Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 19:07   #1
Fuksija (Fuchsia)

E ovak! Imam par fuksija i to već 2 godine. Našla sam im dobro mjesto za prezimljavanje na kojima im očigledno paše...ali...nekako su mi se dosta ofucale. Gube lišće i baš ne cvatu puno. Najviše mi bijela zaostaje (skoro ništa nije cvala).

Zanima me da li se one mogu obrezivati i jel tko zna kako i kada? Htjela bih da se malo pomlade, ovak baš i nisu nešto lijepe. Prošle godine su bile lijepe. Možda da ih presadim ili šta?

Tražila sam na netu al nisam puno našla o obrezivanju.

HVALAAA!
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:30   #2
Dapače. Dobro podnose rezidbu i preporuča se. Ja svoje pokratim u jesen, a u proljeće ih još malo finiširam.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:44   #3
Hvala!

A jel postoje kakva pravila koliko ih se može obrezati ... da ih ne oštetim previše?!

I šta je sa cvatnjom ovih bijelih? Imaju iste uvjete kao i sve druge, a ne cvjetaju. Ove godine je na obje bilo sve zajedno 5 cvjetova, dok su druge cvjetale sasvim normalno.

Ako netko zna za neku stranicu na hj gdje ima sve o njima nek javi, jer bih ja htjela vidjeti i vrste fuksija (možda ove imaju neke posebne uvjete).
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 18:11   #4
Nemaš nekih posebnih pravila. Bitno je da ne porežeš do korjena. 10-20 cm je sasvim uredu, ako na toj visini imaš onih postranih mladih grančica. Moguće je da je ova bijela nešto osjetljivija i škrtija u cvatnji. Doduše, ova godina nije baš ni išla u prilog fuksijama. Ako te tješi, mojima su svi pupoljci otpali od ovogodišnjih ljetnih vrućina.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 07:55   #5
Fuksija, viseća

Jučer sam na placu vidjela predivnu fuksiju. Sve što znam je da je trajnica, ali voljela bih prije no što je kupim znat mogu li se brinut za nju Ima li tko kakav savjet (mediteranska klima)? Koliko je ona dugo u cvatu (ta koju sam vidjela ima valjda dvjesto cvjetića, listove uopće nisam primjetila )?
Također, nisam nikad prije imala viseće tegle pa me muči par tehnikalija: kak da takvu teglu objesim a da je ne ljulja vjetar previše? Trebala bih ipak nać zavjetrinu, jel tak?

Hvala na odgovorima
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:27   #6
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Jučer sam na placu vidjela predivnu fuksiju. Sve što znam je da je trajnica, ali voljela bih prije no što je kupim znat mogu li se brinut za nju Ima li tko kakav savjet (mediteranska klima)? Koliko je ona dugo u cvatu (ta koju sam vidjela ima valjda dvjesto cvjetića, listove uopće nisam primjetila )?
Također, nisam nikad prije imala viseće tegle pa me muči par tehnikalija: kak da takvu teglu objesim a da je ne ljulja vjetar previše? Trebala bih ipak nać zavjetrinu, jel tak?

Hvala na odgovorima

Nije opće zahtjevna za održavanje, ljeti je treba dobro zaljevati, u jesen se malo poštuca i zaljeva se tek toliko da se korjen ne osuši. Ja sam svoju odrezala u jesen, a evo ovih dana je počela puštati mlade listiće i grančice. Moja je znala visjeti vani ljeti ispod krova na terasi, tu ju je vjetar dosta ljuljao pa sam ju prebacila na drugo mjesto gdje toliko ne puše.
Što se tiče pitanja, tko je već pitao o cvatnji bijele fuksije...možda joj nedostaje željeza. Ima za kupiti baš za fuksije. Malo joj daš, cvate ko divlja.
martinushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 00:34   #7
evo ima i tu nesto o fuksijama fuksije-sadnja i njega
gogo383 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 07:57   #8
obožavam fuksije ali doma mi je lođa ostakljena (zatvorena)
stalno sam se borila sa onim malim bijelim mušicama
špricala sam ih sa svim sredstvima za koje sam saznala, kupala ih i za par dana opet vragovi lete
na vrtu sam ih objesila na jabuku da imaju polusjenu jer tam dođem samo jednom tjedno pa ih nemogu redovno zalijevati
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 15:43   #9
moze li mi se javit netko tko posjeduje fuksiju da mi odreže 2-3 grančice i pošalje poštom da je probam posaditi i uzgojiti. spreman sam platiti
ako je moguće javite se u porukama.
hvala

evo vam ilink da vidite kakvu boju trazim, ako netko ima
http://flowerinfo.org/wp-content/gal...-plants-14.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 13.04.2016. at 16:59. Reason: spajanje postova - koristiti edit
diorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.