Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 12:45   #1
Ženidba - civilizacijski anakronizam?

Imam 27 godina i nisam oženjen. A niti ne planiram. Dobro mi je biti sam. Imam vremena za sve što me zanima. Mogu čitati knjige, gledati filmove, spavati kad hoću, odmarati se, izlazit van...
Imam brata i sestru koji su oženjeni. Oni to ne mogu. U biti ne mogu ništa jer su opterećeni obiteljskim obavezama. Sav njihov život svodi se na posao i čuvanje djece. Užas živi.
Danas ima dosta neoženjenih ljudi i neudanih djevojaka. Je li brak postao suvišno opterećenje za nas koji iznad svega cijenimo svoju slobodu?
brown_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:00   #2
Ako si u braku sa pravom osobom onda možeš sve ovo što si nabrojao.
Ne kužim zašto se brak smatra zatvorskom kuglom oko noge i momentom kada život prestaje??
Meni su to kretenarije.
Brak ili veza isti jarac samo je razlika u tome koliko ozbiljno to svaćaš.
Što želim reć: Konstatacije tipa "Eh, mogu šarat, nisam još u braku" su za mene mlaćenje prazne slame. Tko se ponaša tako u vezi, ponašat će se tako i u braku.
Ako obaveze koje veza/brak donose sa sobom, onda nisi zreo za to i ne trebaš no u laziti u vezu/brak.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:11   #3
Evo baš sam sinoć išao u kino i fino se opustio. Kasnije sam otišao s frendom na piće i malo se napio, a da za to nisam morao nikom odgovarati.
Navečer sam spavao kao klada jer nije bilo djece da me bude. Ujutro sam prije posla popio kavu jer nisam morao odvesti djecu u vrtić. Došao sam s posla i sad zujim na netu, pišem pizdarije jer nema žene oko mene da na me viče. Kasnije ću ići leći, pa otići na ćevape s ajvarom i lukom jer nema žene da se naljuti kako mrzim njeno kuhanje.
Popodne ću pogledati "Dipomca" na DVD-u kojeg sam kupio uz novine i igrati "Sid Meieir's Pirates" jer nema žene da na mene viče kako trošim novce na gluposti i igram se na kompu kao dijete.
Navečer ću izaći van i pokušati šta zbariti i poševiti. Ako ne uspijem, uvijek mogu otići na kurve ili kupiti lutku na napuhivanje, jer nema žene da mi prigovara kako više volim umjetnu pizdu nego njezin ofucani muf.
brown_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:14   #4
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ako si u braku sa pravom osobom onda možeš sve ovo što si nabrojao.
Ne kužim zašto se brak smatra zatvorskom kuglom oko noge i momentom kada život prestaje??
Meni su to kretenarije.
Brak ili veza isti jarac samo je razlika u tome koliko ozbiljno to svaćaš.
Što želim reć: Konstatacije tipa "Eh, mogu šarat, nisam još u braku" su za mene mlaćenje prazne slame. Tko se ponaša tako u vezi, ponašat će se tako i u braku.
Ako obaveze koje veza/brak donose sa sobom, onda nisi zreo za to i ne trebaš no u laziti u vezu/brak.
Pa da, slažem se. Ali nekako mi se čini da sve više ljudi odabire solo-život, ili neki drugi oblik zajedničkog života. Brak je postao pretrom i prenaporan da bi se mogao nositi sa suvremenim okolnostima života.
brown_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:19   #5
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
Ujutro sam prije posla popio kavu jer nisam morao odvesti djecu u vrtić. Došao sam s posla i sad zujim na netu, pišem pizdarije jer nema žene oko mene da na me viče. Kasnije ću ići leći, pa otići na ćevape s ajvarom i lukom jer nema žene da se naljuti kako mrzim njeno kuhanje.Popodne ću pogledati "Dipomca" na DVD-u kojeg sam kupio uz novine i igrati "Sid Meieir's Pirates" jer nema žene da na mene viče kako trošim novce na gluposti i igram se na kompu kao dijete.
Navečer ću izaći van i pokušati šta zbariti i poševiti. Ako ne uspijem, uvijek mogu otići na kurve ili kupiti lutku na napuhivanje, jer nema žene da mi prigovara kako više volim umjetnu pizdu nego njezin ofucani muf.
Ako je tvoje jedino iskustvo sa ženama bilo to da su sve loše kuhale, prigovarale za trošenje novaca, vikale na tebe i imale ofucani muf, onda da, najbolje ti je da ostaneš sam.
Žao mi je što nisi (mogao imati) imao normalne cure, jer takvih svakako ima.
Ne mislim da je loše biti sam, ali uz pravu osobu je neusporedivo bolje .
ana.zacarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:21   #6
ako u braku ima razgovora, dogovora i kompromisa, sve se može, a nadasve biti samostalan, a opet imati nekoga ko će biti uz tebe kad ti je teško.......
ali svatko bira kaj mu je ljepše i kako želi, svatko slaže svoje kockice kako želi, sam ili s nekim......
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:21   #7
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
Evo baš sam sinoć išao u kino i fino se opustio. Kasnije sam otišao s frendom na piće i malo se napio, a da za to nisam morao nikom odgovarati.
Navečer sam spavao kao klada jer nije bilo djece da me bude. Ujutro sam prije posla popio kavu jer nisam morao odvesti djecu u vrtić. Došao sam s posla i sad zujim na netu, pišem pizdarije jer nema žene oko mene da na me viče. Kasnije ću ići leći, pa otići na ćevape s ajvarom i lukom jer nema žene da se naljuti kako mrzim njeno kuhanje.
Popodne ću pogledati "Dipomca" na DVD-u kojeg sam kupio uz novine i igrati "Sid Meieir's Pirates" jer nema žene da na mene viče kako trošim novce na gluposti i igram se na kompu kao dijete.
Navečer ću izaći van i pokušati šta zbariti i poševiti. Ako ne uspijem, uvijek mogu otići na kurve ili kupiti lutku na napuhivanje, jer nema žene da mi prigovara kako više volim umjetnu pizdu nego njezin ofucani muf.
Vidiš, imaš malo krivu percepciju braka.
Ja i moj dragi živimo zajedno i sve ovo radimo.
I napijemo se on sa svojim dečkima i ja sa curama, i igramo igrice na kompu, i gledamo svatko svoje filmove i svatko troši novac na svoje gušteve.
Jer ako ja potrošim na šminku i cipele, zašto si on nebi kupio novi cooler za komjuter i sl.
I kad dođemo s posla se izvalimo ko klade i spavamo.
I nitko na nikoga ne viče niti ne kvoca.
Samo nam je puno ljepše jer ako ti se priča imaš s kim popričat i imaš s kim otić u kino i prošetat i pogledat neki sf film ispod dekice, poseksat se bez da plačaš za to.

Ne volim veze tipa "Priljepci" jer mi nismo jedna osoba nego dvije osobe koje su odabrale biti zajedno. I nije nužno da sve radimo zajedno i da imamo iste interese i da razmišljamo isto.
Stoga nam brak nije misaona imenica nego čemu se veselimo jednog dana kad za to dođe vrijeme.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:24   #8
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
Pa da, slažem se. Ali nekako mi se čini da sve više ljudi odabire solo-život, ili neki drugi oblik zajedničkog života. Brak je postao pretrom i prenaporan da bi se mogao nositi sa suvremenim okolnostima života.
Da, ako si u braku s krivom osobom.

Nisam idealist i itekako sam svjesna da život nije pjesma tbf-a "alles gut", ali ako ti je muž/žena partner u svemu a ne omča oko vrata onda je lakše borit se sa nedaćama života.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:36   #9
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
Evo baš sam sinoć išao u kino i fino se opustio. Kasnije sam otišao s frendom na piće i malo se napio, a da za to nisam morao nikom odgovarati.
Navečer sam spavao kao klada jer nije bilo djece da me bude. Ujutro sam prije posla popio kavu jer nisam morao odvesti djecu u vrtić. Došao sam s posla i sad zujim na netu, pišem pizdarije jer nema žene oko mene da na me viče. Kasnije ću ići leći, pa otići na ćevape s ajvarom i lukom jer nema žene da se naljuti kako mrzim njeno kuhanje.
Popodne ću pogledati "Dipomca" na DVD-u kojeg sam kupio uz novine i igrati "Sid Meieir's Pirates" jer nema žene da na mene viče kako trošim novce na gluposti i igram se na kompu kao dijete.
Navečer ću izaći van i pokušati šta zbariti i poševiti. Ako ne uspijem, uvijek mogu otići na kurve ili kupiti lutku na napuhivanje, jer nema žene da mi prigovara kako više volim umjetnu pizdu nego njezin ofucani muf.
U ovim redovima nisam pročitao izradu ručka/kuhanje, pranje majice i traperica, peglanje istih, održavanje čistoće kvadrata u kojim živiš, plaćanje režija? Da li radiš te stvari?
Gord is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:36   #10
hehe...mislim da se ženski rod prestravi svaki put kad muškarac propituje smisao braka...

jebiga, nova su vremena, pičke ima na svakom koraku, a vi ionako sve manje kuhate i perete.

pitam se kome trebate?

plus muškarac s godinama dobija na poželjnosti, mlade se cure pale na starije momke, što se za vas baš ne bi moglo reći.

brak je feministička zamka za muškarca-papučara.

Pazi, brak!!
brown_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:42   #11
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
hehe...mislim da se ženski rod prestravi svaki put kad muškarac propituje smisao braka...

jebiga, nova su vremena, pičke ima na svakom koraku, a vi ionako sve manje kuhate i perete.pitam se kome trebate?

plus muškarac s godinama dobija na poželjnosti, mlade se cure pale na starije momke, što se za vas baš ne bi moglo reći.

brak je feministička zamka za muškarca-papučara.

Pazi, brak!!

brak je kompromis a to pogotovo nema veze s kuhanjem i pranjem. to su banalnosti oko koji se dvoje ljudi dogovori.
onda nemaš problema.
'pičke' ima.
žena ti ionako neće bit sluškinja da ti samo kuha i pere.
moć ćeš i sa 45 imat mlade cure koje će se tako palit na tebe da se nećeš moć obranit.
a muškarac u braku je papučar.
ok.
i gdje je tu problem?
ti ćeš bit vječiti neženja i time ćeš bit presretan...

iskreno, čini se meni da bi ti vrlo rado ušao u brak, samo da nađeš ženu koja ti neće ništa prigovarat, da živiš kako želiš i nikome ne polažeš račune, a ona da ti kuha i pere po cijele dane, uz to da je extra zgodna.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:49   #12
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
hehe...mislim da se ženski rod prestravi svaki put kad muškarac propituje smisao braka...

jebiga, nova su vremena, pičke ima na svakom koraku, a vi ionako sve manje kuhate i perete.

pitam se kome trebate?

plus muškarac s godinama dobija na poželjnosti, mlade se cure pale na starije momke, što se za vas baš ne bi moglo reći.

brak je feministička zamka za muškarca-papučara.

Pazi, brak!!
Ovim postom si dokazao svoju nezrelost u glavi i da ti je mjesto sa srednoškolcima opijat se u nekom parkiću, a brak i promišljanje o istom ostavi odraslim muškarcima.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:49   #13
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
hehe...mislim da se ženski rod prestravi svaki put kad muškarac propituje smisao braka...
Krivo .
Zamisli, mene su do sada dvojica zaprosila, a gle čuda, nisam još u braku.
Zašto misliš da su žene jedine koje žele nekoga "uhvatiti"? I zašto misliš da tebe uopće bilo koja želi uhvatiti?
Recimo, ja, čitajući tvoje postove, poželim jedino da se nikada ne sretnemo .
ana.zacarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:50   #14
Quote:
Gord kaže: Pogledaj post
U ovim redovima nisam pročitao izradu ručka/kuhanje, pranje majice i traperica, peglanje istih, održavanje čistoće kvadrata u kojim živiš, plaćanje režija? Da li radiš te stvari?
Ne, vjerojatno mu to mama radi.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:53   #15
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
Pa da, slažem se. Ali nekako mi se čini da sve više ljudi odabire solo-život, ili neki drugi oblik zajedničkog života. Brak je postao pretrom i prenaporan da bi se mogao nositi sa suvremenim okolnostima života.
Brakovi propadaju zbog sebičnosti,zato jer na prvom mjestu nije MI nego JA.
Nema to veze s ničim osim sebičnosti,sve ostalo su samo izlike.
Žena neće brak zato jer ona ne želi kuhati ,prati ,
Muškarac ne želi brak jer neće imati za majicu u kojoj će se osijećati kraljevski,neće moći raditi ono što želi kada i kako i koliko želi.
Dakle ne mogu živjeti kako želim već neke stvari moram podrediti nekome nečemu a to ne želim jer oh to sam JA
Meni je to sebičnost.
Zatim brakovi proadaju zbog vjerovaja u bajke,dakle basnoslvono vijenčanje a nakon dva mjeseca razvod (ne trebva reći kolika je uloga medija u tome)
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:55   #16
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ovim postom si dokazao svoju nezrelost u glavi i da ti je mjesto sa srednoškolcima opijat se u nekom parkiću, a brak i promišljanje o istom ostavi odraslim muškarcima.
Pročitala si dva "Cosmopolitana" i pogledala "Oprah Show" pa odmah glumiš nekakvog bračnog savjetnika.
Iznenadila bi se da znaš koliko je brak upravo za mene
brown_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:00   #17
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
Pročitala si dva "Cosmopolitana" i pogledala "Oprah Show" pa odmah glumiš nekakvog bračnog savjetnika.
Iznenadila bi se da znaš koliko je brak upravo za mene
Krivo, pročitala sam 3 Cosmopolitana i američko izdanje Vogue-a.

Ako si postavio ozbiljnu temu (ukoliko je to to) onda bi trebao biti sposoban smisleno argumentirati istu.

No nekako mi se čini da je tebe neka teta dobano povrijedila pa si sada ogorčen i preispituješ nešto što ti je trenutno daleko i strano.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:03   #18
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Brakovi propadaju zbog sebičnosti,zato jer na prvom mjestu nije MI nego JA.
Nema to veze s ničim osim sebičnosti,sve ostalo su samo izlike.
Žena neće brak zato jer ona ne želi kuhati ,prati ,
Muškarac ne želi brak jer neće imati za majicu u kojoj će se osijećati kraljevski,neće moći raditi ono što želi kada i kako i koliko želi.
Dakle ne mogu živjeti kako želim već neke stvari moram podrediti nekome nečemu a to ne želim jer oh to sam JA
Meni je to sebičnost.
Zatim brakovi proadaju zbog vjerovaja u bajke,dakle basnoslvono vijenčanje a nakon dva mjeseca razvod (ne trebva reći kolika je uloga medija u tome)
statistički u nas oko 60% novosklopljenih brakova završava razvodom, a vani je taj postotak još veći.

danas ljudi brže jedno drugome dosade, ma najveći je problem s brakom to što ćeš vjerovatno imat i djecu pa nastanu komplikacije, jer lako se je razvest ako nema djece.
brown_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:11   #19
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
Imam 27 godina i nisam oženjen. A niti ne planiram. Dobro mi je biti sam. Imam vremena za sve što me zanima. Mogu čitati knjige, gledati filmove, spavati kad hoću, odmarati se, izlazit van...
Je li brak postao suvišno opterećenje za nas koji iznad svega cijenimo svoju slobodu?
Ne daj se.....
Zamisli što bi propustio do 45-e (vrijeme za nać neku od 27...a takvih ima na bacanje) i pazi...uvijek nosi svoje gumice!
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:11   #20
Quote:
brown_27 kaže: Pogledaj post
Je li brak postao suvišno opterećenje za nas koji iznad svega cijenimo svoju slobodu?
potreba za slobodom je primarna ljudska potreba. ne dar odabranima. koje to biće priželjkuje ropstvo?

sve ti se svodi na to koliko su široki tvoji pogledi i onoga s kim si u vezi. ja sam uvjerenja da istinsku slobodu možeš postići upravo u zajedništvu s pravom osobom.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.