Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2009., 20:34   #81
neznam, mene isto tak nekad u nekom dijelu tijela zna pocet bolit jako na par sekundi npr. ruka, glava i onda prodje.. to onako 2-3 puta u 2 tjedna i onda mjesec dana ne.. i tak po periodima
 
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 18:58   #82
nadam se da nije ništa strašno
neznam, mene već par dana stalno probada na raznim mjestima po glavi, boli me užasno vrat, imam upalu sinusa i oba uha, te još upalu živca... pa se nadam da je samo od toga...
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:48   #83
Unhappy Kako otklonuti pritisak u glavi??

Sorry ako sam ovo postavila na pogresnom forumu ali mislila sam da ovo spada ovdje i slicnu temu nisam vidjela mada sam pregledala unazad 5 stranica...

Naime prekljuce me uhvatila neka nagla viroza bilo mi je cas hladno da sam se tresla a u roku od 5 minuta sam gorila kao da sam iz saune izasla... to je trajalo do juce i sad mi je sve ok..medjutim ostao je neki pritisak u glavi kojeg nikako da se rijesim. Evo jedva funkcionisem od juce zbog toga kao olova u glavi da imam stalno me vuce da lezim..smijanje,ustajanje iz sjedeceg polozaja,bilo kakvo saginjanje je zivi uzas imam osjecaj da ce mi glava explodirati.. Jedino sto mi malo pomaze jeste vezanja glave... Kako se rijesiti tog pritiska???
♥Mammas Flicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:54   #84
Quote:
♥Mammas Flicka kaže: Pogledaj post
Sorry ako sam ovo postavila na pogresnom forumu ali mislila sam da ovo spada ovdje i slicnu temu nisam vidjela mada sam pregledala unazad 5 stranica...

Naime prekljuce me uhvatila neka nagla viroza bilo mi je cas hladno da sam se tresla a u roku od 5 minuta sam gorila kao da sam iz saune izasla... to je trajalo do juce i sad mi je sve ok..medjutim ostao je neki pritisak u glavi kojeg nikako da se rijesim. Evo jedva funkcionisem od juce zbog toga kao olova u glavi da imam stalno me vuce da lezim..smijanje,ustajanje iz sjedeceg polozaja,bilo kakvo saginjanje je zivi uzas imam osjecaj da ce mi glava explodirati.. Jedino sto mi malo pomaze jeste vezanja glave... Kako se rijesiti tog pritiska???
Imaš upalu sinusa, očito.
Niš, lezi doma i inhaliraj se do besvjesti. Ak ne prođe kroz dan dva, morat ćeš po antibiotik.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:18   #85
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imaš upalu sinusa, očito.
Niš, lezi doma i inhaliraj se do besvjesti. Ak ne prođe kroz dan dva, morat ćeš po antibiotik.
Nisam nikad imala upalu sinusa tako da neznam nista o tome. . medjutim moram napomenuti da ja nemam nikakve simptome klasicne gripe ili prehlade..nos mi nije zastopan i nema curenja,neboli me grlo..apsulutno nista..samo sto sam dva dana imala tu neku temperaturu sa groznicom i od juce taj pritisak u glavi..


Opet hvala ti na odgovoru pokusat cu uraditi tako mozda i jesu sinusi...
♥Mammas Flicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:22   #86
Quote:
♥Mammas Flicka kaže: Pogledaj post
Nisam nikad imala upalu sinusa tako da neznam nista o tome. . medjutim moram napomenuti da ja nemam nikakve simptome klasicne gripe ili prehlade..nos mi nije zastopan i nema curenja,neboli me grlo..apsulutno nista..samo sto sam dva dana imala tu neku temperaturu sa groznicom i od juce taj pritisak u glavi..


Opet hvala ti na odgovoru pokusat cu uraditi tako mozda i jesu sinusi...
Nabavi morsku sol i baci šaku u vruću vodu i inhaliraj se.

Druga dobra stvar jest zagrijavati morsku sol do pucketanja u tavi i kad se mrvicu ohladi, staviti je u krpu koja se stavi na čelo i stegne drugom krpom. Meni je to moja pokojna baka stavljala kad sam imala pritisak u glavi od sinusa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 02:00   #87
Quote:
♥Mammas Flicka kaže: Pogledaj post
Nisam nikad imala upalu sinusa tako da neznam nista o tome. . medjutim moram napomenuti da ja nemam nikakve simptome klasicne gripe ili prehlade..nos mi nije zastopan i nema curenja,neboli me grlo..apsulutno nista..samo sto sam dva dana imala tu neku temperaturu sa groznicom i od juce taj pritisak u glavi..


Opet hvala ti na odgovoru pokusat cu uraditi tako mozda i jesu sinusi...
Definitvno od sinusa. Takav pritisak u glavi može potrajati i nekoliko dana, ali ti se neće dogoditi ništa strašno. U slučaju začepljenja nosa primjeni kapi za nos, a u slučaju vrućice ili gnojnog iscjetka iz nosa javi se liječniku (jer će možda trebati antibiotici).
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:05   #88
Može biti svašta, ali ja neću ništa reći sigurno. Budući da si imala virozu, imala si i jak odgovor tijela na nju, temperaturu i jako znojenje. Po svemu tome izbacila si dosta tekućine i taj dio treba nadoknaditi. Glavobolje (po mom iskustvu cca 90-95%) dolazi od nedostaka tekućine. Dakle povećati unos tekućine (da se nadoknadi izgubljeno). Bilo bi dobro piti vodu i u nju staviti par kapi limunovog soka jer će to dodatno pomoći.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.

Zadnje uređivanje Pero Gmaz : 13.02.2010. at 20:17.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:02   #89
Exclamation Pritisak u glavi

Imam 16 godina i odnedavno me počela boljet glava. Ne baš boljeti, već je to više kao neki pritisak na glavu iza uha i negdje na tjemenu. U školi imam stvarno puno posla i možda je to sters. Također sam jako malo vani. U škioli sam kojih 8 sati i onda sam doma u kući ostatak dana. Isto tako ne spavam dobro.
Nervira me taj osjećaj jer nije bol. Ne znam dal bi trebala ić doktoru za takvo što ili ne. Kad odem van dobro mi je, ali problem je što ja ne mogu biti stalno vani.
Jel to tumor ili migrena ili što?
tototo19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:11   #90
Quote:
tototo19 kaže: Pogledaj post
Jel to tumor ili migrena ili što?
Da li ti misliš da je to tumor? PO meni izgleda tipična glavobolja i nesanica povezana s neuzimanjem tekućine. Jednu do dvije čaše vode prije spavanja bi ti trebalo riješiti nesanicu, a tokom dana isto uzimati tekućine, a izbjegavati kave (diuretik-izbacuje tekućinu) i gazirane sokove, te slatka pića. To bi rekao da je sve uzrokovano jetrom, odnosno slabijim radom iste. Za jetru treba kifika (kretanje, oksidacija) i tekućine (za ispiranje). Kada nema toga prvo što ti signalizira je glava.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 08:27   #91
A hvala. Ja sam inače jako pesimistična i pomalo paranoična. Moja mama misli da je to možda i zbog uha, ali ne znam...Ug. sutra kod doktora pa da se toga riješim.
tototo19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:18   #92
Kod mene se nesto cudno desava, neznam to opisati.
Pa recimo ono kad odem spavati, i desava mi se ponekad da ono za 5 minuta drijemanja da osjetim u glavi kao bljesak, odma se u tom trenutku kao da me stepe struja ali me ne boli, nego se u toj sekundi kak bi rekel uzbudim od toga i nakon toga bez problema dalje spavam.. To se desava samo kada spavam uglavnom pri početku recimo nakon 5 min drijemanja.
Jel moguce da je to normalno zato jer sam bio umoran ili ?
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:52   #93
Iznenadan pritisak u glavi

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje za forumaše koji bi mogli pomoći savjetom ili su možda doživjeli nešto takvo. Naime, radi se o mojoj curi, stara je 22 godine, ima dijagnosticiran gastritis te povremeno nizak tlak. Danas joj se desilo nešto čudno, naime sve je bilo skroz ok, taman smo radili kavicu i tako to, i onda odjendom kao da joj je sva krv krenula u glavu, osjetila je užasan pritisak u glavi, bila je jako crvena i vruća, i naravno prepali smo se oboje. Osjetila je potrebu za povraćanjem, no na kraju nije mogla ništa osim nešto malo sline što je izašlo. stanje se ubrzo smirilo, a sad se osjeća slabo. Temperaturu nema..zanimljivo je da je prije 5 godina imala isti takav slučaj.

Samo usput da spomenem, makar sumnjamo da to ima ikakve veze, no čisto da steknete full picture, da se ovo danas desilo neposredno nakon što je popila kapsulu stress b-complexa od kala. Anyway, molim vas za mišljenje / savjet..razloga za paniku ima/nema?

Hvala svima unaprijed
Junio 567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 03:30   #94
Najvjerojatnije Niacin flushing, jedan od grupe B-vitamina kada se uzme naglo u velikoj dozi izaziva takve simptome. Inače su u takvim B-komplex, antistress i sl. vitaminama debelo podebljane doze B.-vitamina, a i moguće je da proizvođaču pobjegne u tabletu veća količina tvari (ili manja) nego što bi trebalo biti. Neka prestane piti te tablete, pa vidi hoće li se opisane epizode ponavljati. Ako ne, neka nakon nekog vremena opet popije i ako buder imala reakciju tada imate svoj odgovor.

Pozz
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 16:09   #95
Zujanje u glavi

moja mama ima 80 godina i osjeća jako zujanje u glavi. Uzima aspirin protekt
ali nema poboljšanja. Da li netko zna koji bi lijek trebalo uzimat da osjeća
manje zujanje.
Hvala
miškica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:41   #96
Exclamation Čudan pritisak i osjećaj u glavi

Valjda nisam falila forum/temu

Pozdrav svima
Kao što sam rekla u naslovu, već godinu dana imam kao neki pritisak u glavi, prošlu godinu sam živjela po bolnicama, neurolzima,neuropsihjatrima, na očnom, privatne prakse, radila sam CT glave pa su me poslali i na MR glave....

Imam 22god,u vezi sretnoj.. (ako se tko pita)
Počela je sa jakim lupanjem srca, kao neki panični napadaj, jedne večeri i odtad se ponovio par puta. jedne večeri u šetnji mi se promjenio cijeli svijet, počeo mi je (tada) čudan pritisak u glavi. Trajao je nekoliko mjeseci. nitko nije ništa utvrdio, i fala bogu našao u glavi tipa tumora...nakon toga sam u području čela osjećala kao da nosim obruč cijelo vrijeme. stezanje. i tako me smetalo da mi vid nije više bio čist kao inače. i tako živim do danas. naravno, intenzitet tog pritiska se mijenjao s vremenom,isto tako i područje pritiskka. kad ga nebi imala bila bi najsretnija na svijetu, a kad bi došao, tuga,jad, strah...ma užas, nebi to poželila ni najgorem neprijatelju.

i zadnji od nalaza koje sam radila, VEP, dijagnosticirana je promjena u očima, desinkronizacija desnog oka. znači ipak tu ima nešta. ne izmišljam kao što mi mater kaže.

Valjda je netko imao slične probleme,ili... tražim savjet..
€.L.$.@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 22:00   #97
Quote:
€.L.$.@ kaže: Pogledaj post
Valjda nisam falila forum/temu

Pozdrav svima
Kao što sam rekla u naslovu, već godinu dana imam kao neki pritisak u glavi, prošlu godinu sam živjela po bolnicama, neurolzima,neuropsihjatrima, na očnom, privatne prakse, radila sam CT glave pa su me poslali i na MR glave....

Imam 22god,u vezi sretnoj.. (ako se tko pita)
Počela je sa jakim lupanjem srca, kao neki panični napadaj, jedne večeri i odtad se ponovio par puta. jedne večeri u šetnji mi se promjenio cijeli svijet, počeo mi je (tada) čudan pritisak u glavi. Trajao je nekoliko mjeseci. nitko nije ništa utvrdio, i fala bogu našao u glavi tipa tumora...nakon toga sam u području čela osjećala kao da nosim obruč cijelo vrijeme. stezanje. i tako me smetalo da mi vid nije više bio čist kao inače. i tako živim do danas. naravno, intenzitet tog pritiska se mijenjao s vremenom,isto tako i područje pritiskka. kad ga nebi imala bila bi najsretnija na svijetu, a kad bi došao, tuga,jad, strah...ma užas, nebi to poželila ni najgorem neprijatelju.

i zadnji od nalaza koje sam radila, VEP, dijagnosticirana je promjena u očima, desinkronizacija desnog oka. znači ipak tu ima nešta. ne izmišljam kao što mi mater kaže.

Valjda je netko imao slične probleme,ili... tražim savjet..
Ja sam imala ludjacke glavobolje, na momente mi je sve bilo bijelo pred ocima, nitko godinu dana nije znao sta je, doslo je do toga da mi je "ocna doktorica" rekla kako sam emocionalno vezana za naocale??!! Nakon godinu dana doslovce Bozjom providnoscu nabasam na jednog okulistu koji mi je nakon 5 minuta rekao kako mi uz dotadasnju diptriju (minus) ostaju fotoosjetljiva stakla, ali na njih idu jos i prizme (zbog nedostatka njih mi je "pucalo" vidno polje i bilo sve bilo te imala glavobolje itd...) te antirefleks zastitu, iso nesto zastitu, zastitu za rad na kompjuteru i jos je nabrojao nekakvih hrpu zastita. Uglavnom, sada moje naocale kostaju nekih 1500 - 1600 kuna (stakla - zapravo su plasticna - narucujem iz Minhena jer tamo doista prave da valjaju) i problema nemam s ocima. Medjutim, i meni se prije nekoliko mjeseci javio taj cudni osjecaj u glavi i nakon par mjeseci od pojave tog osjecaja imala sam epi napad. Zakljucili su kako je to sve rezultat jedne vrste epilepsije. Takodjer, taj osjecaj moze biti ako imas aneurizmu, ako imas neko minijaturno suzenje krvnog suda u mozgu, a stomatolog mi je rekao da moze i od "propalog zagriza" te eventualnih cisti na korijenu zuba. Pod broj jedan, nadji odlicnog oftamologa, ako to ne upali, dobrog neurologa koji ce si dat truda da skonta kaj je s tobom (pitaj ga da te posalje i na magnetnu angiografiju da vide zile u mozgu), a skokni i do kakvog dobrog stomatologa da vidi kakva je situacija sa zubima jer izvana zub moze izgledat super zdrav i uopce da te ne boli, a na korijenima nekoliko zubi da imas cisti na izvoz... To se meni dogodilo - kod zubara u posljednje 3 godine ostavila sam 10 zubi, 8 cisti i 2 djelica kosti

P.S. Ovo desinhronizacija desnog oka - mislim da je meni to razlog za prizme bio, samo sto je kod mene lijevo oko, ali se prizme stavljaju na oba
__________________
Newer stop dreaming 'cause nobody can't steel your's dreams :D
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 09:30   #98
najviše me nervira što mi samo daju uputnice ili me salju dalje (privatnici) svojim kolegama(privatnicima) $$$$$$$$$ a ja sam glupa pa ću ići kako da ne.
uglavnom, sljedeći, nadam se zadnji pregled koji ću napravit jest ERG oba oka.
Nadam se da će mi tad vidjet nekakvu promjenu u očima i isto tako mi pomoć jer je ovo više neizdrživo.
€.L.$.@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:40   #99
Quote:
€.L.$.@ kaže: Pogledaj post
.... čudan pritisak u glavi. Trajao je nekoliko mjeseci. nitko nije ništa utvrdio, i fala bogu našao u glavi tipa tumora...nakon toga sam u području čela osjećala kao da nosim obruč cijelo vrijeme. stezanje. i tako me smetalo da mi vid nije više bio čist kao inače. i tako živim do danas. naravno, intenzitet tog pritiska se mijenjao s vremenom,isto tako i područje pritiskka. kad ga nebi imala bila bi najsretnija na svijetu, a kad bi došao, tuga,jad, strah...ma užas, nebi to poželila ni najgorem neprijatelju.

i zadnji od nalaza koje sam radila, VEP, dijagnosticirana je promjena u očima, desinkronizacija desnog oka. znači ipak tu ima nešta. ne izmišljam kao što mi mater kaže.

Valjda je netko imao slične probleme,ili... tražim savjet..
identično
meni se isto odjednom samo pojavilo, ali samo na jednoj strani glave (lijeva). sve skoro kao i kod tebe i s vidom - počela sam nositi naočale (imam dioptriju od ranije, ali bi ih uvijek zaboravila staviti) sad ih uglavnom nosim, malo bolje vidim slova iz daljine i ljude na ulici, ali mi isto vid nije skroz cist

isto mi se mijenja pritisak, glavobolja, sve, bila sam na pretragama i toliko puta kod doktorice i nista. zadnjih par puta sam dobila kapi za nos i jos neke jače, kao proci ce mozda od toga

inace, meni pomogne nurofen (mislim da su one - crvene) kad se jave najjaca glavobolja i pritisak oko cela da se malo smanji (ne skroz, naravno, ali sam sretna kad je bar nesto manje - znam da nije neko rjesenje, ali bar kratko pomaze. )
__________________
Obožavam jednostavna životna zadovoljstva. Ona su posljednja utočišta nas kompliciranih.
miss shopaholic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 23:04   #100
Quote:
miss shopaholic kaže: Pogledaj post
identično
inace, meni pomogne nurofen (mislim da su one - crvene) kad se jave najjaca glavobolja i pritisak oko cela da se malo smanji (ne skroz, naravno, ali sam sretna kad je bar nesto manje - znam da nije neko rjesenje, ali bar kratko pomaze. )
Meni su kofadoni zaaaakoooon kod glavobolje, pa i one najgore
__________________
Newer stop dreaming 'cause nobody can't steel your's dreams :D
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.