Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 18:13   #1
Bolesna djeca u školi

Vjerojatno je bilo ovakvih tema, ali nije na odmet ponoviti, a i treba mi da se malo ispucam...

Radim u jednoj školi i već neko vrijeme sam svako malo bolesna.. Znam da je ekonomska situacija teška, ali jer zbilja toliki problem da roditelji šalju bolesnu djecu u školu...
Po meni je to vrhunac sebičnosti, prema djetetu i prema drugima...

Evo vam moj primjer, imam doma stariju osobu i njoj također stalno transferiram, onda imam trenutno tatu koji je polomil rebra i stvarno u ovom trenu ne smije dobiti ništa, jer se ne može pomaknuti, a zamislite da još mora kašljati...
Probala sam sve, vitamini, aronije, vadila sam krv barem 3 puta u zadnjih 2 mjeseca (evo i danas opet) - platim privatno, jer nema šanse da će mi doc to dati....

I evo ostajem doma i gubim novce, da netko drugi ne bi gubil kad ga ja zarazim...

Kako znam da sam dobila od djece, vrlo jednostavno, svi stalno šmrću, kašlju, roditelji pravdaju alergijama (mislim pa nisu svi alergičari), dijete mi otvoreno kaže da ga boli trbuh i grlo, ali ne želi doktoru ili doma - pretpostavljam da se boji, jer zna da ne može ostati doma...

Nisam glavna učiteljica, te nemam nikakve ovlasti, pa ne mogu ništa poduzeti, ali ja bih im inače svima redom zvala roditelje i slala ih doma....

Sorry na podužem postu....
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:28   #2
ako si tek pocela nedavno raditi, ocvrsnut ces.
imam nekoliko frendica profesorica i teta u vrticu, sve do jedne su prve dve godine bile bolesne ko psi. kasnije nis
to ko doktori i medicinske sestre.

inace, ako dijete nema temperaturu nego curi nos i kaslje samo, naravno da ide u skolu. i vrtic i posao.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:37   #3
to ti je sve relativno, meni mama radi isto sličan posao, pa je isto malo-malo bolesna, a radi već poduže vrijeme...vjerojatno ovisi i o osobi....

meni bi to bilo ok da ugrožavam samo sebe, ono nema veze, ali evo baka mi opet kuri temp i loše joj je - a ona se nema gdje drugdje zaraziti, jer nikam ne ide...

to curenje nosa recimo može zaraziti drugu djecu, kašalj također, jer će dijete kašljati u ruku, kasnije će nkog dotaknuti itd...nije svaki put benigno...

ne znam mene su dosta ostavljali doma, škola nije patila zbog toga, prijateljstva isto..nakon osnovne sam bila zdrava sve evo do sadašnjeg radnog mjesta ...
jednostavno ne kužim to forsiranje odlaska u školu, stvarno se ništa ne gubi..

evo mrak mi padne na oči kad vidim jedno dijete u razredu koje ruku na srce nije ozdravilo od kad sam ja počela raditi tam....
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:05   #4
ako je dijete tolko bolesno da ti mislis da bi trebalo biti doma, onda si duzna pozvati roditelje i upozoriti ih o zdravstvenom stanju djeteta. ako se ogluse, duzna si uputiti dopis nadleznom czss-u radi sumnje na zdravstveno zanemarivanje (koji ce onda konzultirati djetetovog lijecnika i poduzeti potrebne radnje).
konzultiraj strucni tim u skoli/lijecnika skolske medicine, ako zaista mislis da se radi o zanemarivanju.

ja osobno mislim da pretjerujes.
i sama sam prosla razne kolektive s klincima, i ovo sto ti summer kaze, prvih mjeseci, a najcesce i prva godina je tako.
kasnije ocvrsnes.

ili nemoj raditi u kolektivu s klincima
e da...mozes ih i izvoditi van svakodnevno, svaki odmor pootvarati prozore (ili cesce tijekom nastave), podsjecati ih na pranje ruku, brisanje nosa u maramicu i bacanje maramica u kos...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:08   #5
nemem pojma kak se ne gubi, nemam dijete u skoli ali sjecam se da mi je bilo katastrofa kad bi bila bolesna pohvatiti sve nakon toga. a i odlican je izgovor "bila sma bolesna, jel mogu sutra odgovarati?"

gle, tako je i u vrticu, uvijek ce ispastati oni sa slabim imunitetom. ali nitko ti nece dati niti bolovanje niti ispricnicu ako ti curi nos i kasljes, to naprosto nije bolest.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:14   #6
Nikad mi još pedijatrica za curenje nosa nije dala bolovanje za dijete...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:21   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nemem pojma kak se ne gubi, nemam dijete u skoli ali sjecam se da mi je bilo katastrofa kad bi bila bolesna pohvatiti sve nakon toga. a i odlican je izgovor "bila sma bolesna, jel mogu sutra odgovarati?"

gle, tako je i u vrticu, uvijek ce ispastati oni sa slabim imunitetom. ali nitko ti nece dati niti bolovanje niti ispricnicu ako ti curi nos i kasljes, to naprosto nije bolest.
ne samo to...radi uciteljice slabijeg imuniteta, dijete bi trebalo svako malo izostajati s nastave, a poslije kada to pozeli u visim razredima jer mu se neda odgovarat, bit ce krivi roditelji
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:25   #8
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post

meni bi to bilo ok da ugrožavam samo sebe, ono nema veze, ali evo baka mi opet kuri temp i loše joj je - a ona se nema gdje drugdje zaraziti, jer nikam ne ide...


jednostavno ne kužim to forsiranje odlaska u školu, stvarno se ništa ne gubi..
.
I meni je bilo tako kad sam počela raditi, a i kolegici koja je radila u vrtiću. Malo-malo pa bolesne, zarazili bismo se kad bi netko kihnuo kraj nas . Uz manjak imuniteta vjerojatno je za češće oboljevanje krivac i stres. Što smo duže pod stresom, a hvala na pitanju, na većini današnjih poslova stesa koliko te volja, to nam je imunitet slabiji i svašta pohvatamo.

Očvrsnut ćete, samo je problem u ovom što svaku bolest prenosite i na ukućane, ali to baš i ne znam kako izbjeći. Osim nekako dizat i njima imunitet.

Danas su prilike takve da roditelji zaista nekad ne mogu si priuštiti da ostanu s djetetom doma.Nažalost, često je dijete i svjesno da je ono u školi jer ga nema doma tko pričuvati kad je bolesno. Često mi klinci kažu da nisu bili kod doktora jer mama/tata nisu stigli s njima otići jer su dugo radili/bili na sastanku i sl. Ili kad nazoveš doma da dođu po dijete s temperaturom ili ono koje se ispovraćalo ti kažu da ne znaju hoće li moći doći prije kraja radnog vremena. Često ga i sutradan vrate isto tako bolesnog u školu.

A o nadoknađivanju ako dijete izostane , ne bih. Zavisi i od očekivanja učiteljice ,no ako izostane očekuje se da će nadoknaditi (doma) ono što je rađeno u školi, uključujući zadaće. Roditelji nisu baš oduševljeni time. Lakše je (polu)bolesne dijete poslati u školu,nego s njim nadoknađivati sve.
Moja je mala ove godine malo bolovala (hvala Bogu!), ali tjedan dana bolovanja smo dosta teško naoknadili. Taman su u tom tjednu učili pisati tri nova slova i zadatke zadane riječima (1.r). Isuse, došlo mi je da učiteljicu zamolim da malo uspori .

Za mene su najpogubnije bile želučane viroze...a znala sam ih u početku uloviti svako malo. Kad sam se nakon porodiljnog vratila na posao dobila sam takvu gripu da smo svi skupa doma tri tjedna bolovali i kurili 40.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:45   #9
Podsjeca me na teme "dijete je krenulo u vrtic i doma smo stalno bolesni"
Naviknut ces se na skolske bolesti kao sto smo i mi cija djeca idu u vrtic. A ova djeca koja su stalno bolesna mozda nisu isla u vrtic pa ni oni nemaju imunitet?
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 13:52   #10
Kolektivi su legla bakterija i virusa.
Nositelj virusa/bakterije ne mora imati nikakve simptome i ne mora uopće oboljeti a ti možeš pokupiti od nositelja.

Cureći nosevi i kašalj nisu razlog za ostati doma jer bi neki onda većinu zime izostajali. A ima djece koja su doma pa svejedno curi nos i kašlju..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:32   #11
Bože moj mili! Neš ti problema! Bitno da su ti drugi krivi... Kolektiv je i kad uđeš u javni prijevoz ma i kad uđeš u dućan... Ako ti je loš imunitet, poradi na ojačanju istoga.. Djeca su te zarazila, da baš, a tko je zarazio njih?? I koga će sve zarazit oni kad doma dođu? Mogu djeca reći da su od tebe dobila hunjavicu jer su te vidjeli da kišeš, pa će im se onda mama bunit jer bi to mogla dobit i prenijet kolegama u firmi
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 09:00   #12
Imam prvoskolca i po ovom prijedlogu izostala bi citavih 5mj iz skole dosad. Smrkav nos svakih 10 dana.. kasalj odmah nakon smrkavog nosa. I u krug citavu jesen i zimu... od temperature ni t vec 8mj.. da je imala temp ostala bi kuci, a ovako je normalno isla. Jesam zbog toga u uciteljicinim ocima los roditelj koji salje balavo dijete u skolu??? Jer eto i ona kuci ima malu bebu pa sam mozda iz postovanja prema tom djetetu trebala svoje dijete ostaviti kuci. Citavu zimu su svi bili balavi u razredu. Po tome bi uciteljica dolazila na posao drzati nastavu za 3 ucenika koji su u tom trenutku bez smrkavog nosa.
Mene vise zivcira kad netko posalje u skolu dijete koje je noc prije povracalo, pa se i u skoli ispovraca poslije 3h nasred ucionice.. Al eto dijete je u 7.30 bilo ok Pa su ga roditelji poslali u skolu.. iz predostroznosti bih takvo dijete ostavila kuci da ne bi zarazilo drugu djecu i ucitelje..
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 22:25   #13
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Uz manjak imuniteta vjerojatno je za češće oboljevanje krivac i stres. Što smo duže pod stresom, a hvala na pitanju, na većini današnjih poslova stesa koliko te volja, to nam je imunitet slabiji i svašta pohvatamo.

Očvrsnut ćete, samo je problem u ovom što svaku bolest prenosite i na ukućane, ali to baš i ne znam kako izbjeći. Osim nekako dizat i njima imunitet.
Imunitet ne funkcionira onako kako kupci pizdarija za "dizanje imuniteta" misle. Srećom, ni te pizdarije ne funkcioniraju.

You don't actually want to boost your immune system.


Učiteljice, ne budi plačipička, naravno da šmrcajuća i kišuća djeca idu u školu ako nemaju ozbiljnijih simptoma.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch

Zadnje uređivanje chocolatecookie : 19.05.2016. at 23:43.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 08:04   #14
odlican clanak!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.