Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2011., 08:37   #61
Za donji dio imamo sve papire, uredno uknjiženo, problem je gornji (za koji ćemo predat zahtjev za legalizaciju), i za taj gornji kat nema nikakvog nacrta, plana, ničega (a postojao je). Uglavnom, s papirima se kreće od nule pa me zanima jel to diže cijenu cijeloj stvari.
Saffron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 12:45   #62
mene konkretno zanima da li će jedinice lokalne samouprave donositi odluke, koje im ovim zakonom o legalizaciji pripadaju, da dozvole legalizaciju većeg broja katova od dva(prva etaža i potkrovlje)?
naime, većina vikendaških objekata-klijeti i sl.,ima nekakav podrum, kat i potkrovlja, koja su uglavnom neuređena ali se računaju kao kat. Tako ispada da ukoliko JLS-općina ili grad ne donesu takvu odluku, ide rušenje pa na kraju nitko nema koristi, osim države kojoj ide novac od kazni. U slučaju odobrenja općini ide 50% od naknade za legalizaciju, i zatim po legalizaciji objekta plaćanje redovnih mj./kvartalnih komunalnih naknada.
Ima li netko info kakvi su stavovi po JLS, da li uopće znaju za to i o tome razmišljaju, i da li je koja to već odlučila?
prcifuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 20:07   #63
ministarstvo je na svojim web stranicama dalo predložak odluke o maksimalnoj visini kuće za legalizaciju, i to tamo stoji ima jedno 10-ak dana
imaju vremena do kraja ovog mjeseca
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:02   #64
evo samo da se nadovežem, danas provjerio u svojoj općini, do 15.11. imaju rok za dostavu odluke ministarstvu, konkretno oni su donijeli odluku da se u građevinskom i negrađevinskom području dozvoli legalizacija još jednog dodatnog kata, tj.sveukupno 3 etaže (npr.podrum, prizemlje, potkrovolje), što odgovara većini vlasnika objekata vikend-tipa.
surfajući se može spoznati da je sličnu odluku donijelo već veliki broj JLS-a
prcifuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 19:54   #65
u šib-knin županiji nisu još donili nikakvu odluku
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 20:29   #66
U našoj županiji jedna odluka JLS o tarifama zona, katnost nula bodova. Nisu baš ažurni
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 12:23   #67
Meni jedna stvar nije jasna. Kažu da vlasnici ilegalnog stana imaju vlasničke listove. Zar nije uvjet za vlasnički list čista gruntovnica i katastar? Ako je to dvoje čisto, kako je onda "ilegalan"?

Koje je na kraju sredstvo osiguranja da te netko neče namagarčiti? Kako mogu biti čisti papiri, a u biti nisu.

Kako mogu znati da je stan "OK"?
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:21   #68
Question

Poštovanj...

zanima me kako je moguće legalizirati kuću koja je građena prije 1968 godine, u gruntovnici se vidi da piše kuća i dvorište, te imam dokaz o priključenju struje prije 1968 godine.
Građevinsku dozvolu ne mogu pronaći.

Kakav je protokol da bi se legalizirali papiri od te kuće kako bi se mogla
ostvariti kupoprodaja?
fastfood-er is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 19:29   #69
zatraži od Katstra Uvjerenje o vremenu evidencije kuće u katastru
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 21:00   #70
Prije nekoliko godina kupio sam stan u stambenoj zgradi (i parkirno mjesto) u kojoj nekoliko stanova ima i sam investitor. Nakon nekog vremena, osoba od koje sam kupio stan je sagradila objekt od 40-50 m2 na površini na kojoj je i sama zgrada. Išao sam u katastar i općinu i raspitivao se o tome kako je moguće da je sagradio taj objekt bez suglasnosti ostalih stanara (prilikom kupnje stana njegov odvjetnik je rekao da smo svi suvlasnici zemlje na kojoj je zgrada).

Zbog tog objekta zgrada ne može dobiti uporabnu dozvolu!

Sad me zanima, može li on taj objekt nekako legalizirati po novom zakonu?
spalatost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 21:17   #71
Pozdrav. Molim savjet. Moja majka gradi na svome zemljištu jednu vrlo malenu kućicu (42 m^2, samo prizemlje). Tu je navodno i ranije bila neka građevina. Ona se otišla raspitati za dozvole, ali rekli su joj da bi morala platiti 10 tisuća kuna. Je li to točno? Odnosno treba li uopće išta plaćati i košta li to baš toliko? Naime, majstor koji gradi tu kućicu kaže kako joj elektra neće spojiti struju bez dozvole?
Hvala.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 22:06   #72
moguće

npr.
geodetska podloga 500€ = 3750kn
projekt 45*6*1,23=332€ = 2490kn
komunalni doprinos 45*3=135m3, ako vam je komunalni 60kn/m3 = 8 100kn
vodoslivna naknada 45*3*15= 2 025kn
taksa za dozvolu = 800kn

cca 16 364kn

ako je tih 45m2 sa zidovima

Zadnje uređivanje McGrubi : 07.11.2011. at 22:07. Reason: tipeler
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 22:40   #73
Oh bože, pa zašto je to sve tako skupo? Pa valjda je očito da onaj tko gradi nešto tako malecko nije neki bogataš. Pa kako su se prije kuće gradile dovraga???

Hvala McGrubi!
Imam još samo jedno pitanje. Gledala sam neku emisiju pred mjesec dana pa su govorili nešto kako će se bespravno sagrađeni objekti moći legalizirati još samo do kraja ove godine? Kako dalje? Ruše odmah čim pronađu da netko nije platio?? O.o
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 08:59   #74
Zahtjevi se primaju zaključno do 31.12.2012. Poslije toga se valjda ide u akciju rušenja (moš mislit)
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:12   #75
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Zahtjevi se primaju zaključno do 31.12.2012. Poslije toga se valjda ide u akciju rušenja (moš mislit)
Hvala!

Zahtjevi se pošalju, a onda oni šalju tim koji to sve provjerava?
Uh, 16 tisuća.

Što je bilo do sada ako je neka osoba recimo već izgradila kuću pa je htjela naknadno platiti dozvolu? Oprostite mi na glupim pitanjima. Ne znam ništa o tim stvarima.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:35   #76
Svaki vlasnik ilegalne građevine po svojoj volji/savjesti i platežnoj moći podnosi zahtjev za izdavanje rješenja o izvedenom stanju. U postupku se obavlja očevid na čestici i mora sve biti u skladu sa snimkom izvedenog stanja i avionskim snimkom od 6. mjeseca. Od 16 tisuća ilegalnih građevina (makar ih prema mojoj procjeni ima puuuuuuno više) trenutno imamo 3 zahtjeva

Prije se izgrađena građevina mogla legalizirati, ali samo ako je u skladu s prostornim planom. Sad se može legalizirati skoro sve, samo je viša tarifa kazne koja je prije bila komunalni doprinos pomnožen sa koeficijentom 1.3.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:46   #77
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Svaki vlasnik ilegalne građevine po svojoj volji/savjesti i platežnoj moći podnosi zahtjev za izdavanje rješenja o izvedenom stanju. U postupku se obavlja očevid na čestici i mora sve biti u skladu sa snimkom izvedenog stanja i avionskim snimkom od 6. mjeseca. Od 16 tisuća ilegalnih građevina (makar ih prema mojoj procjeni ima puuuuuuno više) trenutno imamo 3 zahtjeva

Prije se izgrađena građevina mogla legalizirati, ali samo ako je u skladu s prostornim planom. Sad se može legalizirati skoro sve, samo je viša tarifa kazne koja je prije bila komunalni doprinos pomnožen sa koeficijentom 1.3.
Hvala!
Hoće li to vrijediti i od sljedeće godine pa na dalje? Vidim da se sve nešto mijenja. Uhvatila me panika.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 18:21   #78
pričala sam sa odvjetnicom i tako kroz priču se dotakli legalizacije i bespravnih objekata
rekla mi je da se ,izgleda, neće moć provoditi ovrha nad građevinama bez dozvole


što se tiče kazne. država je omogućila platiti kaznu u roku od 2 godine, ali ako se ne plati cijela kazna u tom roku, država će uzeti kuću, sl. hipotekarnom kreditu
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 22:49   #79
Pozdrav!

Molila bih vas za malu pomoć pošto vidim da ste prilično upućeni
Dakle mene zanima da li je moguće da se mojoj mami legalizira bespravna gradnja ako teren (na kojem se nalazi gradnja ) još uvijek nije na njeno ime.

Teren joj je ostavio otac, ali još uvijek ne glasi na njeno ime jer je postupak tek pokrenut.

Evo,nadam se da sam bila jasna i ako netko zna odgovor bila bih zahvalna.
Milla_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 08:19   #80
Nije moguće i dok gruntovni ne bude glasio na njeno ime ne može dobiti dozvolu.

@Lozimka ne zna se kaj bude dalje, izmjenama i dopunama zpoug-a su ukinuta rješenja i potvrde izvedenog stanja
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.