

u RH isto tako nema 60% ljudi s nezavrsenom srednjom sigurno kad imamo cca 50% ljudi sa srednjoskolskim obrazovanjem.

I prijedlog je glupost totalna, s ovolikim brojem predmeta nema sanse da se takvo sto uvede, rekao bih da nemamo dovoljno skola da se radi u samo jednoj smijeni.


Ma zapravo sto se mene tice neka slobodno to uvedu, prava stvar
__________________
ISMELLURINE
It's just a ride...
kF is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 08:04   #17
Quote:
finalnifantazista kaže:
Svake 2-3 godine blic-provjera znanja, sposobnosti i normalnosti svakog profesora...

To svakako podržavam.

Ideja o školskom satu od 60 minuta je totalno imbecilna.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 08:24   #18
Quote:
finalnifantazista kaže:


Svake 2-3 godine blic-provjera znanja, sposobnosti i normalnosti svakog profesora...
o, trebalo bi to i češće.
hopeless is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 11:25   #19
Quote:
GothicA kaže:
Ma nemre bit da tak puno u vražju mater! Fulal si nekaj
isto mislim da je to malo pretjerano. ali opet, ucili smo da u RH ima 3% nepismenih ljudi, no vjerujem da ih ima vise. mozda ne s jos jednom nulom iza trke, but still... cinjenica je da bas nismo tako genijalao obrazovan narod kao to se neki hvale.

a sad, sto se tice produzavanja sk. sata, mislim da je to glupost. naravno da prvo treba promijeniti program, tj. izbaciti sve nepotrebne sitnice i pizdarije, napraviti katalog znanja, smanjiti broj udžbenika itd. itd.

takodjer je super ideja da se nastava odrzava u jednoj smjeni, al to zasad nije moguce u vecini skola. neke skole su toliko pretrpane da se nastava odrzava u 3 smjene, a to je katastrofa
...

pa onda grade skole za nekoliko stotina djaka u nekim jebenim selima od nekoliko milijuna kuna, a u gradovima je stanje komatozno.

jos jedna sitnica, a to je opremljenost skola. po gradovima (npr. osijek, moja osnovna + srednja) ima skola koje su sagradjene u 60-im godinama i odtad se na njima nista nije radilo. ono, bio je pravi uspjeh ako je bilo krede u skoli i sl. jebote, davili su nas da kupujemo zastore i placamo krecenje. a za koji se onda kurac izdvaja novac za skolstvo? da bi ucenici placali tekuce troskove? ili ona fora, ako razbijes prozor (slucajno), moras platiti. skole dobivaju novac za takve stvari. druga prica je ako se s tim novcem ne zna upravljati. audio -vizualna pomagala? skole u africi su nas presisale po tom pitanju.

ovaj ministar je sad pun nekih turbo ideja, ali realno gledajuci, trebat ce nam jos puuuno godina dok se stanje u skolstvu ne popravi.

ali mene vise zanima, kad ce se uopce ista pokrenuti?

Quote:
finalnifantazista kaže:
Svake 2-3 godine blic-provjera znanja, sposobnosti i normalnosti svakog profesora...
a OVO ~ to bi se trebalo uvesti. svaka struka ima usavrsavanje tijekom radnog vijeka, al profesori ocito ne.

da ne spominje razno razne sadisticke metode i izivljavanja... ja bih prvo sve koje zele upisat prof. smjer poslala na psiho test i razgovor {ok, now i'm just } pa onda vidjela kako stvari stoje. stvarno ima ljudi koji su alergicni na djecu, a rade s njima (imali smo jednu takvu u osnovnoj ~ zenska je zavrsila na psihijatriji ~ mozda su joj tamo rekli da se autoritet ne postize mahanjem zeljeznim stapom i sl.; druga nije znala kako smiriti razred pa je vristala da smo zivotinje i sl.)

pola tih ljudi kao da nikad psihologiju/pedagogiju/didaktiku/metodiku na faks nisu imali.

jebote, dodjes na faks i onda vidis sve prof.dr.sc. sveuculisni profesori, a nemaju pojma kako predavati, a neki su opcenito izgubljeni u vremenu i prostoru

Quote:
finalnifantazista kaže:
E da, samo ako se ukine ocjenjivanje i obveznost tjelesnog....
i likovnog i glazbenog u osnovnoj (jer u srednoj ionako sam o strebas). ima stvarno djece koja nisu nadarena za tako sto pa cemu ih onda muciti...?

+ jos, za koji vrag u RH svako mora proci s faking 5,00!? kad vidim ljude koji cmizdre zbog cetvorke, dodje mi da pa jos kad su upisi u srednju pa 80% ljudi dodje s 60, 59 bodobva? kod nas se 58 nisi mogao upisati (moja genaracija). [kad dodjes na faks, npr. matematika ~ skontas da je -2 {polozio si} sasvim lijepa ocjena i ne zamaras se vise tim ]

je, i jos mene za ministricu i to je to

kthanx. sad mi je bolje.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 20:21   #20
Netko misli strpati lovu u đep za imbicilnu ideju da školski sat traje 60 minuta!!!!

ja mislim sljedeće:

:2up:
:asshole:
Dex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.