Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 13:40   #1
Question Cordo/placentocenteza i kariogram!

Evo danas sam bila na uzv-u na Sv.Duhu i doktor je ustanovio da mi beba stavlja stopala prema unutra - kosti i mišići su ok,ali ona uvija stopala prema unutra...
Rekao je da mu se čini po ostalim pokazateljima a je sve uredu,ali da mi predlaže biopsiju posteljice te iz toga kariotip
Totalno sam u šoku,pa ne znam ni sama šta je to,to jest jel koja od vas radila takvo što i koliki je rizik za nedaj Bože?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 13:46   #2
Koje su prognoze, ako se to ne napravi.
Biopsija posteljice je invazivnametoda koja nosi rizike, prije svega rizike pobačaja.
Raspitaj se o svim ostalim mogućnostima prije konačne odluke.
I meni je kod nuhalnog predlagao biopsiju korionskih, ili amnio - nisam se dala.

Nije li rekao da se to samo vrati u normalu ili vježbicama? Čemu kariotipizacija?
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 13:55   #3
Pikacu, malo sam čitala na rodinim stranicama (i sličnim) o tim "posebnim" pretragama u trudnoći, ima dosta rizika.... potraži još jedno mišljenje drugog ginekologa. Ako je zaista sve ok, samo se stopalo malo okreće prema unutra (a može se ispravit vježbicama, anatomskim ulošcima, masažama...)mislim da nema razloga za takve pretrage...no odluka je na tebi...
Mojoj prijateljici su za sina govorili da će imati problema s motorikom i hodanjem, tonusom mišića, a ona se primila vježbica, masaža i malac (4 g.) danas normalno hoda, trči, normalno i na vrijeme je prohodao.....
držim palce da sve bude ok
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 13:57   #4
Nemoj samo paničariti, sve je sigurno uredu, a na tako invazivnu pretragu dobro razmisli trebaš li i želiš li ići.. možda beba samo malo više vježba skočne zglobove
Svašta oni vide na uzv, mojoj Loli su vidjeli i hidrocefalus kojem ni traga ni glasa.. nije ni uzv sveto pismo, vrlo često ne pokazuje sve kak je
Odi po drugo mišljenje
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:02   #5
http://www.thewomens.org.au/uploads/...S_croatian.pdf

nešto nađoh.

Ali molim te odi Podrobniku. Ona je začetnik bio kod nas te metode za koju su meni rekli u ZAjčevoj da je napuštena prije godinu dana zbog rizika velikih od spontanih.

Podrobnik je to radio sa svojim timom. Odi njemu i pitaj njega. Ima najmoderniju tehniku, vrhunski je stručnjak i maltene otac te metode u Hrvatskoj.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:09   #6
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
http://www.thewomens.org.au/uploads/...S_croatian.pdf

nešto nađoh.

Ali molim te odi Podrobniku. Ona je začetnik bio kod nas te metode za koju su meni rekli u ZAjčevoj da je napuštena prije godinu dana zbog rizika velikih od spontanih.

Podrobnik je to radio sa svojim timom. Odi njemu i pitaj njega. Ima najmoderniju tehniku, vrhunski je stručnjak i maltene otac te metode u Hrvatskoj.
Podobnik bez r, da žena ne traži krivog
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:12   #7
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Ali molim te odi Podrobniku.

Podrobnik je to radio sa svojim timom. Odi njemu i pitaj njega. Ima najmoderniju tehniku, vrhunski je stručnjak i maltene otac te metode u Hrvatskoj.
Podobnik se zove doktor, i nema r, već sam primjetila da tako pišeš u nekoliko postova.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:16   #8
ma imam umjetne nokte pa stalno griješim kad pišem. Da PODOBNIK. zaista njemu odi.. on je najbolji UZV dijagnostičar u Hrvatskoj i najbolji stručnjak za te vrste invanzivnih pretraga
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:25   #9
eh cure moje,hvala vam!
sad sam malo i sa mamom pričala pa sam zaključila da to je ipak preveliki rizik,a da nema stvarnih indicija da bi nešto bilo toliko loše...
on je meni rekao da po uzv-u beba ima sve pravilno razvijeno,mjere su ok,ali kako ona kad se smiri stavi stopala prema unutra (dok se miče,miče i stopalo ko i svi) da bi zbog toga on napravio kariotip pa da vidi jel to genetski,dali je povezan o s nečim (mada po uzv-u je sve normalno),ali da ja to mogu odbiti ako to ne želim...
moram priznati da se nisam odmah snašla da ga pitam a koja je korist od toga,jer da nešto stvarno nije uredu nebi ni beba bila na izgled ok - svi organi su ok,motorika isto,cirkulacija super,mozgić,sve 5
ma nije mi jasno zašto mi je uopće predložio tako invanzivnu metodu?

jel se dugo čeka na pregled kod Podobnika - pretpostavljam da je sad kod njega gužva!
jel ima koja od vas njegov broj?

hvala vam svima na podršci,jer mi mozak stoji i ne radi!
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:27   #10
[QUOTE=pikacu;12441947]

jel se dugo čeka na pregled kod Podobnika - pretpostavljam da je sad kod njega gužva!
jel ima koja od vas njegov broj?



Obrati se paspi. Ona se sa njim zna PVT i mislim da ju je sva tri poroda on vodio i porodio
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:30   #11
e baš ti hvala - idem je sad uloviti!
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:39   #12
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Koje su prognoze, ako se to ne napravi.
Biopsija posteljice je invazivnametoda koja nosi rizike, prije svega rizike pobačaja.
Raspitaj se o svim ostalim mogućnostima prije konačne odluke.
I meni je kod nuhalnog predlagao biopsiju korionskih, ili amnio - nisam se dala.

Nije li rekao da se to samo vrati u normalu ili vježbicama? Čemu kariotipizacija?
Kaže da je s bebom sve ok,ali da oni predlažu takvo što čim primjete išta drugačije,a to je taj položaj stopala dok miruje.
Znači i tebi su to predlagali?
Ma joj, ni sama ne znam kako sam došla doma - idem sad potražiti gdje sam ostavila mob i novčanik
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 15:11   #13
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
...........
on je meni rekao da po uzv-u beba ima sve pravilno razvijeno,mjere su ok,ali kako ona kad se smiri stavi stopala prema unutra (dok se miče,miče i stopalo ko i svi) da bi zbog toga on napravio kariotip pa da vidi jel to genetski,dali je povezan o s nečim (mada po uzv-u je sve normalno),ali da ja to mogu odbiti ako to ne želim...
........
Meni ovo fakat nije jasno
misiz srećo-kolegice po struci jesam li ja samo zahrđala?- ali on bi iz kariotipa vidio zašto stopala idu prema unutra?
Jedino ako sumnja na trisomije ili nešto slično, ali ako su drugi UVZ parametri u redu.........
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 15:32   #14
Po meni nema smisla. Kariotip bi pokazao postoji li genetska promjena, odnosno promjena u kromosomima (ne u genima - kromosomi nose milijune gena). Al ne može pokazati da je to genetski, mislim ako je, mogu se napraviti vaši kariotipovi i usporediti, al ako ne postoji ništa onda ništa.
Rizik je prevelik da bi se na kraju pokazalo da je sve OK - što po meni i je.
Ja sam protiv, posebno nakon što ti je na prvom UZV-u rekao da toga zna biti i da se to samo po sebi ili vježbicama poslije poroda ispravi.

Rosa slažem se
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 17:02   #15
meni je suludo uopće ostati samo na jednom liječničkom mišljenju.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 11:08   #16
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Meni ovo fakat nije jasno
misiz srećo-kolegice po struci jesam li ja samo zahrđala?- ali on bi iz kariotipa vidio zašto stopala idu prema unutra?
Jedino ako sumnja na trisomije ili nešto slično, ali ako su drugi UVZ parametri u redu.........
pa to sam i ja pomislila zašto bi to radio jer sve drugo je ok - on je rekao da oni to rutinski predlažu kad bilo šta uoče,a kako je ovo već visoka trudnoća za neke druge testove,predložio je ovo
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 11:13   #17
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
meni je suludo uopće ostati samo na jednom liječničkom mišljenju.
ma imaš pravo,samo što sam ja tako jučer bila u komi jer me stvarno prenerazio,pa nisam mogla normalno razmišljati...

jučer sam se čula s dr.Harni pa iako danas ne radi,otvorit će mi ordinaciju da me pregleda detaljno - rekla mi je preko telefona da ako je sve drugo uredu da ne vidi potrebu zašto bi se takvo šta radilo...

imam dogovoreno u 12,pa idem polako krenuti - javim šta mi je rekla

joj,kako sam samo jučer jadna bila- cijeli dan sam se smirivala i nisam si dala plakati zbog bebe,ali sam sinoć dušu ostavila koliko sam se isplakala
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 11:28   #18
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ma imaš pravo,samo što sam ja tako jučer bila u komi jer me stvarno prenerazio,pa nisam mogla normalno razmišljati...

jučer sam se čula s dr.Harni pa iako danas ne radi,otvorit će mi ordinaciju da me pregleda detaljno - rekla mi je preko telefona da ako je sve drugo uredu da ne vidi potrebu zašto bi se takvo šta radilo...

imam dogovoreno u 12,pa idem polako krenuti - javim šta mi je rekla

joj,kako sam samo jučer jadna bila- cijeli dan sam se smirivala i nisam si dala plakati zbog bebe,ali sam sinoć dušu ostavila koliko sam se isplakala
drzim fige da bude sve ok
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 12:29   #19
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ma imaš pravo,samo što sam ja tako jučer bila u komi jer me stvarno prenerazio,pa nisam mogla normalno razmišljati...

jučer sam se čula s dr.Harni pa iako danas ne radi,otvorit će mi ordinaciju da me pregleda detaljno - rekla mi je preko telefona da ako je sve drugo uredu da ne vidi potrebu zašto bi se takvo šta radilo...

imam dogovoreno u 12,pa idem polako krenuti - javim šta mi je rekla

joj,kako sam samo jučer jadna bila- cijeli dan sam se smirivala i nisam si dala plakati zbog bebe,ali sam sinoć dušu ostavila koliko sam se isplakala

super kaj si zvala Harni. Tamo su te ginićke ok (tako pričaju). Javi što ti je rekla.

I još nešto.. da li si pronašla novčanik?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 17:34   #20
Super vijesti

Bila sam na pregledu 2,5 sata - detaljniji nije mogao biti...
Uglavnom,beba je super,sve je normalno,a nogice su savijene samo kad miruje jer sjedi na njima
Sve je pogledala sa 4d uzv-om po nekoliko puta i stvarno je sve super - ima oko 23 cm i 507 g,CURA je (pokazala nam je pišu ) i rekla da nema indikacija ikakvoj bolesti
Rekla je da oni to često tamo na Sv.Duhu predlažu jer su oni najveći dijagnostički centar za patološke trudnoće i da je to njima svakodnevica,i da ni iz njegovih nalaza ona ne nalazi ništa što bi upućivalo na nešto gore zbog čega bi bio nužan takav test - sve u svemu,sve što je imala pogledati,pogledala je,sve je uredu,beba super i tako lijepa - imamo slikice i ima nos na moju sestru - lijepi prćasti
Toliko sam sad umorna pa idem malo oko ubiti jer me strah izmorio do kraja...

Stvarno svaka čast dr.Harni koja je stvarno vrhunski stručnjak i koja je jedna od rijetkih koja ima certifikat za korištenje 4D uzv-a u RH,tako da je 100% sigurno ono što ona iščita iz 4D uzv-a.hvala joj i za ljudskost,toplinu i strpljenje što je subotnji dan posvetila samo mojoj bebi,jer subotom inače ne radi...
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.