Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2012., 03:53   #181
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Nije istina da imamo istu šupljinu za disanje i hranjenje - kroz nos dišemo, a ustima se hranimo i govorimo. To samo govori da je isti prostor inteligentno iskorišten za više funkcija ...
ustima se hranimo i govorimo, ali svakako NITKO ne diše na usta

I da... Toliko je taj prostor inteligentno iskorišten da se možemo ugušiti ako kroz usta udahnemo neki predmet... By the way, mala djeca koja slučajno udahnu hranu prilikom hranjenja (dakle, udahnu je u plućna krila) MORAJU hitno u bolnicu na terapiju kortikosteroidima... (guglaj zbog čega)...

Ma nema šta! Fantastičan inteligentni je to dizajn... toliko je dobar, ameri bi rekli "to die for" ... al zapravo, može se na račun njega i umrijeti...

Kakav je to dizajner bio??? Savršen?
dtomas is offline  
Old 29.04.2012., 10:34   #182
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Ne, Isus je rekao da je Bogu sve moguće, čak i ono što se ljudima iz njihove perspektive čini nemoguće.



Postanak je mogao biti opisan i na drugačiji način, bez da se spominje izmjena dana i noći (određeno vrijeme) ako ga se trebalo shvatiti simbolično, npr. nakon mnogo vremena stvori Bog...
Ako je vjerovati Bibliji, Bog postoji oduvijek i zauvijek.



Objasni ti koja je razlika između stvoriti i napraviti, ja ju ne vidim.


Stvoriti znači da ništa ne postoji,ni prostor ni vrijeme, bilo u obliku materije ili u obliku živih bića,i onda netko (Bog) jednostavno to "stvori" da postoji.Jednostavnije, nije bilo ništa a sada ODJEDANPUT sve postoji i živa bića i materija(svemir).To znači stvoriti.



Napraviti znači da postoji materijal za izradu i MATERIJE I živih bića,materijal koji postoji VJEČNO,kojega ne treba STVARATI,i pomoću kojega možeš NAPRAVITI i zvijezda i planete i živa bića uključujući i nas ljude(samo treba imati razvijenu tehniku za to).To znači napraviti.

Primjer za nešto napraviti smo mi ljudi.Materijalom koji smo našli na Zemlji uspjeli smo napraviti(ne stvoriti) sela i gradove,tehnologiju,umjetnost i još mnogo toga.Samo smo materijal iskoristili mijenjajući mu njegova svojstva.To još uvijek činimo.

Zato je razlika između STVORITI i NAPRAVITI VELIKA,I zato kažem još jedanput da svemir nije STVOREN nego NAPRAVLJEN.

Ne znam da li je objašnjenje jasno.

Opet nekome smeta ako netko nekoga pozdravlja.Pa to je znak da nekoga poštuješ,ali izgleda da dotični to još uvijek ne može shvatiti.Pozdrav
teodor francic is offline  
Old 29.04.2012., 10:53   #183
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Jeftino je tvoje insistiranje na tvrdnji, za koju kao jedini dokaz nudiš "ne sjećam se gdje i kako".

(ne zaboravi da tvrdiš da "Dawkins nije toliko neoboriv koliko bi mi ateisti željeli da bude". Pod to se naime podrazumijeva da je Dawkins negdje "popušio" u dokazivanju da za boga nema prihvatljivih dokaza.)
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Dawkins i razotkrivanje religije, hm, ovde treba bar jedno 5-7 facepalma, ipak mu bolje leži filosofija. Ono što on radi od religije je čisto izrugivanje zdravog razuma. Ne treba čovek nimalo da bude religiozan da bi ovo shvatio, treba da bude samo intelektualac. Ne forumski, svakako, i ne neko ko uči sa wikipedije elementarne stvari.


Jbt, pa ja se zakačio i s ateistom i s vjernikom....

@adelon, ne mislim replicirati na tvoje optužbe, mogao bih, ali mi se neda...
I šta mi možeš...

@nescio, tvoj 'intelektualizam' je općepoznat, a mi jadni s wikipedije ne možemo dostojno replicirati na tvoje veleumne postove, pa neću ni pokušavati...

Inače, za sve koji eventualno prate temu, preporučam da ništa ne uzimaju zdravo za gotovo, pa ni Dawkinsa. Čovjek načelno govori točno i ispravno, u mnogome se slažem s njim, pogotovo u generalnoj tezi da su religije gomila budalaština, no, stvar je unekoliko kompleksnija nego bi to on htio prikazati.

Amen...

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Koja tužna ispovijest, suosjećam s tvojim bolom...
Pa ne bi li trebala likovati nad mukama jednog ateiste? Jel' ćeš suosjećati kad budemo gorjeli u paklu? Ono, donesi bar čašu vode...

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Bog je stvorio samo prvi par ljudi s namjerom da žive zauvijek u zdravlju i zadovoljstvu ako mu budu lojalni. Zato je učinio da nikne stablo života i stablo spoznaje dobra i zla, kao ispit lojalnosti. Međutim, zbog zlog utjecaja Sotone, neposlušnosti Bogu i degradacije kao posljedice toga, život je postao sušta suprotnost od prvotne namjene (nesreća, bolest, smrt postale su mu pratioci), ali na određeno vrijeme - do drugog Isusovog dolaska.
Ali, ja nisam pojeo onu jebenu jabuku...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 29.04.2012., 10:55   #184
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
ustima se hranimo i govorimo, ali svakako NITKO ne diše na usta

I da... Toliko je taj prostor inteligentno iskorišten da se možemo ugušiti ako kroz usta udahnemo neki predmet... By the way, mala djeca koja slučajno udahnu hranu prilikom hranjenja (dakle, udahnu je u plućna krila) MORAJU hitno u bolnicu na terapiju kortikosteroidima... (guglaj zbog čega)...

Ma nema šta! Fantastičan inteligentni je to dizajn... toliko je dobar, ameri bi rekli "to die for" ... al zapravo, može se na račun njega i umrijeti...

Kakav je to dizajner bio??? Savršen?

Već sam ti jedanput odgovorio zašto svijet nije savršeno dizajniran,ali eto odgovora još jedanput.

Čovjek ne može shvatiti što znači patnja i bol ako to STVARNO NE PROBA.

kako ćeš shvatiti što je to zubobolja ako te zub neće nikada boljeti?

Govoriš o maloj djeci koja umiru u mukama.Svejedno je koliko imaš godina kada je bol u pitanju,jer te isto boli.

Stvoritelj nam je jasno dao do znanja da Vječni život možemo ostvariti samo preko PATNJE I SMRTI jer je drugačije to nemoguće ostvariti.

Isus nam je dao primjer kada je dopustio da ga udaraju,bičuju,pljuvaju,vrijeđaju,i na kraju pribiju oštrim čavlima na križ.Nije pobjegao od patnje već ju je PRIHVATIO.Time nam je pokazao PUT prema pravom životu koji dolazi poslije ovoga.

Jesi kada probao kako je čavao oštar,kakvu bol može nanijeti?Jesi probao umrijeti da vidiš kakva je to bol?Nisi, zar ne.

Ali zato znaš pljuvati na nekoga tko je sve to prošao iz ljubavi prema svim ljudima.Stvarno si jadan.

Daj se malo spusti na zemlju i saslušaj što ti stariji imaju reći.Ili misliš da sve znaš pa ne moraš nikoga slušati.Nikakve ti diplome bilo znanstvene bilo vjerske neće pomoći na PUTU DO ISTINE!Mogu ti pomoći samo ONI KOJI ZNAJU ISTINU O POSTANKU NE SAMO NAŠEG SVIJETA NEGO I SVIH DIMENZIJA U JEDINOJ I ISTINITOJ STVARNOSTI U KOJOJ SVI ŽIVIMO.

Još nešto,prije će Teodor doći pješice do zadnje zvijezde koju vidiš na nebu,nego ćeš ti saznati kako smo nastali.

Ali ne boj se,ipak ćeš jednom doći do ISTINE jer svemir NIJE BASKRAJAN,što je velika sreća za tebe i tebi slične,.Bez uvrede
teodor francic is offline  
Old 29.04.2012., 12:07   #185
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Ne bi morale jer se ne mrijeste u slatkoj vodi, a kod lososa se adaptacija događa brzo.
ti shvačaš da se od cjelopuknih vrsta samo malen broj njih živi u bočatoj vodi?sve su slatkovodne ili slanovodne životinje.i več nakon jednog dana bočate vode nestaje jer pod 200m svi eustuariji su potopljeni.


Quote:
Pa nisu dinosauri čekali da se sva voda sruči, bježali su pred njom na uzvisine.
ako su u nizini potopljeni su več nakon par sati jer pada 8m/h.sad zamisli toliko vode ako se slijeva niz neko brdo ili još strmiju planinu.pod tolikom količnim vode sve i jedno brdo bi otklizalo..

Quote:
Tada planine nisu bile jako visoke. Ne pada cijele godine snijeg na planinama, a tuče najviše ima ljeti kada je zemlja zagrijana.
znamo koliko su planine bile niže zbog sudara kontinenata kao everest i tu dobiješ 400njak m.nigdje nije ništa rečeno da su planine bile toliko manje.ne govorimo o sitnim planinama več najvišim vrhovima,+4000 ,dosta iznad granice vječnog snijega,gdje je stalno u dubokom minusu..


Quote:
Ne znači da je u to vrijeme bio najviša, bilo je još planina na koje su mogli pobjeći. Svjesna sam, ali tako velikim dinosaurima to ne bi bila prepreka.
gdje god da su otišli bili bi pod vodom u usporebi s everestom.shvati ovo.ideš u siska u zagreb i več nakon pola sata si pod 4 m vode a tek je prošlo pola sata od potopa.sve životinje su nakon 1 sata plivale.+več je rečeno da ništa živo nije smjelo preživjet jer valjda bog zna ako će ga prevarit koja životinja preživljavanjem na vrhovima i ubio bi ih sve.


Quote:
Koralji se mogu naći i na dubinama od 6000 m, što znači da mogu podnijeti pritisak vode i nedostatak svjetla.
Sjeme se moglo sačuvati, a i Noa je ponio mnoge biljke i sjemenja na Arku.
Quote:
deep-water corals live at depths just beneath the surface to the abyss (2000 m),
http://coris.noaa.gov/about/deep/
m a ne stope+ čak su i oni rijetkost .i to kad su se polako prilagodili na te dubine.oni što su danas na 50 metara dubine nakon 40 dana bili bi na 8km dubine,oni što su bili na 2km dubine bili bi pod 10km dubine...

Quote:
Imaš sadašnju brzinu, nije mjerena ni prije 100, a kamoli 4000 godina. To nisu dokazi da je brzina bila uvijek ista.
u slučaju da planine nisu rasle tako tugo tako sporo cijela zemlja bi se več tisučama godinama non stop tresla od potresa.zbog toga znamo.jer bi sve civilizacije govorile kako se zemlja trese več 6000 godina bez prestanka..

Quote:
Ona voda koja nije isparila ispunila je današnja jezera, korita rijeka, mora, oceane i podzemne vode (otada je za 1/3 više vode nego kopna na Zemlji).
i opet gdje je nestala ostalih 2/3 vode?jer nije u oblacima+jesi li svjesna o kolikoj količini vode mi govorimo koja u stvari nije mogla nigdje isparit? u zraku nastaju oblaci pa opet kiša..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 29.04.2012., 13:23   #186
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Već sam ti jedanput odgovorio zašto svijet nije savršeno dizajniran,ali eto odgovora još jedanput...
Post sam posvetio Dijalektici, ne tebi. Jesi li njen klon ili ona tvoj?
dtomas is offline  
Old 29.04.2012., 16:26   #187
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
@nescio, tvoj 'intelektualizam' je općepoznat,
Možda, ali ovde nije reč o meni, već o Dawkinsu, između ostalog.

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
a mi jadni s wikipedije ne možemo dostojno replicirati na tvoje veleumne postove, pa neću ni pokušavati...
Mislim da bi trebao, što da ne.

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Inače, za sve koji eventualno prate temu, preporučam da ništa ne uzimaju zdravo za gotovo, pa ni Dawkinsa. Čovjek načelno govori točno i ispravno, u mnogome se slažem s njim, pogotovo u generalnoj tezi da su religije gomila budalaština, no, stvar je unekoliko kompleksnija nego bi to on htio prikazati.
Dawkinsa i ne treba uzimati zdravo za gotovo, uostalom, nikoga ne treba uzeti zdravo za gotovo, nije on izuzetak. A što se tiče njegovih nebuloza o religiji - neka radije ostane veterinar, šta li je već završio. Ne može svaka šuša da, npr., operiše na mozgu, a on misli da može.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 29.04.2012., 17:00   #188
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post


To nije argument da Boga nema. Osim toga, postoje opravdane sumnje kako je uzrok tog potresa i tsunamija HAARP - američka tehnologija. Zna se da je njihov tajni plan u siromašnim zemljama smanjiti svjetsku populaciju.



Ali koji ste vi kreacionisti crackpotovi, ma to je čudo jedno.

Nema valjda niti jedne razumne stvari oko koje ćete vi imati imalo racionalan stav.
Samo valjate nevjerojatne ludosti i gluposti jednu za drugom...


Znači, po tebi, zna se da je tajni plan američke tehnologije smanjiti svjetsku populaciju u siromašnim zemljama?

Interesantno?...
Hm, pa i ne baš, više retardirano, ali nemoj da te to smeta, jer takvo je sve što si napisala na ovoj temi...

Kao i apologetika zašto Bog dopušta prirodne katastrofe,
tu se nekako najbolje vidi kako vjernici nemaju veze sa stvarnošću i realnošću,
već par puta se ponavljaju odvratne ideje, jednom je i začetnik teme optužio žrtve tsunamija da su same krive,
jer tko kaže da oni ne bi postali ubojice, prostitutke, i Bog im je naravno, učinio uslugu.

Ali ako je netko toliko glup da bude kreacionist, onda se od njega može očekivati svašta.


P.S.

Potres na Haitiju sravnio je sa zemljom jednu katoličku školu, u kojoj se za vrijeme potresa nalazilo 59-ero djece osnovnoškolskog uzrasta.
Nije preživilo niti jedno dijete...

?
__________________
I`m Jacks complete lack of surprise

Zadnje uređivanje el.beba : 29.04.2012. at 17:08.
el.beba is offline  
Old 29.04.2012., 17:01   #189
Ovo je definitivno najluđa tema na cijelom forumu, nigdje se ne može pročitat toliko gluposti. Zato kad se želim od srca nasmijat dođem tu a favorit mi je Dijalektika. Moj naklon neviđenoj količini idiotarija, draga Dijalektiko.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Moje tvrdnje nisu nemoguće, pa zašto bi onda bile smiješne?! Mt Everest se izdigao naglo nakon što se voda povukla (to je pokrenulo ploče) i dalje nastavio rasti, ali usporeno. To je ono što mislim.
Da. Čim se voda povukla došla je ekipa iz Dijalektike d.o.o. i napumpala planinu po kratkom postupku. To se dešava i inače. Planine rastu nakon poplava.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Lososi te demantiraju, kao i one ribe koje žive u boćatoj vodi. Nisu evoliurale, nego se adaptirale da ne umru - postoji razlika.
Pa što je evolucija nego adaptacija na promjene s ciljem da se ne izumre? Aha pardon, evolucija je ono nešto pogrešno... da da...

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Svjesna sam ja svega toga, ali jesi li ti svjestan veličine dinosaura koji su se vrlo brzo mogli popeti na planine? Pretpostavljam da je ubrzo poslije Potopa brzina rasta Mt Everesta bila puno veća nego danas, što je i logično, tj. da je prije njega bio niži od 80 m.
Dinosauri su mogli tražiti hranu ili su bježali u više predjele kao životinje prije tsunamija u Indijskom oceanu.
Dinosauri, potop, Mt everest... totalno ludilo. U vrijeme zadnjih dinosaura (Jura) Azija nije ni postojala. Postojao je samo jedan kontinet sastavljen većim dijelom od dijelova današnje sjev. Amerike i manjim dijelom od današnje zap. Afrike. Sve ostalo je bio ocean.
Dinosauri tog vremena se ne bi popeli ni na Velebit a kamoli na Himalaje. Čak ni oni mesožderi srednje ili manje veličine ne bi stigli daleko, možda tek na Sljeme. Da bi T-rex od 10t savladao bilo kakav uspon tog tipa trebala bi mu krila i obroka u količini 1000x većoj od vlastite težine. Ne bi imao ni dovoljno kisika iznad 2000 m. Upravo zbog veličine bi se na Himalju popeo prije žohar nego iti jedan dino ikada.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Hipoteze se i postavljaju baš kada ne znamo sve podatke o nekim događajima i pojavama da bi objasnili kako su nastali. Potkrijepila sam ju snažnim silama potopnih voda koje su promijenile reljef Zemlje.
Masa vode na Zemlji se oblikuje prema tektonskim promjenama, a ne obratno. Voda samo površinski oblikuje koru i za to joj trebaju tisuće i tisuće godina.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Je, baš se dinosaur od 25 m (sauropod) ne bi mogao popeti od kiše ili tuče, pa mogao je i doplivati. U Bibliji ne piše da je tuča padala 40 dana, nego kiša. Iako znamo koja je današnja brzina, samo je nedokazana pretpostavka da je nekada bila ista kao i sada. Bilo je još planina osim Everesta na koje su mogli pobjeći. Bog je dopustio preživljavanje svima koji su mogli živjeti u vodi, njih Potop nije mogao ubiti. Zato je Noa morao evakuirati jednino kopnene životinje, možda i male dinosaure koji bi se mogli utopiti.
Noa i mali dinosauri. Prekrasna scena. Pa sauropod koji pliva. Pala bi mu temperatura za 5 min. i ćao.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Poznata je snaga vode, pa je lako izračunati njenu razornu i pokretačku moć za vrijeme Potopa (povećanjem mase i brzine vode, povećava se i njena sila).
Daj izračunaj. Samo prvo da napišem oporuku. Umrijet ću od smijeha.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Biblija jest riječ Božja koju je zapisao čovjek.
Sva bića što se po zemlji kreću, a ne ona koja mogu preživjeti u vodi (ribe, morski sisavci te gmazovi koji žive u vodi).
Nisam ni tvrdila da su dinosauri preživjeli Potop, samo pretpostavljam pod kojim bi uvjetima mogli preživjeti. Dinosaur sauropod s dužinom vrata od 10 m je teoretski mogao jer su vode, po Bibliji, dizale oko 7 m iznad brda.
A sauropodu taman. Oduvijek je sanjao da se bućka sa vratom izvan vode. Normalno kad se bućka u potopu onda jede konzerve. Sauropodi su bili poznati po industriji konzervirane hrane i bućkanju sa vratom iznad vode.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Ne slijedi to po kreacionistima, nego po tebi. Morska voda je teža od slatke pa i nije došlo do miješanja jer je tonula prema dnu. Morske ribe su se zadržavale na većim dubinama dok su one koje žive u slatkoj vodi plivale bliže površini. Osim toga, u mora se svakodnevno slijevaju tone voda iz rijeka i u obliku padalina pa to morskim ribama ne smeta.
A svašta. Što ćemo sa plavom ribom koja ne bi preživila na dubini niti 3 sekunde? Bit će da je Noa imao i akvarij veličine nekoliko nogometnih igališta na svom cruiseru tako da plava riba može pičiti u krug, jer ako stane mrtva je.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Nije istina da imamo istu šupljinu za disanje i hranjenje - kroz nos dišemo, a ustima se hranimo i govorimo. To samo govori da je isti prostor inteligentno iskorišten za više funkcija (ja ni ne bih voljela imati više šupljina, pogotovo ne na glavi). Dupini žive pod morem pa im je potreban poseban otvor za disanje.
Želja ti je očito ispunjena. Ti stvarno imaš više šupljine u glavi nego na glavi.

Poslat ću ti mog malog nećaka od 6 god. da ti objasni sve o dinosaurima. Ponesi bilježnicu i olovku jer nećeš sve uspit zapamtit. Mali te inteligencijom i znanjem šije za 10 klasa.

Moram priznati Dijalektiko da briljiraš i da nikad nigdje, ali ama baš nikad nigdje nisam pročitao ništa gluplje od tvojih postova. I ovo nije neko vrijeđanje nego činjenično stanje.
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Old 29.04.2012., 17:04   #190
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Stvoriti znači da ništa ne postoji,ni prostor ni vrijeme, bilo u obliku materije ili u obliku živih bića,i onda netko (Bog) jednostavno to "stvori" da postoji.Jednostavnije, nije bilo ništa a sada ODJEDANPUT sve postoji i živa bića i materija(svemir).To znači stvoriti.



Napraviti znači da postoji materijal za izradu i MATERIJE I živih bića,materijal koji postoji VJEČNO,kojega ne treba STVARATI,i pomoću kojega možeš NAPRAVITI i zvijezda i planete i živa bića uključujući i nas ljude(samo treba imati razvijenu tehniku za to).To znači napraviti.

Primjer za nešto napraviti smo mi ljudi.Materijalom koji smo našli na Zemlji uspjeli smo napraviti(ne stvoriti) sela i gradove,tehnologiju,umjetnost i još mnogo toga.Samo smo materijal iskoristili mijenjajući mu njegova svojstva.To još uvijek činimo.

Zato je razlika između STVORITI i NAPRAVITI VELIKA,I zato kažem još jedanput da svemir nije STVOREN nego NAPRAVLJEN.

Ne znam da li je objašnjenje jasno.

Opet nekome smeta ako netko nekoga pozdravlja.Pa to je znak da nekoga poštuješ,ali izgleda da dotični to još uvijek ne može shvatiti.Pozdrav
Nemaš ti blage veze s vezom.

Pozdrav
EliEliLama is offline  
Old 29.04.2012., 19:20   #191
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nemaš ti blage veze s vezom.

Pozdrav
Pozdrav

Ja imam blage veze s razumom,ali ti još nisi na stupnju da bi to razumio.

Ali ima vremena za tebe.

Doći ćeš i ti do istine samo ako ju želiš onakvu kakva ona jeste.

Pozdrav
teodor francic is offline  
Old 29.04.2012., 19:24   #192
Wink

Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ja imam blage veze s razumom,ali ti još nisi na stupnju da bi to razumio.

Ali ima vremena za tebe.

Doći ćeš i ti do istine samo ako ju želiš onakvu kakva ona jeste.

Pozdrav
Nemaš ti veze s vezom.

Pozdrav


Idemo se pozdravljati poštujemo se,tko ti je kriv što ti to tako ne gledaš.
Ja te poštujem.
Pozdrav




EliEliLama is offline  
Old 29.04.2012., 19:27   #193
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nemaš ti veze s vezom.

Pozdrav


Idemo se pozdravljati poštujemo se,tko ti je kriv što ti to tako ne gledaš.
Ja te poštujem.
Pozdrav






Pozdrav

I ja tebe poštujem.Možemo i skupa do istine.Ona je najvažnija.PozdraV
teodor francic is offline  
Old 29.04.2012., 19:30   #194
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

I ja tebe poštujem.Možemo i skupa do istine.Ona je najvažnija.PozdraV
Ali tek kad prihvatiš da nemaš pojma ..
Onda možemo surađivati jer nema vajde drugačije.

Poštujemo se.

Pozdrav

EliEliLama is offline  
Old 29.04.2012., 20:09   #195
koje poštovanje i pozdravi!!
hefest is offline  
Old 30.04.2012., 00:16   #196
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post

Koralji se mogu naći i na dubinama od 6000 m, što znači da mogu podnijeti pritisak vode i nedostatak svjetla.
Sjeme se moglo sačuvati, a i Noa je ponio mnoge biljke i sjemenja na Arku.
Da nije Noa ponio u korablju i ovakvu napravu:

Jer je uzeo samo jaja od ptica. Ali nije htio uzimati jaja od dinosaura. Božji je plani bio da oni moraju krepati

A osim toga ona su prevelika. Pa bi Noa morao imati cijelu hrpu inkubatora.

Ali nije morao sve životinje uzimati. Npr. pingvini su na antartici mogli lako preživljeti. Jer tamo može padati samo snijeg. nikako kiša. Samo da ih ne bi zatrpalo ako previše pada. Ali bi taj snijeg i dalje bio tu prisutan. Kako znamo, snijeg se nikad ne otapa na Antartici, nego samo klizi u more u obliku ledenjaka. Znači, njegova debljina je takva kakva je bila visina vode po cijeloj zemlji.

Zadnje uređivanje krena : 30.04.2012. at 00:21.
krena is offline  
Old 30.04.2012., 01:15   #197
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Npr. pingvini su na antartici mogli lako preživljeti. Jer tamo može padati samo snijeg. nikako kiša. Samo da ih ne bi zatrpalo ako previše pada. Ali bi taj snijeg i dalje bio tu prisutan. Kako znamo, snijeg se nikad ne otapa na Antartici, nego samo klizi u more u obliku ledenjaka. Znači, njegova debljina je takva kakva je bila visina vode po cijeloj zemlji.
a kako su onda preživjeli pingvini s Falklandskih otoka ako tamo nije bilo snijega ? da nisu preplivavali s tih otoka na antartiku kako bi se spasili od nabujale vode , ili su se nakon potopa s antartike prebacili na ta otočja . zar je moguće da na ovaj način dijalektika razmišlja kako bi si nešto dokazala iz biblije...
Regul is offline  
Old 30.04.2012., 01:31   #198
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ali tek kad prihvatiš da nemaš pojma ..
Onda možemo surađivati jer nema vajde drugačije.

Poštujemo se.

Pozdrav



Pozdrav

Ne znam što bih morao prihvatiti,to da nemam pojma o čemu ono?

Nije valjda da i ti znaš istinu o postanku svijeta?

Onda mi dobrodošao!

Samo mi napiši kako je nastao naš svijet,STVARANJEM ILI GA JE NETKO IZGRADIO ILI JE NASTAO ČISTO SLUČAJNO?

Vrlo jednostavno pitanje,zar ne?

pozdrav
teodor francic is offline  
Old 30.04.2012., 01:43   #199
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ne znam što bih morao prihvatiti,to da nemam pojma o čemu ono?

Nije valjda da i ti znaš istinu o postanku svijeta?

Onda mi dobrodošao!

Samo mi napiši kako je nastao naš svijet,STVARANJEM ILI GA JE NETKO IZGRADIO ILI JE NASTAO ČISTO SLUČAJNO?

Vrlo jednostavno pitanje,zar ne?

pozdrav
Već sam pisao bio o tome.

Materijalni svjet je refleksija identična svjeta iz druge pojavnosti..

Refleksija se odigrala preko vode a oživljavanje te reflektirane tvorevine na vodu preko vatre itd


Kad ćeš ti ovakvo objašnjenje dati ili bilo tko ovde??

Ako treba mogu još dobro sam jeo ,raspoložen sam.

EliEliLama is offline  
Old 30.04.2012., 01:45   #200
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
koje poštovanje i pozdravi!!
To je moderno.

Izasheri čovjeka prvo i onda ga pozdravi jer ga poštuješ.

EliEliLama is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.