Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 12:16   #11141
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
Postoje regularna i ne regularna zanimanja. Sva regularna zanimanja trebaju proci notifikacju diplome, odnosno priznavanje diplome. Zdravstvene struke, tete u vrticu, ucitelji itd. su regularna zanimanja.

Da s obzirom da samu u EU to bi trebalo ici automatski, ali nejde jer imamo drugaciji obrazovni sustav. Oni imaju vise prakse od nas i nama tu fali satnica i tako da se u nekim zanimanjima nasi fakulteti priznaju kao njihove srednje skole, sto nije posteno, ali bitno da mozemo raditi, to je bar moje misljenje.

Dobro si primjetila da postoji razlika izmedu privatnih i drzavnih ustanova, meni je recno da u drzavnim ustanovama ne mozeno raditi bez priznavanja diplome, a u privatnin mozemo ako njih ne financira drzava ili ako se ne naplacuju od drzave.

Ali u praksi se pokazalo skroz drugacija, kontakiram s ljudima koji rade i bez priznavnja diploma, naravno do boljeg i vise placenog posla je lakse doci ako i imas priznate diplome.

Nazalost meni se to cini sve kao neki veliki nered i da se svako snalazi kako zna, sto me cudi za drzavu koja jako drzi do propisa.
Ja priznavanje svoje diplome (Fachkrankenschwester b.a) bacc.med.tech radim preko Caritasverband tu ima jedna gospođa kojoj sam dala sve papire i ona to dalje bude rješavala. Dobila sam formulare za ispunit od Landesamt fur soziales,jugend und versorgung! pa budemo vidjeli
gogolinjo is offline  
Old 11.12.2014., 13:06   #11142
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Preblizu je Hrvatske Katoličke Misije! Jel se zato selite?

ne bas, idemo u Potsdam, suprug je dobio posao u e-bayu, pa idemo malo blize njegovom poslu.
__________________
Ne postoje problemi, samo riješenja koja treba pronaći. Nikad ne znaš kada ćeš koga trebati. Svaki čovjek je nečije dijete.
ankaimarko2 is offline  
Old 11.12.2014., 13:40   #11143
jel tko zna, za kombije privatnike koji voze nurnberg zagreb, gdje mogu pronaci kontakt broj i koliko stoji voznja
behappy7 is offline  
Old 11.12.2014., 14:02   #11144
Quote:
behappy7 kaže: Pogledaj post
jel tko zna, za kombije privatnike koji voze nurnberg zagreb, gdje mogu pronaci kontakt broj i koliko stoji voznja
Ima li koji nas dućan ili kafić blizu prolaznog mjesta! Oni ih znaju sve, barem u Frankfurtu je tako!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 11.12.2014., 23:16   #11145
Quote:
behappy7 kaže: Pogledaj post
jel tko zna, za kombije privatnike koji voze nurnberg zagreb, gdje mogu pronaci kontakt broj i koliko stoji voznja
potrazi na www.mitfahrgelegenheit.de
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 12.12.2014., 16:35   #11146
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
malo skuplja opcija su tzv Reformhaus ili neki bio-öko ducan Ili evtl. Alantura. Caka je da se oni lako uzegnu kad su mljeveni. pokusaj s mikserom, onim tipa blender. ako imas. postoji jos jedna misterija vezana uz prehrambene namirnice, ovdje u DE nema ostrog brasna. tako da ako to ikad budes trebala, donesi iz domovine.
Ja umjesto ostrog brasna kupujem Kuchen Mehl tip 550, bolje je nego meko brasno. Cijena je oko 1,10 EUR u Rewe.
__________________
Ne postoje problemi, samo riješenja koja treba pronaći. Nikad ne znaš kada ćeš koga trebati. Svaki čovjek je nečije dijete.
ankaimarko2 is offline  
Old 12.12.2014., 20:06   #11147
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ovdje u DE nema ostrog brasna. tako da ako to ikad budes trebala, donesi iz domovine.
Tko kaže da nema? Traži brašno na kojem piše "griffig" a ne glatt!
Kod mene u EDEKA svugdje ima griffig i glatt i razne meljave....




Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 13.12.2014., 12:44   #11148
Ima tko više informacija o tome gdje u DE izvaditi sanitarnu iskaznicu(da mozes radit sa hranom) i kaj sve treba za to?
Hvala
Gratus is offline  
Old 13.12.2014., 15:05   #11149
Quote:
Gratus kaže: Pogledaj post
Ima tko više informacija o tome gdje u DE izvaditi sanitarnu iskaznicu(da mozes radit sa hranom) i kaj sve treba za to?
Hvala
Gesundheitsamt! Amtsärztlicher Dienst ( google je tvoj najveći prijatelj) Treba ti pregled i poslodavac te upućuje i plaća taj pregled!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 13.12.2014., 18:22   #11150
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
hmmm... dalo bi se o tome unedogled raspravljati...
jest da kad kupis u Aldiju "Milchreis", to je onaj isti iz REWE "Müller Milch"... isto tako je Aldijev sirni namaz inace "Almette"... itd..

ali ne mozes reci generalno da placas ime, a produkt je iz iste kuce.

posto i ja radim za jedan trgovacki koncern u bavariji koji spada cak u DAX... (opet malo snobovskog preseravanja... ) ...

ajmo muskim jezikom, nagradno pitanje: kad bi imao onak dovoljno para i ne moras okretat bas svaki ojric: da li bi si izabrao busilicu od Boscha, Dewalta ili cak Makitu ili ipak samo usrani kineski Einhell?

ili za jos opcenitije muske mase: BMW, Audi, Benz ili ipak samo Golf ili cak i rumunjska Dacia?

aha. znam. nista to nije 100% slavni Made in Germany, samo je zadnji saraf u Njemackoj prisarafit. ali su kriteriji za kvalitetu sasvim drugaciji.


Niti jednu.
Hilti.
wilson is offline  
Old 13.12.2014., 18:24   #11151
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ma može se naravno, ali da je knap jeste, ja sam samo iznio računicu fiksnih troškova bez kojih ne možeš govorit o nekom normalnom životu
1. Stan
2. Režije npr. računa se dvočlano domaćinstvo ca 2000 kwh potrošnje godišnje konkretno kod mene žena i ja samo pa trošimo 4500, pa to pomnoži sa 32 centa ...dobro zbog mog posla perilica i sušilica radi li radi jer nemaš kad čekat da se roba za put posuši ...i još najvljuju poskupljenje struje za 6,5 centi!!!

Tu računam struju ko što rekoh nek 60€ iako je sa djetetom bliže 80€, telefon i internet...ako ćeš bilo što ozbiljnije opet 50€

3. Bez auta je " rien neva plus" tu kaj god da uzmeš oko osiguranja se lome koplja...sve ovisi ...puno do posla uzimaš dizel, skplji porez, manje do posla benzinac mnogo skuplje gorivo i potrošnja ( ko u onom vicu što bi rađe, da ti zmija oko ispije ili magarac naguzi)

I tu brzo sumiraš fiksne troškove na 800€ mjesečno, kad to oduzmeš od netto prihoda, vidiš što imaš na raspolaganju ito je sve moja nit vodilja!

Nemam 3500€ netto ali imam jako dobar netto mnogo više nego su neki u stanju ugovorit za sebe, uglavnom za 2400€ brutto nebi vozio! Nikome! A pratiš automobile pa znaš i zašto imam drugačije prihode od uobičajenih.

Da je lakše sa 900€ ovdje nego u Zagrebu jeste ali da je nešto posebno nije!
Statistika kaže da samo stan odnosi više od trećine netto plaće ovisno o plaći i do 40%.
Nemaju svi pravo na Wohnberechtigungsschein, a i ta okruženja gdje je " socijalna stanarina" ...nebih tamo ni badava!

U konkretnom slučaju netto se drastično smanjuje jer dotični ima 400€ kredita u HR koji mora dalje servisirat i samo u toj činjenici je caka! No tu malenkost svi PREVIĐAJU! Tako da vjeruj ni najmanje mi nije u vidu nekoga srašit već ga primpremit na uvjete, jer i sam znaš kako je ovdje, računi stižu i neumoljivi su!

Solo s manje izađeš bolje nego kad je obitelj u pitanju, jer onda dok traju obveze lakše se " stisneš" u " kauboj uvjetima" ! Zar ne? A u dispo minus ovdje ući moraš biti bedast ko noć! A lako vjeruj mi pogotovo naši ljudi uđu i onda panika!

Osobno sam ovdje već toliko dugo, da kad me Švabe pitaju koliko sam tu...kažem PREDUGO! I nemam vjerovali ili ne dispo na računu! Ne treba mi i neću ga, čak Visa karticu sam uzeo prepaid! Kad moram obavit neku nabavu od kućne tehnike...cash on dash! Kredit ne dižem pa što god bilo! Evo sad uzeo max tv preko satelita sa CI karticom, plus...350€ za godinu dana! Ali mora bit! Njemačku tv ne gledam ( osim u kamionu na ipad ..a ipak moram roknut 17,90€ za GEZ!

Moji fiksni mjesečni izdaci su 800-900€....i oko te sume se sve vrti ako hoćeš iole normalne životne uvjete, thats it, thats fact! U nekoj gradskoj sredini ( ich wohne auf dem Land) za stan ode mnogo više od mojih 430€ warm i garaža, isti stan u obližnjem Osnabrücku ili Bielefeldu ili Gütersloh što je najbliže mom poslu bilo bi 200€ više troška!

Kad sad nakon 6 mjeseci da sam ostavio " duvan" pogledam online račun i vidim da mi mjesečno ostane 400€ koje sam prije bacio u dim....zadovoljstvo je nemjerljivo! I ja imam režije za stan u ZG i kćer iz prvog braka koju financiram, i u lipnju pokopao oca, ( onda znaš kako sam se " iskrcao" ) i idem sad i češće dolje....

Jedno je činjenica, da se ovdje lakše planira život, i sa prosječnim prihodima da se živjet, ali da je bajno nekome tko sad dolazi, nije....
Dobro je Mali zeleni napisao, pronać stan po prihvatljivoj cijeni i opremit se....boli glavaaaaaaa! Još ova moja sila nečista neće radit, dobro joj ovako izgleda!

Evo imam par frendova vozača u HR koje mogu sutra dovest ovamo, ali ćemu si razmišljaju, ima dolje 1200€ , živi u svojoj kući s roditeljima, suma sumarom kad stavi na papir, ovdje će dobit ko vozač oni što sad dobiju ugovor, 2200-2400€ brutto, + dnevnice oko 400€ , samac, stkl 1, netto ispada 1450€ ca. Kad odbije stan i režije , ostaje mu manje nego u HR, jedino što ovdje manje radi i zaštićen je od samovolje gazdeka! I što mu je to za mirovinu bolje od 2500 kuna na koje je prijavljen u HR!
No unatoć tome opet bih im savjetovao da dođu ovamo, jer se neće zajebavat s kršenjem zakona o prometu, jer će radit po propisu, da njih 2 uzmz jedan stan pa podijele trošak ...puna šaka brade!

Ja kad sam dolazio u ovu svoju firmu, stavio fakte na stol, crno na bijelo, sve se vidi kako vozim i ikoliko vrijedim, ( ne zaboravi da mi je struka socijalni radnik) i bez problema stavljeno u ugovor koliko sam tražio! No to sam ja, koji se ne prodaje ispod cijene....to je ko poker....ako neće oni ...ima drugih firmi koje sad traže dobre vozače i plaćaju dobru lovu jer ono što mogu nać na tržištu je sve samo ne dobro!

Ja sam nakon 5 mjeseci u firmi jednoj dao otkaz...( čitao si moj topik na automobilima? Onda znaš zašto! Po onoj ko što kaže u filmu Fabijan Šovagović " nebu mene niko jebal!" ) da mi nije dobro nebih za koji dan navršio 5 godina u ovoj firmi!

Ono što želim reč svima koji novi dolaze, jeste da ne očekuju med i mlijeko, ko ima muda uhvatit se u koštac sa životom uspjet će, meni nije problem sutra otić u nepoznato, promjenit firmu...ma ko ih jxxe ak klima nije više kako spada?
JA SAM BITAN I MOJ ŽIVOT! Sad kad su navalili opet izbjeglice i azilanti zovu me opet u DRK ( Deutsches Rotes Kreuz) da radim za njih, a ne pada mi na pamet, jer neće platit kako spada ( tada su još kako tako plaćali dobro za vrijeme DM) ....

No isto tako NE UVALJUJTE SE U DISPO KREDITE ILI KREDITE OPĆENITO!
Smireno i pomalo....sve u svoje vrijeme

ZAR NE GOGOLINJO? " Deda" Rudi zna...tak me zovu moji dečeci vozači u HR jer su učili od mene na forumima, i bolje prošli u profesionalnom životu!
Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD

Edit:
Možda imaš krivi dojam, ja ne pljujem po gastićima, i ja sam gastić jer nikada neću svoje kosti ostavit ovdje! Ja sam sa 4 godine došao u Njemačku, prvo u Pforzheim ( 1964 godine) , pa zatim u Tornesch kod Hamburga i Quickborn kod Pinneberga, onda u München / Obermenzing ( Franz Hauser Weg 36) gdje sa, krenuo u školu ( Grandlschule, Grandlstrasse 5) ...pa sam 70ih zbog razvoda roditelja , prebačen u ZG, gdje se dalje školujem, pa 85 opet odlazim u Njemačku kod matere i radim kod očha njemca u firmi ko assisent manager...nakon 3 godine puca mi film i steram očuha u 3 pm i vraćam se u ZG, 90ih dolazim u DE sa suprugom liječnicom i tu mi se rađa kćer, radim neko vrijeme kod matere u hotelu i restoranu, i onda odlazim u DRK i školujem se za socijalnog radnika, radim na zbrinjavanju izbjeglica i azilanata u gradu Münsteru/ Westfalen i Schöppingen, te u zatvoru za izgon u gradu Büren kod Paderborna sve to ca 10 godina, i kad mi je dopizdilo do ureda otvorit, otključat i zaključat 16 vrata samo da dođem do radnog mjesta, i kad sam doma ušao u kuhinju uzet pivu iz friga, i htio zaključat kuhinjska vrata, pa me žena pita koji mi je kxxxxc? Tad sam reko u Tantora sve, uzeo svoju vozačku i mislio da ću samo tako smjet vozit, jebeni nacista u Paderbornu me natjerao polagat sve kategorije nanovo ( koštalo onda 3000 DEM) jer nije htio priznat kategorije iz HR! I počeo vozit u firmi koja je bila Tochterfirma od Hella, gdje sam radio 10 godina dok nije počela zajebancija, dobra lova, cijela Europa se vozila mahom tvornice automobila, odlazim i predskazujem im da će propast ( uzput kasirao na Arbeitsgericht po jednu brutto za netto plaću po godini staža) što se obistinilo samo 2 godine nakon odlaska iz firme! Odlazim u firmu kod svog frenda i što bi švabe rekle vozačkog " Ziehvater" i tu dajem otkaz nakon 5 mjeseci...ko mu jxxxe mxxxr! Mene nebu niko potkradal i varal! Zovem svoje frendove po špedicijama i za poznanika sam bio ko Kurierfahrer u Italiji kad me zove Robert frend sa foruma da ima papire za Bewerbung u svojoj firmi ...nađemo se u Rastestette na A 5 Wetterau i da mi papire...doma ispunim i predam na porti firme...i krenem doma ( 85 km) i zvoni mi mobitel...čovjek vidio izvode iz Fleetboarda i pita kad mogu doć na razgovor...rekoh odmah, ali kaže ti su papiri bili za " interno mjenjanje iz podružnice u podružnicu" da napravim normalni Bewerbung i pošaljem...i 7 dana kasnije me zove ( bio opet u Italiji za poznanikovu Kurierfahrt) da dođem...i što reč ..veni ..vidi..vici!

Od prvog dana imam svoj kredibilitet, plaću koju sam tražio, Urlaubsgeld i
Vrati se u Quickborn opet....
wilson is offline  
Old 13.12.2014., 18:35   #11152
Evo par slova sa sjevera....
Posto je sve otislo ili odlazi k vragu tako i u Hamburgu.Citam neki dan,ako sam dobro razumio najsuncaniji kraj u Njemackoj ove jeseni.... Ali zato zadnja dva tri dana udara ko senjska bura...
Sto bi rekla moja baba sve se to izopacilo....
Kako je u Hamburgu?
Dobro.
Posla kao u prici.
Stanovi jeftini.
Pogotovo kad citam ove Bavarce kako "kukaju". Kolega mi ima 80 i koji kvadrat u Minhenu i placa 1400 , a drugi pak sad seli u 150 kvadrata za 1200...
Drustvo raznoliko, doslo je iz svih vukojebina i vukojebinica diljem planete ovamo...I boga mi velika vecina ih je ostala mentalno u onim svojim kolibama....
Ako se neko sprema ovamo i treba neku pomoc, koliko znam i mogu , nek se slobodno javi...
wilson is offline  
Old 14.12.2014., 18:12   #11153
Povrat poreza i upis u skolu ..za Acrosa ili Njeznu.

Molim vas Acros ili Njezna odgovor...

Posto sam u prvoj klasi za placanje poreza odbijaju mi jako puno.
Nisam razvedena ali muz je u SLO.Prije dvije godine su rekli da je to isto jer nije ovdje u Njemackoj. U kom slucaju imam povrat poreza i gdje i kome da se obratim ??

Sin mi dolazi u prvom misecu raditi u Njemacku a obitelj ce najvjerojatnije ako Bog da docu u juniju.Imaju dvoje djece.Stariji je u sestom razredu ,,dakle sedmi bi se trebao ovdje upisati ..koji je postupak i gdje moram ici pitati..hvala vam puno...:-)
Sretam Vam Bozic i Nova Godina u izobilju zdravlja .
vikysaar is offline  
Old 14.12.2014., 18:53   #11154
Quote:
wilson kaže: Pogledaj post
Evo par slova sa sjevera....
Posto je sve otislo ili odlazi k vragu tako i u Hamburgu.Citam neki dan,ako sam dobro razumio najsuncaniji kraj u Njemackoj ove jeseni.... Ali zato zadnja dva tri dana udara ko senjska bura...
Sto bi rekla moja baba sve se to izopacilo....
Kako je u Hamburgu?
Dobro.
Posla kao u prici.
Stanovi jeftini.
Pogotovo kad citam ove Bavarce kako "kukaju". Kolega mi ima 80 i koji kvadrat u Minhenu i placa 1400 , a drugi pak sad seli u 150 kvadrata za 1200...
Drustvo raznoliko, doslo je iz svih vukojebina i vukojebinica diljem planete ovamo...I boga mi velika vecina ih je ostala mentalno u onim svojim kolibama....
Ako se neko sprema ovamo i treba neku pomoc, koliko znam i mogu , nek se slobodno javi...


super! please napisi koje kvartove gledati da je za familiju dobro, tj gdje su skole i sl (ne mora nuzno biti centar, dapace), sto mislis o Pinnebergu?
Da li znas neku dobru provjerenu stranicu za pogledati ponudu za stanove...hvala!
Quincey is offline  
Old 14.12.2014., 18:54   #11155
Quote:
vikysaar kaže: Pogledaj post
Molim vas Acros ili Njezna odgovor...

Posto sam u prvoj klasi za placanje poreza odbijaju mi jako puno.
Nisam razvedena ali muz je u SLO.Prije dvije godine su rekli da je to isto jer nije ovdje u Njemackoj. U kom slucaju imam povrat poreza i gdje i kome da se obratim ??

Sin mi dolazi u prvom misecu raditi u Njemacku a obitelj ce najvjerojatnije ako Bog da docu u juniju.Imaju dvoje djece.Stariji je u sestom razredu ,,dakle sedmi bi se trebao ovdje upisati ..koji je postupak i gdje moram ici pitati..hvala vam puno...:-)
Sretam Vam Bozic i Nova Godina u izobilju zdravlja .
ovo i mene zanima, za skolu narocito
Quincey is offline  
Old 14.12.2014., 19:20   #11156
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
4-clana obitelj sa 2.000 eura neto mjesecno moze i te kako lijepo zivit, bez obzira na kredit od 400 eura u HR, jeste da ce biti malo na knap, ali sigurno bolje nego u ostati u Hrvatskoj.

Izracunali smo da je to samo jedna placa, kad se nakon nekog vremena (privikavanje) i zena zaposli, moci ce se i ustediti.

Najgore je doci i zapoceti pricu, kad se to zapocne, onda ide polako ali sigurno.

Mali zeleni..

Imate pravo da je tesko ovdje ali jos teze je puno njima kod nas u HR.Vidim po mojoj djeci koji rade i jedva prezivljavaju sa placicama.Veliki je problem kod nas sto se nemoze naci posla dok ovdje jos uvijek mozes (tko hoce naravno) raditi i jos naci dodatni posao i zivjeti pristojno.

Ja sama zivim u lijepom stanu od 28m2 u centru grada i placam 260E stan i rezije koje idu uz stan 120E(grijanje.kucni majstor.neki mali porez za zemljiste,ciscenje itd) struju 50E (neznam zasto tako puno)nemam neke velike potrosace)telefon 40E..televizija 17,90E ...mjesecna karta 48E to je sve skupa 535E...Moja mjesecna placa iznosi 1200 E netto.

Jos imam i kredit od 150E na tri godine...i to skupi od 8.99 kamate.
Sto se tice kredita bolje bi bilo da ga nema,,to imate pravo ali sto se moze kad nam treba hitno novac,,ali ne za luxuse nego potrebe..
Eto kad i njega platim jos mi ostane za pristojan zivot i nesto posaljem i djeci.
Nekad je to bilo i kod nas ugodnog zivota sa postenim radom ali sada nema toga,,,manje vise svi smo (su) dovedeni na prosjacki stap.
Prije su krediti bili dobar fond za sparanje a sada zbog kredita koje ne mogu otplacivati... vidite da ljudi ostaju bez kuca i svega ali ne svojojm krivicom.

Ja mislim da jos uvijek ima mjesta u Njemackoj za pristojniji zivot za ljude koji zele raditi... nego kod nas,,al:klap:i neznam do kada jer i Njemacka je preopterecena ...sve teze i teze ...puno ih zive od JOB i socijale jer im se ne radi..i zadovoljni su sa onim sto sa malo rada dobiju...
Sad vas lijepo pozdravljam:-) i vesele praznike vam zelim.:-)
vikysaar is offline  
Old 14.12.2014., 19:59   #11157
sve ovo sto je napisao actros je tacno. e sad jedini plus koji bi ja jos naveo je njemacka penzija. ko ima mogucnosti da dodje radit i da se malo i stisne neko vrijeme i odradi 5 godina bice sam sebi zahvalan za tu malu njemacku penziju. uostalom ja njemacku nikad nisam vidio kao nekakvu krajnju destinaciju a i od starih gastarbajtera je mozda tek svaki 10 docekao duboku starost ovdje. svi su se vratili kucama. sto se tice izracuna torskova, sve je to tako, treba ljudima napisat sta ih ceka. za bolje pare treba ipak ici negdje drugdje. u njemackoj je plus jedino ta nekakva sigurnost, barez trenutno, nema otkaza, trziste je koliko toliko dobro za sve koji hoce radit i sta covjek vise da trazi. ovdje se roni na dah i treba to izdrzat, pet godina i fino potrazit zelenije pasnjake.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 14.12.2014., 20:21   #11158
Quote:
vikysaar kaže: Pogledaj post
Molim vas Acros ili Njezna odgovor...

Posto sam u prvoj klasi za placanje poreza odbijaju mi jako puno.
Nisam razvedena ali muz je u SLO.Prije dvije godine su rekli da je to isto jer nije ovdje u Njemackoj. U kom slucaju imam povrat poreza i gdje i kome da se obratim ??

Sin mi dolazi u prvom misecu raditi u Njemacku a obitelj ce najvjerojatnije ako Bog da docu u juniju.Imaju dvoje djece.Stariji je u sestom razredu ,,dakle sedmi bi se trebao ovdje upisati ..koji je postupak i gdje moram ici pitati..hvala vam puno...:-)
Sretam Vam Bozic i Nova Godina u izobilju zdravlja .
U kojem si gradu? Ako si u Minhenu ili okolici, ima jedan steuerberater kod kojeg mozes odmah dobiti dio novaca od povrata poreza, imam njegov broj.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.12.2014., 22:32   #11159
Quote:
Quincey kaže: Pogledaj post
super! please napisi koje kvartove gledati da je za familiju dobro, tj gdje su skole i sl (ne mora nuzno biti centar, dapace), sto mislis o Pinnebergu?
Da li znas neku dobru provjerenu stranicu za pogledati ponudu za stanove...hvala!

Sto se skola tice nisam u toj fazi , ali pretpostavljam da ih ima na svakom cosku...
Pinneberg...meni osobno, niti smrdi nit mirise, udaljen od Hamburga a stanovi nisu nesto bitno jeftiniji,,,S bahnom nekih 30-35 minuta do Hauptbahnofa

Za stanove...http://www.immobilienscout24.de/Such...Reporting=true

Svezi glede kvartova...svaki ima plus i minus ali ja cu cim prije negdje sjeveo-zapadno jer mi se nekako cini da je tu najmanje ovih ofarbano talibanskih asocijalaca...
Juzni dio Harburg i okolica....tu policija ne dolazi ako bas bas bas nije velika frka....ima svega samo domacih nema...

Stanovi su najpovoljniji kod Saga jer su "polusocijalni" ali ima naravno "lista " cekanja i u skladu s tim su i susjedi....

Zadnje uređivanje wilson : 14.12.2014. at 22:39.
wilson is offline  
Old 15.12.2014., 03:02   #11160
Sta ako hocu da budem kurva u Deutschland? Da li mi treba dozvola za rad ili...?
DJ1990 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.