Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2015., 10:27   #461
Ako sam dobro shvatio, JC4800VWY bi trebao biti nasljednik JC4800VMX?

Iste su im specifikacije, s time da VWY ima kuciste od inoxa i dosta je laksi od VMX.

Plus u odnosu na Tefal je sto Gorenje ima reverzibilni rad.

Da li je ovih 300W (Tefal) bitna razlika u odnosu na 150W (Gorenja)?

Vidim da Tefal ima 80 okretaja, ali ne mogu naci podatak na koliko okretaja rade Gorenje sokovnici :-/
dinek8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:18   #462
Quote:
dinek8 kaže: Pogledaj post
Molim preporuku izmedju ova 3 sokovnika:

Tefal/Moulinex Infiny - http://www.tefal.com.hr/All+Products...REVOLUTION.htm (1.500,00 kn)
Gorenje JC4800VMX - http://www.gorenje.hr/proizvodi/mali...-agruma/397447 (1.600,00 kn)
Gorenje JC4800VWY - http://www.gorenje.hr/proizvodi/mali...-agruma/513145 (1.100,00 kn)

Hvala
Ja bih osobno izabrao Gorenje.
Ovaj za 1600 kn. je kopija Hurom slow juicera i slovi za dobar izbor.
E sad, ovaj za 1099. kn. mi je pomalo misterija. Izgleda kao unapređena verzija onog prvog, a jeftiniji je.
Izgleda mi jako dobro, osobno bih istražio što više o njemu i vjerovatno baš taj izabrao (ima i čep da ne kaplje).
Kod ovog tipa sokovnika 150 i 300W ne znači ništa. Hurom ima 150W pa je najbolji. To je bitnije kod centrifugalnih.
Gorenje se također vrte na 70-80 okretaja (ovaj stariji svakako, a vjerovatno i novi).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:00   #463
Hvala na savjetima.

Na kraju sam se ipak odlucio za Tefal, i za sada sve radi bez greske, nista se ne zastopava, uspjesno odradio jabuke, narance, mrkvu, grejp, grozdje, lubenicu, ciklu, sljive...

Koje jabuke su najbolje za sokove?
Pretpostavljam da imate svoje favorite

Lisnato povrce... da li ga trebam nasjeckati na trakice ili kako je najbolje (da mi ne zapne na vijku)?

Thnx
dinek8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:51   #464
Super, čestitam na izboru, nadam se da ćes uživati!!!

Prvo pravilo je da usitniš povrće i voće i da ubacuješ naizmjenice, tvrdo pa meko.

Lisnato povrće nareži na trakice (1-2cm) i tako ubacuj. Bitno je da komadići korjena ne budu duži jer se onda znaju zapetljati.

Također, ja u sve sokove dodajem mrkvu jer ona je glavna kad treba nešto progurati

Što se tiče jabuka, nemam neku posebnu vrstu ... sve ide, i fuji i jonagold i zlatni delišes i idared i Granny Smith
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:20   #465
Sve što reče kolega sokadžija + ja preferiram one tvrde zelene jabuke (Granny Smith). Dobije se najbolji sok, zelen i svjež skoro bez pulpe. Uglavnom što čvršće i svježije voće i povrće, bolji sok. Ako npr. ubaciš gnjecave jabuke, dobiješ sos bezveznog okusa... Ako su jabuke onako ni amo ni tamo, jedan limun ih može dosta izvući (osvježiti).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 09:43   #466
Nabavio i ja Vivaxov slow juicer za 699 kn.
Dugo sam vagao da li uzeti nešto skuplje, pa se odlučio na jeftiniju varijantu, jer sam se bojao da će veći dio vremena skupljati prašinu poput nekih drugih malih kućanskih aparata.

Za sad sam oduševljen
Sokovnik radi bolje nego što sam očekivao za te novce, i otkad sam ga uzeo prije tri tjedna u pogonu je bio skoro svaki dan

Za sad se uglavnom bavim sezonskim voćem jer imam nešto vlastitih voćaka - kruške, šljive, breskve kojih trenutno ima u izobilju. Uskoro će i jabuka bit.
Kod gušćeg voća ala kruške/banane ima malo pulpe, što meni u principu i paše.

Kombiniram s mrkvom, limunom, đumbirom, lubenicom, dinjom.

Još nisam isprobao lisnato povrće, ali vjerujem da će biti ok.

Ako imate koji recept/preporuke koje lisnato povrće je dobro za cijedit i zdravo, te s čim ga kombinirat, otvoren sam za prijedloge
MisterNo007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 11:05   #467
Banana u principu ne ide u sokovnik jer iz nje se ne može ništa iscjediti.
Kod lisnatog obavezno isjeckaj na sitno da se sokovnik ne muči. I obavezno rotiraj - hvat lisnatog, pa malo čvrstog da pogura (najbolja je mrkva). Zeleno je najzdravije od svega. Sve što je zeleno i jestivo možeš cjediti (npr. špinat, blitva, kelj, kupus, zelena salata itd.).
Ja obično kombiniram sa nečim slatkom i kiselim da se poboljša okus (jabuke i limun npr.). Ne bih se opterećivao sa nekim pravilima, cjediš šta imaš i što je moguće raznovrsnije i to je to.
Kod lubenice slobodno cjediš koru - kažu da je kora najzdravija.
Jedan od omiljenih sokova mi je grejp / cikla. Onako je baš moćan i super izgleda u visokoj vinskoj čaši. Pijem polako i uživam :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 11:21   #468
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Banana u principu ne ide u sokovnik jer iz nje se ne može ništa iscjediti.
Volim ju staviti jer da gustoće i slatkoće soku, nešto ipak izađe i iz nje

Quote:
Kod lisnatog obavezno isjeckaj na sitno da se sokovnik ne muči. I obavezno rotiraj - hvat lisnatog, pa malo čvrstog da pogura (najbolja je mrkva). Zeleno je najzdravije od svega. Sve što je zeleno i jestivo možeš cjediti (npr. špinat, blitva, kelj, kupus, zelena salata itd.).
Znma da je zdravo,ali jednom sam probao neki zeleni smoothie, i koliko god mi je poslije bilo super, dok sam ga pio išlo mi je na povraćanje
Tako da ću to definitvno s voćem kombinirati.



Quote:
Ja obično kombiniram sa nečim slatkom i kiselim da se poboljša okus (jabuke i limun npr.). Ne bih se opterećivao sa nekim pravilima, cjediš šta imaš i što je moguće raznovrsnije i to je to.
Pa tako i ja planiram, uglavnom ono što imam na raspolaganju plus kupovati nešto tropskog voća i sl. Imam u zagorju komad vrta, ponešto voća i povrća, pa će to biti baza.

Quote:
Kod lubenice slobodno cjediš koru - kažu da je kora najzdravija.
Ozbiljno?
A kaj se lubenice ne špricaju s otrovima?

Quote:
Jedan od omiljenih sokova mi je grejp / cikla. Onako je baš moćan i super izgleda u visokoj vinskoj čaši. Pijem polako i uživam :-)
Ciklu inače ne volim kao salatu, ali možda bi mi se ovako svidjela.

Hvala na savjetima
MisterNo007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 11:38   #469
Koristim Hurom, isto je slow juicer. Neke recepte nemamnego koristim ono što je dostupno sa vrta ili s livade. A zelenjave neke uvijek ima

Cima od mrkve, lišće od cikle, lišće maline, kupine, trputac, maslačak (korijen, cvijet, lišće) nisu pregadni. Ono kaj mi loše sjeda i moram kamuflirati je kelj, zelje, zelena salata a kao odlični razblaživači su mi se pokazali jabuka i ananas.

Kad radim bananu imam taktiku. Pazi sad! Najprije cijedim tekuće npr. naranču i onda stavim bananu koja se razmuti i cijela ostane u soku. Ak tak ne napravim cijela ode van.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 10:21   #470
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?
A kaj se lubenice ne špricaju s otrovima?

Ciklu inače ne volim kao salatu, ali možda bi mi se ovako svidjela.

Hvala na savjetima
Danas se sve prska pa sve gulim.
Ovo za lubenicu se naravno odnosilo na neke domaće neprskane (ako takvih možeš nabaviti). Vrijedi uglavnom za sve voće.
Ciklu ni ja ne volim nikako, ali u navednoj kombinaciji mi baš odgovara.
Uglavnom, te odvratnije stvari traže navikavanje, no jednom kada se navikneš, više organizam traži cjeđenom povrće nego voće.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 10:23   #471
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Koristim Hurom, isto je slow juicer. Neke recepte nemamnego koristim ono što je dostupno sa vrta ili s livade. A zelenjave neke uvijek ima

Cima od mrkve, lišće od cikle, lišće maline, kupine, trputac, maslačak (korijen, cvijet, lišće) nisu pregadni. Ono kaj mi loše sjeda i moram kamuflirati je kelj, zelje, zelena salata a kao odlični razblaživači su mi se pokazali jabuka i ananas.

Kad radim bananu imam taktiku. Pazi sad! Najprije cijedim tekuće npr. naranču i onda stavim bananu koja se razmuti i cijela ostane u soku. Ak tak ne napravim cijela ode van.
Meni su najodvratniji krastavac i paradajz. Inače ih rado jedem, ali sok mi je nekako za povratit. No, jako je zdravo pa pritisnem nos i progutam :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:41   #472
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Danas se sve prska pa sve gulim.
Ovo za lubenicu se naravno odnosilo na neke domaće neprskane (ako takvih možeš nabaviti). Vrijedi uglavnom za sve voće.
Ciklu ni ja ne volim nikako, ali u navednoj kombinaciji mi baš odgovara.
Uglavnom, te odvratnije stvari traže navikavanje, no jednom kada se navikneš, više organizam traži cjeđenom povrće nego voće.
Lubenice mi nažalost doma ne uspijevaju. Najviše što sam uspio dobiti je bilo par komada veličine malo veće od velike jabuke, slatke i fine, ali male.

sutra ću se do placa zaletit po malo zelenjave i kombinirat
MisterNo007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 23:36   #473
Quote:
ogledaloogledal kaže: Pogledaj post
Danas sam kupio ovaj sokovnik.
Koristio sam ga samo jednom, za jabuke zelena i crvena, mrkva i narandze. Svako voce sam cedio u zasebnu casu.
Ukus svakog soka je bio fantastican iako mrkva nije moj favorit, ali kas sam ga pomesao sa narandzom, e to je bilo nesto nevidzeno.
Sokovnik cedi bez imalo pulpe, sok je bas bistar. To sam i trazio neli, pitajuci i trazeci informacije za Vivaxov sokovnik. Iako je bio najjeftiniji (80 eur), izgubio sam interes za njega kad sam nasao ovaj koji izgleda identicno kao i Vivax. Na stranu ima dva videa i bas se lepo vidi koji gusti sok cedi i koliko pulpe ostavlja u sok (meni sok izgleda isto kao na slike iz Vivaxov reviewa). A takav nalik smoothie sok ne zelim.
I ovaj Severin nije dosta skuplji, kupio sam ga za malo ispod 100 eur (tacnije 97 eur). U Makedoniji izbor slow juicera je nikakav. Osim Vivax i Severin ima jos neki Rohnson koji kosta nerealnih 150 eur, zatim Tefal/Moulinex-ova raketa za koju kad se naceka popust moze se uzeti za 180 eur a redovna cena je 227 eur, i Hurom koji je kad se naceka na popustu 315 eur iz redovne 350 eur (za HU-100 i HU-400 modele, ista je cena koliko da zvuci nelogicno). Nista drugo nemoze se kupiti, nema cak ni Gorenjski slow juicer.
Nakon prvi dan i prve sokove jas sam prezadovoljan sa Severin-ov sokovnik. Poslednji sok mrkva i narandza sam popio 4-5 sati nakon cedenja i mogu reci da imam osecaj da je sok bio i bolji kako je malo otstojao. Boja i struktura (mislim na razdvajanje, talozenje i sl. na sta sam navikao kad sam cedio na centrifugalni) je ostala potpuno ista.
Evo nakon nekoliko meseci da pisem ponovo za Severin-ov sokovnik.
Ne koristim ga bas cesto-nesto kao jednom nedeljno, ali sam i dalje prezadovoljan. Sada je sezona breskve, tj vec zavrsava, ali sok od breskve je fantastican. Litar cedeni sok dobijam od 2kg breskve, jeftinije je nego tetrapak sokove (potsetnik da sam iz MK, pa je kg breskve dosta jeftin). Pulpa izlazi sa jos nesto soka-ipak su to breskve, pa prvi put sam probao da je opet vratim kroz sokovnik ali tada izlazi bas gusto a ja ne zelim to tako da prolazim breskve samo jedanput i sok koji dobijem je nesto fantasticno.
Neznam dali ste probali 100% breskva na slow jucere, za mene najbolje nesto koje sam do sad probao.

PS. Sa stari centrifugalni, pre nekoliko godina kad sam ga kupio, probao sam istu stvar-da napravim sok od breskve. Kazem probao jer je to bilo nesto odvratno. Probao sam ga rezrediti sa vodom ali nije bilo bolje, pa je otislo kroz kanalizaciju.
ogledaloogledal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:44   #474
Vjerujem da je breskva odlična

Meni je bolje kad je gusto pa stavim sito sa većim rupama i uvijek cijedim 2x pa drugi put izađe fino gusto. No jako rijetko cijedim samo voće jer voće mogu i ovak pojest + još dobim vlakna. Bitnije mi je cjedit zeleno kojeg ne mogu pojest u toj količini u kojoj ga iscjedim.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 22:28   #475
Pozdrav,

posljednjih tjedan, dva istražujem te sokovnike i došao sam do zida, odnosno tražim savjet kakav takav. Dakle iskreno u ovom trenutku nisam za kupovinu Huroma (najjeftinji 2300 kn) jer iskreno ne znam da li će zaživiti sokovi u mojem domu u toj mjeri. Dvojim između:
- Gorenje JC4800VWY (1100 kn) - gar 2 god
- VIVAX SJ-150 (800 kn) - gar 1 god
- VerVita XXL (1900 kn) gar 5 god - ali onda mogu komotno i Hurom kupiti zar ne?
- VEGAVITA VSL-240AC (1530 kn) - gar 5 god
- LIFEENERGY sokovnik (900 kn) - gar 2 god

Ima li tko kakvih saznanja o sokovnicima Lifeenergy-a? Vivax ili Gorenje?
sam101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:44   #476
Ja imam gorenje model prije tvog i savršeno sam zadovoljan, nadji par postova prije moj post pa vidi, a bilo je rasprave i bas o tome modelu. Provrti par stranica unatrag

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
Hermetis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 10:18   #477
Quote:
sam101 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

posljednjih tjedan, dva istražujem te sokovnike i došao sam do zida, odnosno tražim savjet kakav takav. Dakle iskreno u ovom trenutku nisam za kupovinu Huroma (najjeftinji 2300 kn) jer iskreno ne znam da li će zaživiti sokovi u mojem domu u toj mjeri. Dvojim između:
- Gorenje JC4800VWY (1100 kn) - gar 2 god
- VIVAX SJ-150 (800 kn) - gar 1 god
- VerVita XXL (1900 kn) gar 5 god - ali onda mogu komotno i Hurom kupiti zar ne?
- VEGAVITA VSL-240AC (1530 kn) - gar 5 god
- LIFEENERGY sokovnik (900 kn) - gar 2 god

Ima li tko kakvih saznanja o sokovnicima Lifeenergy-a? Vivax ili Gorenje?
Od ovoga navedenog, osobno bih izabrao Gorenje za 1100 kn. Čak bih kupio i stariji model sa manjim otvorom ako se nađe jeftinije.
Sve su to varijacije na temu i kopije Hurom i Kuvings sokovnika. Po istraživanju imam dojam da taj Gorenje nudi najbolji omjer cijena / kvalitet. Moguće da je toliko dobar da ti poslije neće ni trebati drugi sokovnik (Hurom). Moja filozofija je također bila da kupim nešto jeftino pa da vidim kako mi se sviđa. No, ja sam kupio sokovnik Sinbo za 250 kn. u Konzumu. Čak i taj jeftin centrifugalni sokovnik mi je pokazao da želim cjeđeni sok u svojem životu pa sam ga brzo prodao i kupio Hurom za 2750 kn. Od tada je prošlo 4 i pol godine i sokovnik radi kao nov (osim određenih diskoloracija koje iskreno ne znam potpuno očistiti). Čovjek koji mi je prodao kaže da nije imao ni jednu jedinu reklamaciju na Hurom za sve te godine koliko prodaje taj sokovnik. Tu je ustvari kvalitet originala. Trajat će 10, možda i 20 godina. Kod kopija je to sve lutrija i teško da će poživjeti baš toliko... No, opet, kopije su i jeftinije, a neke rade skoro ili isto kao original...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:52   #478
bok svima!

kupujem juicer, koristio bih ga svaki dan, i htio bih uložiti u nešto kvalitetno - pretpostavljam da je većini vas Hurom broj jedan.
već imam Blendtec blender, ali bih htio juicer za (pretežno) sok od jabuke, ali i ostalih voća/povrća koje ne mogu iskoristiti blenderom.

e sad, ako kupujem Hurom, vidim da je razlika u cijeni među modelima čak 2000 kuna - bi li bilo okej kupiti najjeftiniji model (iako nije baš jeftin) ili postoje neki jako dobri razlozi zašto bih išao na skuplje varijante?

hvala!
__________________
tomislavperko.com
broke traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 12:16   #479
Quote:
broke traveler kaže: Pogledaj post
bok svima!

kupujem juicer, koristio bih ga svaki dan, i htio bih uložiti u nešto kvalitetno - pretpostavljam da je većini vas Hurom broj jedan.
već imam Blendtec blender, ali bih htio juicer za (pretežno) sok od jabuke, ali i ostalih voća/povrća koje ne mogu iskoristiti blenderom.

e sad, ako kupujem Hurom, vidim da je razlika u cijeni među modelima čak 2000 kuna - bi li bilo okej kupiti najjeftiniji model (iako nije baš jeftin) ili postoje neki jako dobri razlozi zašto bih išao na skuplje varijante?

hvala!
Sve je to u biti isti stroj. Razlike su u finesama i dodatnim mogućnostima. Veći otvor, poklopac na izlaznom otvoru, veća posuda, mogućnost pravljenja smutija, drugačije pozicioniran točkić, malo izmjenjen oblik, BPA free, manji broj okretaja itd. Dakle slobodno najjeftiniji model ako ti treba za obično cjeđenje soka (pogotovo što već imaš Blendtec). Također, kopija od Gorenja izgleda vrlo dobro za 1100 kn. pa bih i to uzeo u obzir. Imam stari model HU-100 i ne osjećam neku potrebu za bacanjem 4000 kn. na nešto novije.

Vernon trgovina prodaje Hurom HB09 za 2270 kn. To je poprilično nov model sa nekim od unapređenja (u odnosu na moj stari model), gratis poštarina, poklon. Osobno da kupujem, to bih kupio...

Zadnje uređivanje ivanaj : 29.08.2015. at 13:29.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 10:46   #480
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Sve je to u biti isti stroj. Razlike su u finesama i dodatnim mogućnostima. Veći otvor, poklopac na izlaznom otvoru, veća posuda, mogućnost pravljenja smutija, drugačije pozicioniran točkić, malo izmjenjen oblik, BPA free, manji broj okretaja itd. Dakle slobodno najjeftiniji model ako ti treba za obično cjeđenje soka (pogotovo što već imaš Blendtec). Također, kopija od Gorenja izgleda vrlo dobro za 1100 kn. pa bih i to uzeo u obzir. Imam stari model HU-100 i ne osjećam neku potrebu za bacanjem 4000 kn. na nešto novije.

Vernon trgovina prodaje Hurom HB09 za 2270 kn. To je poprilično nov model sa nekim od unapređenja (u odnosu na moj stari model), gratis poštarina, poklon. Osobno da kupujem, to bih kupio...
hvala na savjetu, juicer je na putu prema meni
__________________
tomislavperko.com
broke traveler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.