Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2016., 10:25   #1401
Pa kome smeta neka si uzme čepiće za uši ionako se od njih alarm čuje, a skoro ništa drugo ne...Koliko ljudi ima problem sa hrkanjem i to glasnim da se čuje kroz zidove pa se supružnici prilagode i pronađu način , ljudi žive pored klubova gdje glazba trese svaku noć do 4 sata ujutro pa opet prežive i pronađu način kako se prilagodit, a ovdje je problem zvonjava koja traje 2 minute makismalno.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 18:55   #1402
Tortura bukom u Hrvatskoj

Pozdrav

Nedavno sam nakon dugo vremena bio ponovo u kinu. Otišli smo pogledati jedan dječji film u cinestaru ali zvuk je bio toliko glasan da smo morali izaći nakon par minuta. Koliki je to šok za djecu možemo samo pretpostaviti. Naravno uz to ide i oštećenje sluha, neprekidno zujanje u ušima itd. Kako tome stati na kraj. Pa vrlo jednostavno. Zakonom. Zakon koji ograničava buku u restoranima i kafićima već postoji. Zašto se on ne odnosi i na kino dvorane.
Osim toga, glazba u diskotekama, koncerti, događanja u shopping centrima, sve to zna biti toliko glasno da se pretvara u torturu a ne uživanje. Struka je već davno rekla koliko je sve to štetno po zdravlje. Sad je samo potrebno da naši banana političari prenesu to u zakon. Dakle ljudi, lobirajte, govorite o tome, pišite...

Hvala
novelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:03   #1403
Hvala ogromna na otvaranju teme.

Buka je postala konstanta življenja. Zašto cijelo vrijeme moramo, dan i noć trpjeti buku?

Svaka zabava je postala samo količina buke kojom maltretirate ljude?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:39   #1404
Neki od nas dugo vec upozoravaju da se zdravlje ljudi sistematski ugrozava bukom crkvenih zvona. Nazalost vjerske zajednice su i formalno iznad dobrobiti ljudi, pa jebiga moramo trpiti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:52   #1405
Uzalud ti to....ni jedan političar se neće tome usprotiviti. Bez obzira bio on "lijevi" ili "desni"

Eventualno će protiv toga biti marginalne stranke, No njih ionako nije briga jer nikad aneće doći na vlast. Pogotovo ako se protiv takvih stvari.

U moderno doma "borba protiv vjetrenjače" se može zamjeniti u "borba protiv zvonika"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:33   #1406
To je toliko loše,da je vjerovatno namjerno.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:26   #1407
Za većinu stvari mislim da su ipak stvar življenja u urbanoj sredini. One, pak, koje su u zatvorenom prostoru su opet, svakom na osobni izbor.
No, that being said, meni se isto čini da je Cinestar postao potpuno nenormalan, i to da je baš u posljednje vrijeme dodatno pojačana buka. Stalno idem po koncertima, navikao sam na buku, ali Cinestar mi je postao neizdržljiv.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 01:33   #1408
Ha nis, posaljite im mail s prituzbom. Ako ih dosta dobiju, skuzit ce da su pretjerali. Nije da im se isplati ici kontra zelje posjetioca.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 06:32   #1409
Quote:
novelus kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Nedavno sam nakon dugo vremena bio ponovo u kinu. Otišli smo pogledati jedan dječji film u cinestaru ali zvuk je bio toliko glasan da smo morali izaći nakon par minuta. Koliki je to šok za djecu možemo samo pretpostaviti. Naravno uz to ide i oštećenje sluha, neprekidno zujanje u ušima itd. Kako tome stati na kraj. Pa vrlo jednostavno. Zakonom. Zakon koji ograničava buku u restoranima i kafićima već postoji. Zašto se on ne odnosi i na kino dvorane.
Osim toga, glazba u diskotekama, koncerti, događanja u shopping centrima, sve to zna biti toliko glasno da se pretvara u torturu a ne uživanje. Struka je već davno rekla koliko je sve to štetno po zdravlje. Sad je samo potrebno da naši banana političari prenesu to u zakon. Dakle ljudi, lobirajte, govorite o tome, pišite...

Hvala
Potpis navedenog.

To je razlog zašto ni u ludili ne idem u kino.

Nego, jeste li primjetili da je zvuk na tv kad počnu reklame automatski viši za jedno 10 dB?

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 06:56   #1410
Imas tv? Cudno. Baci to,sta ce ti, osim sta djeca gledaju crtice koji im sugeriraju da je super gledati crtice.

Inace mene stvarno muci buka. Gdje god dodjem, neka nazovi muzika na najjace. Cak i na otvorenim terasama, bubnja. Gdje je malo tise, tamo se par ljudi dernja kao da im zivot ovisi o tome kako su kupili u nekom ducanu majicu za samo 99 kuna.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 08:39   #1411
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Potpis navedenog.

To je razlog zašto ni u ludili ne idem u kino.

Nego, jeste li primjetili da je zvuk na tv kad počnu reklame automatski viši za jedno 10 dB?


U kinima je abnormalno glasno i naravno da mi ne pada napamet ići.

Što se tiče reklama, kod nas ne postoji zakonska regulativa koja bi se time bavila.
U Americi postoji CALM Act, a u EU EBU R 128 koji propisuju dozvoljenu glasnoću materijala koji se smije emitirati, tako da u zemljama koje su to prihvatile svi koji emitiraju bilo kakav program moraju uskladiti glasnoću materijala sa propisanim standardom.

Odgovornost je na broadcasterima koji onda od svih koji isporučuju nekakav program, bez obzira da li su to filmovi ili reklame, traže da im se isporuči po R 128 standardu ili ne emitiraju.
Oni naravno unutar kuće emitiraju po zadanom standardu.


Inače pohvale za temu otvaraču teme.
Vrlo bitna tema na puno nivoa.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"

Zadnje uređivanje pinzgauer : 19.04.2017. at 08:51.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 09:10   #1412
Ne vidim problem, bar kad je kino u pitanju.
Ako vam je glasno, odite u kina koja nisu cinestar i koja su tiša.
U mom je mjestu također kino, ali je za moj pojam slabo čuje i nije mi doživljaj pa ga izbjegavam.
Ako idem u cinestar, radije biram extreme produkciju gdje je zvuk jači nego inače.
Glazba i filmovi se ne mogu doživjeti ako su tihi. Ako nema dubokog basa, nedostaje pola zvukova koji sačinjavaju film ili muziku.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:55   #1413
Zgodno za primijetiti da kina, koliko god bukom maltretirala posjetitelje, moraju zadovoljiti stroge tehničke standarde kojima sprječavaju izlazak te buke napolje i maltretiranje njome prolaznika i susjeda.

Za razliku od crkve. Upravo suprotno od crkve, zvonici i to.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:05   #1414
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Ne vidim problem, bar kad je kino u pitanju.
Ako vam je glasno, odite u kina koja nisu cinestar i koja su tiša.
U mom je mjestu također kino, ali je za moj pojam slabo čuje i nije mi doživljaj pa ga izbjegavam.
Ako idem u cinestar, radije biram extreme produkciju gdje je zvuk jači nego inače.
Glazba i filmovi se ne mogu doživjeti ako su tihi. Ako nema dubokog basa, nedostaje pola zvukova koji sačinjavaju film ili muziku.
Problem je što se slažem s tobom, ali i dalje smatram uvjete kakvi su u Cinestaru nepodnošljivim.

Bio sam na milijardu koncerata, i to koncerata vrlo glasne glazbe. I ne u pozadini nego u situacijama da mi basovi ruju po organima i prebacuju ih po tijelu. I uživao sam.

A Cinestar jednostavno ne mogu podnijet.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:27   #1415
Ja sam počeo nositi one spužvaste čepiće za uši. Kupio sam ih zbog vožnje s kacigom da zaštitim sluh, ali otkrio sam da su korisne u svakoj prilici izvan kuće. Propuštaju zvuk, znači čujete bez problema ako vam se netko obraća. Ali su oni glasni ambijentalni zvukovi jako utišani. Diskretni su pa ljudi ni ne skuže da ih nosim. Za kino i koncerte su kao stvorene. 2kn par u ljekarni, DMu, trgovinama,...

Jučer sam u Petrinjskoj s babom pričao preko šaltera bez problema. Inače ju ne bih čuo u onoj buci.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:53   #1416
Neki dan sam bio u Cinestaru,te sam morao koristiti čepiće za uši,ali fučakš ti to kad moraš u kino sa čepićima za uši.
Nekad,ne tako davno,dok još nije bilo muliplexa,
u kinodvoranama je kinooperater morao podešavat jačinu
zvuka prema broju publike.
Znači ono u Cinestaru nebi smjelo biti tako niti da je posljednja stolica puna.
Recimo puštaš film za 500 ljudi,prizemlje + balkon.
Cinestar ne znam jel ima dovoranu za pola tolike publike.
Bio sam kao gledatelj u multipleksima daleko na zapadu,tisućama kilometra odavde,pa zvuk nije bio toliko glasan,premda je isto malo prejak,
ali ništa blizu ovome.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:36   #1417
Zbog buke ne idem u kino. Zanima me koliko ljudi to smeta pa zbog toga ne idu u kino, koliko ih to smeta ali trpe i koliko ima onih koji u tome uživaju.

Kino je biznis i normalno bi bilo da njihovi menadžeri znaju i vode računa o robi koju prodaju. Da li ta buka znači da je većini to ugodno?
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:43   #1418
Čisto sumnjam da je to većem broju ljudi ugodno, uglavnom čujem samo prigovore. A, ne bih se čudio ni da je hrvatski Cinestar među najslabije posjećenim multipleksima u Europi, jer oni koji su znali ići i izvan nekakvih blockbustera znaju da je prosjek gledatelja 15-ak. U Zagrebu. Prije nekoliko godina sam bio u Šibeniku na malo dulje vrijeme i na tri filma koja sam pogledao bilo je zajedno 5 ljudi, doslovno. Ne kažem da je buka glavni, a pogotovo ne jedini razlog, ali nešto očito ne štima.

I kao što netko reče, vani uopće nije tako. Oke, nemam neka velika iskustva, ali bio sam u Cineplexxu u Grazu i to je nešto sasvim drugo. Apsolutno potpun zvučni ugođaj, a bez krvarenja ušiju.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:26   #1419
Analogija s crkvenom zvonjavom je potpuno promasena.
U Cineplex ne moras ici ako ti ne pase, a zrkvenu zvonjavu moras trpiti ako zivis u blizini crkve,
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:35   #1420
Točno prije 100 godina su stanovnici današnje Hrvatske nakratko odahnuli od crkvene zvonjave.

naime, vlasti Austro-ugarske su uredbom naredile skidanje i taljenje zvona radi potreba ratne industrije za sirovinom (bronca potrebna za izradu topova i streljiva)

I tako, buka koja u pravilu teško narušava zdravlje im u to vrijeme nije predstavljala problem... i mogli su živjeti u miru ... iako su jeli korijenje i puževe, ili umirali od gladi i španjolske groznice...oni koji nisu zaglavili na fronti
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.