Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 20:13   #101
Je li zna netko da li se u vlasnickom papiru (zk izvatku) spominje adresa? Ono sto mislim je prodavac moze dati broj neke lijeve cestice koju on posjeduje (mozda manje i derutnije) pa ispadne da umjesto na jednom dijelu grada si kupio nesto na drugom.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:25   #102
Na vlasničkom listu piše adresa,opis stana, kvadratura i eventualni teret na stanu.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:34   #103
Prvi put sam posjetila gruntovnicu i to u Rijeci i iznenadila se brzinom. U 10min sam dobila uvjerenje o neposjedovanju nekretnine.
Opcenito, nakon svih kritika o neucinkovitosti i sporosti, jako su se popravili.
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 21:56   #104
Bok, znam da je ova tema sažvakana ali ja sam nova u ovome tako da bi mi trebala pomoć. danas sam potpisala ugovor o kupnji poslovnog prostora. to je novogradnja i kupljen je od fizičke osobe. sutra idem na gruntovnicu i mene zanima što ja njima sve trebam predati?? imam original ugovor i dvije ovjerene kopije. e da, bitno je i to da nije kupljen kreditom nego gotovinom. I još jedno pitanje... da li ja moram sama na poreznu ili to ide samo po sebi?? i što mislite, koliko ću čekati u rijeci?? e, da, zanima me da li ja mogu prijaviti prebivalište na taj stan dok se ne riješi vlasnički list?
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 13:57   #105
Gruntovnica Rijeka

Bok! Otvaram novu temu jer mi na onu staru nitko nije odgovorio. Dakle, kupila sam novogradnju poslovni prostor i sada moram na gruntovnicu. PP je kupljen od fizičke osobe za gotovinu. Zanima me što mi je sve potrebno za upis vlasništva? Na internetu sam pročitala da trebam prijedlog za upis. Zanima me da li je to neki obrazac ili ja to moram sama napisati? Piše i da moram platiti pristojbu od 250 kn pa me samo zanima da li to plaćam uplatnicom ili? Ako da, gdje mogu naći podatke da ispunim tu uplatnicu? također me zanima i u vezi porezne: da li ja sama moram ići na poreznu ili to ide samo po sebi? Što njima moram predati? E, da, i još jedno pitanjce Ja bih prebivalište prebacila na taj PP. Pročitala sam da uz kupoprodajni ugovor moram dati i tabularnu ispravu. Taj stan je kupljen gotovinom tako da to neću dobiti od banke, a u ugovoru mi ne piše da sam im isplatila sve do kraja pa me zanima da li to baš mora pisati? Kako da onda to sada riješim? Da li da odem do javnog bilježnika i da potpišu da sam im sve platila? Znam da je puno pitanja... Nikada nisam ovo radila pa ne želim da se tete proderu na mene ako im nešto zaboravim donijeti ili napraviti... Znate već kakve su... Hvala
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:18   #106
zaboravila sam napisati u vez tabularne isprave... u ugovoru piše da potpisom ovog ugovora prodavatelj daje pravo kupcu da se upiše kao vlasnik (to je naravno ugrubo, piše malo drugačije). jel to dovoljno ili ipak moram pisati tabularnu?
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:56   #107
Ovo vrijedi za Zagreb. Točke B, C i D ti možda pomognu.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1148
Sardis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:54   #108
e super! hvala!
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:58   #109
Pozdrav svima. Imam problem sa upisom stana u zemljišne knjige. Kupio sam stan prije 15 godina. Investitor Stamena zadruga Novi dom a izvođač radova Gortan, koji su na kraju završili na trgovačkom sudu a stanovi su ostali u roh bau fazi koje smo mi stanari sami završili i uselili. Sad imamo problem to upisati u zemljišne knjige. Zahtjeve smo predali prije 10 godina ali do sada ništa. Ni požurnice ne pomažu. Šta da radim? Hvala unaprijed.
stanacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 00:28   #110
Smile Upis stana u gruntovnicu

Koliko dugo traje da se u gruntovnici upiše novi vlasnik stana, sa običnim prioritetom, a koliko sa požurnicom? Jako mi je važno ovo.

Edit: sorry za crosspostanje
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 20:34   #111
A čuj, sve ti zavisi od gruntovnice do gruntovnice i ako imaš sve papire za predati koji su u redu mislim da ti po nekom normalnom roku to traje cca 2 mjeseca, ali ako je nešto hitno može se riješti kroz koji dan (najviše tjedan dana)......

Pozz...
DR.Scrippy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 20:44   #112
Nabavi požurnicu od banke - kao kada ti postaneš vlasnik te nekretnine banka će upisati zalog itd - i bit će ti riješeno za 5 do 10 dana. Nađi nekog poznatog šta radi u banci i to.. bez požurnice može trajati i 6-7-8-15 mjeseci...

predmet predaj na uknjižbu odmah tako da dobiješ broj predmeta a požurnicu možeš predati naknadno sa pozivom na broj predmeta
bravaautomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 22:36   #113
Quote:
Giko kaže: Pogledaj post
Koliko dugo traje da se u gruntovnici upiše novi vlasnik stana, sa običnim prioritetom, a koliko sa požurnicom? Jako mi je važno ovo.

Edit: sorry za crosspostanje
Mi smo prije mjesec dana to proveli u Zg-u i bilo je gotovo u roku tjedan dana bez požurnice, ali sve je to relativno. Sretno!
majazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 13:50   #114
ljetno radno vrijeme gruntovnica ZG

bok,
molim za informaciju - znam da je prosle godine od 1.7. do 1.9. gruntovnica radila prema ljetnom radnom vremenu (ne znam vise tocno kako). kako je sada?
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 14:14   #115
Redosljed

Pozdrav,

Ukoliko je na nekretnini plomba kao rezultat predaje etažnog elaborata, da li je moguće upisati hipoteku od banke prije nego se taj elaborat provede?
Drugim riječima, da li se hipoteka i etažiranje moraju rješavati redosljedom prispjeća? Vlasnik je isti i na cjelini i na budućim etažama, nema promjene.
goranfr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:45   #116
Bilo je komentara o vezi efikasnosti gruntovnice i osobi ministrice.
Kako stojimo s utjecajem Ministra?
Molim za iskustvo/mišljenje/nadu?
mali oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 01:27   #117
Jedno pitanje, vezano uz upis vlasnistva u gruntovnicu.

Naime o cemu je rijec - u predmet za upis sebe kao vlasnika stana koji sam kupio zaboravio sam dodati ostavinsku raspravu na osnovu koje je prodavatelj stekao prava na stan. E sad ja imam kod sebe doma ovjerenu presliku sudskog rjesenja - tocno ono sto mi treba, ali problem je u tome da mi je to JEDINI dokument s ostavinske rasprave - nemam drugih ovjerenih preslika a gruntovnici nedam ovo sto imam jer taj papir vise nikad necu vidjeti. Trebalo bi dodati to rjesenje u predmet na gruntovnici, e i sad - zanima me da li ja na osnovu preslike ostavinske kod istog biljeznika koji je ovjerio ovo sto imam mogu napraviti jos jednu presliku (tj. ovjerenu presliku ovjerene preslike) da dodam u spis koji je trenutno u radu?

I koliko se otprilike ceka na upis vlasnistva u gruntovnici u ZG? Okvirno - mjesec, dva, godina, stoljece?

edit: i koliko smisla uopce ima pisanje pozurnica?

edit2: sto se desava sa predmetima koji su iz (nekog - bilokojeg razloga) odbijeni? Da li ja dobivam moje papire natrag na ruke ili dobijem obrazlozenje zasto upis nije prosao, ili dobim obavijest sto trebam promijeniti/dodati)?

Zadnje uređivanje Stropna Mačka : 25.11.2009. at 01:38.
Stropna Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 19:20   #118
Stropna mačka- odgovor

Moja prijateljica kupila stsn ljetos(8 mj) i predala papire u gruntovnicu ,nakon 2 tj. dobila obavjest da joj fali dokaz o nasljeđivanju od prijašnjeg vlasnika pa je taj dokaz kod bilježnika kopirala i ovjerila ,nakon 2 tj došlo je rješenje da je upis završen i sljedeći dan dobila vlasnički list -dakle cjeli postupak je trajao mjesec dana.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:16   #119
GDJE SE PODIŽE VLASNIČKI LIST U zAGREBUM HJELI BI PRODATI STAN (IMAMO UGVOR O KUPNJI-ISPLATI STANA, GRAĐEVINKU DOZVOLU) MEĐUTIM U GRUNTOVNICI NISMO UPISANI, SADA PRI PRODAJI DOLAZI DO PROBLEMA JER MOJ TATA.VLASNIK NIJE VADIO TAJ VLASNIČKI LIST A I NEMA POJMA KOJA JE PROCEDURA. MOLIM VAS PAR ODGOVORA
1. GDIJE SE VADI U ZAGREBU I ŠTO JE SVE POTREBNO OD PAPIRA ZA VAĐENJE VLASNOČKOG LISTA?
2. KOLIKO SE S T V A R N O ČEKA NA DOBITAK TOG PAPIR?
3. DALI POSTOJI PREPREKA ZA KUPCA AKO STAN NIJE UPISAN U GRUNTOVNICI?
ZA BILO KOJE SMJERNICE BILA BIH ZAHVALNA
lamaplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 11:29   #120
Quote:
lamaplava kaže: Pogledaj post
GDJE SE PODIŽE VLASNIČKI LIST U zAGREBUM HJELI BI PRODATI STAN (IMAMO UGVOR O KUPNJI-ISPLATI STANA, GRAĐEVINKU DOZVOLU) MEĐUTIM U GRUNTOVNICI NISMO UPISANI, SADA PRI PRODAJI DOLAZI DO PROBLEMA JER MOJ TATA.VLASNIK NIJE VADIO TAJ VLASNIČKI LIST A I NEMA POJMA KOJA JE PROCEDURA. MOLIM VAS PAR ODGOVORA
1. GDIJE SE VADI U ZAGREBU I ŠTO JE SVE POTREBNO OD PAPIRA ZA VAĐENJE VLASNOČKOG LISTA?
2. KOLIKO SE S T V A R N O ČEKA NA DOBITAK TOG PAPIR?
3. DALI POSTOJI PREPREKA ZA KUPCA AKO STAN NIJE UPISAN U GRUNTOVNICI?
ZA BILO KOJE SMJERNICE BILA BIH ZAHVALNA
1. u gruntovnici - tj. općinski građanski sud Zagreb, ZK odjel Zagreb, u Nacionalnoj. Radno vrijeme sa strankama: 08.00-12.15 a srijedom i petkom (čini mi se ) rade i popodne od 15-20h.
Potrebni papiri: prijedlog upisa u 2 primjerka (dobiješ tamo), kopija osobne, kopija potvrde OIB-a, kupoprodajni ugovor, tabularna izjava, 250kn (uplatnicu isto dobiješ tamo)
2. meni je rečeno 1-2mj, ali nema pravila, možda i duže ili kraće (sumnjam )
3. naravno, nitko (pametan) neće kupiti stan od nekog tko nema tu nekretninu na svoje ime
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.