Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 13:37   #1
Xenon žarulje u Hondi

Pozdrav!
Imam Hondu Accord iz 2003. Auto ima 100.000km i tvorničke xenon lampe. Jel se zna koliki je životni vijek tih žarulja i kad će po svoj prilici krepat?
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:46   #2
oko 3000h, varira ovisno o tome koliko često ih pališ-gasiš dnevno
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:53   #3
U Hondi teško jer imaju kvalitetno riješen napon struje... Te iste žarulje da su u Pežou, Opelu, VW-u ili Citroenu... već bi krepale...
__________________
"Najstarije i najkrace rijeci "da" i "ne" zahtjevaju najvise razmisljanja." ( Pitagora )
vatrokurac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 14:04   #4
onda se ne brini, u Hondi traju vječno, tvoji unuci će ih još koristiti...
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 14:24   #5
Bože gluposti ...
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 14:27   #6
Ja imam jedne iz II sv. rata, marke Banzai i još uvijek rade.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:35   #7
otprlike do 130.000km izdrže
Type22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:37   #8
Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam Hondu Accord iz 2003. Auto ima 100.000km i tvorničke xenon lampe. Jel se zna koliki je životni vijek tih žarulja i kad će po svoj prilici krepat?
a ako ti krepaju cijena jedne ti je preko 2000 kn
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:14   #9
Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam Hondu Accord iz 2003. Auto ima 100.000km i tvorničke xenon lampe. Jel se zna koliki je životni vijek tih žarulja i kad će po svoj prilici krepat?
Postavio si smjesno pitanje, to ti je isto ko da ja pitam kada ce mi krepati vodena pumpa na hondi?
slinky884 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:39   #10
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
a ako ti krepaju cijena jedne ti je preko 2000 kn
Da 2000kn u servisu,
ima istih za puno jeftnije....
Type22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 20:21   #11
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
a ako ti krepaju cijena jedne ti je preko 2000 kn
Ajde ne budali. Ko da jebena Honda (ili bilo koji drugi proizvođač AUTOMOBILA) radi i žarulje. Kupuje od Philipsa ili Osrama. Za Legenda me lampa u Lipaprometu (Philips colour matched) koštala ubitačnih 300 i nešto ćuna.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 21:57   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ajde ne budali. Ko da jebena Honda (ili bilo koji drugi proizvođač AUTOMOBILA) radi i žarulje. Kupuje od Philipsa ili Osrama. Za Legenda me lampa u Lipaprometu (Philips colour matched) koštala ubitačnih 300 i nešto ćuna.
Nije istina.
Kad osramova žarulja takne Hondu onda i ona poprimi obilježje besmrtnosti i neuništivosti.

Rvacka glupost, Čak Noris i Honda. Jedine 3 neuništive stvari u univerzumu.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 22:21   #13
Ajd ti ne budali!! Neki dan sam bil u Hondi sa susjedom koji ima accorda i rekel mu je lik da je cijena tak jer se zapravo ne mijenja samo žarulja nego se mijenja cijeli taj sklop od transformatora i pitaj boga čega...još

jer Honda nalaže da se to promjeni jer ti zapravo neznaš zbog čega ti je žarulja izgorjela pa da ti ponovne ne izgori ubrzo nova mijenjaš sve...

jebiga to je Honda, zato ima svoju cijenu...
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 22:31   #14
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
Ajd ti ne budali!! Neki dan sam bil u Hondi sa susjedom koji ima accorda i rekel mu je lik da je cijena tak jer se zapravo ne mijenja samo žarulja nego se mijenja cijeli taj sklop od transformatora i pitaj boga čega...još

jer Honda nalaže da se to promjeni jer ti zapravo neznaš zbog čega ti je žarulja izgorjela pa da ti ponovne ne izgori ubrzo nova mijenjaš sve...

jebiga to je Honda, zato ima svoju cijenu...
a serviseri su inace postenjacine koji te ne zele oderati i promjeniti i cincilator na autu
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 23:42   #15
Quote:
Type22 kaže: Pogledaj post
otprlike do 130.000km izdrže
Ma nema pravila...kod mene 166 000 pa rade još.
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
Ajd ti ne budali!! Neki dan sam bil u Hondi sa susjedom koji ima accorda i rekel mu je lik da je cijena tak jer se zapravo ne mijenja samo žarulja nego se mijenja cijeli taj sklop od transformatora i pitaj boga čega...još

jer Honda nalaže da se to promjeni jer ti zapravo neznaš zbog čega ti je žarulja izgorjela pa da ti ponovne ne izgori ubrzo nova mijenjaš sve...

jebiga to je Honda, zato ima svoju cijenu...


CDRW je već napisao, ima Philips D2S 4300K za oko 300kn.
Jonathan Archer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 00:06   #16
Quote:
Jonathan Archer kaže: Pogledaj post
Ma nema pravila...kod mene 166 000 pa rade još.



CDRW je već napisao, ima Philips D2S 4300K za oko 300kn.
Ima komad Philips orginal sa serijskim brojem, ako zarulja ima i
transformator
onda se radi o D1S,D3S...
Type22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 07:52   #17
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
Ajd ti ne budali!! Neki dan sam bil u Hondi sa susjedom koji ima accorda i rekel mu je lik da je cijena tak jer se zapravo ne mijenja samo žarulja nego se mijenja cijeli taj sklop od transformatora i pitaj boga čega...još

jer Honda nalaže da se to promjeni jer ti zapravo neznaš zbog čega ti je žarulja izgorjela pa da ti ponovne ne izgori ubrzo nova mijenjaš sve...

jebiga to je Honda, zato ima svoju cijenu...
A sad baš ispadaš glup. Žarulja može biti D1, D2, D3 ili D4. Bilo koju radi proizvođač ŽARULJA.

Na mojoj kanti je uredno najskuplja od njih (ona koja ima na sebi kompletnu elektroniku koja se mjenja hoćeš-nećeš zajedno sa žaruljom) i košta (Osram, Adria Trgovina) nevjerojatnih 735 kn - popust (koji ti neću reći koliki je, pitaj sam).

Za Legend sam ti napisao - nikakvu elektroniku nije trebalo mjenjat i žarulja je koštala cca 50% gore navedene cifre. Eno Legenda vozi i dan danas sa istom tom žaruljom.

Inače originu je skurio HAK majstor sa boosterom za pokretanje (ispraznio se akumulator). I ako se ne varam Hadžić u Markuševcu je tražio sličnih 2000 kn za novu ....

Tako da je poruka vlasnicima Hondi - ne budite telad (ko neki) nego pravac proizvođačima žarulja i pitat koliko što košta.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 22:38   #18
Evo samo cu dodati da je cinjenica da Honda ima stabilniju voltazu, tako da lampice i xenoni ne crkavaju. U dvije godine sam promjenio jednu zarulju, dok ima puno auta kojima crkavaju zaruljice ko lude. Tipa VW golf 5 je koliko vidim u prometu uredu, a golf 3 i 4 je katastrofa, skoro na svakom ne radi par jedna pozicija. Dalje sta vidim u gradu da imaju puno crknutih svjetala su Peugeoti, a oni imaju i problem sa farovima da jedan zasljepljuje, a drugi svijetli normalno.
A xenon ko xenon na to honda ne moze previse utjecati, traje ko i kod svih drugih auta, ovisi kakve si srece.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 22:14   #19
Hvala ljudi! Zanimalo me jel moram već počet stavljat pare sa strane za promjenu žarulja jer sam i ja načuo da se radi o iznosu od par tisuća kuna. Na prošlom mi Civicu, u 60.000km sam promijenio cijeli set lampi negdje 3-4 puta tako da mi je ovo sa xenonom stvarno fantastično, a ni ostale žarulje na accordu ne rikavaju. Drago mi je čuti da se sve može riješiti bez kerefeka koje nalaže servis. Dobro je, bit će još prilika za štedit pare!
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 22:19   #20
nadajmo da se da riješiti
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.