Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 22:41   #1
W. (2008)



Film Olivera Stonea o liku i djelu Gorgea Walkera Busha, s osvrtom na njegovu alkoholičarsku prošlost pa sve do dolaska na položaj najmoćnijeg čovjeka svijeta. Vidio sam par isječaka i mogu reći da jedva čekam ovaj film. Oduševila me izvedba Josha Brolina kao Busha, barem ovo što sam uspio vidjeti.

Nemam blage veze kad stiže u kina, al evo, uz Maxa Paynea, meni najiščekivaniji film u idućih nekoliko mjeseci.

IMDB

Najava filma

Najava filma 2
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 23:16   #2
I ja ga već jedva čekam. Gledam trailer već tjedan dana i izgleda odlično. U Ameriku dolazi 17.10., a kod nas vjerojatno prije Božića.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 13:26   #3
Također jedva čekam film. Mislim kako je glumačka postava dosta dobra, posebice "Zefram Cochrane" u ulozi Busha seniora.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:42   #4
Nisam imao pojma da je ovako nešto snimljeno! Moram ovo gledat, premda očekujem neko Stoneovo bombastično preseravanje i izvrtanje činjenica, ali i film pun kua bolji od konkurencije.

"You're Bush, act like one!"
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:50   #5
Al nevjerojatan mi je ovaj Brolin... čovjek se u dvije godine izdigao iz pepela do zvijezda

Goonies crew
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:11   #6
Lol Oliver Stone.

Bit će to jedan jako jako loš film.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:41   #7
Ne znam, nemrem se ufurati, Brolin, em što baš i nesliči W., ne podsjeća dovoljno na majmuna. Di su mu klempave uši i onaj Bushov zbunjeni pogled?
strasnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:13   #8
Nisam namjeravao davati previse paznje ovom filmu.

Kao prvo, sa Oliver Stoneom se nikad ne zna. Covjek svako malo napravi remek djelo, i onda zareda promasaj za promasajem. Zadnji njegov film kojem sam se veselio je bio Aleksandar, pa je ispao zivi uzas.

Kao drugo mislio sam da ce to bit pretenziozni politicki propagandni film, a takve nikako ne volim bez obzira o cijoj se propagandi radi.

Onda sam procitao nekoliko kritika i izgleda da ipak nije tako. Kako sam citao, film ne podilazi nikome, ni ljevicarima koji ga smatraju za Sotonu i novog Hitlera, ni desnicarima koji ga smatraju Isusovim izaslanikom na zemlji. Naprosto jedan film koji se trudi objasniti kako je jedna priglupa i potpuno netalentirana osoba uspjela u 2 mandata biti predsjednik najmocnije svjetske drzave zahvaljujuci seljackom sarmu i jako dobrim vezama.

Tako da cu mu ipak dati sansu.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 11:12   #9
ne vidim svrhu ovog filma



osim da se nerviram
gledat cu
ali oni će opet sličnog izabrati
sad ili za 8 godina ili za 12 nebitno
samo se u krug vrtimo

tolko je antiratnih filmova snimljeno a ratovi i dalje traju
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 17:21   #10
Za Josha Brolina se prije jedva i znalo a danas je jedan od najaktualnijih glumaca, mislim da je to opravdano, Josh je vrlo dobar glumac - a dokazao se u No Country For Old Man.
Sad za ovu ulogu Busha mislim da mu je vrlo primjerena šta se tiće fizičkog izgleda jer dosta sliči ali šta se tiće ideje osobnosti, mislim da je Josh Brolin prepametan za ovu ulogu - izgleda da Oliver Stone simpatizira Busha, trebao je odabrati Adama Sandlera ili nekoga takvoga.
Inaće znam da se najavljivao neki politički film o atentatu Busha, ne znm jel se to radilo o ovome filmu. O ovome filmu se radi kao o komediju pa ne smatram da će film pokupiti neke kontroverze, niti će propagirati neke političke propagande. Da kažem, zanima me kakav će film biti u globalu, inaće kad Oliver Stone zaroni u političke vode uvijek otkrije dragulj, sjetimo se klasika JFK.
citadel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 18:58   #11
Quote:
citadel kaže: Pogledaj post
Inaće znam da se najavljivao neki politički film o atentatu Busha, ne znm jel se to radilo o ovome filmu.
Death of a President (2006)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 22:00   #12
opet, nisam izdržala do kraja.
u momentu kad je stone počeo simpatizirati njegove mane i nesavršenosti uz spiku- "bog te voli, sinko" ugasila sam player. uostalom, kao što je rečeno, brolin izgleda preinteligentno za ovu ulogu. ben stiller bi bio bolji. ovdje je trebao glumiti netko iz koga mutavluk prirodno zrači.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 10:13   #13
Quote:
ludabluna kaže: Pogledaj post
opet, nisam izdržala do kraja.
u momentu kad je stone počeo simpatizirati njegove mane i nesavršenosti uz spiku- "bog te voli, sinko" ugasila sam player. uostalom, kao što je rečeno, brolin izgleda preinteligentno za ovu ulogu. ben stiller bi bio bolji. ovdje je trebao glumiti netko iz koga mutavluk prirodno zrači.
Pitam se tko će onda glumiti Obamu kad budu snimali film. Vjerojatno onaj lik što glumi Avona Barskadalea u Žici.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 16:40   #14
ja jos nisam pogledao... ne vidim ni smisla osim za one koji trebaju kakav seminar napraviti ili kakvu priču
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2021., 01:14   #15
Veceras je bio na HRT-u, da nisam vidio pola sata, potpuno bi zaboravio da je taj ikad snimljen. Sjecam se najava kad se snimao, ali do danasnjeg datuma, niti jedne scene nisam vidio.

Dakle, uradak mogu nominirati, kao jedan od najkarikaturalnijih ostvaranja predodjbe US politike.

Stone je vise bio posrednik SNL dugometraznog izdanja, u kojem nam Sveta Suma pokazuje zasto toliko mrzi republikance. E, sad, covjeku zbilja ne treba puno, koje god politicke strane, da dosegne stupanj antipatije prema Bushu junioru. I sto radimo s tim saznanjem, preciznije, sto Stone radi?

Dakle SNL dramatizacija, odlazi u takvo fabriciranje, da se struktura moci Bush obitelji gotovo pretvara nevidljivom. Samo iz ovog saznanja, Stone je doista ne razocarao, nego zasluzio do kraja zivota da mu se W stavlja na teret.

Pukao sam kod prikaza George H. W. Busha, ili ti Herbija od milja. Za one koji ne znaju nista o Bush dinastiji, dovoljno je da desetak minuta se informiraju o djedu Prescotu, po kome su cak i nastale standardne uzrecice o profiterstvu u WW2. Kompleta obitelj je prozeta politikom, vlascu, interesima, u toliko energetskih sektora, odrzavali poslovne odnose s najvecim naftnim imenima, dekadama prije Bin Mladena.

Otac je, za one koji ne znaju bio direktor agencije koja ne prasta. Obitelj u svim porama ekonomsko/obavjestajno/sigurnosnog sektora. Cak i na nizim razinama, pobacani na sve strane.

Tata je i u najtezim situacijama, natezao konopac kako bi junior usao u bilu hizicu. Ako je ijedan predsjednik bio marioneta, junior ga cini prototipom.

Junior je doslovno bio tatin produzeni mandat u kojem su uveli toliko zakona o sigurnosti, citaj ogranicavanju privatnosti, da se do danas nisu ni razmatrali povratkom u normalu. Stat cu ovdje, je pricamo o filmu a ne o biografiji.

Sve ovo nabrajam, jer nacin na koji je otac prikazan u Stone verziji, ne da je glupo, nego doista vrijedja zdravi razum. Otac "pusta" sinu da se igra rata, njega se nista ne konzultira, a vodjenje ureda, niz je anegdotalnih epizoda u kojem je citava masinerija izvrsne vlasti podredjena podkapacitiranom liku, koji je zapravo pokretac svih dogadjaja.

Film vidim kao neki fetis, privatnu narudjbu Stoneu, od nekoliko istinitih crtica, ostatak je "dramatizacija" podredjena iskljucivo slijepom mrznjom Hollywooda.

Toliko lose, da i sam zasluzujem sprdnju sto sam uopce pozelio komentirati.

...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2021., 06:14   #16
i ja sam ga gledao krajičkom oka, i potpisujem sve od Cat6

stone najobičniji plaćenik

e da, i meni brolin nikako tu ne sjeda, sasvim drugi tip lica, gdje su oni gledali
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2021., 16:06   #17
Gledao jučer, nekako mi nisu likovi djelovali realno...

Sjećam se dobro većine toga, jer sam pratio početak rata u Iraku te 2003.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2021., 22:10   #18
...

Jucer pospano nisam zavrsio misao na kraju upisa.

Htio sam spomenuti analogijom SNL-a, brilijantnog Dana Carveya koji je imitaciju osim oponasanja, utkao i jako preciznim sadrzajem onoga kako je senior iskazivao vrijednosne sudove. Te iako ga satirom oblaci, ipak postuje preciznost obiljezja osobe.

A vjerujem da boljeg primjera nema od: Bush Go Hunting

Dakle, ustanovljen je odnos tate i sina, tko je nalogodavac, a tko slusa. Tako da Stone varijanta gdje senior gleda TV i ljuti se sto ga sin ne zove, jos manje konzultira, doista spada u parodiju bilo kakve faktografije.

Jos je cudnije, sto je Stone prezirao juniora, a zajedno su upisali Yale istoga dana, te su oboje iz privilegiranih krugova koji se ne svadjaju, ako ne moraju.

Bit ce da me je vrijeme pojelo, jer vise ne znam iz kojeg vremena se rijec kontroverzan redatelj, moze uopce povezati s istim.

Volio bih samo Stonea pitati - zasto? Cemu ovaj uradak?

...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 11:20   #19
Stone je od početka 2000tih propao skroz. Od jednog od najboljih američkih redatelja se pretvorio u proljev od redatelja. Kada gledaš World trade center ili W jednostavno nemres vjerovat da je to isti redatelj koji je snimio JFK i Natural born killers.
Klygone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.