Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 14:20   #1021
i meni je super, al se ne razumijem u to, hehehehe, tak da ti moj kompliment i nije nešto........
__________________
http://tihomir.info
andrijagorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 01:19   #1022
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Vjerane, slika ti je odlična: motiv, tehnika, kvaliteta.



Hej, hvala puno! Trudim se, iako sam nezadovoljan sa svime sto radim ali za jedno 10 godina valjda cu biti barem malkice zadovoljan s onim sto naslikam

Evo jos jedna koja mi je ok...


Zadnje uređivanje MrMusX : 24.03.2012. at 01:25.
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 01:20   #1023
Thumbs up

Quote:
andrijagorr kaže: Pogledaj post
i meni je super, al se ne razumijem u to, hehehehe, tak da ti moj kompliment i nije nešto........
Nista se ne brini, znam sta si mislio/la. Cak i da je receno da je slika zivo s***e bilo bi fer i ok zato sto je to tvoje misljenje, bilo kakve kritike su dobrodosle zato sam i post-o sliku. No worries
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 12:49   #1024
Quote:
MrMusX kaže: Pogledaj post
Hej, hvala puno! Trudim se, iako sam nezadovoljan sa svime sto radim ali za jedno 10 godina valjda cu biti barem malkice zadovoljan s onim sto naslikam

Evo jos jedna koja mi je ok...

Zanimljiv izbor, američki psiho.

A čuj, kažu da svaki pravi umjetnik nikada nije zadovoljan svojim radom.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 17:40   #1025
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Zanimljiv izbor, američki psiho.

A čuj, kažu da svaki pravi umjetnik nikada nije zadovoljan svojim radom.
Da, volim tu knjigu stari film i reboot. Ne brini nisam nikakav psihopat, ta scena iz filma i pjesma bi bili nesto poput dio pop-kulture
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:38   #1026
Evo i par mojih radova:

1.Ovo sam malo experimentirao s stiloporm. Znaci slika je crtana sa bojama za zid na stiropolu. http://imageshack.us/photo/my-images/593/p1000667q.jpg/

2. Također crtano na stiropolu ali samo sto sam ovaj put cijeli stiropol obojao crnim pigmentom(jupol) i potom sam sa lemilicom spaljivo dijelove stiropola.
http://imageshack.us/photo/my-images/337/p1000669q.jpg/

3.I jedan slonić od zice.
http://imageshack.us/photo/my-images/407/p1000670x.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/192/p1000671n.jpg/

15 mi je godina, radove sam stavio iz znatizelje. Zanimaju me vasi komentari i savjeti.
EXpertIii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:47   #1027
dobrijevic 1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:47   #1028
dobrijevic 1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:48   #1029
dobrijevic 1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:49   #1030
dobrijevic 1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 12:42   #1031
@MrMusx - Ovu femShep si precrtao, koristio referencu ili iz glave direkt?

Dobro je inače.
Kompleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 12:12   #1032
Quote:
Kompleks kaže: Pogledaj post
@MrMusx - Ovu femShep si precrtao, koristio referencu ili iz glave direkt?

Dobro je inače.
Preslikao.
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:49   #1033
U tom slučaju je poželjno staviti link na originalni rad, inače se smatra krađom.
Kompleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:57   #1034
Quote:
Kompleks kaže: Pogledaj post
U tom slučaju je poželjno staviti link na originalni rad, inače se smatra krađom.
Uh krivo sam napisao ispricavam se, imao sam referencu nisam nista precrtavao.


Evo ovo je slozeno iz vise referenci. Slikano Mobitelom zato sto nemam pristojan fotoaparat, a ni skener za format 60x30 XD


Zadnje uređivanje MrMusX : 03.04.2012. at 11:08.
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 01:49   #1035
http://i44.tinypic.com/dxy22r.jpg

Ovo nije referenca, već kopiranje. Tvoja je identična, izuzev naglašenog close up-a glave i korištenja druge tehnike (i ne, male modifikacije detalja don't help either). Referenca je kada npr koristiš stock image za pozicironiranje lika (ponajviše radi anatomije) ali ne crtaš ono što vidiš na slici izravno već te svoje likove (možeš i Sheparda kao fanart, naravno).

Dobro barataš alatima, samo ukazujem na to da kopiraš (svjesno ili nesvjesno - to ne mogu reći sa sigurnošću) a na to velika većina umjetnika reagira izrazito negativno. Isto tako, ako si gledao u slike i nacrtao ih u u jednom "okviru" za drugu sliku, to je više nekakav...hmmm..."Tribute kolaž" nego originalni rad.

Inače, nema ništa loše u kopiranju ako ti je to zabavno, ali je preporučljivo ne to pokazivati uokolo ili ne daj bože, prezentirati kao autorski rad.
Kompleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 22:35   #1036
Quote:
Kompleks kaže: Pogledaj post
http://i44.tinypic.com/dxy22r.jpg

Ovo nije referenca, već kopiranje. Tvoja je identična, izuzev naglašenog close up-a glave i korištenja druge tehnike (i ne, male modifikacije detalja don't help either). Referenca je kada npr koristiš stock image za pozicironiranje lika (ponajviše radi anatomije) ali ne crtaš ono što vidiš na slici izravno već te svoje likove (možeš i Sheparda kao fanart, naravno).

Dobro barataš alatima, samo ukazujem na to da kopiraš (svjesno ili nesvjesno - to ne mogu reći sa sigurnošću) a na to velika većina umjetnika reagira izrazito negativno. Isto tako, ako si gledao u slike i nacrtao ih u u jednom "okviru" za drugu sliku, to je više nekakav...hmmm..."Tribute kolaž" nego originalni rad.

Inače, nema ništa loše u kopiranju ako ti je to zabavno, ali je preporučljivo ne to pokazivati uokolo ili ne daj bože, prezentirati kao autorski rad.
aha hvala so si tak objasnio to lijepo, ali kako da ja iz glave nacrtam sheparda i ostale likove koji su napravljeni po pravim ljudima? Da nazovem Mark Vanderloo-a u Amsterdam i da ga trazim da mi pozira za Sheparda ? Ovo sto ja radim je jednako portretiranju. Preslikavanje virtualnih likova ili zivih nebitno.
Nije kolaz nego je plakat to sto sam napravio. Pogledaj malo umjetnika koji se zove Matt Busch i koji crta za Lucas Arts plakate. Uzme slike tih glumaca, slaze ih na papir i precrtava, zatim boja.
Naravno da nije autorski rad zato sto nisam ja izmislio te likove, ali imam pravo pokazivati gdje god hocu i kome god hocu, zato sto je to fan art. Bolje da si rekao da je tehnika smece, da je amaterski rad (sto u krajnjem koncu i je), to je prava kritika, a ne komentari koji podsjecaju na clanke ACTA-e.

Imam ja hrpetinu portreta koje sam slikao prijateljima i obitelji, ali ne zelim njihov lik eksponirati na internet bez razloga.

Pravim si postere fikcija koje volim i vjesam ih iznad klavira I uzivam dok to radim, koliko sam upoznat sa zakonima interneta, fan art nije kriminal. Ne pokusavam nikome prodati nista, konstruktivna kritika mi je draza.

P.S. Gledao sam na 2 foruma pa sam pobrkao loncice, napisao sam ti da sam preslikao ne precrtao sto je tocno ( Precrtati i preslikati nije ista stvar), za fem sheparda nisam koristio referencu negu digitalnu sliku koja je bila za PR, ali fotosopirao kosu u plavo međutim ti si nasao takovu na internetu, pa mi se cini da nisam morao to raditi da sam znao xD, ja sma koristio sliku sa crvenom shepom. Za poster sam koristio reference screenshotova iz igre koje sam sam napravio, likove sam nasao iz baze screenshota na bioware forumima, oni su mi u tim pozama vizualno odgovarali + koristio sam neke svoje screenove.

Zadnje uređivanje MrMusX : 07.04.2012. at 23:21.
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 02:46   #1037
Quote:
EXpertIii kaže: Pogledaj post
Evo i par mojih radova:

1.Ovo sam malo experimentirao s stiloporm. Znaci slika je crtana sa bojama za zid na stiropolu. http://imageshack.us/photo/my-images/593/p1000667q.jpg/

2. Također crtano na stiropolu ali samo sto sam ovaj put cijeli stiropol obojao crnim pigmentom(jupol) i potom sam sa lemilicom spaljivo dijelove stiropola.
http://imageshack.us/photo/my-images/337/p1000669q.jpg/

3.I jedan slonić od zice.
http://imageshack.us/photo/my-images/407/p1000670x.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/192/p1000671n.jpg/

15 mi je godina, radove sam stavio iz znatizelje. Zanimaju me vasi komentari i savjeti.
Slon je predobar, samo tak nastavi
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 13:42   #1038
Ovaj, ti ljudi koji "precrtavaju" žive likove njima PLAĆAJU da im poziraju. Isto tako, "precrtavanje" tuđeg crteža i fotografije/crtanje stvari iz života nije ista stvar. Nije problem u tome što ti crtaš Sheparda, već u tome što ga crtaš u identičnoj pozi, sa gotovo identičnim detaljima kao i na nečijem tuđem radu (napomena - govorim o crtežu, ne fotografiji). Uzmeš recimo sliku lika u određenoj pozi (random lik, nije bitno tko) i sa strane imaš Shepardovo lice radi reference i onda tog lika nacrtaš kao Sheparda. To je fan art, ovo je kopiranje.

Inače, komentar tipa "ovo je smeće" ili "tehnika ti ne valja" nisu konstruktivna kritika, već priprosta opservacija bez imalo dubljeg uvida u problematiku samog rada. Napisao sam da okej radiš, ali da bih mogao napisati pedeset stranica teksta o tome što ne valja i na čemu biš trebao poraditi, mogao bih, iako nemam vremena/volje za tako nešto, a iskreno sumnjam da bi to itko uopće pročitao.
Kompleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 15:04   #1039
Quote:
Kompleks kaže: Pogledaj post
Ovaj, ti ljudi koji "precrtavaju" žive likove njima PLAĆAJU da im poziraju. Isto tako, "precrtavanje" tuđeg crteža i fotografije/crtanje stvari iz života nije ista stvar. Nije problem u tome što ti crtaš Sheparda, već u tome što ga crtaš u identičnoj pozi, sa gotovo identičnim detaljima kao i na nečijem tuđem radu (napomena - govorim o crtežu, ne fotografiji). Uzmeš recimo sliku lika u određenoj pozi (random lik, nije bitno tko) i sa strane imaš Shepardovo lice radi reference i onda tog lika nacrtaš kao Sheparda. To je fan art, ovo je kopiranje.

Inače, komentar tipa "ovo je smeće" ili "tehnika ti ne valja" nisu konstruktivna kritika, već priprosta opservacija bez imalo dubljeg uvida u problematiku samog rada. Napisao sam da okej radiš, ali da bih mogao napisati pedeset stranica teksta o tome što ne valja i na čemu biš trebao poraditi, mogao bih, iako nemam vremena/volje za tako nešto, a iskreno sumnjam da bi to itko uopće pročitao.
Ja bi citala, volim citat kritike

Ti mora da puno vremena provodis na deviantartu U principu se slazem s tobom, puno se vise cijeni fanart u originalnoj izvedbi, ali ako mogu fanart raditi po fotografijama glumaca, zasto ne bi mogli fanart virtualnih likova raditi po njihovim "fotografijama"? Jos nisam vidila da Angelinu Jolie crtaju u nekim "izmisljenim" pozama, vec svi referenciraju, da ne kazem kopiraju fotografije koje nadju na netu. Tu se onda gleda kvaliteta renderiranja slike, a ne da li si je izmjenio dovoljno da je zoves originalnim. Znam da je ovdje problem to sto je referenca vec necije autorsko djelo, ali i ona fotografija Angeline Jolie je isto necije autorsko djelo, zar ne? Svi zaboravljaju fotografe Ne znam odakle je ova referenca, ali mislim da sve dok referenciras "official" radove i ne kopiras stvari na kojima stoji da se ne odobrava "derivative work" (tipa originalni radovi koje ekipa stavlja na net cisto zbog dijeljenja, npr. na deviantartu), sve dok stavis link na referencu, prolazi. Samo onda treba imati na umu da nemas copyright nad tim svojim radom i da ga ne bi smio prodat, tj. zaradjivat na njemu.
__________________
Omnia mea mecum porto.
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 00:22   #1040
Quote:
Kompleks kaže: Pogledaj post
Ovaj, ti ljudi koji "precrtavaju" žive likove njima PLAĆAJU da im poziraju. Isto tako, "precrtavanje" tuđeg crteža i fotografije/crtanje stvari iz života nije ista stvar. Nije problem u tome što ti crtaš Sheparda, već u tome što ga crtaš u identičnoj pozi, sa gotovo identičnim detaljima kao i na nečijem tuđem radu (napomena - govorim o crtežu, ne fotografiji). Uzmeš recimo sliku lika u određenoj pozi (random lik, nije bitno tko) i sa strane imaš Shepardovo lice radi reference i onda tog lika nacrtaš kao Sheparda. To je fan art, ovo je kopiranje.

Inače, komentar tipa "ovo je smeće" ili "tehnika ti ne valja" nisu konstruktivna kritika, već priprosta opservacija bez imalo dubljeg uvida u problematiku samog rada. Napisao sam da okej radiš, ali da bih mogao napisati pedeset stranica teksta o tome što ne valja i na čemu biš trebao poraditi, mogao bih, iako nemam vremena/volje za tako nešto, a iskreno sumnjam da bi to itko uopće pročitao.
Da, ali svejedno radi se o jednoj jedinoj slici femshep koja mi se sviđala i zelio sam istu takovu u tradicionalnoj umjetnosti, da sam je kopirao morao bi to raditi u photoshopu zato sto je ta slika digitalna ovo nije kopija nego ta slika na drugi nacin, lik koji ju je pravio digitalno sigurno ju nije izmislio iz glave nego je uzeo neku zensku za referencu i njezinu sliku u toj pozi. Na ovaj nacin sam i testirao svoje mogucnosti, da vidim koliko mogu dobro izvesti tu sliku sa akvarelom da budem barem malo zadovoljan.

Sto se tice postera, to je moj rad i sastavljen je od screenshotova i nitko nigdje nije napravio ni slicno, likovi nisu izmisljeni i nisu moji, ali rad je unikatan, na zalost nemam mogucnosti da ga skeniram, mutno je ,boje nisu kakve bi trebale bit zato sto je format velik i nisam imao sredstva da ga prebacim kako spada.

Bilo bi lijepo da slozis kritike, ja bi def. procitao, mozes i u private mes. ako zelis, ali isto tako kritiku tehnike prihvacam jedino ako ides ili si isao na akademiju ili si u drustvu likovnih umjetnika, inace ne.
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.