Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 14:51   #1
Samsung mobitel i servis

dogodilo mi se slijedeće: dobijem prije tri mjeseca od vip-a ponudu mobitela za produženje pretplate. sva sretna, od dva modela izaberem-o(moj dragi i ja) samsung z400 i platim ga 590 kn.mislim si super samo toliko jer na kutiji stoji naljepnica cijene od 2499kn.prodje tri mjeseca normalnog korištenja mobitela (bez padanja) kad odjednom na ekranu se pojave okomite linije na 1/5 ekrana, a ostatak ekrana normalno radi. odem u vip i oni mi daju zamjenski mobitel kao zlatnom korisniku a ovaj posalju u servis. zovu me za 7 dana iz servisa Europatrade da je ekran mehanički oštećen, da to ne ide u garanciju i da košta 520kn zamjena. kak je osteštećen, pitam, kad nije nikom pao, nema ni ogrebotine izvana i kazem da cu se jos konzultirati sa ukućanima jer da ne mislim dat 520kn, te da mi daju broj na koji ih mogu zvati. ispitam doma da jeli nekom pao ili sl. i kunu se da nije. dobro, idem zvat servis ponovo (nakon pol sata od razgovora) a kad ono javi mi se neka auto kuca. odem na net na stranicu Europatradea(ET), i naravno serviser mi je dao krivi broj. Nazovem pravi a ono automat da rade do 17h (na net stranici pise radno vrijeme do 18h). dobro nazovem sutra ujutro i automat kaze da nema slobodnih linija da sacekam. cekam 7 minuta i nitko se ne javi. nazovem taj broj jos najmanje 8 puta a moj dragi jednom i odluci cekat slobodnu liniju 17 min, i nis. nakon 17h popodne opet automat da ne rade. posalje moj dragi mail (u kojem iznosi razocarenje i trazi da nam se jave) na adrese ponuđene na stranici ET, kad ono message error report da taj mail ne postoji. sad kad nazovete broj servisa ET javlja da je broj u kvaru, a na drugi broj se nitko ne javlja. danas mi je stigao mobitel u vip centar. bez ikakve ponovne konzultacije serviser ga je poslao nazad i sad odjedom ekran ne radi i vidi se neka pukotina po sred ekrana! tko je tu lud? kontakt od njega ne mogu dobiti. i sto da sad radim?
mislili smo kupiti novi samsung televizor ali sad nema šanse...
Dia is offline  
Old 29.08.2007., 17:08   #2
To je ekskluzivno pravo Europatrade da od kupaca radi budale i treba ih tužiti sudu te tražiti vještaćenje mobitela .
Po mogućnosti poslati mail na glavnu filijalu za Europu
__________________
ZGB
plisani is offline  
Old 07.09.2007., 00:09   #3
znam da je tema stara, ali to se i meni dogodilo. Novi mob, Samsung D840, ekran počeo titrati i dobivati okomite crte. Nikom nije pao, nije se oštetio.
Kupljen je na crno i nema garanciju.
kažu da je otišla FOLIJA, ali nitko nema pojmagdje nabaviti foliju za SAMSUNG D - 840???
Mimica7 is offline  
Old 07.09.2007., 00:21   #4
Quote:
Dia kaže: Pogledaj post
dogodilo mi se slijedeće: dobijem prije tri mjeseca od vip-a ponudu mobitela za produženje pretplate. sva sretna, od dva modela izaberem-o(moj dragi i ja) samsung z400 i platim ga 590 kn.mislim si super samo toliko jer na kutiji stoji naljepnica cijene od 2499kn.prodje tri mjeseca normalnog korištenja mobitela (bez padanja) kad odjednom na ekranu se pojave okomite linije na 1/5 ekrana, a ostatak ekrana normalno radi. odem u vip i oni mi daju zamjenski mobitel kao zlatnom korisniku a ovaj posalju u servis. zovu me za 7 dana iz servisa Europatrade da je ekran mehanički oštećen, da to ne ide u garanciju i da košta 520kn zamjena. kak je osteštećen, pitam, kad nije nikom pao, nema ni ogrebotine izvana i kazem da cu se jos konzultirati sa ukućanima jer da ne mislim dat 520kn, te da mi daju broj na koji ih mogu zvati. ispitam doma da jeli nekom pao ili sl. i kunu se da nije. dobro, idem zvat servis ponovo (nakon pol sata od razgovora) a kad ono javi mi se neka auto kuca. odem na net na stranicu Europatradea(ET), i naravno serviser mi je dao krivi broj. Nazovem pravi a ono automat da rade do 17h (na net stranici pise radno vrijeme do 18h). dobro nazovem sutra ujutro i automat kaze da nema slobodnih linija da sacekam. cekam 7 minuta i nitko se ne javi. nazovem taj broj jos najmanje 8 puta a moj dragi jednom i odluci cekat slobodnu liniju 17 min, i nis. nakon 17h popodne opet automat da ne rade. posalje moj dragi mail (u kojem iznosi razocarenje i trazi da nam se jave) na adrese ponuđene na stranici ET, kad ono message error report da taj mail ne postoji. sad kad nazovete broj servisa ET javlja da je broj u kvaru, a na drugi broj se nitko ne javlja. danas mi je stigao mobitel u vip centar. bez ikakve ponovne konzultacije serviser ga je poslao nazad i sad odjedom ekran ne radi i vidi se neka pukotina po sred ekrana! tko je tu lud? kontakt od njega ne mogu dobiti. i sto da sad radim?
mislili smo kupiti novi samsung televizor ali sad nema šanse...
Kako se razriješio ovaj problem? Ovako je čovjek stvarno bespomoćan i još jednom dolazi do izražaja bahatost servisa prema građanima, u ovome slučaju prema ne-Zagrebčanima jer ako nisi iz metropole i ne možeš im osobno zaprijetiti u servisu, moš se frigati.
Jeste li razmišljali da se obratite Društvu za zaštitu potrošača ili VIPnetu? Ovdje biste mogli tužiti i VIPnet i ET. Znam da su šanse za to minimalne jer se ničim ne može dokazati da je mobitel ispao ili da nije, ali barem dobiti nekakvu "moralnu satisfakciju".
Moby is offline  
Old 07.09.2007., 00:36   #5
Čuo sam i ja več od nekoliko ljudi skoro iste priče. Uglavnom skoro novi samsung, ekran ili ne radi ili radi s nekim crtama i normalno mob na servis i od servisa isti odgovor ko i u primjeru iznad. Do nedavo sam mislio i ja uzet D900i ali kad sam čuo ovo, nema šanse.
Trebao bi netko taj Europatrade dovesti u red jer ovako to ne može, pa ne radi se tu o par kuna, njihovi mobiteli koštaju, a oni se tako ponašaju...
Katastrofa...
Night Rider is offline  
Old 26.09.2007., 01:39   #6
Quote:
Night Rider kaže: Pogledaj post
Čuo sam i ja več od nekoliko ljudi skoro iste priče. Uglavnom skoro novi samsung, ekran ili ne radi ili radi s nekim crtama i normalno mob na servis i od servisa isti odgovor ko i u primjeru iznad. Do nedavo sam mislio i ja uzet D900i ali kad sam čuo ovo, nema šanse.
Trebao bi netko taj Europatrade dovesti u red jer ovako to ne može, pa ne radi se tu o par kuna, njihovi mobiteli koštaju, a oni se tako ponašaju...
Katastrofa...
svi aparati koji su dosli na trziste se atestirani isto kao rezervni dijelovi tj.displayi, to sto korisnik tvrdi da su mu vanjsko staklo nije ogrebano ni slomljeno a lcd jest to je zbog toga jer se na neke aparate ugradjuje samo zastitna plastika koja nepuca tako da se displayi ostecuju i lome najcesce usred pristiska na njega, i sasvim sigurno 99% takvih ostecenja je uzrokovano mehanicki jer da je aparat neispravan bio bi neispravan 1 dan nakon kupovine ovako ovlasteni servis odbija garanciju jer garancija pokriva samo tvornicke greske a oni su na aparatima rijetki ili serviseri znaju koji su.Prica o garanciji je bullshit, nekvare se aparati sami od sebe.

LP
Dalibor
www.gsmzone.org
Kobbra is offline  
Old 17.10.2007., 20:13   #7
Quote:
Kobbra kaže: Pogledaj post
svi aparati koji su dosli na trziste se atestirani isto kao rezervni dijelovi tj.displayi, to sto korisnik tvrdi da su mu vanjsko staklo nije ogrebano ni slomljeno a lcd jest to je zbog toga jer se na neke aparate ugradjuje samo zastitna plastika koja nepuca tako da se displayi ostecuju i lome najcesce usred pristiska na njega, i sasvim sigurno 99% takvih ostecenja je uzrokovano mehanicki jer da je aparat neispravan bio bi neispravan 1 dan nakon kupovine ovako ovlasteni servis odbija garanciju jer garancija pokriva samo tvornicke greske a oni su na aparatima rijetki ili serviseri znaju koji su.Prica o garanciji je bullshit, nekvare se aparati sami od sebe.
znam da je stara tema, ali da ne otvaram novu!!!!!!!! ja sam kupila prije mj.dana d 900 i, kako sam ga kupila pred zatvaranje dučana nisam primjetila da je staklo displaya na jednom rubu odvojeno i da ima točkicu na displayu...odmah sljedeći dan sam išla u dučan gdje mi nisu mogli dati drugi mob jer je na drugima staklo još gore odvojeno, mogla sam dobit izložbeni, a njega nisam htjela jer je malo loher!!!!!!!! i sad malo me dučan zajebao, zaboravio je moju reklamaciju provest..i nakon 3 tj. sam zvala i skužili su da su zaboraveli moju reklamaciju provest, pa su ga odmah odfurali u samsungov servis.i sad je došao mob ponovo u dučan gdje sam ga kupila, i kreteni iz servisa su rekli da nisu nikakvu grešku našli!!!!!!!!! NIŠTA!!!!!!!! šta da radim???????
__________________
....
Girl_zg is offline  
Old 23.10.2007., 14:32   #8
Molim moderatore da mi izbrišu predhodni post pisan 17.10.2007. radi nastalih neugodnih, privatnih situacija, pomogučnosti što prije...please


unaprijed zahvaljujem
__________________
....
Girl_zg is offline  
Old 07.05.2008., 00:19   #9
tema je stvarno stara ali ja imam problem..
imam samsung d900 već 2 god i istekla je garancija i sve ali ja zelim popravak tog moba, naime očito je jak pritisak na njega bio il neznam ni ja sta vec da se pojavila crta kao da je ogreban iznutra kao pukotina i problem je samo na displayu.. di da odnesem mob da mi se popravi? dat cu za njega i 600kn ak treba! onda? odg, please... hitno mi je...
__________________
Život je kratak i iskoristi ga najbolje što možeš! kao ja...hehe...
lucka1pink is offline  
Old 07.05.2008., 01:57   #10
Quote:
lucka1pink kaže: Pogledaj post
tema je stvarno stara ali ja imam problem..
imam samsung d900 već 2 god i istekla je garancija i sve ali ja zelim popravak tog moba, naime očito je jak pritisak na njega bio il neznam ni ja sta vec da se pojavila crta kao da je ogreban iznutra kao pukotina i problem je samo na displayu.. di da odnesem mob da mi se popravi? dat cu za njega i 600kn ak treba! onda? odg, please... hitno mi je...
Ako si u Zagrebu, ovlašteni servis ti je Europatrade u Sevetama.

http://www.europatrade.hr/content/hr...ni_servis.aspx
Danio is offline  
Old 23.09.2009., 18:25   #11
Jel mozda zna netko kako se zove samsung ???? rozi je na touch screen,ima onu preklopnu zastitu nemogu nac paa...help me....(((
pikulicawi is offline  
Old 23.09.2009., 19:57   #12
F480, to je vjerojatno ovaj model:
Arhangel is offline  
Old 23.09.2009., 23:27   #13
Hvala ti=))). to je taj )
pikulicawi is offline  
Old 29.10.2009., 21:51   #14
Pozdrav
Stara mi ima Samsunga L310 star godinu dana.
Mobitel je uščuvan skoro bez ogrebotine...
Danas iz čista mira na display-u bijela pozadina... ili se javljaju neke crte... Uglavnom problem kao u prvom postu...
Garanciju imam i idem do Europatrade-a i šta ako kažu da je mehaničko oštečenje al zaista nije ???
Slab sam na živcima... Uglavnom ako mi to kažu poludit ću i nema šanse da ću išta platit ..
Molim savjet
Hvala
Dani Groma is offline  
Old 19.11.2009., 01:00   #15
Quote:
Dani Groma kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Stara mi ima Samsunga L310 star godinu dana.
Mobitel je uščuvan skoro bez ogrebotine...
Danas iz čista mira na display-u bijela pozadina... ili se javljaju neke crte... Uglavnom problem kao u prvom postu...
Garanciju imam i idem do Europatrade-a i šta ako kažu da je mehaničko oštečenje al zaista nije ???
Slab sam na živcima... Uglavnom ako mi to kažu poludit ću i nema šanse da ću išta platit ..
Molim savjet
Hvala
nebrini rijesit ce ti taj kvar jer je tvornicka greska, al preporuka rijesi se tog aparata jer ces ga vjecno imat na popravku...
Kobbra is offline  
Old 26.11.2009., 19:22   #16
problem s G600

Pozdrav ljudi! Imam G600 vec neko vrijeme i iskreno nisam bas odusevljen sa njim , ali posto nemam love da kupujem neki drugi prisiljen sam da ga do daljnjeg koristim ! Imam jedan mali problem : stvar je u spajanju tel s kompjuterom . Naime kad spojim tel i komp. preko spremanje podataka na ekranu mobitela se pojavi "spajanje s PC" i non-stop stoji kao da se pokušava spojiti al nespaja. Na komp. se pojavi kartica ali kad pokušam da uđem u karticu nema teorije da uđe. Odmah zablokira i nemogu da karticu otvorim. Sto se tiče spajanja preko Studio-a sve radi i mogu uci u memoriju telefona al nemogu u karticu.
Istina , ovu karticu sam koristio u tel. D880dual i kad sam je prebacio nisam je formatirao nego odmah poceo koristiti! E sad jel to zbog toga il zbog nečeg drugog? Ako netko zna nek mi javi !!! Hvala unaprijed !!!!!
zoks_floks is offline  
Old 26.10.2010., 00:24   #17
e ljudi jedno pitanje...krepo mi je touchscreen na pixonu ,a garancija istekla...kolko bi mogo koštat popravak??
S.Gerrard is offline  
Old 09.01.2011., 23:34   #18
Samsung SGH e250

Mobitelu mi je prvo kamera promijenila boju u ljubičaste nijanse, zatim mi tipka za paljenje prestala raditi tako da sam ga non stop punila da se ne bi izgasio, ali mi je jučer ispao iz ruke i razdvojio se na podu. Sastavila sam ga, ali ga ne mogu upaliti.

Otišla sam u 2 servisna centra gdje sam ustvrdila da oni misle kako mi se folija za prijenos podataka (ili nešto slično odlijepila ili oštetila i da je trebam zamijeniti, a popravak stoji 170 kn (u objašnjenju da to moraju naručivati iz Njemačke). Čak me ni visina cijene toliko ne smeta koliko činjenica da nemam jamstva. Drugim riječima, dadem im 170 kn i ako mi mobitel ne profunkcionira, njima ostaje lova, a meni je očito bio drugi problem.

Mene interesira da li je problem u toj foliji i koliko bi stvarna cijena popravka bila? Ima li koji servis da daje jamstvo?

Zahvaljujem na bilokojem odgovoru!
Pozdrav
butterfly22 is offline  
Old 10.01.2011., 18:24   #19
ta "folija" ti je zapravo flat (tanki, jako tanki, kao FOLIJA ) kabel koji ti povezuje donji i gornji dio uređaja. To odlazi na slajdnim mobitelima, jel je krhko. Recimo, rastavljao sam tri u600 modela, i na sva tri je bila folija pohabana na istom mjestu. Gle, nemas garanciju, mob je star. Ja ne bih popravljao, jel moze svaki cas nekaj otic. Skupi malo love i kupi novi mob
cickova is offline  
Old 10.01.2011., 19:29   #20
dobro cickova kaze
a i e250 ne vrijedi vise od 200kn-tako da popravak dodje vise od telefona
ako si t-mobile korisnik imas sad 50% snizenje na sve pa si tamo za malu lovu pikni neki mob.......
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.