Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 19:43   #1
Perutanje kože na očnim kapcima

Pozdrav,

Evo naslov sve govori. Zadnjih mjesec dana sam primjetila da mi se peruta koža na očnim kapcima, točnije dio kod trepavica.
Nikad mi se to nije događalo, ne šminkam se. Nije crveni ni iziritirano, ne boli. Više imam osjećaj umornih očiju, to je sve.
Zbog čega se to događa?
Moguće da je to samo zbog izmjene godišnjeg doba?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 00:42   #2
Bez pregleda nije moguće reći, ali možda se radi o jednom obliku blefaritisa (upala ruba vjeđe) - blepharitis squamosa - kojeg karakterizira pojava sitnih ljuskica ili žućkastih naslaga uz korijen trepavica, a uz ovo se često nalazi i prolazno ispadanje trepavica. Nakon odstranjenja ljuskica, koža je zacrvenjena.

Ovo je često udruženo sa seboroičnim dermatitisom (seboreja) i prhuti vlasišta. Također, zbog poremećaja u lučenju žlijezda lojnica u vjeđama, mnogi se pacijenti tuže na simptome suhog oka: osjećaj "pijeska" u očima, peckanje, zamor očiju itd.

Ako se radi o ovome, tada je potrebno provoditi poseban režim higijene koji se sastoji od svakodnevnog pranja rubova vjeđa otopinom dječjeg šampona uz pomoć štapića za uho i uz masažu vjeđa. Katkada je potrebno primijeniti i druge oblike lokalne terapije (masti, kapljice), prema preporuci liječnika.

Ovo je samo nagađanje naslijepo. Zato Vam savjetujem da svakako posjetite liječnika kako bi se utvrdilo o čemu se točno radi i odredila odgovarajuća terapija.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:49   #3
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Bez pregleda nije moguće reći, ali možda se radi o jednom obliku blefaritisa (upala ruba vjeđe) - blepharitis squamosa - kojeg karakterizira pojava sitnih ljuskica ili žućkastih naslaga uz korijen trepavica, a uz ovo se često nalazi i prolazno ispadanje trepavica. Nakon odstranjenja ljuskica, koža je zacrvenjena.

Ovo je često udruženo sa seboroičnim dermatitisom (seboreja) i prhuti vlasišta. Također, zbog poremećaja u lučenju žlijezda lojnica u vjeđama, mnogi se pacijenti tuže na simptome suhog oka: osjećaj "pijeska" u očima, peckanje, zamor očiju itd.

Ako se radi o ovome, tada je potrebno provoditi poseban režim higijene koji se sastoji od svakodnevnog pranja rubova vjeđa otopinom dječjeg šampona uz pomoć štapića za uho i uz masažu vjeđa. Katkada je potrebno primijeniti i druge oblike lokalne terapije (masti, kapljice), prema preporuci liječnika.

Ovo je samo nagađanje naslijepo. Zato Vam savjetujem da svakako posjetite liječnika kako bi se utvrdilo o čemu se točno radi i odredila odgovarajuća terapija.

Lijepi pozdrav.
Hvala puno na odgovoru
Iskreno nisam očekivala ovakav
sad kad sam malo googlala o dermatitisu, ponekad mi se koža oko ustiju zna zacrvenit i ljuskat, više dio sastrane. ali nekako sam to pripisivala temperaturnim razlikama jer nije ništa pretjerano.
I imam masnu perut, dio vlasišta iza ušiju, ali opet ništa pretjerano.
Jel mi se perutanje može pogoršat? I dio sa ispadanjem trepavica me plaši.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:52   #4
Čistim rukama uzmite meku, vlažnu krpu, namočenu i ocijeđenu u čistoj toploj vodi. Držite pet minuta na očima. Tako ćete smanjiti taloženje krmelja i osvježiti kožu. sretno!
secondhand is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.