Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 11:42   #1
Koliko kupujete preko interneta?

Naime već sam u više navrata sasvim slučajno na našim stranicama koje oglašavaju prodaju svega i svačeg slučajno naišla na žene koje šiju unikatne torbice, majice....Također na facebooku, blogovima cure koje izrađuju famozan unikatni nakit.
Kupila u više navrata (odjeću i nakit) i nikad nisam požalila niti kune.Cijene kao i po dućanima ali dobijem unikati. Ovaj vikend na jedan rođendan također nosim unikatnu torbicu slavljenici. Mislim da će se oduševiti.
Ja sam totalno zagrizla na takav način kupovanja i obožavam onaj faktor iznenađenja kad otvaram paketić.

Dakle, zanima me koliko imate običaj kupovati robicu za sebe, djecu,... preko interneta? Počinje li to kod nas zaživljavati kupnja preko interneta ili su ljudi još nepovjerljivi? Kakva su vaša iskustva?
danaira is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:54   #2
ništa ne kupujem preko neta. dođem nekad u napast, ali odustanem kad malo bolje razmislim. ne volim ni šopinge. preko neta bi mi bilo super da znam što ću dobiti i da me nije trta provale broja kreditne kartice.

čula sam za onu neku poklon karticu zagrebačke banke (mislim da se zove avenue mall) na koju uplatiš ili koju možda kupiš (???) za određeni iznos. to mi se čini dobro. je li se s njom može kupovati na netu (i u inozemstvu)?
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:59   #3
Kupim nešto ali rijetko,radije volim to opipati i pogledati,zlu ne trebalo.Mislim da je sve više ljudi koji kupuju preko interneta i da će doći vrijeme kada nećemo morati ni u trgovinu više ići..jedan klik i to je to..I to je šteta jer se tako gube neke ljudske vrijednosti,ne treba potpuno zagristi u svijet neta,neke stvari trebaju ostati ovakve kakvi jesu..šta fali prošetati do trgovine,u šoping sa frendicom,pa nakon toga odemo na kavicu...ja to volim...
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 18:47   #4
ne kupujem. godinama nisam imala karticu, a ionako volim samo keš.
ništa, ali ništa nisam kupila na netu - ikad.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:02   #5
Quote:
danaira kaže: Pogledaj post

Dakle, zanima me koliko imate običaj kupovati robicu za sebe, djecu,... preko interneta? Počinje li to kod nas zaživljavati kupnja preko interneta ili su ljudi još nepovjerljivi? Kakva su vaša iskustva?
Ja kupujem sve na internetu, od cipela, torbi, obleke, knjiga, cedea, video igrica, sminke...

Mrzim hodati po ducanima i to mi je vrhunska tlaka, u 99% slucajeva na nadem ono sto zelim, a ako i nadem cijena je prebrutalna... ovako, stedim vrijeme, novac i zivce
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:12   #6
Kupujem stalno repromaterijal. Ostalo rijetko.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:13   #7
Kupujem knjige na Amazonu, a dosta često i kozmetiku jer je izbor u našim drogerijama otužan.
Sad malo pazim zbog carine koja je navodno postrožena.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:06   #8
ne kupujem. a na kartici nikad nemam love. sluzi mi cist' onako... da je imam ak' uleti kakav honorar ili treba nabrzinu prebacit' pare za nesta. ak' budem, to cu preko kartice od nezakonitog.

obuca:
obavezno moram isprobati, preosjetljiva sam i imam problema s tetivama. da kupim nesto na slijepo, vjerojatno ne bih mogla hodat' u tome. cipele mozda narucim u nekom drugom zivotu ako mi izrastu kopita. eventualno bih kupila nesto od sportske opreme jer su u nasim specijaliziranim ducanima marze dost' velike, a meni rijetko pase jeftino, ali to opet moram prvo isprobati. fala bogu, dragi mi uskoro ide u ameriku pa ce mi nekaj donijet' *fetis na tenisice*, u protivnom bih vjerojatno narucila.

odjeca:
isto moram isprobati jer nisam vitka i nemam turboduge noge po kojima se danas kroji vecina hlaca. a i ne kuzim se bas u razlike u brojevima od proizvodjaca do proizvodjaca. takodjer volim opipati, slika mi nije dovoljna.

bed je sto zapravo dosta online shopova od brandova koji mi se svide nema dostavu u hrvatsku pa bih morala zagnjavit' nekoga izvana da mi to zaprimi ili trazit' da mi se salje na postu u sloveniju.

sto se nasih online shopova tice, stalno planiram narucit' eko povrca od severa (kvalitetni su i besplatno dostavljaju na kucnu adresu vec od sto kuna), al' nikako da to napravim. isto tako bih mozda uzela nesto od etericnih ulja iz aromaterre, al' isto mi se ne da. nekidan sam iz bio&bio htjela narucit' jedan dodatak prehrani, vec sam kliknula, ali i odustala, buduci da im je dostava preskupa (bome im ne dam 30-40 kuna, vec imaju dovoljno bezobrazne marze), lakse mi je otic' do ducana ili potrazit' alternativu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 13.05.2010. at 20:11.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:12   #9
Kako komplicira ova Jez.

Ja bi kupila, al mi se ne da zajebavat, ja bi da ja to - klik, a ono izniđe iz printera.

Enivej, kupovali smo nešto hardvera.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:17   #10
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Kako komplicira ova Jez.

Ja bi kupila, al mi se ne da zajebavat, ja bi da ja to - klik, a ono izniđe iz printera.

Enivej, kupovali smo nešto hardvera.
mrrrrrrrrrrsssss!
zato i ne kupujem.

pa mos' kupit' iz printerja. karte za cinestar. kad smo kod toga, ni to mi se nije dalo, prvo moras nest' unaprijed uplacivat'. ma... mah...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:28   #11
'ebeš Sinestar, štaće mi sinestar , sami neki loši blokbasteri koji mene ne zanimaju i nema zraka tamo, ja volem open theatre.

Ja bi na ibeju kupovala vintiđ šeširova, indijanskoga nakita, rok end rol memorabilija i takoto. Krameraj.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:32   #12
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
mrrrrrrrrrrsssss!
zato i ne kupujem.

pa mos' kupit' iz printerja. karte za cinestar. kad smo kod toga, ni to mi se nije dalo, prvo moras nest' unaprijed uplacivat'. ma... mah...
meni je to kupovao bivši. on je bija frik za takva čuda-a ja sam guštala otić na slipo i čekat u redu s idejom da možda neću upast u kino, ali ću barem imat razloga bit bijesna.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:13   #13
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
sto se nasih online shopova tice, stalno planiram narucit' eko povrca od severa (kvalitetni su i besplatno dostavljaju na kucnu adresu vec od sto kuna), al' nikako da to napravim.
Također... a onda s druge strane razmišljam "pa što mi se teško zaletit do placa" i naravno, ne odem. Jer je subota ujutro. Ili nedjelja.

Dosad sam preko interneta kupovala samo knjige. Isplati se, sa svim poštarinama dođu dvostruko jeftinije nego kod nas. Ah da, i karte za koncerte u inozemstvu, skroz bih zaboravila da nije bilo žalfijinog posta o printeru.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:18   #14
Kupila prijina prija cipele iz PRC s falš logom, naplatili joj ajme, a zalijepljene kao drhtavim rukama usred noći sa svijećom al' logo čini čuda
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:54   #15
Reci da su Uggs ili Louboutin
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:19   #16
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post

čula sam za onu neku poklon karticu zagrebačke banke (mislim da se zove avenue mall) na koju uplatiš ili koju možda kupiš (???) za određeni iznos. to mi se čini dobro. je li se s njom može kupovati na netu (i u inozemstvu)?
da, zove se avenue mall poklon kartica, ali zapravo je to obična visa kartica, samo sto sa njom imas neki manji popust u određenim dućanima u avenue mallu. platis iznos koji u principu zelis pokloniti/imati i to je sve. plus nekih 8 kna za samu karticu. i to nije kreditna kartica tako da na netu bas nece ici kupovina.


sto se tice same kupovine na netu, ja zadnje vrijeme sve vise kupujem. odjecu i obucu ne, jer to volim ipak isprobati, ali nakit da. vidim sliku, znam dal mi se sviđa ili ne i nema tu vise puno razmišljanja kupovala sam avionske karte, karte za vlak u inozmestvu, karte za koncerte, utakmice, razne usluge... i sve vise mi se sviđa
dala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:41   #17
Ma da i mene je frka kupovat hlače pošto nisam vitkog stasa.
Cipele nema smisla ako ne mogu probat.
No znam koji mi krojevi tunika odgovaraju, majica i bome sam kupila na njuškalu super tunike za 40 kn ( rabljene).Haljinie i majice također. Našla sam si super torbice na net-u šta izrađuju cure s malo više kreativnosti i talenta od mene. Običavam uzet nakit jer znam što mi se sviđa.
Cijene su mi više nego prihvatljive. Kao i u dućanu pa čak i jeftijije.

Na njuškalu sam si našla za bebu sve (rabljeno) od bodića i pidžamica za tako sitne novce da sam za 250 kn opremila malenog za prva 2-3 mjeseca šta.
Prematalicu s kadicom također rabljenu (k'o nova kad smo došli po nju) za 350 kn. U dućanu najjeftije šta sam vidjela 500- 600kn,a da mi se sviđa i uklapa.

Al to sve tu od ljudi iz RH i platim pouzećem.Da ne bi bilo da roba ne stigne.
Baš čekam jednu unikatnu torbu da mi sutra stigne i ne mogu dočekat jutro i poštara.Cijena 90kn,a nema šanse da je ima itko u gradu.
danaira is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:57   #18
Kupujem na e-bay-u i još nekim stranicama... moram priznati da više kupujem od kad sam preselila u Norge. Jer dosta stvari koje sam htjela kupiti nisu dostavljali u HRV.

Kupujem MAC kozmetiku jer je jeftinija, garderobu, ekstenzije i sl...
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:02   #19
kupujem sve što mogu. osim cipela. i sanjam da mogu i ja prodavati prek paypala, tak da prodam sve kaj imam
više ni račune ne plaćam u pošti. i ne bojim se provale kartice, pa nismo u devedesetima
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:17   #20
Eh da, ja sam na preko njuškala.hr prodala traperice, jaknu i tuniku kojih sam se zasitila . Zaradila si novčeke za kupiti nešto drugo što mi se sviđa..
__________________
http://public.fotki.com/danaira
...ništa mi neće ovaj dan pokvarit, nikakvi crnjaci ni ružne stvari...
danaira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.