Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2015., 00:15   #101
Pozdrav , može li me netko uputiti htio bih uložiti na Američkom tržištu tj probati sa penny stock's igrati malo ... postoje li nekakvi uvjeti za minimalni ulog ? daytrejdanje ? kojeg brokera izabrati ? Vidim pišu da za daytradeing treba minimalno 25000$ jel moguće ikako 2-3000$ početni ulog? kolike su provizije po nalogu ? općenito nekakve upute molim vas . Hvala
rrazbojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:22   #102
Ima tko pozivitvnih iskustva s credos koj suradjuje s markets.com??

Ja sam kod njih uplatio 10 000 kn i na temelju njihovih super savjeta u roku 10 nisam imao ni kune
zaposleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 12:56   #103
Quote:
rrazbojnik kaže: Pogledaj post
Pozdrav , može li me netko uputiti htio bih uložiti na Američkom tržištu tj probati sa penny stock's igrati malo ... postoje li nekakvi uvjeti za minimalni ulog ? daytrejdanje ? kojeg brokera izabrati ? Vidim pišu da za daytradeing treba minimalno 25000$ jel moguće ikako 2-3000$ početni ulog? kolike su provizije po nalogu ? općenito nekakve upute molim vas . Hvala
Ove sve stvari sto si pitao vrlo lako mozes naci na internetu.
Ako vec mislis ulagati u americke dionice, trebas se dobro informirati (makar i u ovoj temi par stranica iza imas vecinu sto te zanima)

Najbolje da se registriras kod IB-a (Interactive Brokers), prilikom registracije vjerojatno ces trebati malo "lagati" o svom iskustvu u dosadasnjem trgovanju te o svojim prihodima kako bi te prihvatili kao njihovog klijenta.
Dalje ce ti trebati slika osobne/vozacke/putovnice i neki racun (od struje, plina, telefona (pri tome cini mi se da ne prolazi mobitel nego bas fixna linija, moze i internnet racun proci))

Sto se tice minimalnog uloga, kod IB-a je za osobe mladje od 25 godina minimalni ulog 3000$ (sto iskreno, manje od toga nema ni smisla ulagat, pogotovo ako mislis trejdat sa penny stock.

Nadam se da nisam previse zakasnio na odgovoru, posto i sam trenutno krecem sa ulaganjima u ps.
:klap::klap:
maxx0880 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 18:18   #104
Brokeri sa kojim je moguce ulagati na americkim burzama su
Keytrade Luxembourg i TD Luxembourg.
Keytrade ima puno jeftinije naknade.
crnmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:31   #105
Quote:
zaposleni kaže: Pogledaj post
Ima tko pozivitvnih iskustva s credos koj suradjuje s markets.com??

Ja sam kod njih uplatio 10 000 kn i na temelju njihovih super savjeta u roku 10 nisam imao ni kune
Ja imam slična iskustva s tim kvazi stručnjacima, nažalost!
mba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:33   #106
Evo današnjeg maila. Sve otvorene pozicije se moraju zatvoriti na Markets.com inače će biti automatski likvidirane. Koja neozbiljnost. Credos??? Markets.com??? Safecap Investment???
In reference to the aforementioned subject and your account opened with www.markets.com on 2014 (the "Account"), and following the termination of the Company's relationship with the introducing broker that introduced you to the Company, namely Credos d.o.o., Safecap Investments Limited (the "Company") is hereby to inform you of the termination of the Retail Client Agreement (the "Agreement") with you.

In particular according to paragraph 17 "Termination without default", the Company reserves the right and is entitled to terminate its engagement with clients at any given time by providing 10 days of prior notice. Therefore, it is within the Company's rights, and without deviating from any of its privileges, to inform you of the termination of the Agreement on March, 1, 2016 (the "Effective Date").

Here are the next steps you should take prior the Effective Date:
Close your open positions.
Submit a withdrawal request.
Otherwise, the below would take place on Effective Date (March, 1, 2016):
Any open positions will be closed.
Any funds remaining in your account will be returned in accordance with our return of funds policy.
Should you have any queries, please do not hesitate to contact us via E-mail, Phone +357-2-223-2242, or our Live Chat.
mba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 18:11   #107
Pozdrav, čitam da ovdje mnogi koriste Interactive Brokers. Planiram otvorit tamo acc.
Može li molim netko dati savjet da li pri trgovanju Indexima kod withdrawala, da li treba nešto nekome prijavljivati u HR?
Da li treba i nešto obaviti prema US, s obzirom na dvostruko oporezivanje?
Koja je razlika InteractiveBrokers.com i InteractiveBrokers.co.uk
Hvala
marko1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 11:03   #108
Quote:
zaposleni kaže: Pogledaj post
Ima tko pozivitvnih iskustva s credos koj suradjuje s markets.com??

Ja sam kod njih uplatio 10 000 kn i na temelju njihovih super savjeta u roku 10 nisam imao ni kune
sta si radio..CDF?
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:13   #109
Ja sam otvorio račun na optim traderu.hr, to je u stvari njemačka firma koja ima tu podružnicu a zastupa interactive brokers (IB) o kojima se već puno pisalo.

Bez beda su kupuje na EU i SAD tržištima, nalozi se brzo izdavaju i ja sam jako zadovoljan
Scaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:31   #110
zar ti nije jeftinije direktno s IB a možeš
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 09:36   #111
Pozdrav ljudi,

Treba mi mala pomoć. Trenutno sam kod Zaba Global Tradera. I njihova provizija će me pojest pa bi izabrao neke vanjske.

Vidim da svi hvale interactive brokers.

Kako funkcionira poslovanje sa njima? vidim da ja spadam u ovu grupu sa mladim od 25godina i da mi min treba $3000 sto zadovoljavam.

Vidim da i treba neku minimalnu kvotu ispunit sa tradeanjem. O cemu se tu radi? Placa li se neka "clanarina" mjesecno?

Jos jedno pitanje , prijavljujete li porez na kapital? I kako?

Zahvaljujem!!
Traperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 08:51   #112
Smile

Quote:
Traperko kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Treba mi mala pomoć. Trenutno sam kod Zaba Global Tradera. I njihova provizija će me pojest pa bi izabrao neke vanjske.

Vidim da svi hvale interactive brokers.

Kako funkcionira poslovanje sa njima? vidim da ja spadam u ovu grupu sa mladim od 25godina i da mi min treba $3000 sto zadovoljavam.

Vidim da i treba neku minimalnu kvotu ispunit sa tradeanjem. O cemu se tu radi? Placa li se neka "clanarina" mjesecno?

Jos jedno pitanje , prijavljujete li porez na kapital? I kako?

Zahvaljujem!!

Pozdrav,

Sto se same kompetativnosti komisija krece IB za retail trejdere spada u sami vrh. Za mladje od 25 koliko znam nudi opciju fundanja racuna sa 3000USD da bi se racun aktivirao a nakon same aktivacije nije potrebno zadrzati cijeli iznos na racunu. Za starije od 25 minimalna kapitalizacija je 10000USD. Nudi izlaz na sva svjetska trzista kroz brojne instrumente - dionice, opcije, futures ugovore, forex vjerujem nedavno nude opciju i cfd-a.
Ukoliko se mislis baviti pennystockovima kao vecina koju pocinju prvi put preporucio bi ti minimalni ulog od 25000USDa da izbjjegnes patter day trading pravilo - ukoliko ti je racunn manji od tog iznosa mozes trejdati samo 3 round tripa tjedno. Ukoliko tek pocinjes preporucio bi ti provedes 2-3 godine studirajuci samo trziste koje planiras analizirati/trejdati i vrstu analize koju mislis primjeniti - tehnicku/fundemente ili kombiniranje oboje.
Ukoliko nemas strpljenja za bavljenjem trejdanja profesionalno preporucujem ti da odustanes odma i ustedis si 3000USD-a ili pocnes pasivno ulagati u pasivni portfolij (dobra verzija je od ray dalia 4 seasons koja godisnje kroz povijest je donjela 8-10 posto te sa puno manjim drowdawnom nego samim ulaganjem u indekse ili 99% akivnih money menadjera).
Ukoliko se mislis profesionalno baviti trejdanjem najbolja opcija je naci profiabilnog mentora (budi oprezan sa market guruima i njihovim chat/alert sobama jer njihov income u 99.9 slucaja dolazi od samih subscribera. Moje osobno misljenje je da bi trebao odustati od ponuda "brokerskih kuca" koje se nude hrvatskom trzistu jer ti ne daju izlazak na trziste nego trejdanje u kuci - mislim na CFD-e, poluga je prevelika da bi se zvalo profesionalnim trejdanjem i statisticki imas vecu sansu dobiti na lotu nego dugorocno biti profitabilan kod njih.
Ukoliko pocinjes sam trebat ce ti 3-5 godina da bi dobio kvalitetne osnove gdje ces na kraju shvatiti da je trejdanje 90 posto managment riska i straranje ljudski neprorodnog psiholoshog profila i 10 post sami sistem trejdanja. Ukoliko nakon 3-5 godina i dalje si opsjednut stalnim napretkom i samorazvijanjem te imas dovoljno kapitala da drzis svoj maksimalni risk na 1-2% po trejdu imas sanse ostvariti profesionalnu karijeru i biti konstantno profitabilan. Ukoliko imas pitanja za pocetak same edukaciju ima dosta kvalitenih kjniga, trading grupa i internet stranica koje bi ti mogao preporuciti,

Pozdrav
zego88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:07   #113
Quote:
zego88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Sto se same kompetativnosti komisija krece IB za retail trejdere spada u sami vrh. Za mladje od 25 koliko znam nudi opciju fundanja racuna sa 3000USD da bi se racun aktivirao a nakon same aktivacije nije potrebno zadrzati cijeli iznos na racunu. Za starije od 25 minimalna kapitalizacija je 10000USD. Nudi izlaz na sva svjetska trzista kroz brojne instrumente - dionice, opcije, futures ugovore, forex vjerujem nedavno nude opciju i cfd-a.
Ukoliko se mislis baviti pennystockovima kao vecina koju pocinju prvi put preporucio bi ti minimalni ulog od 25000USDa da izbjjegnes patter day trading pravilo - ukoliko ti je racunn manji od tog iznosa mozes trejdati samo 3 round tripa tjedno. Ukoliko tek pocinjes preporucio bi ti provedes 2-3 godine studirajuci samo trziste koje planiras analizirati/trejdati i vrstu analize koju mislis primjeniti - tehnicku/fundemente ili kombiniranje oboje.
Ukoliko nemas strpljenja za bavljenjem trejdanja profesionalno preporucujem ti da odustanes odma i ustedis si 3000USD-a ili pocnes pasivno ulagati u pasivni portfolij (dobra verzija je od ray dalia 4 seasons koja godisnje kroz povijest je donjela 8-10 posto te sa puno manjim drowdawnom nego samim ulaganjem u indekse ili 99% akivnih money menadjera).
Ukoliko se mislis profesionalno baviti trejdanjem najbolja opcija je naci profiabilnog mentora (budi oprezan sa market guruima i njihovim chat/alert sobama jer njihov income u 99.9 slucaja dolazi od samih subscribera. Moje osobno misljenje je da bi trebao odustati od ponuda "brokerskih kuca" koje se nude hrvatskom trzistu jer ti ne daju izlazak na trziste nego trejdanje u kuci - mislim na CFD-e, poluga je prevelika da bi se zvalo profesionalnim trejdanjem i statisticki imas vecu sansu dobiti na lotu nego dugorocno biti profitabilan kod njih.
Ukoliko pocinjes sam trebat ce ti 3-5 godina da bi dobio kvalitetne osnove gdje ces na kraju shvatiti da je trejdanje 90 posto managment riska i straranje ljudski neprorodnog psiholoshog profila i 10 post sami sistem trejdanja. Ukoliko nakon 3-5 godina i dalje si opsjednut stalnim napretkom i samorazvijanjem te imas dovoljno kapitala da drzis svoj maksimalni risk na 1-2% po trejdu imas sanse ostvariti profesionalnu karijeru i biti konstantno profitabilan. Ukoliko imas pitanja za pocetak same edukaciju ima dosta kvalitenih kjniga, trading grupa i internet stranica koje bi ti mogao preporuciti,

Pozdrav
malo je stara tema, ali pocea san proucatvat penny stock ,pa ako mos rec koje su to kvalitene kjnige, trading grupe i internet stranice
stazmania is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:32   #114
Quote:
rrazbojnik kaže: Pogledaj post
Pozdrav , može li me netko uputiti htio bih uložiti na Američkom tržištu tj probati sa penny stock's igrati malo ... postoje li nekakvi uvjeti za minimalni ulog ? daytrejdanje ? kojeg brokera izabrati ? Vidim pišu da za daytradeing treba minimalno 25000$ jel moguće ikako 2-3000$ početni ulog? kolike su provizije po nalogu ? općenito nekakve upute molim vas . Hvala
Interactivebrokers su dobri. Teško da ćeš negdje naći ulog manji od 25K za daytrading. Na daytradingu ionako većina gubi novac, pa ti je možda to neki pokazatelj tvoje buduće uspješnosti u daytradingu.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:13   #115
Ni nemože manje od 25 toliko moraš imati minimalno na računu ako te proglase day traderom (3 trgovine kupnja prodaja iste dionice isti dan u čini mi se 4 dana) i nije do brokera nego do države
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:05   #116
Pozdrav,

Vidim da većina preporuča Interactive Brokers za trgovanje američkim dionicama. Zanima me da li to vrijedi i za buy and hold strategiju, odnosno više pasivnu investiciju nego aktivno tradeanje? Ili postoji neka bolja opcija u tom slučaju?

Hvala na info!
quadmining is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 06:39   #117
Ako imas ispod 100.000$ onda placas neaktivnost 10$/mjesečno kod IB brokera.

Ako ćeš imati manje svote, a ulagati jednom godisnje onda pogledaj optimtrader.
Njima je 30€ godisnja neaktivnost, ali je zato provizija malo skuplja, ali ako ćeš kupiti par puta godišnje ispada jeftinije.

Optimtrader radi preko IB platforme, oni su posrednici, a prednost je ured u zagrebu i što imaš potporu na hrvatskom jeziku.

Ja sam kod njih i mogu ti ih preporučiti, ali najbolje ti je otiđi i pogledaj njihov cjenik i usporedi sa IB.
Onda otiđi do njih ako si u zagrebu, ili telefonski popričaj pa odluči.
Po meni nemaš ništa bolje od ove dvije pocije
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 06:44   #118
Da li misliš ulagati u ETF-ove ili pojesinačne dionice?
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:52   #119
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Da li misliš ulagati u ETF-ove ili pojesinačne dionice?
Glavni razlog zašto se interesiram je taj što me trenutačno zanimaju pojedinačne dionice, međutim vjerujem da ću htjeti to razrijediti sa ETF u nekom trenutku.

U svakom slučaju puno hvala na informacijama!
quadmining is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:39   #120
Ono što također čini (barem meni) IB dobrim brokerom je i jedan od najnižih margin fees na tržištu,od 25 000 $ 2.66% iznad 100 000 još i niže.
Za usporedbu Ameritrade ima 9%.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.