Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2007., 19:23   #201
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
kupila sam u Mercatoneu Bomannov. Jučer smo pekli. Super je ispo kruh, digao se do vrha, nije se spustio, i jutros smo ga jeli i još je dobar. Radili smo za početak obični bijeli po receptu iz pekača.
Inače imaju samo taj pekač, to me začudilo, mislila sam da će bit više izbora. 300kn košta.
Bili smo i u Elipsa, i tamo imaju samo jedan, košta 500kn, isto neka žnj marka.
Jeste li stavili mlijeko ili vodu? U prevedenim uputama piše VŽ šećera, a u originalnim, na engleskom, MŽ šećera.
Start07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 19:29   #202

Ja sam stavio vodu i VŽ šećera, kako piše u hrv. uputama. Previše mi se osjetio po kvascu, pa sam u uputama pročitao da treba smanjiti količinu šećera, ili dodati octa. Onda pogledao u original na engl. i vidio da tamo piše MŽ šećera.

Još me zanima je li kruh bolji kad se stavi voda ili mlijeko. U čemu je razlika?
Smije li se uvečer staviti mlijeko, a da se kruh ujutro peče?
Start07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 07:54   #203
kad staviš mlijeko onda je kruh više kao pecivo, bijel, "mlječni"..
može se staviti i jaje, maslac ili margarin, žlica grisa (krupice) ... ma svašta
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 11:52   #204
Smije li se uvečer staviti mlijeko, a da se kruh ujutro peče?
Start07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:59   #205
Stavili smo mlijeko. Nije mi se čulo po kvascu, radili smo premo hrv.receptu sa tim šećerom i super je ispao.
Nemoj stavljat mlijeko ako pečeš po noći.

Onda smo noćas pravili miješani od bijelog i integralnog brašna. Nisam radila po određenom receptu nego kao za bijeli, a stavila sam 340 g bijelog i 180 g integralnog, i vodu a ne mlijeko. Okus je genijalan (meni je još bolje s vodom jer je rahlije) ali je "propao" na vrhu. Pekla sam na NORMAl. Jel ima neko recept za ovaj kruh, šta trebam staviti manje vode ili na onaj drugi program (sa V) ili kako? Jer super je kruh, još samo da skužim omjere za njega pa da ne propadne...
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:53   #206
Quote:
Start07 kaže: Pogledaj post
Smije li se uvečer staviti mlijeko, a da se kruh ujutro peče?
Na rodinom forumu Davor puno piše o pečenju kruha u pekaču,koristi odgodu a stavlja u kruh kefir pa mislim da ne bi bilo problema ako staviš mlijeko da odstoji preko noći.

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=asc&start=100
Savanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 13:24   #207
jel netko zna gdje se to čudo od aparata može naću u Rijeci?? pao mi je na pamet getro,,al nisam još išla u izvidnicu? jel ima toga uopće u getrou? i gdje još?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 07:22   #208
odlucila sam kupiti pekac (ako ga u sarajevu igdje pronadem po cijeni manjoj od 130 km.. to je nekih 400 kn).. zao mi je sto ga nisam kupila u zg prije 10 tak dana.. al dobro..


nego, zanima me sljedece.. ova biga o kojoj prica davor sa rode, jel se prvo to zamjesi.. pa se ceka tri sata.. pa se onda doda brasno i slicno???

mislim, ako dodem kuci u 10-11 navece.. onda bi morala cekati do 2-3 da ubacim brasno pa da podesim timer da me hljeb ceka u 7 pecen.. lakse mi je probuditi se u 6 i ispeci hljeb koji sam zamjesila navece....

sad me dakle ova biga dijeli od kupovine
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:54   #209
heureka,biga se mijesi oko 5 minuta u stroju na programu za miješanje,odmah nakon toga se dodaje masnoća,drugi dio brašna i sol.Namjestiš odgovarajući program sa odgodom od 7 do 10 sati i pokreneš stroj.I to je to.Ja nemam na stroju taj rapid program već namjestim na običan za veliki integralni kruh jer dio brašna uvijek stavljam integralno,i izračunam si kad će mi početi sam program mješanja jer nakon šta mi izmjesi kruh ja obavezno izvadim lopatice za mješanje da mi rupe u donjoj kori budu čim manje.
Savanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 13:42   #210
Quote:
shipka kaže: Pogledaj post
Ma dobro ekonomska računica, sve je to u redu, ali kolko tu ima posla, to mene zanima.

Ovako odem u dućan i kupim kruh. Onako moram doma imat brašno i digo kvasac ili štoli cijelo vrijeme, pa dok se to napravi, pa kajaznam.. Pa ti se baš jede sendvič, a nema kruha, pa se živciraš što nisi jučer napravio, a jučer si bio umoran.. Kolko je tu zezancije?

Koja ljenost
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:27   #211
Quote:
xball kaže: Pogledaj post
Dobio sam Bomann CB593 pekac za kruh. pokušao sam napraviti kruh prema jednom od prilozenih recepata i trebao sam sve baciti jer uopce mi nije izmijesao sastojke. kasnije sam pokusao jos jedan recept i taj je skoro pa uspio, ali svejedno je bilo jadno... Onda sam shvatio da postoje pekaci sa dvije i sa jednom mjesalicom i da su mozda recepti drugaciji?!? Znate li mozda ista o tome? Sumljam da su prilozena uputstva, odnosno recepti na hrvatskom prilagođena pekacu sa dvije mjesalice, dok moj ima jednu. Iz treceg pokusaja sam slijedio jednu od receptura prilozenu u engleskim uputstvima, izgleda bas za taj pekac, i kruh je ispao OK... Pa sada ukoliko netko ima isti ili slican pekac sa jednom mjesalicom, rado bi cuo iskustva i podijelio koji recept. Takodjer pise da se moze i marmelada praviti s ovim uredjajem. Jeste li probali?!? kako je ispalo?!? imate li mozda neki svoj recept ili koristite one prilozene za marmeladu, ali i kruh?

hvala
ja imam taj pekač, muž mi kupio, i odličan mi je, pravim u njemu raženi, pšenični, bili, stavljam i sjemenke unutra, sad ti sve ovisi koliko kojeg brašna stavljaš, ja obično npr. stavim više bilog i malo raženog ili pšeničnog jer se onda bolje digne, staviš li više onda će se slabo tjesto dići. nisam ništa drugo na njemu pravila osim tog, samo mi nismo dobili recepte uz njega na hrvatskom ni na engleskom, pa je m tražio po netu i naša na engleskom, pa po njima i pravim
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:29   #212
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
jel netko zna gdje se to čudo od aparata može naću u Rijeci?? pao mi je na pamet getro,,al nisam još išla u izvidnicu? jel ima toga uopće u getrou? i gdje još?
jel ima merkur u rijeci, mi smo svoj u merkura uzeli
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:55   #213
Molila bih vas ako imate recept po kojem radite mermeladu u ovom aparatu!
hvala
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 21:34   #214
Quote:
mare83 kaže: Pogledaj post
jel ima merkur u rijeci, mi smo svoj u merkura uzeli
imamo merkur..
a viš, merkur mi uopće nije pao na pamet.
thanks
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:53   #215
ništa, i drugi put
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 00:03   #216
upomoć, pao mi je kruh!

daklem ovako...
imam pekač za kruhić s kojim sam zadovoljna (i pekačem i samim konceptom istog), ali već drugi put (ne zaredom, zato nemrem povezati ni staviti prst na razlog) mi se kruhić prekrasno digao kod miješenja, ali kad se počeo peći (program normal, pekač bomann) je pao u sredini i tak se zapekao...
moram li uopće napomenuti da mi se to ne događa kad pečemo kruh za doma, nego kad idemo kod nekog, pa ćemo kao donijeti domaći kruh?
u ta dva slučaja nije bilo isto ni brašno ni niš, germa je provjeremo svježa (stavim pola kockice, to mi je taman), tri puta sam gledala datum na njoj...

upomoć! kaj radim krivo??
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 07:25   #217
Quote:
Kinky kaže: Pogledaj post
...da mi se to ne događa kad pečemo kruh za doma, nego kad idemo kod nekog

upomoć! kaj radim krivo??
možda da drugi pute poneseš odojka ili janjetinu
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:58   #218
Quote:
Kinky kaže: Pogledaj post
daklem ovako...
imam pekač za kruhić s kojim sam zadovoljna (i pekačem i samim konceptom istog), ali već drugi put (ne zaredom, zato nemrem povezati ni staviti prst na razlog) mi se kruhić prekrasno digao kod miješenja, ali kad se počeo peći (program normal, pekač bomann) je pao u sredini i tak se zapekao...
moram li uopće napomenuti da mi se to ne događa kad pečemo kruh za doma, nego kad idemo kod nekog, pa ćemo kao donijeti domaći kruh?
u ta dva slučaja nije bilo isto ni brašno ni niš, germa je provjeremo svježa (stavim pola kockice, to mi je taman), tri puta sam gledala datum na njoj...

upomoć! kaj radim krivo??

ja isto imam bomanna.
uvijek mi propadne kruh kad stavim integralnog brašna, a samo sa bijelim ne propada
ako ima netko provjeren recept za miješani kruh koji funkcionira na bomannu, lijepo molim
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:14   #219
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
ja isto imam bomanna.
uvijek mi propadne kruh kad stavim integralnog brašna, a samo sa bijelim ne propada
ako ima netko provjeren recept za miješani kruh koji funkcionira na bomannu, lijepo molim
Pozdrav
Imam isto bomanna, i jako sam zadovoljna njime. Nije mi se dogodilo da mi propadne kruh, ali kad radim stavim 300 g bijelog, 200 crnog i 40 g raženog brašna, 300 ml vode ili mlijeka, 2 žlice maslaca, 1 malu šećera i 1. 5 malu soli, i malo manje od jednog suhog kvasca (prvo voda, maslac, šećer, sol, brašno pa kvasac). Pečem na programu za normalno pečenje. Kruh bude super. Ali ja imam problem kad pečem kruh u onom programu za brzo pečenje, nikad se ne digne i bude tvrd i ne baš ukusan za jelo. Ima li netko iskustva s tim?
tabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:17   #220
proizvođač?

fakat se već dva dana mislim zakaj mi se to dešava s kruhom?
ne desi se svaki put, to me zbunjuje...
jel ima neke logike da je stvar u proizvođaču brašna?
stalno sam koristila podravku, a sam sam dobila neko nemampojma, i pao mi je kruhić...
mislim, nije baš neka logika, ali ipak...
ništ drugo mi ne pada na pamet...
iskusniji? anybody?
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.