Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 00:45   #201
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post

I što onda napraviti u bližoj budućnosti?
Možda prodati sada 1,5s stan dok je cijena još OK i što onda? Oročiti lovicu u banci a "kolaps iza ugla" Pa kupiti za koju godinu po valjda nižoj cijeni neki drugi stan a extra lovicu uložiti u nešto drugo

Ukratko, nemam pojma...
Ja imam, ulozi u dobro arhivsko vino. Ako sve ode k vragu barem se mozes napit.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 02:00   #202
No offense ali koliko sam na brzinu preletio napisano, razumijevanje problematike vam je poprilicno lose, cak i od najinformiranijih forumasa. Ali posto mi se ne da poceti sa novom Odisejom kao na temi o nekretninama, ako bude interesa, tu i tamo cu samo staviti neki link od posebnog znacaja bez upustanja u diskusiju. Hvala.

Metal$ are in the pits, New York Post
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 06:29   #203
FYI: Antitrust complain filed with US Department of Justice

Claim: JPMorgan Chase & Co. violates US AntiTrust laws
Focus: Silver
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 06:51   #204
Listen and Learn

Interview (mp3) with Dr. Lawrence Parks, Executive Director Foundation of the Advancement of Monetary Education (FAME)
Topic: Collapse of the Dollar
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 11:12   #205
massimo hvala na linkovima
preduhitrio si MSM za tjedan dana, dobar si

ovo je prvorazredni skandal, svi znamo da veliki igrači manipuliraju s obzirom na količinu kapitala koju posjeduju, ali ovo je najobičnija prijevara.

sada je samo pitanje kako više ikome vjerovati kada je zlato u pitanju?
jeli fizičko zlato/srebro jedino što ima smisla kupovati u ovakvoj situaciji?

ima li uopće smisla kupovati gold paper certificatese više? hoće li i njima jednostavno skočiti cijena kada razmjeri ove prevare izađu na vidjelo? ili će market/tržište napraviti nekakvu razliku između bullion i paper zlata?

"Their primary product, "silver on paper" is clearly inferior to real silver, in that the key difference is that real silver does not depend upon the financial solvency of JPMorgan Chase & Co. for its value; and paper silver will lose all value if JPMorgan Chase & Co. goes bankrupt."

Kolike šanse su po tebi da bi moglo doći do bankrota JPMorgana i HSBCA?
Meni se čini prilično izgledno.
Izgleda da nas čeka još jedna Velika korekcija na US marketu?

Zadnje uređivanje lee_chan : 12.04.2010. at 11:31.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 11:30   #206
Masimo neki linkovi funkcioniraju,neki ne.Što se tiče članka daljna istraga kaže da Christian brani papirnato zlato jer "tako funkcionira i bankarski sustav".
Dakle prizna činjenice i onda zaključi po svome.
Inače ne vjerujem da velike banke mogu ili hoće bankrotirati,isto kao i država.Sustav će pasti kad inflacija u sustavu bude očigledna.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 11:44   #207
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Masimo neki linkovi funkcioniraju,neki ne.Što se tiče članka daljna istraga kaže da Christian brani papirnato zlato jer "tako funkcionira i bankarski sustav".
Dakle prizna činjenice i onda zaključi po svome.
Inače ne vjerujem da velike banke mogu ili hoće bankrotirati,isto kao i država.Sustav će pasti kad inflacija u sustavu bude očigledna.
papirnato zlato je ok i poluga je ok, sve dok ima pokriće u fizičkom zlatu.
a ovdje se svašta radilo, a između ostaloga izdavali su se paper certificati bez zaleđa u fizičkom zlatu a prodavali su se kao da imaju "zaleđe".
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 11:59   #208
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
papirnato zlato je ok i poluga je ok, sve dok ima pokriće u fizičkom zlatu.
a ovdje se svašta radilo, a između ostaloga izdavali su se paper certificati bez zaleđa u fizičkom zlatu a prodavali su se kao da imaju "zaleđe".
Pa to i ja tvrdim.No dobro terminologija...
Ali čemu uopće poluga?Sama činjenica da se uvela poluga otvara prostor manipulaciji.Kao mi ćemo za vas čuvati vašu imovinu da se ne morate misliti
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 12:18   #209
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
papirnato zlato je ok i poluga je ok, sve dok ima pokriće u fizičkom zlatu.
a ovdje se svašta radilo, a između ostaloga izdavali su se paper certificati bez zaleđa u fizičkom zlatu a prodavali su se kao da imaju "zaleđe".
Varati mozes na dva nacina. Prodavati papirnate potvrde bez porica ili mjesati wolfram u zlatne pouge. Dolazi na isto.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 12:36   #210
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Inače ne vjerujem da velike banke mogu ili hoće bankrotirati,isto kao i država.Sustav će pasti kad inflacija u sustavu bude očigledna.
Politika je na kormilu ekonomije, zato od tri mogucnosti sanacije duga, bankrot drzave ili veliih korpracija (too big to fail), deflacije koja bi dovela do depresije i monetizacija duga, dakle inflacija novca, poitika ce izabrati ovo trece.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:34   #211
Sve je u redu dokle god postoji vjera da do fizičke namire neće doći, odnosno da će se sudionici zadovoljiti novčanom namirom. Međutim, problem nastaje kada kupci počnu zahtjevati fizičku namiru kao što je sve češći slučaj s metalima.
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:42   #212
Decki sa zero hedge-a uvijek imaju kvalitetnu zahebanciju, ako nista drugo:



http://www.zerohedge.com/article/lbm...its-mainstream
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:16   #213
Quote:
scorpio2001 kaže: Pogledaj post
Sve je u redu dokle god postoji vjera da do fizičke namire neće doći, odnosno da će se sudionici zadovoljiti novčanom namirom. Međutim, problem nastaje kada kupci počnu zahtjevati fizičku namiru kao što je sve češći slučaj s metalima.
Vlika vecina bi bila zadovoljna sa novcanom naknadom jer ne kupuju zlato zbog njegove ljepote i sjaja nego profita. Problem je da takvo trziste funkcionira na principu "vece budale". Kupis nesto po cijeni koja nema nikakve veze sa vrijednoscu robe s nadom da ce se naci netko (budala) tko ce to kupiti od tebe za jos vecu cijenu. To je tipicna Ponzi shema koja traje neko vrijeme a onda spektakularno kolapsira.

Zaista zivimo u interesantnim vremenima.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:34   #214
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Vlika vecina bi bila zadovoljna sa novcanom naknadom jer ne kupuju zlato zbog njegove ljepote i sjaja nego profita. Problem je da takvo trziste funkcionira na principu "vece budale". Kupis nesto po cijeni koja nema nikakve veze sa vrijednoscu robe s nadom da ce se naci netko (budala) tko ce to kupiti od tebe za jos vecu cijenu. To je tipicna Ponzi shema koja traje neko vrijeme a onda spektakularno kolapsira.

Zaista zivimo u interesantnim vremenima.
Nisu tu problem oni koji kupuju, nego oni koji prodaju nešto što nemaju. Zlo će se desiti kada netko vikne car je gol i kada ih sve više počne tražiti namiru u fizičkoj robi odnosno u zlatu i srebru.
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:49   #215
Linkovi su okay. Treci, mp3, i po meni the best link od juce (highly recommended!) traje da se skine jer je intervju skoro 1h dug ali ce vam otvoriti oci. Do njega mozete doci i na: http://www.financialsense.com/fsn/main.php (See April 10th 2nd hour interview)

JP Morgan je daleko najveci dealer sa OTC derivativima i pored Goldman Sachs firma sa najvise utjecaja. Bankrot JP Morgan bi znacio the greatest depression EVER u roku tjedan dana; Lehman Bros su bili 0 prema JPM. Tako nesto politika skoro sigurno nece dopustiti zbog spasavanja vlastitih dupeta.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:31   #216
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
Linkovi su okay. Treci, mp3, i po meni the best link od juce (highly recommended!) traje da se skine jer je intervju skoro 1h dug ali ce vam otvoriti oci. Do njega mozete doci i na: http://www.financialsense.com/fsn/main.php (See April 10th 2nd hour interview)

JP Morgan je daleko najveci dealer sa OTC derivativima i pored Goldman Sachs firma sa najvise utjecaja. Bankrot JP Morgan bi znacio the greatest depression EVER u roku tjedan dana; Lehman Bros su bili 0 prema JPM. Tako nesto politika skoro sigurno nece dopustiti zbog spasavanja vlastitih dupeta.
No,ne mogu otvoriti link-cannot display the page.Je li neko može?
Hvala na trudu.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 00:35   #217
Moze li netko konkretno odgovoriti da li je kupovina i čuvanje zlata preko goldmoney.com sigurna investicija u usporedbi s fizickom kupovinom metala u sloveniji ili austriji..i da li je to uopce dopusteno po trenutnim rigoroznim hrvatskim zakonima?!

EDIT: Goldmoney ne prima uplate iz Hrvatske...

Inace sto se tice onog mp3 linka..najbolje rješenje je desni klik--> save as i preslusati lokalno u svom omiljenom mp3 playeru

http://www.netcastdaily.com/broadcas...010-0410-2.mp3

Zadnje uređivanje Essine : 13.04.2010. at 01:18.
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 07:12   #218
Nitko ti ne brani po HR zakonima da kupiš u Austriji ili Sloveniji, samo zapamti ovo:
Quote:
Unošenje i iznošenje gotovine i čekova

Stranu gotovinu i čekove, te gotovinu i čekove u kunama strani i domaći putnici mogu unositi ili iznositi bez ograničenja, ali su obavezni cariniku prijaviti unošenje ili iznošenje svote u protuvrijednosti 10.000,00 eura ili više.
http://www.carina.hr/Putnici/PutniciInfo.aspx#P2

Drugo, uvoz zlata u HR, koliko sam ja razumio, moraš platiti carinu od 5%, PDV od 23% i porez na luksuz od 30%, sveukupno 58% poreza.

Jedino pitanje je što ako kupiš 1oz Philharmoniker, to je legalna kovanica koja ima nominalnu vrijednost od 100EUR. Znači, to je isto kao da imaš novčanicu od 100EUR, pa ustvari, ne bi trebao platiti nikakve poreze na to, jer je to novac. Nadam se da u HR ne oporezuju novac
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:56   #219
Quote:
Essine kaže: Pogledaj post
Moze li netko konkretno odgovoriti da li je kupovina i čuvanje zlata preko goldmoney.com sigurna investicija u usporedbi s fizickom kupovinom metala u sloveniji ili austriji..i da li je to uopce dopusteno po trenutnim rigoroznim hrvatskim zakonima?!
Ni slučajno da ti neko drugi čuva takvu imovinu.To je cijela poanta što pričamo ovdje.

Quote:
Inace sto se tice onog mp3 linka..najbolje rješenje je desni klik--> save as i preslusati lokalno u svom omiljenom mp3 playeru
http://www.netcastdaily.com/broadcas...010-0410-2.mp3
Hvala.Funkcionira.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:10   #220
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
Linkovi su okay. Treci, mp3, i po meni the best link od juce (highly recommended!) traje da se skine jer je intervju skoro 1h dug ali ce vam otvoriti oci. Do njega mozete doci i na: http://www.financialsense.com/fsn/main.php (See April 10th 2nd hour interview)

JP Morgan je daleko najveci dealer sa OTC derivativima i pored Goldman Sachs firma sa najvise utjecaja. Bankrot JP Morgan bi znacio the greatest depression EVER u roku tjedan dana; Lehman Bros su bili 0 prema JPM. Tako nesto politika skoro sigurno nece dopustiti zbog spasavanja vlastitih dupeta.
Masimo sve smo to izložili ovdje i sve je to jasno.Nije jasno jedino u kojem vremenskom rasponu će se to dogoditi,da li će doći do postupnog gubitka vrijednosti dolara što je mislim vjerovatnije ili naglog.I zato treba biti oprezan kod kupovine plemenitih metala jer tu ustvari i ne postoji tržište,a ako ideš prodavati kod zlatara kao lom zlato ne dobiješ ni približnu vrijednost.
No ja računam da će ipak s vremenom doći do promjene okolnosti,u trenutku kad i svjetska cijena višestruko poraste.Ako se naprimjer gleda cijena zlata u eurima,dakle samim tim i kunama kao primjeru stabilne valute cijena je u stalnom porastu,a pri čemu je taj porast na godišnjoj razini cca 15%.Dakle veliki gubitak,ako držiš eure.Ali evo to su naše hrvatske zakonitosti i tako zasad stvari stoje.I zato kažem da je sve skupa teško ocijeniti jer naprosto ne postoji tržište i treba biti oprezan.Ne znam kako bi stajale stvari,ako bi pokušao izaći sa zlatom u recimo Austriju.Da li je to dozvoljeno po hrvatskim i evropskim zakonima veliko je pitanje.Ali vjerujem da bi mogao prodati po puno povoljnijoj cijeni jer bi razlika između "bid" i "ask" trebala biti puno manja.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.