Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2007., 19:18   #121
Ricinusovo ulje
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 21:41   #122
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Koji omjer ide u masku s bademovim i medom?
Naime, probala sam to jučer i kad sam u bademovo stavila med, teksture su se odvojile jedna od druge i na kraju je ispalo da zasebno nanosim ulje, a posebno med. No na kraju je kosa ipak bila mekana i podatna, pomalo svjetlija... Zadovoljna sam, samo me ovaj detaljčić malo muči...

U tu masku trebaš staviti i nešto gušće što će ti to sve povezati, npr žutanjak od jajeta. Žlica meda, žlica ulja i žutanjak se mješaju, možeš dodati i malo ruma. Količina naravno ovisi o dužini i gustoći kose. Ako je duža, stavi po dvije žlice ulja i meda. Možeš dodati i koju kap eteričnih ul. Od baznih ulja: maslinovo, bademovo, avokadovo, ricinusovo, ulje pšeničnih klica, kokosovo...ima ih puno, pogledaj malo po stranicama o aromakozmetici.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 21:47   #123
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Kad si staviš minival, daj, molim te, javi kak si zadovoljna rezultatom jer ja dugo već razmišljam o tome, ali bojim se da mi ne uništi kosu koju sam konačno dovela u zadovoljavajuće stanje - konačno je ima, nije ispucala, zdrava je, glatka, mekana... Je da se mučim dosta s njom i posvećujem joj poprilično pažnje, ali nakon godina mučenja s kosom koja nije mogla narasti ni centimetar bez da bi popucala, sretna sam jako! Minival bi zbog volumena, zato kaj s kovrčama uvijek imaš frizuru... I tak to.

Mini val je uspio, kosa nije spaljena, stavila mi je ampulu i masirala glavu. Kovrče su prilično dobre, ali o stvarnom stanju stvari javim sutra. Moram to vidjeti na danjem svjetlu. Naime, frizerka mi je napravila lijepu frizuru, izvukla mi je kosu, ali ja sam je doma malo navlažila i ona se nakovrčala. Za sada ne bih komentirala, iako mi je, kad mi je skinula ručnik, kosa izgledala jako lijepo, kao ona kratka frizura Kyle Minoque(?)(kak se piše?ne veze, tu smo svi domači). Kvaliteta kose se nije pogoršala, mekana je i sjajna.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 23:23   #124
Quote:
plavuša u duši kaže: Pogledaj post

Mini val je uspio, kosa nije spaljena, stavila mi je ampulu i masirala glavu. Kovrče su prilično dobre, ali o stvarnom stanju stvari javim sutra. Moram to vidjeti na danjem svjetlu. Naime, frizerka mi je napravila lijepu frizuru, izvukla mi je kosu, ali ja sam je doma malo navlažila i ona se nakovrčala. Za sada ne bih komentirala, iako mi je, kad mi je skinula ručnik, kosa izgledala jako lijepo, kao ona kratka frizura Kyle Minoque(?)(kak se piše?ne veze, tu smo svi domači). Kvaliteta kose se nije pogoršala, mekana je i sjajna.

Drago mi je! Gdje si ga radila?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 14:50   #125
Salon Nicole-Nicole, koštalo me 220 Kn, platila sam karticom i nije me šišala. Da je, bilo bi vjerojatno skuplje.
Kovrče su dosta sitne, ali sve skupa jako dobro izgleda.
Vidjet ćemo, možda ponovim za 2-3 mjeseca kad se opusti. Ovaj se mini val može ponovno staviti za to vrijeme.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 17:08   #126
Quote:
plavuša u duši kaže: Pogledaj post
Salon Nicole-Nicole, koštalo me 220 Kn, platila sam karticom i nije me šišala. Da je, bilo bi vjerojatno skuplje.
Kovrče su dosta sitne, ali sve skupa jako dobro izgleda.
Vidjet ćemo, možda ponovim za 2-3 mjeseca kad se opusti. Ovaj se mini val može ponovno staviti za to vrijeme.
Gdje je taj salon?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 17:10   #127
uličica poslije vjesnika ako ideš od savske, imaš na njihovoj stranici nacrtanu lokaciju
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:04   #128
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
uličica poslije vjesnika ako ideš od savske, imaš na njihovoj stranici nacrtanu lokaciju
Veselka Tenžere?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:07   #129
Cvjetna cesta 5
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 10:20   #130
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
Cvjetna cesta 5
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 18:50   #131
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Hvala na dobrim mislima.
Ako ideš, javi kako je bilo. Sretno.
Danas sam oprala kosu i posušila na zraku. Stvarno sam zadovoljna. Kovrčice su dobre, ne presitne, ne izgledam kao ovca, kosa mi je mekana i živahna. Cijelu noć sam držala pakung od žutanjka, ricinusa, ulja pšeničnih klica i meda i zaključila kako nije potrebno držati više od sat-dva. Sve ono što se resorbira, resorbira se ionako za desetak minuta.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:04   #132
Također stavljam pakung jako sličan kao i *plava u duši*, šampone bez silikona, regenerator kod svakog drugog pranja i moja inače tanka kosa me zadovoljava. Kad želim posebniju frizuru umasiram uz tjeme Wella pjenu za volumen / istina je kako kažu na reklami da volumen drži dva dana /.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:06   #133
Skužila sam da mi regenerator baš ne pomaže... Kak je kosa tanka, ful je spljošti i izgleda ko da sam pokisla, a bez njega je baš lijepo bujna. Više mi nije ko slama jer je redovito hranim uljima, tak da mi regenerator više nije must have i definitivno ga više neću stavljati prilikom svakog pranja jer mi je bez njega bolje.

I još nešto - imam dojam da mi je kosa od dječjih šampona bujnija, mekanija, svilenkastija. Takav dojam ostavio je SauBär šampon ovaj vikend.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:47   #134
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Skužila sam da mi regenerator baš ne pomaže... Kak je kosa tanka, ful je spljošti i izgleda ko da sam pokisla, a bez njega je baš lijepo bujna. Više mi nije ko slama jer je redovito hranim uljima, tak da mi regenerator više nije must have i definitivno ga više neću stavljati prilikom svakog pranja jer mi je bez njega bolje.

I još nešto - imam dojam da mi je kosa od dječjih šampona bujnija, mekanija, svilenkastija. Takav dojam ostavio je SauBär šampon ovaj vikend.

Kakva ulja koristiš?
Ja trošim ricinusovo, od maslinovog imam dojam da mi je još isušenija nego inače, ali možda je to sam moj dojam. Ulje od čička od Afrodite mi je koma, kosa mi je kao žica umočena u ulje i još više ispada. Ima neki ne baš prirodan sastav.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 15:22   #135
Quote:
plavuša u duši kaže: Pogledaj post

Kakva ulja koristiš?
Ja trošim ricinusovo, od maslinovog imam dojam da mi je još isušenija nego inače, ali možda je to sam moj dojam. Ulje od čička od Afrodite mi je koma, kosa mi je kao žica umočena u ulje i još više ispada. Ima neki ne baš prirodan sastav.
Stavljam bademovo ulje, ponekad s medom, najčešće solo. Probala bih i jojobino, ali ne znam ima li toga u ljekarnama...

Vidjela sam u nekom časopisu recept za jako suhu kosu: rastopiti žlicu meda u malo tople vode i dodati žlicu octa, umasirati u kosu i nakon kraćeg vremena isprati. Možda probam.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 17:16   #136
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Stavljam bademovo ulje, ponekad s medom, najčešće solo. Probala bih i jojobino, ali ne znam ima li toga u ljekarnama...

Vidjela sam u nekom časopisu recept za jako suhu kosu: rastopiti žlicu meda u malo tople vode i dodati žlicu octa, umasirati u kosu i nakon kraćeg vremena isprati. Možda probam.

Hvala! Probat ću i ja bademovo, do sada ga nisam koristila osim za lice i tijelo.
Inače, jojobinog ulja ima u biljnim apotekama i prodavaonicama zdrave hrane, kao i ostalih raznih ulja, različitih proizvođača i raznih cijena. Ja sam kupovala Primavera ulje pšeničnih klica jer je to ulje koje se nalazi u Dr Hauschka ulju za kosu od neema, ali mi rezultat nije bio neki.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 23:01   #137
Quote:
plavuša u duši kaže: Pogledaj post

Hvala! Probat ću i ja bademovo, do sada ga nisam koristila osim za lice i tijelo.
Inače, jojobinog ulja ima u biljnim apotekama i prodavaonicama zdrave hrane, kao i ostalih raznih ulja, različitih proizvođača i raznih cijena. Ja sam kupovala Primavera ulje pšeničnih klica jer je to ulje koje se nalazi u Dr Hauschka ulju za kosu od neema, ali mi rezultat nije bio neki.
Koliko košta jojobino?

Ja sam bademovo uspjela naći za 15 kuna 100 g, u običnoj ljekarni, to mi je najjeftinije do sada.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 14:30   #138
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Koliko košta jojobino?

Ja sam bademovo uspjela naći za 15 kuna 100 g, u običnoj ljekarni, to mi je najjeftinije do sada.

Nisam sigurna, mislim oko 70 Kn od Primavere. Ali ima raznih, čitaj naljepnicu da vidiš je li čisto ili miješano sa nekim drugim uljima.
Ima i u Aromatici, Stara Vlaška, mislim da je tamo jeftinije.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 15:11   #139
Mojoj tankoj kosi pomogao je minival da dobije volumen. Ali mi je dosadio.
Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 08:07   #140
Quote:
Fleur kaže: Pogledaj post
Mojoj tankoj kosi pomogao je minival da dobije volumen. Ali mi je dosadio.
Je li ti kosa počela padati?
Imaš inače suhu kosu ili?
Ak imaš tanku kosu, je li ti se objesio?
Ja razmišljam o minivalu duuuugo već, ali ne želim biti ko Milanka Opačić. A mislim i da mi je riskantno jer imam poprilično suhu kosu.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.