Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 10:37   #1
Mirovanje poslovnice van sezone?

Pozdrav,imamo d.o.o. sa 2 poslovnice(trgovine). Jednu poslovnicu vodimo mi,a drugu partner. Sa tim da su obje poslovnice pod istim racunom u banci. Stvar je takva da se nama ne isplati preko zime drzati trgovinu,dok je kod njega druga prica. Da li je moguce zatvoriti trgovinu preko zime s tim da se sva pokvarljiva roba proda ili zaduži u drugu trgovinu a ona npr tehnicka roba ostane na zalihi? Sa tim da se svi racuni dobavljaca podmire, naravno. Sto mozemo uciniti po tom pitanju?
wakinagasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 13:32   #2
Moram priznat da sam totalno zbunjen...dakle imate jednu firmu, sa dvije poslovnice, dakle dvije trgovine, ali jednu vodi jedna osoba, drugu druga? Ako sam dobro shvatio.... to šta vi vodite odvojeno te dvije trgovine vaša je interna stvar, vi što se tiče obaveza za financijske izvještaje, rezultaate, eventualne dobiti podnosite sve zajedno kao jedna firma državi i eventualna dobit koju ste ostvarili je zajednička, a vi se možete opet interno dogovoriti koliko kome. To što vi interno vodite tko je koliko prodao zaradio to je vaša interna stvar i nema nikavke veze sa ikakvih zakonskim propisima. Naravno da možete zatvoriti jednu trgovinu na nekoliko mjeseci i kvarljivu robu prebaciti u drugu trgovinu, ali to se ne radi nikakvim računom nego međuskladišnicom ili predatnicom i slično, po istoj cijeni po kojoj je nabavljena, jer je rijec o istoj firmi. Da li će ta roba onda biti prodana i koliko će od partnera ići koji dio kolaca to je opet vaša interna stvar dogovora.
Koliko sam shvatio vi točno znate u istoj firmi koliko jedna poslovnica duguje dobavljaču u zbiru a koliko druga? i isto koliko novaca je na istom žiro računu jedne poslovnice a koliko druge? Iskreno ako sam ja ovo dobro sve shvatio stvarno ste iskomplicirali stvari ...ali dobro ako vama tako odgovara...

Zadnje uređivanje ChaosInMotion : 27.07.2016. at 14:24.
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.