Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2010., 16:49   #61
Dark star

Hvala ti za odgovor. Ma bile su meni na pregledu u Svjetlosti sasvim raširene zjenice, mislim sa kapima Mydryacil, a stavili su i još neke druge kapi, tako su baš rekli, dvije vrste kapi za oči. Imam već iskustva sa tim, nije mi prvi puta. Bila sam već i u bolnici prošle godine na laseru radi problema sa mrežnicom, ali tamo sam naručena na kontrolu tek slijedeće godine. Oni su meni u Svjetlosti određivali dioptriju onako usput, valjda da naplate cijeli pregled. Ne bi naravno po tome radila naočale. Inače bili su ljubazni. Ali to mjerenje očnog tlaka sa nečim što oni i sami znaju da nije precizno mi je sasvim bez ikakvog smisla. Mislim da mi i nisu baš točno rekli za očni tlak. I ta njihova nesigurnost (specijalizanata) se baš vidjela. A došla sam tamo baš s ciljem da provjerim očni tlak što sam i odmah rekla. Glavno je da su mi odmah na hodniku istog trenutka uvalili te kapi, nisu me ništa niti pitali. I ja sam očekivala da će mi prvo izmjeriti očni tlak nekom točnijom metodom, pa tek onda širiti zjenice.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 17:02   #62
Dark Star

Nemoj nikako ići ponovo na LASIK. U biti mrežnica se može odignuti uslijed velike minus dioptrije. To se zove ablacija retine i jako je opasno stanje, može se izgubiti vid na tom oboljelom oku. To nema nikakve veze sa rožnicom. Ja sam imala prošle godine blaže odignuće mrežnice uslijed rupture na periferiji mrežnice i morala sam ići na fotokoagulaciju argon laserom. Sve je dobro prošlo na kraju jer sam došla na vrijeme. I imam dosta manju minus dioptriju od tvoje. LASIK je dosta opasan jer se stvara vakum u oku uslijed stvaranja poklopca. Ako je mrežnica (retina) nešto slabija i postoje degeneracije može doći do ablacije retine.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 23:17   #63
Hvala to mi je sve doktor vec objasnio, i upravo zbog toga i preporucio da se nista ne dira bar za sada. Ako bi i isao bio bi to PRK, LASIK nikad vise.
On je i sam rekao kako oni bjeze od dioptrija iznad -10 i da na takvim ocima skidaju samo na izriciti zahtjev pacijenta, ali ne bas drage volje, jer su te visoke myopije jako nepredvidljive.

Nalaz fundusa kaze sto se tice mreznice sljedece:
periferija mreznice stanjena (sto god to znacilo) i onda jos: bez prijetecih promjena.

Meni su najveci problem te aberacije (svjetlosni krugovi) koji su nastali zbog lasera koji je bio manje opticke zone od mojih zjenica, ali nadam se da cu to rjesiti s ovim novim polutvrdim lecama koje koriste tu istu wavefront tehnologiju kao i laser.

pozdrav i hvala jos jednom

Zadnje uređivanje DarkStar : 29.05.2010. at 23:23.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 11:12   #64
DarkStar

Poslala sam ti privatnu poruku, pa te molim ako mi možeš odgovoriti isto u privatnoj poruci kada pročitaš poruku.

Unaprijed hvala.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:26   #65
Odgovorio sam ti na poruku i poslao skenirani nalaz fundusa da vidis kako to izgleda.
Sretno na pregledu, javi nam kako je proslo.

pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:33   #66
Hvala ti. Poslala sam i ja tebi privatnu poruku vezanu uz tvoj nalaz i preporuku kome da se javiš ako želiš zbog ovog skeniranog nalaza i pregleda.

Sretno i tebi. Zanima me još koliko si čekao na pregled u Optocentru, odnosno koliko dana ranije se mora naručiti na pregled? Recimo jel dovoljno naručiti se na pregled preko telefona u ponedjeljak, pa da se dođe na pregled još krajem tog istog tjedna, recimo u četvrtak ili petak?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:36   #67
Ja sam se bio narucivao u Ponedjeljak za Cetvrtak i Cetvrtak za drugi Utorak, ceka se cca 3-4 dana ovisi kod kojeg doktora hoces ici i kad je on slobodan.

Pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 16:10   #68
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Dark star

Hvala ti za odgovor. Ma bile su meni na pregledu u Svjetlosti sasvim raširene zjenice, mislim sa kapima Mydryacil, a stavili su i još neke druge kapi, tako su baš rekli, dvije vrste kapi za oči. Imam već iskustva sa tim, nije mi prvi puta. Bila sam već i u bolnici prošle godine na laseru radi problema sa mrežnicom, ali tamo sam naručena na kontrolu tek slijedeće godine. Oni su meni u Svjetlosti određivali dioptriju onako usput, valjda da naplate cijeli pregled. Ne bi naravno po tome radila naočale. Inače bili su ljubazni. Ali to mjerenje očnog tlaka sa nečim što oni i sami znaju da nije precizno mi je sasvim bez ikakvog smisla. Mislim da mi i nisu baš točno rekli za očni tlak. I ta njihova nesigurnost (specijalizanata) se baš vidjela. A došla sam tamo baš s ciljem da provjerim očni tlak što sam i odmah rekla. Glavno je da su mi odmah na hodniku istog trenutka uvalili te kapi, nisu me ništa niti pitali. I ja sam očekivala da će mi prvo izmjeriti očni tlak nekom točnijom metodom, pa tek onda širiti zjenice.
to mjerenje tlaka sa tim bezkontaktnim uređajem i nije precizno kao što i sama kažeš al ako su ti s njim izmjerili tlak koji je u svig granicama normale nije bilo potrebe da idu na preciznije mjerenje,da ti je taj uređaj pokazao tlak,recimo 26 onda bi ti sigurno mjerili i na druge načine,preciznije,nemoraš se zbog toga bojati.
inače taj vrag što puhne u oko je meno osobno najmrži pregled
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 15:38   #69
Ja mislim da je ta Svjetlost jako razvikana bez nekog velikog i opravdanog razloga. Ne bi više tamo išla. Dobro da mi tamo nisu nešto loše napravili, ne znam kako bi to podnijela. Ovako sam bila na jednom pregledu na kojem nisam saznala ono što me zanimalo, a platila sam 300 kn. Isto tako mislim da bi ti specijalizanti trebali raditi zajedno sa nekim specijalistom, a ne da sami rade preglede, pogotovo zato što se taj pregled i plaća. Meni je jedna specijalizantica u Svjetlosti rekla jedno, da bi mi potom specijalizant to umanjivao što je ona rekla, tvrdio je nešto posve drugo i djelovali su baš nesigurni. Kako da ja znam šta je od toga točno. Otići ću na još jedan pregled negdje drugdje da budem sigurna.

Jasmine, nadam se da će tebi biti dobro. Nešto su oni pogriješili kod tebe za vrijeme operacije? Pročitala sam na onom drugom topiću da si nešto napisala da operacija nije protekla kako je trebala.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:17   #70
jasmine

Poslala sam vam privatnu poruku, pa je pročitajte. Mislim da bi možda bilo dobro da tamo odete na pregled.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:21   #71
ja znam da moj prijatelj Hamuš zna nekog lika koji ima neke tikove, a misli da mu je to zbog očnog tlaka... bolje da odeš na pregled što prije
dzasmin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:26   #72
Ovakve izjave neću niti komentirati. Ako nemaš šta pisati nađi si neku drugu zanimaciju. Da si se ti našao u situaciji u kakvoj sam ja bila prije skoro godinu dana sigurno ne bi sada tako govorio. Bojao bi se i ti da si na mome mjestu. A s obzirom da ne znaš o čemu govoriš, bolje da šutiš.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:50   #73
Quote:
dzasmin kaže: Pogledaj post
ja znam da moj prijatelj Hamuš zna nekog lika koji ima neke tikove, a misli da mu je to zbog očnog tlaka... bolje da odeš na pregled što prije
a da si odeš prijatelja hamuša zajebavati,ha jel ti to palo na pamet?
stvarno ovdje ima pacijenata koji su neizlječivi
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 17:05   #74
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
a da si odeš prijatelja hamuša zajebavati,ha jel ti to palo na pamet?
stvarno ovdje ima pacijenata koji su neizlječivi
ma frajer se samo zeza, pusti ga, to je iz top liste nadrealista, dzasmin, hamuš i hakala, legende
__________________
Everybody lies!
Dr House is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 17:51   #75
ma sjetila sam se al stvarno se zeza na krivom mjestu.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 10:19   #76
Eto, čitam vaše postove pa da i ja nešto napišem o svom iskustvu. Imam glaukom već 2 godine. Kontrolirala sam tlak u svom domu zdravlja ali mi se to činilo nekako neprecizno, pogotovo kad sam malo pročitala na netu što sve napravi visok očni tlak... Od tada se kontroliram u Svjetlosti kod Dr. Gavrić koja je po meni predivna i predobra dokica, strpljiva i sve lijepo objasni. Svakih 6 mj. vidno polje,svakih par mj. tlak, snimke vidnog živca svakih god. dana. A tako sam i čitala da treba biti. Meni ona mjesrti tlak nekim aparatićem kojim dodirne oko. Ništa mi se tu ne čini traljavo niti nestručno. Tlak mi je oko 15 i ona kaže da je to taman. Uvijek ima puno ljudi, pa ne vidim zašto tu nešto nebi štimalo?
gradilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 17:02   #77
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
što se svijetlosti tiče,u mom slučaju,praksa je bila da mi one klasične predradnje ui preglede odradi spacijalizant i onda na te gotove podatke dođe dr pa ona pozovu gabrića.
a što se tiče moje operacije oni tvrde da je sve u najboljem redu s tim da sam ja s njima dogovorila operaciju ugradnje leća i antiglaukomsku operaciju a kad je sve bilo gotovo ispostavilo se da nisu napravili ništa po pitanje glaucoma što je meni i bio primarni cilj. mene ustvari muči samo ljevo oko. na njemu su i napravili prednju vitraktomiju i to bi kao trebalo omogučiti otjecenju očne vodice al poanta cijele priče je da sam kod njih došla sa tlakom od 30 a sad mi skače i na 45 na tom ljevom oku a gabrić priča lovačke priče i sve okolo naokolo i na pradlog lječnica da mi se ugradi šant on je napravuio fajer tamo na njih.
ne znam ko je u pravu,ko je lud,dal se sve igre igraju zbog love il nečeg drugog što je meni nevjerovatno i pomosliti na to jer je ipak gabrič lječnik al kako vrijeme odmiče mislim da će se iopak pokazati ona teorija da je on prvenstveno biznismen i političar a na zadnjem mjestu lječnik,to me ustvari i najviše žalosti.
kontaktirala sam i druge lječnike u drugim privatnim klinikama da me prime na pregled al nitko neće jer kažu da to nije praksa i preko jedne jake veze nisam uspjela doči do drugog mišljenja kod jednog našeg drugog poznatog lječnika.
meni je cilj bio da mi naprave operaciju glaukoma i da se riješim kapanja i tableta diamox koje pijem već godina a sad sam opet i dalje na toj terapiji.
Jasmine draga, ne mogu zamisliti šta prolaziš.
A što je bilo prije operacije? Kakav problem si imala, jel bilo još kakvih zahvata na očima prije tog? čitala sam malo tvoje postove, vidim da si puno proša i da se boriš.
Od srca ti želim reći,, draga, odbili su te na puno mjesta, očito je da kapanje ne djeluje više, klašična terapija ne vrijedi više kod tebe: kako to da ne vjeruješ jednom čovjeku koji ti pokušava pomoći? očito doktor Gabrić ima iskustva sa takvim kompliciranim očima kad se usudio dirati tvoje oči koje su krhke ko kristalne kuglice.
Nađi snage da vjeruješ osobi koja zna svoj posao, mani se gledanja ko je političar a ko biznismen jer vjeruj mi na tvom slučaju neće ni lipe zaraditi.
Jedino može, da prostiš, najebat i izgubit.
Rekla si da ti nisu naplatili ni kune sve te silne kontrole i terapije i sve to što ideš tamo.
Sigurna sam da postoji plan. Ne očajavaj draga.
A.Amani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 17:11   #78
Inače, ja sam glaukomaš od svoje 26 godine. Moj tlak je pod kontrolom sa kapljicama hvala Bogu.
Vodio me Ekart ali nisam mogla zbog posla stalno čekati na Rebru pa sam pošla privatno.
U početku, prvo sam išla u taj Optocentar, taj mlađi doktor Lukenda, ma uredu je tip , čini se da zna svoj posao ali nekako mi se okruženje nije sviđalo.
Malo mi je neugodno što je to razlog mog odlaska iz tog optocentra ali potražila sam doktoricu Gavrić u Svjetlosti.
Vidim da se već tu spominje i prije sam čula da je jako sposobna za voditi glaukom. Draga ženica, baš ko prija mi dođe.
Tako je, jako puno mladih doktora radi u svjetlosti, čak i sa njom radi jedna visoka, plava i onako baš vesela specijalizantica.
Tako da me tu osvojila atmosfera i nemam grč u želucu kad idem na kontrole.
A.Amani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 17:29   #79
Quote:
A.Amani kaže: Pogledaj post
Inače, ja sam glaukomaš od svoje 26 godine. Moj tlak je pod kontrolom sa kapljicama hvala Bogu.
Vodio me Ekart ali nisam mogla zbog posla stalno čekati na Rebru pa sam pošla privatno.
U početku, prvo sam išla u taj Optocentar, taj mlađi doktor Lukenda, ma uredu je tip , čini se da zna svoj posao ali nekako mi se okruženje nije sviđalo.
Malo mi je neugodno što je to razlog mog odlaska iz tog optocentra ali potražila sam doktoricu Gavrić u Svjetlosti.
Vidim da se već tu spominje i prije sam čula da je jako sposobna za voditi glaukom. Draga ženica, baš ko prija mi dođe.
Tako je, jako puno mladih doktora radi u svjetlosti, čak i sa njom radi jedna visoka, plava i onako baš vesela specijalizantica.
Tako da me tu osvojila atmosfera i nemam grč u želucu kad idem na kontrole.
Oprosti ali sto je za tebe tocno "pravo" okruzenje?
Masa mladih specijalizanata koji se uce na TVOJIM ocima?
Hvala ali meni takva atmosfera ne treba, osim toga procitaj malo u drugoj temi o laserskoj operaciji u starim postovima moja iskustva u svjetlosti od prije 11 godina (radili su mi samo pregled ne i operaciju (hvala nebesima bili bi me do kraja unistili!)
Prvo su poceli urlati na mene jer sam dosao iz 250 kilometara udaljenog grada pa sam se usudio doci pola sata ranije! Onda umjesto da me pregleda doktor koji ce me kao i operirati, prepustio je to nekoj mladoj tada jos neiskusnoj doktorici, iako njoj nista ne zamjeram obavila je taj posao kako je najbolje znala i mogla, da bi on na kraju dosao, preletio ocima preko nalaza, rekao nis od operacije i otisao, bez da mi uopce da sansu da ga BILO STA pitam, i jos su me poslali doma bez IKAKVOG nalaza a pregled je uredno placen 700kn!
Hvala, ali takve klinike i doktori mi ne trebaju!

Onda kad sam dosao kod jednog drugog doktora u Sloveniji, koji me kasnije i operirao i kad sam vidio kako oni tamo postupaju sa pacijentima pao mi je mrak na oci di ja to zivim, izgledalo je ko da sam dosao u jednu Svicarsku a ne pisljivu Sloveniju.

toliko o tome.

pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 17:40   #80
Čuj, drug DarkStar, odi si onda u Sloveniju, tako tebe tjera u Svjetlost ili Optocentar ili Getaldus ili bilo šta drugo ovdje.
samo, ako nisi znao, proces učenja svakog doktora...a svaki i od največih i najfamoznijih stručnjaka je jednom bio specijalizant i UČIO uz mentora.
Pa čak i taj tvoj.. nekad i moj Lukenda kojeg tak promov...ovaj preporučaš.
Atmosfera, pristup i otvorenost je dobar dio liječenja.

Toliko o tome.
Pozdrav
A.Amani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.