Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2004., 14:39   #1
Dubrovnik

Cao svima.
Bio sam na letovanju u H.Novom...jos pre polaska poneo sam pasos razmisljjuci da skoknem do Dubrovnika.
I naravno napavio sam izlet 27.8
O Dubrovniku nisam znao mnogo,tek toliko da je "glavni grad Hrvatske u turizmu"

Ali ono sto sam video odusevilo me je.
Osecao sam se kao da sam u Italiji a ne na balkanu.
Svaka vam cast,napravili ste od njega mondensko letovalitste.Crna gora nemoze ni da vam prismrdi.Kada sam se uvece vratio u H.Novi izgledao mi je kao selo uodnosu na Dubrovnik.

Dakle ukratko.Krenuli smo oko 9 ujutru i oko 11h smo bili u Dubrovniku.Prvo sam obisao stari grad...podsetilo me je na neke Italijanske gradove.Tu smo se dugo zadrzali,naravno uz neizbezno picence u "gradkoj kavani".
Potom sam malo privatno,malo poslovno obilazio i druge delove Dubrovnika.
Jedina zamerka preskup taxi
Dakle relacija PILE-BABIN KUK je cca 12 eur.Mnogo stvarno za tako kratku voznju.Da li je to zato sto je turisticki grad ili je svugde u Hrvatskoj tako skup taxi.

Iznenadilo me je prijatno to sto su svi bili ljubazni sa nama,iako smo pricali "beogradski",svi pitaju "kako je gore kod vas" i sl.

Da sam mogao da ostanem koji dan prijalo bi mi da sam smesten u Presidentu ili Dubrovnik palace-u.Hoteli su extra,sto vi verovatno znate bolje od mene.

Posto smo obisli Babin Kuk i ono drugo poluostrvo gde je Dubrovnik palace,otisli smo do nove luke,posto je bio neki cruise brod.
Svidja mi se kako ste lepo sredili onaj deo iznad luke,sa onim belim mostom(jer to nesto novo).Jedino sto prilaz do same nove luke nije pregledan,najme mislio sam da postoji neko setaliste kao u Genovi ili Savoni,pa da moze da se lepo vide brodovi iz blizine ali izgleda da nema,no nisam imao vremena da eksperimentisem i trazim pogodno mesto pa sam to sto mi treba snimio iz taxija.

Negde oko 17h smo krenuli nazad,stali smo tamo na jadranskoj magistrali na onaj "vidikovac" gde se pruza prelep pogled na Dubrovnik.

Kuku meni kada sam se vratio u Herceg Novi nije mi se izlazilo iz hotela koliko sam bio "opcinjen " Dubrovnikom.

Posto sam obisao i bokokotorski zaliv,a vidim i da se iz Dubrovnika prave izleti za Crnu goru,mislim da je poenta da se ovi iz Crne gore ugledaju kako ste vi sredili ceo taj kraj,Dubrovnik-Cavtat i sl.nemoze da bude djubre pored puta ili auto otpad kao sto je sada slucaj u Crnoj gori nego sve cakum pakum.
U Crnoj gori jedino zaista lepo mesto za izlet je Kotor a sve ostalo je shit.

Voleo bih da obidjem celu Hrvatsku rivijeru i imam nekoliko pitanja za vas
1.recite mi da li je cela takva kao sto je ovaj deo kod Dubrovnika,i koja mi mesta preporucujete?
2.Kada je najbolje za obilazak,jer ja bi je obisao od Dubrovnika do Poreca,kolima,zato i pitam da li prolece ili leto?
3.Koliko realno mi treba vremena za relaciju Dubrovnik-Porec,s'obzirom da sam cuo da je tu izgradjen ponegde i autoput?
4.Ima li lepih delova na putu sa kojih se pruzaju lepe panorame(zbog fotografisanja i snimanja)
5.Da li je bolje ici od Poreca do Dubrovnika ili obrnuto?
6.Isao bih mozda i onim novim auo putem Zagreb-Split,recite mi ima li nekih delova gde se pruzaju panorame ka moru ali iz daljine ili sa visine neznam da li me dobro razumete,mislim na ono kao recimo kada se u Italiji ide od Milana ka Genovi autostradom A26 pa se posle jednog tunela pruza predivan pogled na celu Genovu i celu obalu sa visine,pa se onda autostrada spusta ka obali i ukrsta sa autostradom A10.

Video sam na karti Hrvatske da ima neki tunel na tom novom auto putu,pa posle njega odmah se izlazi na more,e da li se odatle puza neka panorama i ima li neko neku sliku ako se pruza.

Pozdrav svima!
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:20   #2
Re: Dubrovnik

Quote:
Stefan1 kaže:

Jedina zamerka preskup taxi
što u Dubrovniku nije SVE preskupo?

dubrovnik je lijep grad, al bože sačuvaj cijena tamo, policije i zabave. nije za mene.nikako.

Quote:
Stefan1 kaže:
Voleo bih da obidjem celu Hrvatsku rivijeru i imam nekoliko pitanja za vas
1.recite mi da li je cela takva kao sto je ovaj deo kod Dubrovnika,i koja mi mesta preporucujete?
2.Kada je najbolje za obilazak,jer ja bi je obisao od Dubrovnika do Poreca,kolima,zato i pitam da li prolece ili leto?
3.Koliko realno mi treba vremena za relaciju Dubrovnik-Porec,s'obzirom da sam cuo da je tu izgradjen ponegde i autoput?
4.Ima li lepih delova na putu sa kojih se pruzaju lepe panorame(zbog fotografisanja i snimanja)
5.Da li je bolje ici od Poreca do Dubrovnika ili obrnuto?
6.Isao bih mozda i onim novim auo putem Zagreb-Split,recite mi ima li nekih delova gde se pruzaju panorame ka moru ali iz daljine ili sa visine !
1. Dubrovnik, Split, Hvar, Vis
Pula, Motovun
2. ljeti je najbolje definitivno, sim što se gustoće prometa tiče...no i to ima svoje čari.
3. Ovisno o stajanjima..ali od Dubrovnika do Splita ti treba recimo 4 sata..onda od Splita do Rijeke valjda isto toliko, ako ne i više...a od Rijeke do Pule..ne sjećam se..
4. lijepih dijelova ima posvuda..ideš li autocestom, pitaj nekog drugog.ja izbjegavam autocestu zbog cijena.
5. zar nije svejedno?
6. čujem da je na izlazu iz tunela Sv.rok lijepo
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 22:00   #3
ja'ć sad na maturalno u dubrovnik avionom
black hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 23:00   #4
Re: Dubrovnik

Quote:
Stefan1 kaže:
Kada sam se uvece vratio u H.Novi izgledao mi je kao selo uodnosu na Dubrovnik.
Meni svaki grad u Hrvatskoj izgleda kao selo u odnosu na Dubrovnik ljeti (naglasavam ljeti, zimi je obrnuto)

Sto se taksija tice, kod nas je, nazalost, stvarno svugdje toliko skupo. Doduse, moguce da su te dodatno oderali... ipak je to Dubrovnik

Quote:
NoWa kaže:
dubrovnik je lijep grad, al bože sačuvaj cijena tamo, policije i zabave. nije za mene.nikako.
Ja s dubrovackom policijom imam iznimno dobra iskustva. Dapace, najbolja iskustva s policijom do sad.

Quote:
NoWa kaže:
1. Dubrovnik, Split, Hvar, Vis
Pula, Motovun
Umjesto Motovuna mogao je pisati bilo koji gradic iz unutrasnjosti Istre. Groznjan, Hum, Visnjan, Bale, Labin, sv. Lovrec, Gracisce (e, taj gradic ima jedan od najljepsih pogleda koji sam ikad vidjela.. s jedne strane na more i Kvarnerski zaljev, a s druge strane na cijelu unutrasnjost Istre sve do Ucke)... mljac.

predivne fotografije Istre
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:48   #5
Lightbulb Dubrovnik


Zna li netko cijene surfanja za studente po internet cafe-ima po Gradu?
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 07:13   #6
Speedie ako prelistas forum primjetit ces da se ne govori o Dubrovniku. nema one spontane radosti kao kad se pojavi Rijeka, Split ili Zagreb. Kad neko spomene Dubrovnik nastane cudan muk. Ima kao neki problem ali jos nisam skuzila koji. Izgleda da dubrovcana nema, a ostali bas nisu zainteresirani za taj grad.
Hajde, recite nesto ! sto bilo : ili ili ili ili
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 11:19   #7
Mislim da je bilo negdje oko 15 kn sat vremena... Nisam baš sigurna
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 16:35   #8
Quote:
krazykat kaže:
Speedie ako prelistas forum primjetit ces da se ne govori o Dubrovniku. nema one spontane radosti kao kad se pojavi Rijeka, Split ili Zagreb. Kad neko spomene Dubrovnik nastane cudan muk. Ima kao neki problem ali jos nisam skuzila koji. Izgleda da dubrovcana nema, a ostali bas nisu zainteresirani za taj grad.
Hajde, recite nesto ! sto bilo : ili ili ili ili
Ima nas ima,

Nadam se da je dosta
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 20:16   #9
Quote:
Tinkili kaže:
Ima nas ima,

Nadam se da je dosta
CETIRI METRA OD MORA....
ne cujes me ali zavijam od muke ko vuk na mjesec. Kakvo je more danas ? ajde javi na ovaj topic svako jutro (jer nema webcam grada, ili nisam nasla)
GDJE od mora 4 metra ?
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 19:32   #10
Malo nas je, al' nas ima

Stvarno, zar su ljudi iz Grada nezainteresirani za forum.hr ?
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:23   #11
jebes dubrovnik

sve sami satro gospari umisljenji, dosadniji grad u zivotu nisam vidio, sada u ovo vrijeme dva mjesta za izac, Fuego gdje se skupljaju ACMT-ofci uglavnom, i Revelin koji sam po sebi je postao pljuga

ma mrtav grad, nije ni cudo kaj svi umuknu kada se spomene

nebijes takav grad koji se busa o prsa ko jedan od najljesih gradova u hrvatskoj

koji ce vam ***** ljpota kada neznate zadovoljiti klijantelu maldu od 50 godina
__________________
Zivot Je Kurva, Prvo Te Sjebe Onda Moras Platiti Za To
Made In Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 13:05   #12
Da, grad je mrtav zimi, iza 11 sati nema nigdje žive duše, s iznimkom vikenda...ali sve se to nadoknadi ljeti, a evo i ljeto se bliži polako ...

A u vezi komentara da se busamo u prsa da smo najljepši grad, nije to naša tvorevina i izmišljotina, samo koristimo najbolje od situacije

A ako ti se Dubrovnik ne sviđa, pa nemoj dolaziti, nitko te ne prisiljava i ne vidim u čemu je problem
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 15:43   #13
Živjela sam u Dubrovniku od ´95 do ´99 i bilo mi je fantastično,i zimi i ljeti. Možda čak malo i prenapučeno ljeti tako da sam se zimi bolje zabavljala.Sad mi to nekako nije to kad navratim vidjet frendice jednom,dvaput godišnje.Nekako kao da su se mnoge stvari promijenile...A možda sam ja jednostavno bila mlađa....

Zadnje uređivanje Skviki : 05.03.2005. at 20:13.
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 19:53   #14
Grad se mijenja iz dana u dan...kao uostalom i svaki drugi pa ja koja sam još u ranijim dvadesetim godinama već ne mogu na neka mjesta upravo zbog te mijene vremena i stalnih promjena...
Inače, u tom periodu koji ti spominješ ('95.-'99.) kažu da je život u gradu, pogotovo noćni, bio puno bolji nego što je danas kad imaš 100 nekih glupih mjesta, a ništa konkretno...
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 19:55   #15
Dajte molim vas... u Zagrebu se kao ne zatvori 90% mjesta u 1... Stvarno se ima kamo van...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 21:36   #16
Ava, ispričavam se na indiskreciji, ali imaš li ti kakve veze s Dubrovnikom? Ako me sjećanje ne vara, tvoji komentari su bili i na topicu o dočeku Nove...just wondering
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 21:37   #17
Quote:
ginger kaže:
Ava, ispričavam se na indiskreciji, ali imaš li ti kakve veze s Dubrovnikom? Ako me sjećanje ne vara, tvoji komentari su bili i na topicu o dočeku Nove...just wondering
Nemam, bila sam jednom u životu tamo, ovo ljeto
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 21:40   #18
Quote:
Made In Zagreb kaže:
jebes dubrovnik

nebijes takav grad koji se busa o prsa ko jedan od najljesih gradova u hrvatskoj
i ovo govori covjek koji cak ni hrvatski ne zna pisat!

i onda bi on shvatio kulturnu bastinu. ma da
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 21:41   #19
Quote:
ginger kaže:
Malo nas je, al' nas ima

Stvarno, zar su ljudi iz Grada nezainteresirani za forum.hr ?
nije da su nezainteresirani, nego imamo svoj forum.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 21:44   #20
Quote:
krazykat kaže:
(jer nema webcam grada, ili nisam nasla)
ima webcam!
odnedavno.

ja svako malo virnem ima li koga poznatog na stradunu

Stradun
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.