Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 12:15   #81
ja se s mengom uvijek osjećam ko po kazni
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:17   #82
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
pa sta se ne osjecas ko zena kad dobijes mengu? meni je fakat falila, ne moislim na petljanciju s uloscima i tak, nego ono hormonalni balans i to
a mene baš kad sam dobila pukli hormoni..
do tada sam bila relativno razdražljiva.. a nakon totalka neizdrživa..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:25   #83
A šta je s kontracepcijom? Ja ne dojim i dobila sam recept za yasmin....međutim nisam još dobila menzis...evo sad već mjesec i 20 dana....na tableticama lijepo piše: početi uzimati prvog dana menstruacije i sad šta da radim....da čekam menzis ili da čvaknem jednu?

I da, kad ću dobit taj menzis? Ne dojim, trebao je već doć, ili? Samo da nisam opet trudna
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:36   #84
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
A šta je s kontracepcijom? Ja ne dojim i dobila sam recept za yasmin....međutim nisam još dobila menzis...evo sad već mjesec i 20 dana....na tableticama lijepo piše: početi uzimati prvog dana menstruacije i sad šta da radim....da čekam menzis ili da čvaknem jednu?

I da, kad ću dobit taj menzis? Ne dojim, trebao je već doć, ili? Samo da nisam opet trudna
Pa napravi test ,bar ćeš znati na čemu si ovako možeš samo nagađati .
I ne bi ti preporučila tablete dok ne dobiješ mengu . Kako ćeš znati kad trebaš prestati ili ponovo početi uzimati
Mel33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:39   #85
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
A šta je s kontracepcijom? Ja ne dojim i dobila sam recept za yasmin....međutim nisam još dobila menzis...evo sad već mjesec i 20 dana....na tableticama lijepo piše: početi uzimati prvog dana menstruacije i sad šta da radim....da čekam menzis ili da čvaknem jednu?

I da, kad ću dobit taj menzis? Ne dojim, trebao je već doć, ili? Samo da nisam opet trudna
Mislim da nemaš razloga za brigu.Ja sam nakon prestanka dojenja prvu mengu dobila nakon kojih mjesec i pol do 2.A što se tiče zableta,čekaj dok ne dobiješ.
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:41   #86
Dobila sam mengu dva mjeseca nakon poroda , koristila največe i najdeblje always uloške zbog potopa
A trajala je 12 dugih dana , a inače mi traje od 3 do 5 dana
Mel33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:44   #87
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post

Dakle,
1. koje uloske uzeti za prvu mengu?
2. kako ce izgledati prva menga (trajanje, kolicina)?
3. koliko vas je ostalo na predporodnim uloscima?
4. sto i kako s tamponima?
1. koje si i inače koristila
2. meni je bila normalna što se tiče trajanja,a količina onak bilo je nekih komada kak ti veliš
4. pa možeš ih normalno koristiti kao i prije

Zadnje uređivanje putnica : 05.11.2007. at 20:01.
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:06   #88
Ja baksuz dobila mengu 26 dan nakon poroda,26 dan!!!!!!!pas joj mater-evo ovo mi je već 3 menga za redom i dolazi ko švicarski sat
pošto su mi jako BOLNE I DUGE(čitaj 8 dana )koristim always sa po mogučnosti i to sa što više kapi....
eto,nadam se da sam pomogla
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:09   #89
Ja sam dobila mengu 15 dana nakon lohija iako sam dojila,trajala je 7 dana,a sljedeca je dosla za otprilike isto 15 dana i otad su redovne.
Koristim naturella uloske normal i super,fini su tanki a dosta upiju. Ipak preko noci volim stavit na te uloske i jedan vir.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:11   #90
Quote:
Mel33 kaže: Pogledaj post
Pa napravi test ,bar ćeš znati na čemu si ovako možeš samo nagađati .
I ne bi ti preporučila tablete dok ne dobiješ mengu . Kako ćeš znati kad trebaš prestati ili ponovo početi uzimati

Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Mislim da nemaš razloga za brigu.Ja sam nakon prestanka dojenja prvu mengu dobila nakon kojih mjesec i pol do 2.A što se tiče zableta,čekaj dok ne dobiješ.

...da i ja si nekao mislim da je najpametnije početi s kont. kad dobijem....samo mi je krivo što se nisam sjetila pitati gin. kad mi ih je propisala....

...što se tiče testa...ah, ne želim ni razmišljati....zadnji koji sam napravila je bio pozitivan
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:13   #91
Ja sam mengu dobila mjesec i pol nakon poroda.Dojila sam mozda 10tak dana.I to je bio potop,nikad do tad mi nije tak islo,cak mi je prolazilo na hlace sto se meni nikad to nedesava.Koristila allways nocne,a ni njih nikad nisam koristila,uzas!Komadi su ispadali i bolilo me bas posteno!Trajala je ko i uvjek 5-7 dana.I tak je to bilo prvih 3 mjeseca haos sa mengom!A od tad sam na yasminu i sad traje 4-5 dana i to tak malo ide,ljepota!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:42   #92
hands, ja bi na tvom mjestu posjetila ginića da me uputi što i kako ako postoji sumnja da si trudna nikako nemoj pit dok ne budeš 100% znala kaj je.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:30   #93
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
...da i ja si nekao mislim da je najpametnije početi s kont. kad dobijem....samo mi je krivo što se nisam sjetila pitati gin. kad mi ih je propisala....
pa i meni je gin na 1. pregledu poslije poroda spomenuo kontracepciju i da mu kažem kad budem na nju spremna..
na 2. pregledu me već pitao - planiramo li brzo djecu (s ovakvim sexualnim životom mogu još godinama bit i bez djece i bez kontracepcije - jedino ako nisam sreće ko one ženskice iz "moja sudbina" - bilo mi je sve prvi put )
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:32   #94
čuj..mislim da nisam...al zalomilo se jednom bez zaštite, menzisa nema...vjerojatno zbog nedavnog poroda...a opet pila me taj jedan put...vjerojatno paničarim bez veze....ne bih sad mogla podnijeti još jednu trudnoću...
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:33   #95
ama vavek nas taj 1.x pila..
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 18:25   #96
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ja se s mengom uvijek osjećam ko po kazni
I ja
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:55   #97
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ja se s mengom uvijek osjećam ko po kazni
Bravo Tashi, ja isto Uvijek sam bila jadna kad bi došla.

I ne podnosim uloške jer se osjecam ko da svi vide da su mi pune gaće...
Od kad sam otkrila tampone (pardon, mama mi ih otkrila ) više nisam koristila uloške osim za noć.
A tamponi: ultra super, pa super, pa normal, pa mini... oni zarolani ob

I nadam se da ne se neće vratiti bolna. Uf, kak mi je bila bolna. Rekla bih ko porođajni trudovi, ali kakvi su trudovi.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:14   #98
Ma nek mi neko pojasni te tampone.Dal moze proc mimo njih(okolo)?ja nekako imam osjecaj da moze!?Stavitel makar dnevni ulozak kad stavite tampon?Ma ja bi ih rado koristila al eto neznam,bojim se da ce mi proc mimo njih.I koliko cesto mjenjate tampone?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:25   #99
Čitam ovo s jezom i nekak mi se čini da smo se družile u prošlom stoljeću...
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:34   #100
Ja po porodu krvarila skoro mj dana zadnjih 10 malo.......osjećaj da ću dobit menzes sam imala već jedno par puta ali ništa. Dojim 6 i pol mj i čekam . Ne bunim se a kod mene ne pali ni jedna kontracepcija osim kondoma jer muž ima turbo plivače ja ostala trudna 3 dan stvari......
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.