Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 00:20   #121
i javi nam kak si prošao
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:26   #122
Kvrga između vilice i vrata (sa lijeve strane)

Bok svima,jucer sam cistila cijeli dan i kada sam navecer dosla kuci osijetila sam da me zateze nesto na lijevoj strani,napipala sam kao neku kvrgu koja mi je smetala samo na dodir,odmah ispod vilice i pocetka vrata( recimo gdje su zlijezde).nakon sat vremena je splasnulo.Danas ujutro sve ok,osijetila sam na dodir,ali jako malo i kada sam pocela jesti ( morala sam zvakati dosta jer sam jela meso) to je odjednom pocelo ful bubriti,cca kao pola jajeta je doslo.UPLASENA SAM JAKO...zvala sam svoju doktoricu koja mi je rekla da dodjem tek sutra popodne!!!jel zna netko sto bi to moglo biti.....????
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:39   #123
Najvjerojatnije ti se uplalo limfni čvor..a povodom čega, neznam. to ti samo doktorica može reći.
-rea- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:48   #124
hvala ti,i jedan odgovor mi puno znaci....malo me samo buni zasto to cudo raste kada zvacem ili jedem nesto tvrđe???
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:53   #125
možda nije to razlog, samo si povezala te 2 činjenice.
meni se uplae limfne žlijezde ako nosim naušnice od biže.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:55   #126
mozda,ali cim sam pocela žvakati odma je to nabubrilo.sa velicine graska doslo kao pola jajeta:-(
zar mogu tako nateci ze zlijezde???
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:42   #127
Quote:
(neka)Sanja kaže: Pogledaj post
mozda,ali cim sam pocela žvakati odma je to nabubrilo.sa velicine graska doslo kao pola jajeta:-(
zar mogu tako nateci ze zlijezde???
moguće da je u pitanju limfni čvor koji je natekao zbog nekog pokvarenog zuba ili umnjaka.Imaš li kakvu upalu oko umnjaka,jel ti raste možda umnjak,neki zub jel boli,...?
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:11   #128
Question ..................

odmah tamo ispod vrata poslije onog glatkog dijela mi se pojavilo neko podebljanje...što je too?!¨-.-
ivkamilka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:35   #129
Quote:
(neka)Sanja kaže: Pogledaj post
mozda,ali cim sam pocela žvakati odma je to nabubrilo.sa velicine graska doslo kao pola jajeta:-(
zar mogu tako nateci ze zlijezde???
Moguce je. Meni se dogodilo nekoliko puta, bilo je vece od tvoga. Pretpostavljali su da je zbog infekcije.
Sutra ce stici brzo, pokusaj se smiriti i ne jesti mnogo.
Dativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:11   #130
vjerovatno hiperplastična žlijezda. ONe rastu kad ih provocira neki virus tj kad si prehlađena ili išta slično, to je dobro jer znači da ti radi imunološki sustav.
Ako raste kad si zdrava i preraste veličinu 1 - 1,5 cm ovisno o poziciji dobro bi bilo posjetiti liječnika da provjeri za svaki slučaj o čemu se radi.

Mi smo vodili kćerkicu hematologu i rekli su da nema još potrebe za punkcijom već samo ako još naraste.
blaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:24   #131
bok ljudi ja sam novi i imam kvržicu na vratu lijevo ispod grkljana...velika je negdje oko 3 cm.prije jedno dvije tri godine se pojavila i bila je iste veličine kao i sad pa je skroz skoro nestala i sad se opet pojavila...mislim da je limfni čvor natečeni ali trebam i druga malo mišljenja...hvala.
soccer1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 19:42   #132
Tako je i mojoj jednoj poznanici dolazila i nestajala. Otišla k doktoru jer se prepala a on je pregledao i rekao da je u redu. Očito je rasla kad je bila bolesna. Kad se smirila i zaboravila na to kvržica nestala skroz. Odi doktoru čisto da znaš za svaki slučaj da je ok, prati jel raste kad si zdrav to je bitno da nije iako možeš imat virus a da to i ne znaš
blaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 01:25   #133
Uvijek postoji šansa da je i cista, a ne limfni čvor. Ja sam imao cistu na vratu i morao sam je operirati...
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 08:56   #134
Quote:
Yossarian kaže: Pogledaj post
Npr. kvržica na vratu...ako nije tumor što još može biti? Nekakva upala ili slično? Ako netko zna....Da li su to uopće limfni čvorovi ili kako se već zovu...

Hvala!
nije ti to ništa, i ja sam se tako uplašila da nije nešto ozbiljno, ali nije ništa.. ja imam duuuugo kvržicu na vratu (baš kod grkljana) onako ko mala kuglica, mogla sam ju uhvatit prstima...

prvo sam se uplašila jer kad sam išla za nešto drugo na dermat. doktorica je rekla - kao dobroćudni tumor

ja se uplašila, ošla kod svoje dokt. na što se ona nasmijala i rekla da nije ništa i da će to samo proći , da je to samo masno tkivo.

evo danas te kvržice skoro ni NEMA sasvim je mala , ko vrh šibice,tako da se ne sekiraj nije ništa..

ako te baš kopka, najbolje da posjetiš dokt.da ti kaže
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:15   #135
aha...dobro,znači sigurno nije neki tumor ili rak...jel moze uopće na takvom mjestu bit rak...i htio bi jos pitat da li je sve u redu ako su mi nalazi krvi u redu
soccer1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 08:44   #136
Quote:
soccer1704 kaže: Pogledaj post
aha...dobro,znači sigurno nije neki tumor ili rak...jel moze uopće na takvom mjestu bit rak...i htio bi jos pitat da li je sve u redu ako su mi nalazi krvi u redu
ma , u današnje vrijeme je sve moguće ja sam čula da je netko imao rak grla, al kažem ne sekiraj se, vjerojatno ništa nije , ko meni ti je .. al provjeri ipak, ja sam puuno mirnija otkako sam to provjerila

a za krv ne znam , i meni je isto krv u redu tak da... vjerojatno bi se vidjelo da je nešto, a pošto nema ništa u nalazu možeš bit miran
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:07   #137
Ne mora se ništa vidjeti u krvnoj slici i da postoji tumor limfnih čvorova na vratu ali je jako rijedak a isto tako su bezazlene povećane žlijezde na vratu i pregibima jako, jako česte. Da budete mirni odite doktoru a nemojte uzeti zdravo za gotovo informacije koje pročitate na internetu ni moje niti ičije druge.
blaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:02   #138
Povećane žlijezde na vratu daju se smanjiti oblozima bio sa krumpirom, zeljem ili zelenom glinom i to bez problema Nema mjesta panici Većina ljudi to ima samo se nekima vidi manje, drugima više
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:53   #139
Evo i ja razmisljam sta da radim,inace odkako sam saznala da imam astmu i s tim imam povezan kasalj,znaci to sve otprilike traje neka 4 mjeseca imam kao neke nakupnine na vratu,kao cvorici,ali nesto kao vise kuglica ne jednom mjestu,bolne su samo ako ih dotaknem,a prije mjesec dana su mi se povukli i sad su opet tu,neznam koliko je to opasno i da li da se obratim ljekaru,je li moguce da je od upale zbog kaslja ili?Sta da radim?
Sharlotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:14   #140
Naravno da ćeš se obratiti liječniku. On će ustvrditi jesu li uopće u pitanju limfni čvorovi i, ako jesu, odrediti o kojim se točno čvorovima radi te njihovu veličinu, pokretljivost i ostale značajke. Na temelju toga i tvog općeg zdravstvenog stanja (postojanje kakvih upala i sl.) donijeti će se odluka što ćeš dalje. Čvorovi mogu biti povećani zbog mnogih bolesti: zarazne, maligne, imunološke, endokrinološke... Stoga će možda biti potrebna biopsija, da se rasvijetli uzrok.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.