Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 17:55   #201
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
muški često misle da je cilj seksa da cura vidi zvjezdice treba ih dovest u red... očito je ta bol pri "do kraja" normalna.. pa ipak smo mi živa bića, ne neki roboti..još ak je veličina kritična.. a kordica je zakon hahah svima pomogne pozitivnim stavom
Hehe da istina da vjerujem da je ta bol normalna,a i veličina je kako ti kažeš kritična tako da je moguće da je to i zbog toga i slažem se da muške treba dovest u red
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 18:48   #202
Quote:
Mala18 kaže: Pogledaj post
Hehe da istina da vjerujem da je ta bol normalna,a i veličina je kako ti kažeš kritična tako da je moguće da je to i zbog toga i slažem se da muške treba dovest u red
eto onda se razumijemo. njegovu kobru na lajnu i bičevaj ak treba... i naravno, uvijek je razgovor najbolje i najbezbolnije rješenje.
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 19:16   #203
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
al da me prasi do kraja mislim da bi me ozljedio cak :S
u biti me zanime, moze li doci do kakvih ozljeda ?
Pa moglo bi se dogodit da te ozlijedi, isto kak bi te neko ozlijedio da te lupa u glavu ili bilo koji drugi dio tijela, zato samo polako
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 09:59   #204
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
Da, i taj zrak bi mogo bit razlog, vidiš, o tome nisam razmišljala
Kako zrak?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 20:01   #205
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Kako zrak?
?? zrak koji uđe u vaginu prije ulaska Štefa i radi pritisak koji uzrokuje bol...
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 15:43   #206
Hej vi!

Imam slicnih problema koji su u ovom topicu navedeni.
Nedavno sam tek pocela sa odnosima. Ali svaki put me neugodno pecka, zateze na neki nacin, boli i sta je najveci problem ko da me tjera na veliku nuzdu kad udje u mene. Dali je neko imao slicnih situacija?
tijana1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 17:53   #207
Meni su bolni odnosi bili od zavaljene materice.Isla sam ginekologu
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:34   #208
Opet imam pitanje.Posto imam mozaik na grlicu materice moze li bolan odnos stetiti njemu?Ginekolog mi je rekao da su bolni odnosi najvjerovatnije radi zavaljene materice.
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 20:48   #209
evo ljudi moji meni se danas jedno odvratno iskustvo dogodilo.... tijekom odnosa, kad bi on ušao do kraja, dakle kad bi dotaknuo stijenku maternice bi mene zaboljelo kao da me nožem para. Nakon odnosa me trbuh toliko grčio da sam zamalo zaplakala. Na kraju mi nije bilo jasno boli li me maternica ili crijevo, jer je bol bila na području "iza maternice" (znam loša usporedba, ne znam kako bi drukčije opisala), dakle gotovo kod trtice. I usput da napomenem da koristim terapiju rojazol vagitorija već tjedan dana jer mi je ginićka vidjela upalu, i na nalazu mi piše da imam na svakom jajniku po nekoliko folikula veličie do 1 cm.
Uglavnom ima li ko kakva iskustva s ovim problemom?
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 15:32   #210
Quote:
damir1979 kaže: Pogledaj post
Dakle evo mojeg problema, htio bi cuti cure kakve su imale iskustvo kad su spavale s nekim prvi puta..
Mojoj dragoj je prvi puta nedavno bilo samnom, cijeli trbuh ju je bolio,nakon dva dana smo pokusali ponovo i tada ju je opet pocelo sve boljeti sa dodatnim bolovima u mjehuru.
Ja imam iskustva odprije da je nekim curama bilo prvi puta samnom ali nikad nije bilo toliko problema.
Totalno sam se zbedirao jer si mislim da sam ja nesto napravio krivo,da sam ju mozda previse stiskao za pocetak...
Cura se previse razocarala u sex i pocela je pricat kako to nije za nju i neznam sta sve ne..
Znaci, htio bi cuti cure ako su imale slicnog iskustva kod prvog puta i koje je rjesenje mog problema?

hvala
Meni je prvi put bilo dost teško. Dečko je bio divan, nježan itd., ali užasno me boljelo... par puta iza tog me isto užasno boljelo (koja dva tjedna je morao biti jako nježan...svaki put bi me boljelo kao prvi put... i jako sam krvarila).
No, s vremenom se navikne. Ohrabruj je, to joj treba... budi nježan s njom... bitna je duuuga predigra, nek se opusti. Reci joj da seks nije obaveza, nego da to želiš s njom zbog toga što želiš da zajedno proživite taj užitak... da je želiš zadovoljiti i usrećiti... Ne daj joj da odustane i izgubi želju, jer će to jako utjecati na nju (pogotovo na psihu). Pomozi joj, nije joj lako... i da, obvezno kod liječnika!!!
Sretno!
Your love is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 09:58   #211
Question Bolovi nakon seksualnog odnosa

Odakle da pocmem,
uglavnom nakon svakog seksualnog odnosa u kojem ejkuliram u suprugu ona ima bolove u stomaku, mucninu i jednostavno neku blagu bol citavog tijela.
Ako koristimo kondom, ili ako ga vadim na vrijeme, bolova nema i sve ok. Malo me ljuti jer je ona skoro nezainteresirana za cijeli slucaj, iako jednom je pitala ginekologa i on joj je rekao kao "ma nije to nista, ako vam smeta nemojte imati odnose", ono WTF?!?
To se desava otkad spavamo bez kondoma, a to je jedno 2 godine. Ni ja ni ona nismo imali drugih partnera, tako da nesto prelazno ne bi trebalo biti, a i imamo jedno dijete, i opet je trudna, tako da je recimo sve ok sto se toga tice.
Brinu me ti bolovi, prvo ometa nam seksualni zivot, nije joj vise do seksa jer zna da ce je kasnije boliti, drugo strah me da slucajno ne utjece na trudnocu, da se nebi nedaj boze nesto desilo.
Pa bih zamolio ako netko zna sta je i ako je imao slicnih problema da kaze sta i kako.
Znam da ce prvo biti idite dokturu, ali jutros je bila i nije pitala, naljutio sam se i vjerovatno ce svada pasti kad dodem kuci, tako da doktor trenutno nije prvi u planu, bar njoj.
I bez nekih glupih tolovskih i spamerskih poruka, jer mi nije do zaj3bancije.
__________________
I'm On A Horse!!!
default is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:24   #212
Quote:
default kaže: Pogledaj post
Odakle da pocmem,
uglavnom nakon svakog seksualnog odnosa u kojem ejkuliram u suprugu ona ima bolove u stomaku, mucninu i jednostavno neku blagu bol citavog tijela.
Ako koristimo kondom, ili ako ga vadim na vrijeme, bolova nema i sve ok.
drugim riječima, boli ju i mučno joj je kad svšiš u nju? gle, možda ona samo ne želi dijete pa ju sve zaboli od nervoze što bi se moglo dogoditi

šalim se, ..nikad čula za ovakav slučaj. a opet, možda je nešto vezano uz psihu.
Hermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:29   #213
Quote:
default kaže: Pogledaj post
a i imamo jedno dijete, i opet je trudna, tako da je recimo sve ok sto se toga tice.


I bez nekih glupih tolovskih i spamerskih poruka, jer mi nije do zaj3bancije.
Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
drugim riječima, boli ju i mučno joj je kad svšiš u nju? gle, možda ona samo ne želi dijete pa ju sve zaboli od nervoze što bi se moglo dogoditi

šalim se, ..nikad čula za ovakav slučaj. a opet, možda je nešto vezano uz psihu.
523 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:35   #214
Quote:
default kaže: Pogledaj post
Odakle da pocmem,
uglavnom nakon svakog seksualnog odnosa u kojem ejkuliram u suprugu ona ima bolove u stomaku, mucninu i jednostavno neku blagu bol citavog tijela.
Ako koristimo kondom, ili ako ga vadim na vrijeme, bolova nema i sve ok. Malo me ljuti jer je ona skoro nezainteresirana za cijeli slucaj, iako jednom je pitala ginekologa i on joj je rekao kao "ma nije to nista, ako vam smeta nemojte imati odnose", ono WTF?!?
To se desava otkad spavamo bez kondoma, a to je jedno 2 godine. Ni ja ni ona nismo imali drugih partnera, tako da nesto prelazno ne bi trebalo biti, a i imamo jedno dijete, i opet je trudna, tako da je recimo sve ok sto se toga tice.
Brinu me ti bolovi, prvo ometa nam seksualni zivot, nije joj vise do seksa jer zna da ce je kasnije boliti, drugo strah me da slucajno ne utjece na trudnocu, da se nebi nedaj boze nesto desilo.
Pa bih zamolio ako netko zna sta je i ako je imao slicnih problema da kaze sta i kako.
Znam da ce prvo biti idite dokturu, ali jutros je bila i nije pitala, naljutio sam se i vjerovatno ce svada pasti kad dodem kuci, tako da doktor trenutno nije prvi u planu, bar njoj.
I bez nekih glupih tolovskih i spamerskih poruka, jer mi nije do zaj3bancije.
Postoji mogućnost da je možda alergična na spermu.

Naime, neke žene mogu biti alergične na spermu, odnosno na proteine u spermi pa osjete bol, svrbež, crvenilo, itd. No, to se može liječiti, koliko sam čula.

Preporučam da se javi nekom dobrom ginekologu, jer ovaj njen je debil
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:36   #215
Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
drugim riječima, boli ju i mučno joj je kad svšiš u nju? gle, možda ona samo ne želi dijete pa ju sve zaboli od nervoze što bi se moglo dogoditi

šalim se, ..nikad čula za ovakav slučaj. a opet, možda je nešto vezano uz psihu.
Gle, mislio sam ozbiljno bez zaj3bancije, kako nece zeljeti djete, pa tko ga ne zeli, sasvim smo normalni ljudi i zelimo dijete, vec imamo jedno i radujemo se drugom.

Psihicki, moz' biti, ali sto nema bolova kad ne svrsim u nju. Nema logike.

Jednom sam procitao da je zena alergicna na muzevu spermu, koliko je to moguce i jel to moze biti istina? Iako ne vjerujem da je to, jer par puta je proslo bez bolova.
__________________
I'm On A Horse!!!
default is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:42   #216
jel to njoj tako oduvijek?
vjerojatno je alergija na spermu s obzirom da ima bolove samo kad ne koristite kondome..
evo sta je google izbacio, kako izbjeci reakciju
Quote:
Jedan od načina je upotreba kondoma. Drugi način su injekcije, koje sadrže male količine partnerove sperme. Treći je liječenje koje traje nekoliko sati, tijekom kojeg liječnik svakih dvadeset minuta unosi znatne količine partnerove sperme u vašu rodnicu. Zadnja dva načina liječenja zahtijevaju da s partnerom seksate bar dva do tri puta na tjedan, jer česta izloženost alergenu doprinosi liječenju.
kako dolazi do alergije
Quote:
Nezaštićeni seks ne znači samo mogućnost prenošenja spolnih bolesti ili trudnoće. Znanstvenici su utvrdili da može doći i do alergijskih reakcija. Alergija je inače alergija na proteine u spermi. Moguće je da još nikada prije niste doživjele alergijsku reakciju. Omjeri u sastavu sperme se naime od muškarca do muškarca ponešto razlikuju. Moguće reakcije su: bol u predjelu gdje se našla sperma, pojavljuje se svrbež, crvenilo, oteklina, a može uzrokovati i teškoće s disanjem, za neke žene ta alergija može biti opasna po život. Većina simptoma alergije javlja se 20 ili 30 minuta nakon kontakta. A mogu trajati od nekoliko sati do nekoliko dana.
e sad, ne znam koliko je tako nesto cesto kod zena, ono lijecenje gore mi se cini malo smijesno (sexajte se cesto da ''otupi'' na alergen ), nisam doktor pa ne znam, mozda ima smisla.
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:44   #217
Quote:
default kaže: Pogledaj post
Jednom sam procitao da je zena alergicna na muzevu spermu, koliko je to moguce i jel to moze biti istina? Iako ne vjerujem da je to, jer par puta je proslo bez bolova.
Gle, kako sam ti gore napisala, možda je to kod nje slučaj.

Kažeš nekoliko puta je bilo bez bolova - kada, sad nedavno ili prije poroda?

Jer nekim se ženama ta alergija javi tek nakon poroda. Odmah napominjem, nemam isksutva s time, samo sam nešto malo načula o toj temi, tako da bih ti ipak savjetovala da se za pomoć obratite nekom dobrom ginekologu.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:55   #218
Quote:
default kaže: Pogledaj post
Gle, mislio sam ozbiljno bez zaj3bancije, kako nece zeljeti djete, pa tko ga ne zeli, sasvim smo normalni ljudi i zelimo dijete, vec imamo jedno i radujemo se drugom.

Psihicki, moz' biti, ali sto nema bolova kad ne svrsim u nju. Nema logike.

Jednom sam procitao da je zena alergicna na muzevu spermu, koliko je to moguce i jel to moze biti istina? Iako ne vjerujem da je to, jer par puta je proslo bez bolova.
ups, nisam pozorno čitala

pa onda si već i prije svršio u nju ( mudar zaključak), ta reakcija se prije nije pojavila? jesi li u međuvremenu nešto promijenio u prehrani?
Hermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 11:17   #219
Kad malo razmislim, mislim da nije bilo bolova do poroda? ili mozda i jest malo prije, nije bilo na pocetku, u to sam siguran.

Nisam mjenjao prehranu, meso jeo meso i dalje jedem .

Opet na kraju ispada, bez doktora nema nista.
__________________
I'm On A Horse!!!
default is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:40   #220
Question Bol tijekom seksa

Dragi moji,
jučer tijekom seksa mi se dogodilo nešto neobično. Svaki puta kada je ušao u mene, počelo me rezati na desnoj strani trbuha. Neka oštra bol, nepodnošljiva.
Ne bi mi to bilo toliko neobično, nego u zadnjih par dana imam velikih problema s probavom, bolovi u trbuhu, trčanje na wc i sl, i k tome sam konstantno umorna. Previše toga se skupilo odjednom, možda su to simptomi nečega ... ? Tu vi nastupate, što bi to moglo biti?
Laura09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.