Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2011., 19:19   #1
Downton Abbey (2010-2015)



Quote:
Downton Abbey is a British period drama television series created by Julian Fellowes and co-produced by Carnival Films and Masterpiece. It first aired on ITV in the United Kingdom on 26 September 2010 and on PBS in the United States on 9 January 2011 as part of the Masterpiece Classic anthology. Five series have been made so far; the fifth airing in the autumn of 2014 in the UK and Ireland, and began airing in the United States on 4 January 2015. A sixth series was commissioned, which, on 26 March 2015, was confirmed to be the final series.

The series, set in the fictional Yorkshire country estate of Downton Abbey, depicts the lives of the aristocratic Crawley family and their servants in the post-Edwardian era—with the great events in history having an effect on their lives and on the British social hierarchy.
Such events depicted throughout the series include news of the sinking of the RMS Titanic in the first series; the outbreak of the First World War, the Spanish influenza pandemic, and the Marconi scandal in the second series; the interwar period and the formation of the Irish Free State in the third series; the Teapot Dome scandal in the fourth series; and the United Kingdom general election of 1923, the Jallianwala Bagh Massacre, and the Beer Hall Putsch in the fifth series.

Downton Abbey has received critical acclaim from television critics and won numerous accolades, including a Golden Globe Award for Best Miniseries or Television Film and a Primetime Emmy Award for Outstanding Miniseries or Movie. It was recognised by Guinness World Records as the most critically acclaimed English-language television series of 2011.
It earned the most nominations of any international television series in the history of the Primetime Emmy Awards, with twenty-seven in total (after two series). It was the most watched television series on both ITV and PBS, and subsequently became the most successful British costume drama series since the 1981 television serial of Brideshead Revisited.
By the third series, it had become one of the most widely watched television drama shows in the world.

On 26 March 2015, Carnival Films and ITV announced that the sixth series would be the last and was expected to air in late 2015, with a final episode, serving as the annual Christmas special, expected to air on 25 December 2015. The sixth series began airing on ITV on 20 September 2015.


IMDB
ITV


Odlična serija, iznenađujuće nema vlastiti thread .. ukratko riječ je o kostimiranoj drami koja se odvija između dva povijesna događaja, potonuća titanica i početka 1. svjetskoga rata .. radnja se odvija u domu aristokratske obitelji i prati zbivanja i upstairs, među elitom, i downstairs, među poslugom .. bavi se problemom nasljeđivanja ženske djece, pokazuje plemićki život koji polako odumire i kako se javlja nova, mlada i samosvjesna snaga koja je željna promjena .. naravno tu su i neizbježne ljubavne igrice i intrige ..

serija je nominirana za 11 emmyja, a uz to je i osvojila već nekoliko prestižnih nagrada i ušla je u guinnessovu knjigu rekorda as the most critically acclaimed television show for the year ..

2. sezona se počinje prikazivati večeras, a potvrđena je i treća sezona .. velika preporuka, a uz sve to i vrhunska glumačka postava
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..

Zadnje uređivanje lie : 21.09.2015. at 20:00. Reason: apdejt
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 19:36   #2
pogledala sam pilot, dobar mi je, ali ne dovoljno da odmah nastavim gledat dalje. (pogotovo sad kad počinje zilijun serija)

jel vrijedi nastaviti? jel zanimljivija što ide dalje?
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:07   #3
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
pogledala sam pilot, dobar mi je, ali ne dovoljno da odmah nastavim gledat dalje. (pogotovo sad kad počinje zilijun serija)

jel vrijedi nastaviti? jel zanimljivija što ide dalje?
da, svaka epizoda je bolja od prethodne mozes valjda neki shit izbacit iz repertoara (tipa tvd il tak nesto cw-sko) i gledat ovo
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:14   #4


ajde, nastavit ću. (a i ionako mi je samo trebao poticaj u vidu da su nastavci bolji )
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:28   #5
ne znam zasto te pilot nije odusevio, al vjeruj mi poslije trece epizode ces bit hooked (nadam se)
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:31   #6
Ljudi, gdje ste vi našli kompatibilne engleske titlove za ovo? Ja tražim, al na štagod naiđem, ne poklapa se s epizodama. :/
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:34   #7
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Ljudi, gdje ste vi našli kompatibilne engleske titlove za ovo? Ja tražim, al na štagod naiđem, ne poklapa se s epizodama. :/
ovo je za HD verziju, meni je radilo
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:37   #8
Quote:
alen76 kaže: Pogledaj post
ne znam zasto te pilot nije odusevio, al vjeruj mi poslije trece epizode ces bit hooked (nadam se)
ma bio mi je dobar, ali ne toliko da sad nastavim gledat, kužiš.
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Ljudi, gdje ste vi našli kompatibilne engleske titlove za ovo? Ja tražim, al na štagod naiđem, ne poklapa se s epizodama. :/
meni su za prvu pasali od podnapisa.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 22:03   #9
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
ma bio mi je dobar, ali ne toliko da sad nastavim gledat, kužiš.
of kors

nego, ako minevra ne dobije emmya bit cu seriously pissed off.







skroz sam zaboravio da je vec veceras nova epizoda
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:54   #10
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post

jel vrijedi nastaviti? jel zanimljivija što ide dalje?
da citiram violet you''ll find there is never a dull moment in this house .. definitivno vrijedi nastaviti

Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
ajde, nastavit ću. (a i ionako mi je samo trebao poticaj u vidu da su nastavci bolji )



odličan opening, tečan i lako gledljiv .. vrijeme proletilo samo tako, kao i dvije godine ne viđene na ekranu u downtonu .. iako se mnogo toga promijenilo, toliko je toga ostalo isto .. maggie i penelope i interakcija među njima kao i do sada pridonosi šarmu ep .. matthew i mary i dalje krasni i vole se .. i ako se bates napokon ne zauzme za sebe zamjeriti će mi se, dio s bivšom ženom je nejnegledljiviji dio ep ..

odlični gifovi
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:57   #11
dupli post ali maggie u potpunosti zaslužuje emmya
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:23   #12
Quote:
VaVaVoom kaže: Pogledaj post
dupli post ali maggie u potpunosti zaslužuje emmya
i dobila ga je.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:23   #13
Quote:
odeta kaže: Pogledaj post
i dobila ga je.
bas mi je drago! Downton Abbey je (uz Modern Family) najveci pobjednik veceri. Pokupili su dosta nagrada, ukljucujuci Outstanding miniseries
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 14:48   #14
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post

jel vrijedi nastaviti? jel zanimljivija što ide dalje?
Ja sam odgledala proljetos i meni se jako dopala serija, ali nisam objektivna jer sam inače british period drama fan
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:42   #15
Pogledao sam danas prvu epizodu i moram reć da me oduševila. BBC ne može omanut nikako.

Maggie Smith ko baba usidjelica.
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 10:53   #16
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Pogledao sam danas prvu epizodu i moram reć da me oduševila. BBC ne može omanut nikako.
itv, u ovom slučaju
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 16:13   #17
E ovo mi je trenuto najdraža serija
Navukla sam se i progutala sve epizode u 2 dana.
Maggie mi je onak vrhunac serije <3<3 Bas mi je drago sto je dobila Emmy )
xoxoSunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 18:14   #18
Prekrasna serija. Navukla me je druga epizoda u prvoj sezoni, zbog Matthewa i Mary konekcije. Zanimalo me je što će dalje s njima biti. Al početak druge sezone mi nije zadovoljio očekivanja. Želim da završe zajedno

Samo me je nešto zanimalo. Jel Mary ikad rekla Matthewu za Pamuka? Ili mu je ipak prešutila kak su se odvijale stvari?

A Maggie Smith ima najbolje rečenice: "What is a ... weeek-end?"
dharmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 21:23   #19
Jel ima negdje titlova za drugu sezonu..?
Plavabarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 12:10   #20
Ja sam riknuo od smijeha kad su Mary, Anna i Cora premještale Pamukovo tijelo.

Serija je odlična. Sinoć sam pogledao ponovno prvu epizodu, pa premijerno drugu i treću. Mislim da ću danas doći do kraja 1. sezone. Druga je završila?
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.