Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 16:48   #221
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Il se vjenčaš il se ne vjenčaš. Nema trećeg.

E sad, ako sam u dvojbi, onda je valjda razumna odluka da se ne vjenčam - još.

Tako je lik postupio i za to ima od mene. Lik nije rekao 'nikad', nego je rekao 'ne sad'.

Dalje, ako sam u dvojbi i to krenem rješavati s partnericom (ko u ovom slučaju), što bi mi ona mogla reći pa da tu moju dvojbu riješi tako da se odlučim za vjenčanje? Ali obećao si. Sala je već uplaćena. Kuma je pristala. Rekla sam roditeljima. Status na fejsu mi je ingejđd. Imaš dvajstosam godina i vrijeme ti je. Nisi ni ti neka prilika. Oboje smo završili faksove i radimo. Poznamo se već osam mjeseci, a dva živimo zajedno. Skuvaćuti paštašutu. Ženi me il ja odlazim.

Šta, gosn Budiša? Šta, šta?


Ja ne znam. Veza i brak su odnosi u kojima djelujete zajedno...znači razgovarate, u slučaju da imaš problem raspraviš ga ne povučeš se u sebe ko pizda i ne odlučiš za sebe i za nju (to nije partnerstvo) nego se dogovorite.

Ovo zvuči kao očajnički strah da će na kraju ispasti ishod koji je totalno protiv tvoje volje.
Kao da ćeš biti naglasan a ne možeš biti nadglasan ako vas je dvoje u vezi i ako se ravnopravni pa si odlučio šutjeti, kuhati i na kraju ju i povrijediti.

A u tom slučaju je njen odlazak sasvim opravdan.

Vidiš...ovo...Ali obećao si. Sala je već uplaćena. Kuma je pristala. Rekla sam roditeljima. Status na fejsu mi je ingejđd. Imaš dvajstosam godina i vrijeme ti je. Nisi ni ti neka prilika. Oboje smo završili faksove i radimo. Poznamo se već osam mjeseci, a dva živimo zajedno. Skuvaćuti paštašutu. Ženi me il ja odlazim....to su samo pretpostavke, nisi joj dao priliku da ti ona kaže ili to ili nešto sasvim drugo.

Nisi joj dao priliku (žalosno je u biti kad ti osoba koju voliš i koja voli tebe ne da priliku)...a očekuješ da ona ostane uz tebe i da priliku tebi.

Možda je bio iskren (napola) ali nije bio fer.

Tako ja gledam na to, dao je njoj što ju ide i dobio takav isti tretman natrag.

Pa...meni se čini da su egal.

Zadnje uređivanje Libertango : 22.03.2012. at 16:55.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 16:52   #222
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ona taj regres valjda nije mogla uciniti.

Ocito je da su oboje ljudi kojima brak nesto znaci.

Ona je rekla da joj brak znaci sigurnost.
Posto pretpostavljam da autorica ima oci i vidi da su brakovi itekako potrosni,cini mi se da kad govori o sigurnosti misli na emotivnu sigurnost-
sigurnost da je on siguran da sa njom zeli biti bez rezerve.(neka me autorica ispravi ako falim).
U tom kontekstu mi je shvatljivo da je njegov opoziv u njoj probudio sumnje u ozbiljnost i pouzdanost ne samo njegovih rici,nego i emocija.
To sto je u njoj ta recenica probudila govori samo o tome kako se ona u toj vezi osjeca. Njezina reakcija o tome takoder.
Quote:
Njen postupak nije nista brzi od njegovog.
Koliko sam skuzila on je nju totalno iskljucio iz svog procesa donosenja odluke.
Nije drzao nimalo bitnim da je obavijesti o svojim previranjima i dilemama uoci saopcavanja odluke.
Upravo to njegovo "kuvanje u sebi",dok se i dalje drzi fasada je nesto sto je bilo izrazito neiskreno od njega.
I sasvim mi je jasno zasto se takvom partneru tesko moze ubuduce virovati oko iceg.
On joj je priopcio da ne zeli vjencanje, ali da ni sam ne zna zasto.
Kakvu je on odluku donio? Nije li ju obavijestio o svojim osjecajima? Kako se to radi u procesu nastajanja?

Sto se tice brzine, recenica je izgovorena prekjucer, a vec danas je ona u svom stanu.
Uzevsi u obzir da je tema zapoceta jucer rano ujutro i u naslovu nosi rijec 'prekid', rekla bih da je ona donijela odluku o prekidu svega par sati od njegove recenice.
Quote:
Zasto bi ona bila ta koja ostaje i "iskomunicirava" situaciju sa osobom koja ocito ima problem sa komuniciranjem in the first place?
Jer u vezi koja stima ne bi on nekomunicirao dok ne dode prid zid.
Kazem, s partnerom kojeg volim i postujem zelim razgovarati i razumjeti njegove probleme, sumnje i odluke.
U vezi u kojoj vec duze vrijeme nesto ne stima jedva cu docekati prvo sranje da odem i njega okrivim za sve.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 16:56   #223
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Nisi joj dao priliku
Priliku za što?
Quote:
Tako ja gledam na to, dao je njoj što ju ide i dobio takav isti tretman natrag.
A s ovim se ne mogu složiti više nego što se slažem.
Oboje su više nego jasno iskazali što im je na duši, oboje znaju kako onaj drugi diše i oboje su na dobitku.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:00   #224
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post

Kazem, s partnerom kojeg volim i postujem zelim razgovarati i razumjeti njegove probleme, sumnje i odluke.
U vezi u kojoj vec duze vrijeme nesto ne stima jedva cu docekati prvo sranje da odem i njega okrivim za sve.
A možda autorica ima samo težak karakter i krhak ego pa ne pristaje na ništa što nije kako se njoj sprdnulo..
Samo nagađam
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:03   #225
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Ja ne znam. Veza i brak su odnosi u kojima djelujete zajedno...znači razgovarate, u slučaju da imaš problem raspraviš ga ne povučeš se u sebe ko pizda i ne odlučiš za sebe i za nju (to nije partnerstvo) nego se dogovorite.
Tako je, i on je u duhu toga njoj rekao da nije spreman za brak, da mu je lijepo u vezi s njom i da bi on ostao tako, a vjenčanje odgodio.
Dakle razložio je svoj problem- a ona je na to podvila rep, i otišla.
Gdje je tu zajedništvo, razgovor o problemu, djelovanje zajedno



Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči kao očajnički strah da će na kraju ispasti ishod koji je totalno protiv tvoje volje.
Kao da ćeš biti naglasan a ne možeš biti nadglasan ako vas je dvoje u vezi i ako se ravnopravni pa si odlučio šutjeti, kuhati i na kraju ju i povrijediti.

A u tom slučaju je njen odlazak sasvim opravdan..
A kako mi znamo da on nije pokušao razgovarati? pokušao ukazati na to da sve ide prebrzo? Ne znamo, autorica je iznijela samo svoju stranu priče.
E sad ili ona njega uopće ne poznaje, ili je on glumac za Oscara kad je moglo toliko dugo u njemu kuhati ,a da je na van bio sretan, zadovoljan i sve 5.

Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Vidiš...ovo...Ali obećao si. Sala je već uplaćena. Kuma je pristala. Rekla sam roditeljima. Status na fejsu mi je ingejđd. Imaš dvajstosam godina i vrijeme ti je. Nisi ni ti neka prilika. Oboje smo završili faksove i radimo. Poznamo se već osam mjeseci, a dva živimo zajedno. Skuvaćuti paštašutu. Ženi me il ja odlazim....to su samo pretpostavke, nisi joj dao priliku da ti ona kaže ili to ili nešto sasvim drugo.

Nisi joj dao priliku (žalosno je u biti kad ti osoba koju voliš i koja voli tebe ne da priliku)...a očekuješ da ona ostane uz tebe i da priliku tebi.

Možda je bio iskren (napola) ali nije bio fer.

Tako ja gledam na to, dao je njoj što ju ide i dobio takav isti tretman natrag.

Pa...meni se čini da su egal.
Ovo bi sve držalo vodu da je on prekinuo s njom, ali nije.
On je izrazio želju da uspore malo, ništa drugo.
I meni bi proradio crv sumnje ( ego je zajebana stvar ), ali definitivno nebi okrenula leđa i automatski otišla, a do jučer sam tom istom čovjeku htjela djecu rodit i ostarit s njime.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:16   #226
Čitam sve ovo i imam samo za reći: lako je samo pričati i razglabati o tome.. a kad to doživiš, kao grom iz vedra neba - to je skroz druga priča...
Theicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:17   #227
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Priliku za što?

A s ovim se ne mogu složiti više nego što se slažem.
Oboje su više nego jasno iskazali što im je na duši, oboje znaju kako onaj drugi diše i oboje su na dobitku.

Priliku da te razuvjeri ili potvrdi tvoje dvojbe...ili bolje rečeno ako postoji problem da ga riješite.

Ali naravno da za tako nešto prvo i sam moraš ZNATI koji je problem i čega te strah i željeti doći do toga koji je uzrok tvog stiltavanja. Ako ne znaš i ne znaš ni sebi dat računa o tome kaj se dešava s tobom u tvojoj glavi kak ćeš onda dat drugome onda jbg veliš ovo što je rekao on. I onda dobiješ jedan ćao bao- javi se kad se zbrojiš i kad mi budeš spreman reći koji je uzrok tvoje blokade pa ako se i ja ne predomislim u vezi tebe u međuvremenu možemo krenuti ponovno ali ne pričaj mi da si sretan i zadovoljan.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:22   #228
Ne razumijem čemu toliko drobljenja o poniženjima i sličnim patetičnim zaključcima.
Dečko ne da je fer, nego ne može biti više fer i nadam se da je i moj mužjak tako razuman, kao što bih i sama bila.

Po meni je ovo savršeno normalna situacija, čak i očekivana. Prerano je to, i čovjek se s razlogom preplašio, ni ne poznate se, niste ni živjeli zajedno. Strah je logičan i očekivan.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:23   #229
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Priliku da te razuvjeri ili potvrdi tvoje dvojbe...ili bolje rečeno ako postoji problem da ga riješite.
Draga, ja se sad ne bi ženio, ali to ne znači da te ne volim ili da želim da prekinemo.

Što fali ovoj prilici za razgovore, pregovore i analize?

Nije ju vrijeđao, nije bio bezobrazan, nije se nabacivao s ultimatumima.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:27   #230
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
On je izrazio želju da uspore malo, ništa drugo.
To nije usporavanje...usporavanje je pomaknimo datum za malo kasnije...a ne odrješito ne...on nije došao ajmo porazgovarat mislim da bi morali odgoditi ili usporiti-on je došao sa ja više ne želim brak.

Što je ok. Odlučio si se. Ti ne želiš brak. A ja ne želim da veza ostane u ovom stadiju, spremna sam podignuti taj život na drugu stepenicu. Ne vidim tu mjesta za kompromis kad jedan želi jedno a drugi nešto drugo, netko se mora prilagoditi.

Zašto bi bilo logično da se ona mora prilagoditi ako ona ne misli da su se zaletili.

Učinila je dobru stvar i otišla.

Još se stignu i predomisliti ili ostaviti stvari ovakvima kakve jesu.


Ja bih se isto razdvojila s riječima: Porazmisli o tome jel ovo tvoj konačan stav ili samo osjećaj za koji misliš da će proći ja ću isto razmisliti o nastavku veze. Pa ćemo se čuti. Moram prespavati i posložiti si stvari u glavi, ovo je velika promjena. Ajmo se razdvojiti pa ćemo lakše doći do toga na čemu smo.

Zadnje uređivanje Libertango : 22.03.2012. at 17:32.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:31   #231
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post

Meni bi bilo teško da si ti ex moja cura koja je me napustila zato jer sam se uplašio formaliziranja naše ne tako duge veze.
Osjećao bih se kao dijete kojem nude dva izbora:
burma ili idem kući roditeljima
---
a gdje je tu ljubav?
Ako bi se ti osjećao kao dijete i pokušao manipulirati rečenicama kakva je zadnja, to sigurno ne bi bio moj problem već pokazatelj tvoje nezrelosti.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:34   #232
Slazem se da po meni ovo nije razlog za tako nagli prekid. Ovaj moj i ja smo dugo skupa i dugo zivimo zajedno, pricali smo vec 100x o braku i rekla sam mu da zelim provesti zivot s njim. Ali isto tako kad me pitao direktno za zaruke (tj zaprosio) prvo sam odusevljeno pristala i onda se predomislila za 2 mjeseca (srecom nismo nikome nista govorili). Rekla sam mu da jos ne zelim to, ne zbog njega, nego zbog svojih nekih stavova u zivotu. Da zelim zivjeti s njime i jednog dana se udati za njega, ali ne jos, a 3x smo duze skupa nego vi

Uopce se nije naljutio, u niti jednom trenutku, makar mu nisam znala tocno objasniti zasto ne zelim sada brak. Zna da ga volim, pred zakonom i jesmo u zajednici izjednacenoj s brakom, ali meni se pred oltar ne staje. Ne jer se ne zelim vezati za njega, a mislim da vec i jesam bez tog papira, nego jednostavno se ne vidim jos kao udana zena i to nema veze s njim niti s mojim osjecajima prema njemu. Isto tako sam ga zamolila da priceka jos barem 3 godine dok me ne zaprosi opet (faks mi se malo oduzio). Isto tako nije radio dramu oko toga.

Mozda on tocno zna zasto ne zeli se trenuto zeniti, ali mu je tesko sloziti smislene recenice u glavi. Neki ljudi nisu toliko elokventni, pogotovo kad moraju reci nesto sto im je tesko. Da li i inace ima problema s verbaliziranjem onoga sto ga muci? Da li si mu inace morala kljestima cupati rijeci iz njega?

Nisu svi isti. Nekima je dovoljno da su s osobom 3 mjeseca u vezi da se vjencaju, a nekima ni 10 godina veze nije dovoljno, ako je veza ono nesto pravo doci ce do braka kad tad, ali na to moraju biti spremne obje strane, a ne samo jedna.

Kazu da samo budale ne mijenjaju svoje misljenje. Meni bi isto bilo drago da mi je rekao prije nego kasnije
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 18:06   #233
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Tu osobu volim, poštujem, vjerujem njezinom prosuđivanju i vjerujem u njezine dobre namjere prema meni i prema nama i svašta nešto drugo...
Mozda je tesko vise virovati osobi koja je odredeno vrime sposobna polemizirati i odlucivati u sebi, dok paralelno drugu stranu drzi u zabludi da je sve u savrsenom redu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 18:11   #234
Quote:
Theicha kaže: Pogledaj post
Vi možete tu dalje razglabati, ali reći ću vam jednu stvar: sigurna sam i da najveće ljubavi imaju poteškoća, nekome je to pušenje, nekome neke navike, nekome neka karakterna crta... idealnog nema!
objektivno ne. subjektivno bi ti izabranik trebao biti idealan.

Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Il se vjenčaš il se ne vjenčaš. Nema trećeg.

E sad, ako sam u dvojbi, onda je valjda razumna odluka da se ne vjenčam - još.

Tako je lik postupio i za to ima od mene. Lik nije rekao 'nikad', nego je rekao 'ne sad'.

Dalje, ako sam u dvojbi i to krenem rješavati s partnericom (ko u ovom slučaju), što bi mi ona mogla reći pa da tu moju dvojbu riješi tako da se odlučim za vjenčanje? Ali obećao si. Sala je već uplaćena. Kuma je pristala. Rekla sam roditeljima. Status na fejsu mi je ingejđd. Imaš dvajstosam godina i vrijeme ti je. Nisi ni ti neka prilika. Oboje smo završili faksove i radimo. Poznamo se već osam mjeseci, a dva živimo zajedno. Skuvaćuti paštašutu. Ženi me il ja odlazim.

Šta, gosn Budiša? Šta, šta?

:naklon:


Quote:
Theicha kaže: Pogledaj post
Čitam sve ovo i imam samo za reći: lako je samo pričati i razglabati o tome.. a kad to doživiš, kao grom iz vedra neba - to je skroz druga priča...
ali.... vi ste jako kratko u vezi. zbilja kratko. i nije bas ni zrelo niti partnerski od tebe ne razumijeti da netko mozda ima dilemu u glavi. oko samog braka, ne oko tebe kao izbora partnerice. mislim da si ti svojom reakcijom puno i njemu pokazala i rekla. gotovo bi bilo filmski da ti je frajer bacio zensku taktiku ispipavanja reakcija

Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
A možda autorica ima samo težak karakter i krhak ego pa ne pristaje na ništa što nije kako se njoj sprdnulo..
Samo nagađam
ma neeee.... ljudi nikad nisu takvi
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 18:13   #235
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Mozda je tesko vise virovati osobi koja je odredeno vrime sposobna polemizirati i odlucivati u sebi, dok paralelno drugu stranu drzi u zabludi da je sve u savrsenom redu.
moram primjetiti da nema osobe koja ovo ne primjenjuje u svom zivotu. barem na nekom polju.


trust no one?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 19:12   #236
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Draga, ja se sad ne bi ženio, ali to ne znači da te ne volim ili da želim da prekinemo.

Što fali ovoj prilici za razgovore, pregovore i analize?

Nije ju vrijeđao, nije bio bezobrazan, nije se nabacivao s ultimatumima.
Pa koliko sam ju razumjela ona nije izletila vanka i uletila u auto ko furija čim joj je rekao tu rečenicu. Ona su razgovarali i tad a i prije nego je spakirala kofere.

Očito da nije neki retor ni diplomat kad je žena nakon svega rekla baj baj.

Dala mu je više prostora nego on njoj.


A ovo boldano bi mu trebalo ubilježit ko plus za zalaganje ili kaj, ne kužim kaj to znači- nije ju vrijeđao, nije bio bezobrazan. Al očito da nije bio ni suvisao da bi ona u tom trenutku ostala i rekla ok idemo dalje.


Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ali.... vi ste jako kratko u vezi. zbilja kratko.

Godinu dana. Pa da, kraće od toga zbilja ne postoji
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 19:36   #237
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
To sto je u njoj ta recenica probudila govori samo o tome kako se ona u toj vezi osjeca.
Osjeca se iznevjereno.
Na temelju njegovih rici i djela virovala je da on misli i zeli isto sto i ona,da je voli bez bracne rezerve.
I onda odjednom- tres!
Njegova recenica nije samo recenica,ona implicira njegovo muljanje, nestalnost i u krajnjoj liniji ljubav sa rezervom koju autorica nema.
I u tren oka prid sobom ima drugog covika.
Quote:
On joj je priopcio da ne zeli vjencanje, ali da ni sam ne zna zasto.
Meni bi bia ridikulozan covik od skoro 30 koji ne zna zasto nesto ne zeli i onda to pravda misterioznom blokadom.
I sasvim bi mi bilo shvatljivo da takav materijal ne da nije za brak,nego nije ni za ozbiljniju vezu.
Ali,ajde cak i ako se popusi da on eto ne zna(a prije je zna-i to je pravi misterij),nikako ne razumim kako mu autorica moze pomoci da to sazna.
Ionako je svoju izjavu zacementira sa "it's not you,it's me" izjavom.
Quote:
Kakvu je on odluku donio? Nije li ju obavijestio o svojim osjecajima? Kako se to radi u procesu nastajanja?
Donio je odluku da ipak ne zeli sklopiti brak (namjerno necu reci sad,jer to nije ni bitno-zivimo sad i ostajanje kraj nekog u nadi da ce se nesto prominiti drzim nezdravim).

I sigurno tu odluku nije donio iz vedra neba, neposredno prije nego je saopcio.
Ili po tvom je?
Ja se nekako nadam da nije,mada ne znam sto bi od to dvoje bilo gore.
Posto idem sa premisom da tip nije na razini hirovitog balavca,zakljucujem da je njegovom saopcavanju emocija i odluke prethodio jedan lipi period prikrivanja pravog stanja i iskljucivanja partnera iz ocito bitnog aspekta odnosa.

Quote:
Sto se tice brzine, recenica je izgovorena prekjucer, a vec danas je ona u svom stanu.
Uzevsi u obzir da je tema zapoceta jucer rano ujutro i u naslovu nosi rijec 'prekid', rekla bih da je ona donijela odluku o prekidu svega par sati od njegove recenice.
Ipak on vodi.

On je iz njene perspektive odjednom reka svoju odluku.
A do tada je ona ocito bila u laznom uvjerenju da dijele identicni pogled na svoju vezu.
On je za razliku od nje barem mogao ocekivati da ce ga ostaviti nakon sto joj saopci da ne gledaju u istom smjeru.

Quote:
Kazem, s partnerom kojeg volim i postujem zelim razgovarati i razumjeti njegove probleme, sumnje i odluke.
U vezi u kojoj vec duze vrijeme nesto ne stima jedva cu docekati prvo sranje da odem i njega okrivim za sve.
Kako razgovarati sa partnerom koji o svojim sumnjama i odlukama u samom procesu nastajanja ne zeli ili ne zna?

Kako razgovarati sa osobom koja ti baca floskule tipa "imam blokadu" i ne nudi nikakvo suvislije rjesenje osim onoga da nastavite kao da se nista nije dogodilo?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 19:40   #238
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Kako razgovarati sa partnerom koji o svojim sumnjama i odlukama u samom procesu nastajanja ne zeli ili ne zna?

Kako razgovarati sa osobom koja ti baca floskule tipa "imam blokadu" i ne nudi nikakvo suvislije rjesenje osim onoga da nastavite kao da se nista nije dogodilo?
pa jel joj covjek rekao kada je dobio dvojbe?

jel njena reakcija bila odjeb na kvadrat?

jel on barem nudio ruku i nastavak veze?

to je ovdje uopce nudio rjesenje a tko je digao sidro?


__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 19:47   #239
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Meni bi bia ridikulozan covik od skoro 30 koji ne zna zasto nesto ne zeli i onda to pravda misterioznom blokadom.
I sasvim bi mi bilo shvatljivo da takav materijal ne da nije za brak,nego nije ni za ozbiljniju vezu.
Ali,ajde cak i ako se popusi da on eto ne zna(a prije je zna-i to je pravi misterij),nikako ne razumim kako mu autorica moze pomoci da to sazna.
Ionako je svoju izjavu zacementira sa "it's not you,it's me" izjavom.

Donio je odluku da ipak ne zeli sklopiti brak (namjerno necu reci sad,jer to nije ni bitno-zivimo sad i ostajanje kraj nekog u nadi da ce se nesto prominiti drzim nezdravim).

I sigurno tu odluku nije donio iz vedra neba, neposredno prije nego je saopcio.
Ili po tvom je?
Ja se nekako nadam da nije,mada ne znam sto bi od to dvoje bilo gore.
Posto idem sa premisom da tip nije na razini hirovitog balavca,zakljucujem da je njegovom saopcavanju emocija i odluke prethodio jedan lipi period prikrivanja pravog stanja i iskljucivanja partnera iz ocito bitnog aspekta odnosa.

Vjerovatno i nije. I ne možeš ti tu puno pomoći ni sebi ni njemu kroz igranje psihologije. Otići i pustiti njega na štih da to riješi ako on uopće ima interesa da riješi te svoje dileme...imala sam takve razgovore u kojima se igraš pogađanja to je kao da sa sobom pričaš: Jel problem u meni: Ne, Jel problem u tebi: Ne, Jel hoćeš da nastavimo biti u vezi: Ne znam, Jel hoćeš da prekinemo: Ne znam...

Nije dovoljno htjet mu bit cura tu bi eventualno upalilo da imaš doktorat iz psihoalize s bečkog sveučilišta.

A rezultat u 90% slučajeva (ako je vjerovat forumskim pričama i pričama onih koje znaš iz nevirtualnog života a pričam i iz svojeg iskustva) je uvijek tako jednostavan i svede se najčešće na onu...He's just not that into you.


Tebi je eto trebalo malo duže da shvatiš a on se isto zaigrao, trebalo je malo ubit vrijeme pa se pustio. U biti fakat bi mu i trebala poslat sanduk pive

Btw ovaj njen izabranik sa svojih 28 je mala beba po uzrastu u usporedbi s godištem mojeg "sugovornika" tak da... ...kužim ju. Kužim otkud dolazi taj osjećaj iscrpljenosti, razočaranosti ali i olakšanja.

Zadnje uređivanje Libertango : 22.03.2012. at 19:56.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 19:49   #240
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Meni bi bia ridikulozan covik od skoro 30 koji ne zna zasto nesto ne zeli
Jesi li ikad čula za Iowa gambling task?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.