Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 15:26   #541
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ma bas me zanima koliko je tih uciteljica koje pune cetiri godine konstantno daju djeci da rade nesto totalno besmisleno.
cak i kad bi netko to htio (zasto?), danasnji kurikulum*mu to ne bi samo tako dozvolio jer je pun smislenih i strukturiranih zadataka od kojih bas i ne stignes zadavati one besmislene i nepotrebne.

*lat. curriculum (sg.), curricula (pl.)
Etimologija je jasna: curriculum - utrka, krug oko staze, tijek. U hrvatskome se riječi iz latinskoga ne pišu, u pravilu, s latinskim sufiksima, primjerice atrium postaje atrij, studium, studio postaje studij, instrumentum - instrument, sredstvo, pomagalo...
A osobito je nakaradno ako se latinskome gramatičkome nastavku dodaju hrvatski gramatički nastavci.

Mnogo učitelja daje djeci besmislene reproduktivne zadatke. Onaj je primjer bio vrlo drastičan i zoran, no ima i prikrivenih ispiranja mozga i u višim i u nižim razredima. Nemoj me tjerati da ih ispisujem. Kakva smisla ima crtanje obitelji četiri puta u prvom razredu: na PID, na HJ, na vjeronauku, na stranom jeziku? Kakav je smisao u rješavanju RB iz raznih predmeta gdje se od učenika očekuje da dopune rečenice za koje samo autor udžbenika zna što je "točno". No ako dijete prepiše riječ iz formulacije u udžbeniku, koja je mogla biti o drugačija, tada je ispunilo zadatak.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:37   #542
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
draga moja, imaš nešto protiv kurikuluma i njegovog sistema hoda kroz pouku i obuku, obrati se ministrstvu, ono je jedino mjerodavno za takve stvari. nadalje, kažeš da si uciteljica, super, to ti je još jedan plus da tamo napraviš nešto....brojcano ocjenjivanje je po meni cisto o.k, ja ne želim slušati hvalospjeve o svom klincu, niti želim gledati kako se kroz opisno ocjenjivanje neke stvari stavljaju pod tepih....
i škola nije nikakva priprema za život, odavno su prošla vremena kad su klinci na domacinstvu ucili kuhati, šivati, na tehnickom izraditi nešto korisno ..i zato, ne piši nebuloze, jer kao uciteljica trebala bi to znati... kao i to si kao uciteljica si prisiljena raditi po planu i programu ako želiš dobro tim klincima jer njihovo daljnje školovanje, to znanje traži a, ne neke više filozofije pojedinih uciteljica....
Ne čitaš, samo pišeš. Radi se o sustavnome zanemarivanju stjecanja i vrednovanja funkcionalnih sposobnosti, npr. sposobnosti logičnoga i kritičkoga mišljenja, zaključivanja, apstrakcije i generalizacije... (a to ti ne znači učenje šivanja i pletenja niti izrađivanja maketa...) te vještina kao što su čitanje i govorenje u širem smislu, motoričke vještine, socijalne i dr.
Vrednovanje razvoja vještina i sposobnosti ne može se provesti brojčanim ocjenama, barem ne u jednome dijelu koji nije zanemariv.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:42   #543
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Etimologija je jasna: curriculum - utrka, krug oko staze, tijek. U hrvatskome se riječi iz latinskoga ne pišu, u pravilu, s latinskim sufiksima, primjerice atrium postaje atrij, studium, studio postaje studij, instrumentum - instrument, sredstvo, pomagalo...
A osobito je nakaradno ako se latinskome gramatičkome nastavku dodaju hrvatski gramatički nastavci.
ali kurikulum ostaje kurikulum.
umjesto mnozine kurikula, udomacila se hrvatska varijanta kurikulumi.
no jednina nikako ne moze biti kurikul.

Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Mnogo učitelja daje djeci besmislene reproduktivne zadatke. Onaj je primjer bio vrlo drastičan i zoran, no ima i prikrivenih ispiranja mozga i u višim i u nižim razredima. Nemoj me tjerati da ih ispisujem. Kakva smisla ima crtanje obitelji četiri puta u prvom razredu: na PID, na HJ, na vjeronauku, na stranom jeziku? Kakav je smisao u rješavanju RB iz raznih predmeta gdje se od učenika očekuje da dopune rečenice za koje samo autor udžbenika zna što je "točno". No ako dijete prepiše riječ iz formulacije u udžbeniku, koja je mogla biti o drugačija, tada je ispunilo zadatak.
ne znam zasto bi se obitelj crtala 4 puta iz 4 predmeta u razrednoj nastavi.
ocito udzbenici nisu bas uskladjeni.
ali zato je tu onda uciteljica da razmisli hoce li dati djeci isti zadatak i iz hrvatskog i iz prirode.
a pogotovo je tu da razmisli hoce li im 4 godine zadavati da bojaju nadugacko i nasiroko.

mislim da ce svatko normalan i s ponesto iskustva ipak biti malo mastovitiji u zadavanju zadace.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:49   #544
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ali kurikulum ostaje kurikulum.
umjesto mnozine kurikula, udomacila se hrvatska varijanta kurikulumi.
no jednina nikako ne moze biti kurikul.
U hrvatskome se jeziku za označivanje nastavnoga plana i programa koje je službeno propisalo i odobrilo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta upotrebljavaju ustaljene tuđice curriculum, kurikulum i kurikul te domaći naziv nastavni uputnik. Od navedenih je tuđica samo riječ kurikul u skladu s pravilima standardnoga jezika. Riječ curriculum neprilagođena je tuđica preuzeta iz latinskoga jezika. Riječ kurikulum djelomično je prilagođena tuđica jer, premda je glasovno prilagođena, zadržava latinski sufiks -um. U standardnome se jeziku sufiks -um izostavlja u tuđicama koje njime završavaju. U skladu s navedenim pravilom umjesto riječi kurikulum u standardnome je jeziku uz hrvatske nazive naukovna osnova i nastavni uputnik, pravilno upotrebljavati u cijelosti prilagođenu posuđenicu kurikul.

http://savjetnik.ihjj.hr/savjet.php?id=211
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:54   #545
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
U hrvatskome se jeziku za označivanje nastavnoga plana i programa koje je službeno propisalo i odobrilo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta upotrebljavaju ustaljene tuđice curriculum, kurikulum i kurikul te domaći naziv nastavni uputnik. Od navedenih je tuđica samo riječ kurikul u skladu s pravilima standardnoga jezika. Riječ curriculum neprilagođena je tuđica preuzeta iz latinskoga jezika. Riječ kurikulum djelomično je prilagođena tuđica jer, premda je glasovno prilagođena, zadržava latinski sufiks -um. U standardnome se jeziku sufiks -um izostavlja u tuđicama koje njime završavaju. U skladu s navedenim pravilom umjesto riječi kurikulum u standardnome je jeziku uz hrvatske nazive naukovna osnova i nastavni uputnik, pravilno upotrebljavati u cijelosti prilagođenu posuđenicu kurikul.

http://savjetnik.ihjj.hr/savjet.php?id=211
omg!
kakvo silovanje jezika.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 18:01   #546
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ne čitaš, samo pišeš. Radi se o sustavnome zanemarivanju stjecanja i vrednovanja funkcionalnih sposobnosti, npr. sposobnosti logičnoga i kritičkoga mišljenja, zaključivanja, apstrakcije i generalizacije... (a to ti ne znači učenje šivanja i pletenja niti izrađivanja maketa...) te vještina kao što su čitanje i govorenje u širem smislu, motoričke vještine, socijalne i dr.
Vrednovanje razvoja vještina i sposobnosti ne može se provesti brojčanim ocjenama, barem ne u jednome dijelu koji nije zanemariv.
previše mi je vruce da bi samo pisala a, ne citala
ne bi se složila da se sustavno zanemaruje pogotovo generalizacija,ona je po meni cak i previše naglašena...logickom i kritickom mišljenju, možda samo planom i programom nije dato dovoljno prostora a, da im se i da...uz sve ovo , tek onda bi nastala zbrka...jer kao što sam vec napisala naš sustav je baziran na sistemu hoda kroz pouku ili obuku.
a, i to sve, baš i nisu neke bitnije pripreme za život (bar po meni) niti nešto što današnjim klincima manjka....
za mene su pripreme za život, doslovno pripreme za život...kao što sam napisala ...onaj nekadašnji tehnicki i domacinstvo...uz pomoc kojih su klinci odmalena bili osposobljeni bar za nešto za razliku od danas, kad iz škola izlaze totalno nesposobni za bilo kakav rad i samostalan život...
opisne ocjene, sorry, ponovo ti naglašavam za mene su zlo koje ce uz ovakav sustav napraviti samo štetu...možda se njima može bolje opisati razvoj vještina i sposobnosti nekog klinca al, ako taj razvoj nije u skladu s programom onda je dugorocno gledano totalno nebitan i, za tog klinca štetan..i ako ih vec želimo negdje uvesti, trebalo bi ih prije uvesti u srednje škole, fakseve gdje su te određene vještine i sposobnosti stvarno važne za njegov daljnji napredak a, ne u osnovne gdje se ipak uce neke osnove.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 16:10   #547
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ali kurikulum ostaje kurikulum.
umjesto mnozine kurikula, udomacila se hrvatska varijanta kurikulumi.
no jednina nikako ne moze biti kurikul.



ne znam zasto bi se obitelj crtala 4 puta iz 4 predmeta u razrednoj nastavi.
ocito udzbenici nisu bas uskladjeni.
ali zato je tu onda uciteljica da razmisli hoce li dati djeci isti zadatak i iz hrvatskog i iz prirode.
a pogotovo je tu da razmisli hoce li im 4 godine zadavati da bojaju nadugacko i nasiroko.

mislim da ce svatko normalan i s ponesto iskustva ipak biti malo mastovitiji u zadavanju zadace.
Sve ti je lijepo objasnila Miss Daisy, hvala joj, uz jednu napomenu da nigdje nisam rekla da je N mn. kurikula (to je G), a množinski je oblik kurikuli.

O tome da udžbenici nisu usklađeni, da učitelji traže od djece svakojake besmislice, upravo je riječ. Odakle bi itko normalan znao zašto zašto to rade. Mogu samo pretpostaviti, no vjerujem da tu uopće ne igra ulogu iskustvo ili neiskustvo. Ako govorimo o sustavu, i ako to uopće jest sustav, ne bi uopće smio omogućiti zatupljivanje djece, posredno i roditelja.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 16:29   #548
osobno sam za koristenje oblika koji su se vec uvrijezili u jeziku, dakle ako vec godinama govorimo o kurikulumu, nova verzija kurikul mi zvuci apsolutno unakazeno.
o nastavnom uputniku da i ne govorim.

a sto se udzbenika tice, ne znam zasto se svi drze kao da su oni sveto pismo.
znamo kako losih udzbenika ima i tko ih gura.
prema tome, ja lijepo i u svom planu i programu odmah izbacim ono sto mi djeluje nepotrebno i zatupljujuce i ubacim nesto sto smatram korisnim. fala bogu da svatko od nas ima manevarskog prostora da to napravi.

i da radim u prvom razredu, ne znam di bi mi pamet bila da trazim od djece da 4 puta pisu/crtaju istu zadacu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 23:33   #549
a osobno JA sam za to da prestanete natezati siroti kurikulum i vratite se na temu
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 12:53   #550
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Etimologija je jasna: curriculum - utrka, krug oko staze, tijek. U hrvatskome se riječi iz latinskoga ne pišu, u pravilu, s latinskim sufiksima, primjerice atrium postaje atrij, studium, studio postaje studij, instrumentum - instrument, sredstvo, pomagalo...
A osobito je nakaradno ako se latinskome gramatičkome nastavku dodaju hrvatski gramatički nastavci.

Mnogo učitelja daje djeci besmislene reproduktivne zadatke. Onaj je primjer bio vrlo drastičan i zoran, no ima i prikrivenih ispiranja mozga i u višim i u nižim razredima. Nemoj me tjerati da ih ispisujem. Kakva smisla ima crtanje obitelji četiri puta u prvom razredu: na PID, na HJ, na vjeronauku, na stranom jeziku? Kakav je smisao u rješavanju RB iz raznih predmeta gdje se od učenika očekuje da dopune rečenice za koje samo autor udžbenika zna što je "točno". No ako dijete prepiše riječ iz formulacije u udžbeniku, koja je mogla biti o drugačija, tada je ispunilo zadatak.
Tu je velika odgovornost na učitelju/nastavniku, ali i na autorima/recenzentima. Samo, nekako im se najlakše osloniti na udžbenik i RB, a oni su (moje je iskustvo, za sada, samo od 1. do 4.r.) često zatupljujući.
HJ - gomila, isprika na izrazu, priglupih tekstova tipa Dnevnik Pauline P. - spika (ne kažem - neka i takvih, ali zašto podcjenjivati djecu? Gdje nestade Tadijanović i Cesarić?) s još bedastijim pitanjima za analizu. Gramatički i pravopisni problemi prikazani kroz nedosljedne i ponekad neupotrebljive primjere.
MAT - Šablonski zadaci, premalo ih je raznolikih, out of the box koji bi "problem" sagledali i s druge strane. Hrpa pogrešaka u tisku, zadaci koje nije moguće riješiti (tu Profil prednjači),
PiD - e to je posebna priča. Nepovezano nabacivanje činjenica unutar jedne lekcije, a osobito su besmislene RB i testovi izdavača s umetaljkama koje zahtijevaju doslovno prepisivanje definicija ili prepoznavanje fotografija rijeka, vrhova raznih planina ili starih utvrda (najčešće nekoliko raspadnutih kamenih zidova).
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:42   #551
Podizem temu. Naoko samo biljeske, meni se cini skroz dovoljne roditelju za pracenje napretka djeteta. Da li nesto zna ili ne zna.
meni detaljnija informacija nego 5-4-3-2-1 (pa kolko komada cega iz kojeg predmeta)

Uopce ne kuzim sto bi promijenilo (i sto ce promijeniti u drugom polugodistu) ocijena uz to.
Prema onome sto sam od djeteta dobila, oni medjusobno se natjecu tko ce prije biti gotov, a ne tko ce dobiti kvacicu ili usmeno upozorenje da poporavi nesto
nema smajlica i ostalih pizdarija, ima bravo.

vide klinci medjusobom razlike u tome tko je dobio dodatan red za vjezbat ili tko nije stigo na nastavi popunit radnu, pa ima dz.

na kraju, uz razliciti trud, svi postizu krajnji rezultat.
cemu to kvariti natjecanjem i skupljanjem ocjena?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:21   #552
Nekako mi se cini da je natjecanje dio neke ljudske prirode, a trebalo bi ga samo oplemeniti nekim smjernicama o prihvacanju razlika.

Da nema toga natjecateljskog duha, mnogo toga ne bismo koristili kao zivotnu blagodat.

Evo zavirila sam u e-dnevnik I ima opisa, to se viđalo I u drugom polugodistu prvog razreda, dosta sam to konstruktivno shvatila.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:03   #553
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
O cem ti brijes???
Kakvi crnci???
I da....moje dijete je dobilo trenutno vise trojki nego ja i cijelom svom skolovanju.
I ne, ne radimo MI njoj dramu i sl (nitko ju doma nije pilao zbog toga), jer znam da ima problema na drugoj razini (citanje) i da ce prije dobiti 3 nego 5, al da mi je bas eto normalno dat 3 u prvom osnovne iz LIK da je neznam kakav element u igri za ocjenjivanje - eto bas i nije.
Tebi je ok da uciteljica kaze djetetu od 7 god (ne mom djetetu) da mu nece staviti rad na pano jer nije dovoljno dobar?
Da upise 1 sramezljivom uceniku (jednom deckicu) iz glazbenog koji nije htio pjevati pred cijelim razredom umjesto da ga ohrabri?
Eto - meni nije....
Niti mi je normalno niti mi djeluje poticajno takav nacin gdje mislim da cijela ta prva godina treba biti jedna velika prilagodba, ucenje kako pristupati problemima i rijesavanjima istih, godina ohrabrivanja za suocavanje sa izazivima skolovanja, a ne godina dijeljenja sakom i kapom losih ocjena, rusenja samopouzdanja djeci i stvaranje straha od ocjena.



Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk

Ovo su dvije različite stvari.
Trojka je normalna i očekivana stvar i ocjena.
Ovo s jedinicom iz glazbenog nije najpoticajnije.

Ali isto tako, u prvom se razredu uči pisati i čitati, što je najvažnije za kasnije, kao i osnovnim obavezama koje moraju izvršavati, tipa ponijeti pribor za likovni i tjelesni, napisati zadaću i štajaznam.
I ne smije biti godina gdje će dijete dobivati samo petice i četvorke.
Jer kasnije će dobivati i lošije ocjene, pa se i tome treba prilagoditi.


Ovo prvo s crncima je slikovita usporedba.

Nije bitno jesi ti dijete pilala s trojkom, nego jel dijete čulo kako ti pričaš njoj i ostalima da nije normalno dobiti trojku i da učiteljica nema pojma.
Normalno je dobiti trojku, dobila sam ju i ja iz likovnog u nižim razredima, pa sam eto završila fakultet.

Za likovni nije važno koliko lijepo crtaš nego riješiš li neki problem na vrijeme i koliko uredno i tako dalje.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 00:08   #554
Moj mali ima dosad sve petice u skoli i dvije cetvorke iz likovnog (uz jos tri petice).
Inace stalno nesto crtkara i bas voli crtati.
Tocno sam znala zasto nije dobio pet, i to mi je potvrdila uciteljica na informacijama - nije radio po uputama nego po svom.
On je umjesto jednobojne podloge stavio tockice, jer mu je tako bilo ljepse
I jos se i pohvalio uciteljici kad je predavao rad da je on to malo ukrasio
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:30   #555
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
E sad dam vec malo ljuta....
Ok....curica mi ima problema s citanjem, pismeni i to citanje joj ne ide pa tu pobere trojkice, zezne ispit i sl....
Uglavnom - njihova uciteljica je izrazito stroga i stvarno dijeli svima od jedinica do petica
Ono sto me naljutilo je danasnja trojka iz LIKOVNOG
Tema: vratile se rode

Mislim nije mi dijete vrhunski slikar, da se razumijemo, ali 3 iz LIK???
Dijete ima 7 god!
Ili je nacrtala medvjeda umjesto pticurine s dugim nogama, ili je skroz fulala temu ili neznam sto?
Ako to imalo nalikuje ptici (a zna crtat ptice), mislim da nije bas za trojku
Ono 3. Iz faking LIK. Ima 7god.
Wtf??
(A mozda ja pretjerujem)

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
U našem razredu isto ima trojki iz likovnog. Jedna mama se isto naljutila (i ja bi šta ću), ali na roditeljskom nam je učiteljica lijepo objasnila šta se od likovnog (glazbenog, tjelesnog) očekuje. Ona im lijepo sve objasni, šta trebaju raditi. Frendić nam je dobio 3,jer nije rezao tamo gdje je trebalo, a ona je valjda 10 puta orekla što i kako treba.
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:39   #556
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
U našem razredu isto ima trojki iz likovnog. Jedna mama se isto naljutila (i ja bi šta ću), ali na roditeljskom nam je učiteljica lijepo objasnila šta se od likovnog (glazbenog, tjelesnog) očekuje. Ona im lijepo sve objasni, šta trebaju raditi. Frendić nam je dobio 3,jer nije rezao tamo gdje je trebalo, a ona je valjda 10 puta orekla što i kako treba.
E vidis....nama je lijepo na roditeljskom objasnila da je za likovni i glazbeni i tjelesni najvaznije da se trude. Ni jedan element ocjenjivanja nije navela, osim da je za 4 i 5 dovoljno da se trude....
Zato i jesam vise tuzna nego ljuta....
Da je neznam kak nacrtala tu pticurinu (a kaze da ju je nacrtala), bar zbog truda bi dala 4, ak vec nije za 5 iz nekog drugog razloga.
Za ocjenu je nisam ni pitala nego kako svakog dana pricamo sto su iz kojeg predmeta radili tako mi je sama ispricala za rode (iako sam ja vec znala ocjenu)....
Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:54   #557
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
E vidis....nama je lijepo na roditeljskom objasnila da je za likovni i glazbeni i tjelesni najvaznije da se trude. Ni jedan element ocjenjivanja nije navela, osim da je za 4 i 5 dovoljno da se trude....
Zato i jesam vise tuzna nego ljuta....
Da je neznam kak nacrtala tu pticurinu (a kaze da ju je nacrtala), bar zbog truda bi dala 4, ak vec nije za 5 iz nekog drugog razloga.

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Prvo, niste bili na satu (a koliko shvaćam niste ni vidjeli taj rad) pa ne možete tvrditi da se dijete iznimno trudilo. Učiteljica je pretpostavljam pratila cijeli proces njezina rada i na temelju toga, ali i završnog uratka dala ocjenu. Naravno da postoje kriteriji ocjenjivanja u svim predmetima pa tako i u likovnom. Uložen trud je jedan od kriterija, ali potrebno je više od samog truda da dijete zaradi peticu. Po tome što kažete, nije bitno ni što naslika, ni koliko ima veze s temom, ni je li riješilo likovni problem, poslušalo upute, poštovalo likovnu tehniku kojom se radi, bitno je da se trudilo.

Učiteljica je trebala jasno roditeljima objasniti kriterije ocjenjivanja u svakom predmetu. To se kod nas radi na roditeljskom sastanku na početku svakog razreda, odnosno prije početka brojčanog ocjenjivanja u prvom razredu. Idite na informacije i zamolite učiteljicu da vam pokaže likovni rad i objasni ocjenu. I moj savjet, ne radite paniku zbog trojke.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:55   #558
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Da je neznam kak nacrtala tu pticurinu (a kaze da ju je nacrtala), bar zbog truda bi dala 4, ak vec nije za 5 iz nekog drugog razloga.
Pa učiteljice/profesorice su ti već napisale - možda nije nacrtala na vrijeme, možda nije dobro shvatila što treba nacrtati, možda je koristila krivu tehniku. Vidi na informacijama, prilično sam sigurna da nije dobila 3 jer se učiteljici se sviđa kako je nacrtala rodu.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:02   #559
meni osobno je najtužnije u svemu ovom što se malenoj nije na lijep nacin objasnilo što je to bilo "krivo" i zašto je dobila trojku.
ako je npr. nacrtala prekratke noge rodi, to se lijepo moglo reci ,da dijete zna za iduci put, ako je zapackalo crtež ili xy, također....

twinmama odi u školu i porazgovaraj sa uciteljicom, zamoli ju da drugi put kaže malenoj gdje je pogriješila...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:08   #560
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
meni osobno je najtužnije u svemu ovom što se malenoj nije na lijep nacin objasnilo što je to bilo "krivo" i zašto je dobila trojku.
ako je npr. nacrtala prekratke noge rodi, to se lijepo moglo reci ,da dijete zna za iduci put, ako je zapackalo crtež ili xy, također....

twinmama odi u školu i porazgovaraj sa uciteljicom, zamoli ju da drugi put kaže malenoj gdje je pogriješila...
Možda je učiteljica i rekla djetetu gdje je pogriješilo, ali dijete zaboravilo/nije prenijelo mami. Možemo mi ovako do preksutra raspravljati zašto je dobilo trojku. Meni je najtužnije što se već u prvom razredu toliko suza prolijeva radi ocjena. I to nekako imam osjećaj da više roditelji plaču, nego što to djeca tragično doživljavaju.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.